Rada Miejska

Janina Frankowicz
Sztygar
Sztygar
Relacja:Mieszkaniec
Re: Rada Miejska

Post autor: Janina Frankowicz » niedziela 03 lip 2011, 17:30

Myślę, że jak na moją pierwszą sesję to tylko p.Jerzy był bardziej aktywny niż ja. Ale wszystko przede mną.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 03 lip 2011, 21:18

Ja się cieszę :) Ale mogłaby pani poinformować przynajmniej o jednym zagadnieniu poruszanym na Radzie.
Od lat tak ciekawej i burzliwej nie było.

Poruszony był np. temat niewybuchów w Błotnicy co podobno wywołało krótkie spięcie pomiędzy burmistrzem a radnym Tichanowiczem.

Radni chcieli też zajrzeć na basen, ale potocznie "pocałowali klamkę"...

No i największy news, burmistrz poinformował o zamiarze powołania zastępcy.

-------
Mogłaby pani np. napisać o tym dlaczego pani dzielnica jest nieposprzątana przez KOMĘ, bo to też się podobno wyjaśniło..

KUKI
Bajtel
Bajtel
Relacja:Sympatyk

Post autor: KUKI » poniedziałek 04 lip 2011, 10:36

Tomek prośba taka ty jesteś z przepisami na bieżąco zorientuj się kto powołuje zastępcę sam Burmistrz i czy musi być zgoda rady.Dzięki!!!!!!!!!!1

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 04 lip 2011, 13:43

Obecnie na obsadzenie stanowisk zastępcy burmistrza (wójta), skarbnika i sekretarza gminy rada nie ma żadnego wpływu.

Polecam wszystkim ciekawy artykuł.
http://www.samorzad.lex.pl/czytaj/-/art ... z-konkursu
Jeżeli chodzi o pracowników zatrudnianych na podstawie powołania, wydaje się, że przepis art. 26a ust. 1 z ustawy o samorządzie gminnym, nie jest ?wystarczający?, cyt.: ?1. Wójt, w drodze zarządzenia, powołuje oraz odwołuje swojego zastępcę lub zastępców i określa ich liczbę.?, aby zwolnić wójta z obowiązku przeprowadzenia konkursu przed powołaniem swojego zastępcy. Czym innym jest nawiązanie stosunku pracy (powołanie), a czym innym nabór (dobór) kandydata (osoby) na to stanowisko

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » poniedziałek 04 lip 2011, 20:38

:D Widzę że pani jasia niechętnie patrzy na forum z krzesła magistratu.
Janina Frankowicz pisze:Myślę, że jak na moją pierwszą sesję to tylko p.Jerzy był bardziej aktywny niż ja. Ale wszystko przede mną.
Klasyczna,wymijająca odpowiedź.
Rozumiem że nie dowiemy się nic .
Dobrze że Tomek ma przecieki. :D

Janina Frankowicz
Sztygar
Sztygar

Post autor: Janina Frankowicz » poniedziałek 04 lip 2011, 20:46

Pan Burmistrz zapowiedział, że powoła zastępcę od 1 /tylko nie powiedział, którego miesiąca/ i nie będzie już problemu niewykorzystanego urlopu. Mnie natomiast zaoferował 100.000,-zł z własnej kieszeni jak przygotuję projekt na drogę, która zostanie sfinansowana ze środków UE, gdy powiedziałam, że staw ładny tylko bez dojazdu. Zrezygnowałam z tej oferty bo nie jestem specjalistą od projektów, a podobno tacy są w naszym urzędzie więc nie mogę im chleba odbierac. Jednemu już podobno zabrałam. Ale widzę Tomku że jesteś o przebiegu sesji szczegółowo poinformowany. Następnym razem zrobię sobie konspekt i wszystko opiszę.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 04 lip 2011, 21:07

Janina Frankowicz pisze:Ale widzę Tomku że jesteś o przebiegu sesji szczegółowo poinformowany.
Raczej tak i z kilku źródeł, więc może nie stenogram, ale nie boję się napisać.

Trzeba przyznać, że od razu zyskała pani pozytywny odbiór.

Górna część miasta jest nieposprzątana, bo miasto podpisało umowę z KOMĄ tylko "od rynku w dół". Górę gmina posprząta w ramach prac interwencyjnych. Powodem jest brak środków.

Chyba w piątek miały się odbyć rozmowy z VAPO (w sprawie decyzji o budowie ciepłowni), burmistrz zadeklarował, że w razie niepowodzenia TERMEX pogrzeje jeszcze przez (jedną?) zimę. Wynikła też sprawa "zapasowej lokalizacji" ciepłowni gdyby gmina miała ją wybudować. Nie narysuje krzyżyka na mapie, bo wywołam problem na rynku nieruchomości, ale właściciele działek na zachód od szkoły powinni się w gminie dopytać...

-----------

łaziku, ja p. Jasi odpuszczam :) sam byłem na nudnej radzie i ciężko podsumować krótko co burmistrz mówił...
p. Jasia ma teraz kolonie na głowie, a dwa dni padał deszcz....
Cieszę się, że zabierała głos i poruszała także te sprawy, które my tu na forum opisujemy.
Słyszałem też, że poznała też poziom agresji w rozmowie z burmistrzem.

