Reaktywacja orkiestry dętej

kapec
Bajtel
Bajtel

Reaktywacja orkiestry dętej

Post autor: kapec » środa 08 gru 2010, 15:23

Pisze na tym wątku bo widze zainteresowanie.

Na wiosnę w Złotym Stoku będzie reaktywowana orkiestra dęta. Raczej będzie górnicza, może górniczo hutnicza - mniejsza z tym.

Proszę o kontakt wszystkich chętnych, którzy mają ochotę trochę podąć. Do wiosny jeszcze troche czasu ale trenować można zacząć już teraz - w CKiP jest trochę starych instrumentów.
Na wiosnę będą zakupione nowe instrumenty oraz mundury przez gminę.
kapelmistrz równiez będzie opłacany z gminy.

Zachęcam wszystkich - grać nie trzeba już umieć bo można się dopiero nauczyć... i to za darmo!

Trochę potrenujemy a później będzie można nawet coś zarobić i pojeździć z koncertami po świecie - do Kamieńca, Paczkowa itp.

Czekam na zgłoszenia.

kapeć.

Jak j
I know that I must do what's right
As sure as Kilimanjaro rises like Olympus above the Serangetti

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Relacja: Mieszkaniec
Kontakt:

Re: WYBORY 2010 - burmistrz

Post autor: niebieski24 » środa 08 gru 2010, 15:48

noo i to mi sie podoba ;d wreszcie cos !

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
GG: 8824316
Kontakt:

Re: Reaktywacja orkiestry dętej

Post autor: dobekfooto » środa 08 gru 2010, 15:59

Świetny pomysł. Miasto górnicze powinno mieć swoją orkiestrę.
Jak będzie wakat do trójkąta to ja się piszę :)
"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » środa 08 gru 2010, 16:08

No dobra, ale detale podaj,
Kiedy spotkanie? najlepiej w weekend, chętnie przyjdę ale popatrzeć, bo w swoje talenty muzyczne bardzo wątpię :)

kapec
Bajtel
Bajtel

Post autor: kapec » środa 08 gru 2010, 18:09

Tu się nie patrzy tu się trąbi. ..

Spotkanie odbyło się jakieś 3 tyg temu w remizie. Było 12 osób - oficjalnie zaczynamy jak pisałem na wiosnę ale ćwiczyć można już teraz. 4 osoby już zaczęły.

Niebieski czy jesteś zainteresowany graniem czy tylko Ci się pomysł podoba?

Trójkąta narazie nie przewidujemy - to raczej na większy skład. Są inne instrumenty. Dlaczego trójkąt - to raczej trudny instrument...

Czego Tomku chciałbyś sie dowiedzieć na spotkaniu, mogę odpowiedzieć teraz. A może jesteś zainteresowany.

pozdr.
kapeć

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » środa 08 gru 2010, 18:12

Kapec bylem na spotkaniu i jestem zaintereswoany :) nawet rozmawialismy przez telefon ze w piatk jak przyjade mam sie zglosic z CKiP po sprzet by pocwiczyc :)

kapec
Bajtel
Bajtel

Post autor: kapec » środa 08 gru 2010, 18:16

OK. Nie wiedziałem,że to ty jesteś niebieski. Ciesze się...

W sobote będę w ZS to pogramy.

jak będziesz w CKiP w piątek to dowiedz sie czy maja otwarte w sobotę - potrąbilibyśmy tam żeby ludzi nie wkurzać.

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » środa 08 gru 2010, 18:28

zapytam o to ale z tego co widze na stronie to jest otwarte od poniedzialku do soboty od 10 do 20 :) tak ze potrabic bedzie mozna , ja to juz nawet nie pamietam jak sie w ustnik dmucha , ale mam gdzies jeszcze ten swoj :)

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » środa 08 gru 2010, 18:37

kapec pisze:Czego Tomku chciałbyś sie dowiedzieć na spotkaniu, mogę odpowiedzieć teraz. A może jesteś zainteresowany.
Zawsze chciałem grać na trąbce, wydać dźwięk z niej potrafię - miałem kiedyś w rękach przez chwilę :) ale talentu muzycznego raczej nie mam :)

Wiem też, że zawsze warto spróbować, szczególnie jak wszyscy zaczynają to jest wesoło i dla samego pośmiania się warto przyjść :)

No i poznam kolejnych pozytywnie zakręconych.

