Gdzie Niemcy ukryli 'skarby' w Złotym Stoku?

Szperacz
Gwarek
Gwarek

Re: Gdzie Niemcy ukryli 'skarby' w Złotym Stoku?

Post autor: Szperacz » poniedziałek 13 wrz 2010, 10:05

Jest to drugi plan ZS namalowany przez Wernhera. Znam wewrsje w kolorze Jest rewelacyjna. Pozdrawiam Szperacz.

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Relacja: Sympatyk
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » środa 15 wrz 2010, 19:21

Na tej panoramie Wernhera widac dosc dobrze zamek.Z ta roznica,ze na tej rycinie Wernher nie uproscil zamku tak jak na poprzedniej w ktorej pozbawil zamek wiez(a moze wieze dobudowano z czasem).Szkoda,ze nie mamy tu na forum wyraznego,duzego powiekszenia tego zamku w kolorze...
Przyjaciel ziemi złotostockiej

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » czwartek 16 wrz 2010, 13:14

Na tej rycinie widać również omawiany wcześniej 'pomnik' obok kościoła katolickiego.Nie jest to drzewo bo drzewo narysował Werner obok właśnie tego czegoś i widać różnicę .Pomnika też to nie przypomina. Miał talent,z lotu ptaka rysował stojąc na ziemi.Co do zamku są wieżyczki ,a brak ogrodów jak w tamtych rycinach .poz

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » czwartek 16 wrz 2010, 13:25

Malo tego,brak jest stawu zamkowego widocznego na drugiej panoramie.Byc moze pomiedzy okresem jaki minal gdy wykonywal ryciny zamek i otoczenie przebudowano.Swoja droga jest tyle roznego stalorytow,drzeworytow,miedziorytow,szkicow z innych miast slaskich,przedstawiajacych zamki,panoramy,miasto itp.A w Zlotym Stoku jakos nic.Nawet o zamku niewiele.Ciezko okreslic jego prawdziwa bryle.Gdyby zamek dotrwal czasow Guttlerow zaloze sie zeby istnial przynajmniej do 1945 r.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » czwartek 16 wrz 2010, 15:39

Jak ryciny Wernera maja się do ryciny zamku zamieszczonego w wypracowaniu o grodzisku w Błotnicyhttp://www.inter.media.pl/nt-bin/zlotystok/pl_grodzisko.htm,totalna różnica ,a ta rycina powstała raczej w podobnym okresie sądząc po barokowym rycerzu .Dwa różne zamki.poz

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » czwartek 16 wrz 2010, 15:56

[quote="łazik"]Jak ryciny Wernera maja się do ryciny zamku zamieszczonego w wypracowaniu o grodzisku w Błotnicy http://www.inter.media.pl/nt-bin/zlotys ... tm,totalna różnica ,a ta rycina powstała raczej w podobnym okresie sądząc po barokowym rycerzu .Dwa różne zamki.poz[/quote]

To nie jest rycina ale pocztowka stworzona na 1000 lecie gornictwa w 1933 roku.Zamek na tej pocztowce jak i wyglad rycerza to czysta fantazja autora.Zreszta tworzac ta pocztowke pewnie opieral sie wlasnie na rycinie Wernhera.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » czwartek 16 wrz 2010, 17:49

To wszystko wyjaśnia,bo zdziwiłem się różnicami .poz

skrabek
...
...

Post autor: skrabek » poniedziałek 11 kwie 2011, 22:22

dzień dobry.mam na imię rafał i trafiłem na Waszą strone zupełnie przez przypadek.interesuje mnie druga wojna światowa i niewyjaśnione historie typu"gdzie Niemcy ukryli skarby..."bardzo zainteresowały mnie Wasze odkrycia i przypuszczenia w tym temacie.naprawde bardzo interesujące.chciałbym spytać czy została już wydana książka,o której wspominacie???czy może jest podobna pozycja na ten temat.proszę o odpowiedż.ps.zbliżają się wakacje,chciałbym odwiedzić Wasze tajemnicze miasto.mam nadzieję że mi się uda.będe sledził Wasze postępy na tej stronie.gorąco pozdrawiam Rafał.

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » wtorek 12 kwie 2011, 07:46

Polecam też poniższy film.Historycy wydaje się wiedzą więcej na temat terenów Niemiec na które weszli alianci[.Co się działo na terenach na które wkroczyli Rosjanie np. Śląsk?wiadomo o wiele mniej.
http://www.youtube.com/watch?v=jWBWbwqhHf0
Nigdy Rosjanie archiwów nie pokażą,a szkoda.

Arsen
Gwarek
Gwarek

Post autor: Arsen » środa 16 maja 2012, 21:29

Dawniej złościli mnie Ci, co tak paprają tematy forum. Teraz już tylko mnie to bawi, że tyle zachodu i trudu wykazują jakieś głomby, które same nie potrafią nic pożytecznego stworzyć, potrafią tylko to co wróble na drucie, tzn obsrywać to co się dzieje dookoła. Może przebije się to przez tą paplaninę na forum, które przestało już być forum, na którym wypowiadają się Ci, co coś wiedzą. Że komukowiek chce się marnować czas i energię na takie bzdury i przeszkadzanie innym.

Awatar użytkownika
ICE
Sztygar
Sztygar

Post autor: ICE » niedziela 23 sie 2015, 11:19

FORUM - ŻYJE !!!
\ totus_tuus

ODPOWIEDZ