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » środa 08 gru 2010, 18:47

Kapec mam chetnego do grania wiec jak cos to w piatek przyjde z nim . co do soboty to nie wiem czy bede mogl bo jade na turniej tenisa stolowego do Przyleku o Puchar Burmistrza Barda , zaprszam przy okazji wszystkich ktorzy chca mam w aucie 4 wolne miejsca wiec jak ktos jest chetny to prosze o kontakt , wpisowego nie ma a ponoc maja byc fajne nagrody wiecej info mozna znalesc na ==> http://sport.express-miejski.pl/wiadomo ... lowym.html :) ale nie bede to tum zasmiecal tematu orkiestry :)

kapec
Bajtel
Bajtel

Post autor: kapec » piątek 10 gru 2010, 09:39

To fajnie Tomku że masz ochotę spróbować - w dętej jest fajnie. Z tego co pamietam w CKiP były 2 trąbki ale już są pobrane przez nowych muzyków. Mógłbym Ci pożyczyć swoją ale jest dziurawa i b.cięzko się gra - tylko zniechęcic się można. Popytam może ktoś bedzie mogł pożyczyć - z detej ze stronia może kłodzka. Chyba że jakiś inny instrument...

niebieski dawaj tego kolege jak będziecie szli do Ckip jest tam alt wolny niech bierze. O której wyjeżdzacie na ping-ponga - chciałbym się z wami spotkac choć na chwile pokazać pare rzeczy na początek do ćwiczeń. A może dziś po południu... zadzwonie póxniej,

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » piątek 10 gru 2010, 09:58

kapec pisze:To fajnie Tomku że masz ochotę spróbować - w dętej jest fajnie. Z tego co pamietam w CKiP były 2 trąbki ale już są pobrane przez nowych muzyków. Mógłbym Ci pożyczyć swoją ale jest dziurawa i b.cięzko się gra - tylko zniechęcic się można. Popytam może ktoś bedzie mogł pożyczyć - z detej ze stronia może kłodzka. Chyba że jakiś inny instrument...
Zostaw temat, na razie i tak kompletnie nie mam czasu. Chciałoby się, ale nie ma kiedy.

kapec
Bajtel
Bajtel

Post autor: kapec » piątek 10 gru 2010, 14:22

ok, szkoda... dam znać jak będzie pierwszy koncert.

Mentalista
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Post autor: Mentalista » piątek 10 gru 2010, 19:36

Kapeć a gdzie są instrumenty z orkiestry, która grała w starym składzie i zakończyła żywot jakiś czas temu.?
Widziałem sprzęt co jest w zendeku - to szmelc i lepiej nikomu tego nie dawać do gry bo się zniechęci.
A kto w ogóle zajmuje się tym tematem od strony organizacji bo jak widzę to na razie partyzantka.?
A Janek K. jest w temacie - bo wiem, że jakiś czas temu drążył temat.?
Wiesz jak to jest z pospolitym ruszeniem - rozdasz instrumenty a po jakimś czasie zbierzesz złom. Pomimo że z blachy to delikatny sprzęt. Mój wypucowany, po prostowany, przedmuchany poszedł sobie w świat i tylko ustnik mi się został.
Czekam na konkrety i wchodzę.

kapec
Bajtel
Bajtel

Post autor: kapec » piątek 10 gru 2010, 21:10

Część instr. jest u ludzi, którzy są teraz chętni do grania a reszta została niestety wysprzedana gdzieś na zewnątrz.
To co zostało nie jest w idealnym stanie ale ciągle da się na tym grać - Własnie na tych instrumantach graliśmy w latach 1999-2005 było ok
Narazie to partyzantka - fakt. Na poważnie zacznie się jak pisałem od wiosny. Zaczęliśmy ćwiczyć z kilkoma żeby później poszło szybciej. Tak janek miał chęci zeszłej wiosny ale niestety na tym się skończyło z powodu braku czasu... Instrumenty to nie ja rozdaje tylko dom kultury. Są wypożyczane po podpisaniu protokołu przekazania wieć ok.
A co za instrument ty przepuściłeś?
Mam nadzieje że wyrażam się konkretnie a jak nie to pytania muszą byc konkretniejsze... Jeśli jesteś chętny to zapraszam do składu.

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » sobota 11 gru 2010, 09:26

"Wysprzedana" nikt o żadnej sprzedaży nie słyszał. Rozmawiałem z Gołębiowskim i Panią Teper to co jest to wszystko co pozostało. Nikt niczego nie sprzedawał. Tak więc wnioskuję, że sprzęt jest u ludzi zainteresowanych grą w starej-nowej orkiestrze. Ja swojego instrumentu nie "przepuściłem" jak orkiestra kończyła się kazano mi sprzęt oddać i ustnik zachować jak by temat wrócił w przyszłości. Niestety nie wiem gdzie podziewa się dzisiaj na pewno nie ma go wśród tego czegoś w CKIP. Co w temacie nauki gry? Czy Janek odpuścił całkiem czy wchodzi w temat np. jako puzonista i jako zdolniejszy kolega do pomocy?
Przez cały czas zastanawiałem się na kim powinna opierać się orkiestra w sensie składu. Młodzi chętni ok ale przyjdzie czas studiów i czar pryśnie - brak prób w tygodniu itd. A ze starszej ekipy to już garstka została?! Jeżeli ma to być na poważnie to należy zastanowić się nad tym tematem poważnie zastanowić. Orkiestra to ludzie a potem instrumenty - jak będą chętni i zaangażowani mogą nawet na grzebieniach grać.

kapec
Bajtel
Bajtel

Post autor: kapec » sobota 11 gru 2010, 11:10

Więc jeśli możesz dociec to spróbuj ustalić kto ma te instrumenty - na pewno się przydadzą. Na chwile obecna CKip został juz tylko sax, kalrnet i kilka perkusyjnych. Mam nadzieje że Ci się uda coś załatwić. Ja biorąc swój tenor do domu zawsze musiałem podpisać dokument i co jakiś czas przy inwentaryzacji musiałem go oddawać. Więc jeśli nie sprzedali to wiedza kto ma. Zreszta nigdy sie nie przejmowałem kto formalnie jest ich właścicielem, ja tylko grałem.
Nauką bedzie sie zajmował chłopak z Lądka (ma już w tym doświadczenie, jest młody i pełny ochoty). A Janek oczywiście że będzie grał i na pewno cos pomoże w potrzebie. On mieszka we wroc i jak sam powiedział nie ma zbyt dużo czasu.
czas studiów jest właśnie teraz wiec jeśli ktoś da rade teraz to i pewnie później też. Zreszta ja też kiedyś łączyłem studia i orkiestre (nawet dwie: ZS i Kłodzko) i było ok.
Wiem że ludzie są ważniejsi... dlatego zbieramy się już teraz - zanim będa nowe instr. itp.

jak masz jeszcze jakieś wąpliwości może zadzwoń 698 175 880 - bęxzie szybciej

daj znac jaki to instrument oddałeś.

pozdr

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 07 lut 2011, 23:55

Jest już:

Zapytanie ofertowe na dostawę muzycznych instrumentów dla górniczej orkiestry dętej.

http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private ... k/1906.pdf

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek

Post autor: WNO FOLLOWER » wtorek 08 lut 2011, 10:38

Bardzo pozytywnie. :D
kapec pisze:Proszę o kontakt wszystkich chętnych, którzy mają ochotę trochę podąć. Do wiosny jeszcze troche czasu ale trenować można zacząć już teraz - w CKiP jest trochę starych instrumentów.
Na wiosnę będą zakupione nowe instrumenty oraz mundury przez gminę.
kapelmistrz równiez będzie opłacany z gminy.
Zgodnie z planem
Miasteczko zamieszkiwała bowiem bardzo dziwna społeczność.
ROZDZIAŁ I 41 KUSZENIE ŚW. ANTONIEGO

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » czwartek 10 lut 2011, 01:19

i jak tam kiedy jakas proba ?

ODPOWIEDZ