Dziwię się tylko, że ją to nie zszokowało...bo mnie przyznam zadziwiło.

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » poniedziałek 04 lip 2011, 21:58

Jednak da się coś napisać:D Dzięki Pani Jasiu. :D
No fakt ,ale po co droga dojazdowa na staw:?:
30m wyżej jest droga i 60 niżej stawu.
W razie W karetka nie musi wjeżdżać na sam staw.
Jak na razie nich zrobią tą co ekipa zniszczyła,wystarczy.Zawsze tam służyła i było ok.Nawet i lepiej aby auta tam nie pakowały się.

Zauważyłem że tą drogę poprawiają.Dwóch gości z interwencji bez jakiegokolwiek nadzoru,bez jakiejkolwiek koncepcji.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 04 lip 2011, 22:15

łazik pisze: W razie W karetka nie musi wjeżdżać na sam staw.
Też wolałbym "nie musi" zamiast "nie może".
nie 30 i 60 tylko 70m do góry lub 90m w dół.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 04 lip 2011, 22:35

Zagadka dla radnych....
Którędy dzieci z zachodniej części miasta (a nawet p. dyrektor) chodzą do szkoły?
Jak oceniacie bezpieczeństwo przejścia dla pieszych na tej drodze?
Co sądzicie o stanie tejże drogi?
O dzieciach z kolonii też nie zapomnijcie.
Teraz dobry moment na wycieczkę - jest po deszczach.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 04 lip 2011, 23:22

I na koniec parę ciekawostek z gminnych wydatków w 2010r. :

2400 - sprzęt do łapania bezdomnych psów :shock:

844 -życzenia noworoczne w Echu :-)e005

6,3 tys. za serwis SMS (te 10 smsów rocznie? do ilu osób?) :shock:

4,6 tys za stronę WWW

5,8 tys. - "Info-Spółka obsługa informatyczna oprogramowania komputerów"
3,1 tys. - "asysta techniczna programu komputerowego"

Awatar użytkownika
pablo
Rotman
Rotman

Post autor: pablo » wtorek 05 lip 2011, 11:34

_tomek pisze:I na koniec parę ciekawostek z gminnych wydatków w 2010r. :

2400 - sprzęt do łapania bezdomnych psów :shock:

844 -życzenia noworoczne w Echu :-)e005

ciekawe kto tym sprzętem do łapania jakich psów będzie się bawił ??? :D

nie wiedziałem ze echo tak się ceni

Janina Frankowicz
Sztygar
Sztygar

Post autor: Janina Frankowicz » wtorek 05 lip 2011, 11:54

Też sobie zaznaczyłam w wydatkach ubiegłorocznych te pozycje na łącznośc i informatykę, ale nie znam się na kosztach w tej dziedzinie więc nie chciałam dokuczac. Przeliczyłam sobie /w pamięci/ moje wydatki na ten cel: komórki, internet, telefon stacjonarny i też były duże, a ja jestem Mały Podmiot, to te w Gminie z tego porównania nie wydały mi się zbyt wysokie. Dziwi mnie natomiast liczenie na to, że wszystkie prace remontowe wykonają "fachowcy" z robót interwencyjnych!
I o to już wcześniej na Komisji pytałam Panią Skarbnik.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 05 lip 2011, 12:30

Ja tam nie mam ochoty się jakoś specjalnie czepiać detali, ale parę "kwiatków" by się jeszcze znalazło.
np.
281,01 - latarka diodowa do zarządzania kryzysowego 8)

I tu też jest spora ciekawostka.
Obrazek

Ewangelik przecież był w dzierżawie (a poza tym nic się tam nie działo). To ponad 200zł miesięcznie!
To chyba ktoś im kradnie ten prąd...
------------

Prace interwencyjne to z pewnością coś czemu się warto przyjrzeć. W sprawozdaniu bardzo szczegółowo wypisano co było w ramach nich wykonane...
zobaczcie fragment:
Obrazek

Ale nie napisano nic o segregowaniu kostki brukowej na stadionie (parę osób i kilka dni),

oraz wycinaniu krzaków na nieczynnej linii kolejowej (trwało przynajmniej 2 tygodnie)

Ile jeszcze jest takich "przeoczeń" ?

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 07 lip 2011, 17:18

Wybrałem się dziś w teren razem z połączonymi komisjami budżetową i gospodarki. Radni przyglądali się ulicom na Humlu, byli także na basenie i w "łączniku" przy szkole (ten niedokończony fragment, któremu "rok komuny brakło").
Sporo się dowiedziałem, ale napiszę później.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » piątek 08 lip 2011, 00:17

Zdjęcia z łącznika. Pytajcie, komentujcie.

http://spoko.eu.org/zlotystok/rada%20mi ... ren/album/

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » piątek 08 lip 2011, 07:46

Miał ktoś jakiś pomysł co z tego łącznika zrobić,na co przeznaczyć :?:
FAJNIE ŻE RADNI W OGÓLE WYSZLI W PLENER :D

Montelli
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: Montelli » piątek 08 lip 2011, 08:03

Robi wrażenie...
Kto wpuścił radnych na plac budowy bez kasków i odpowiedniej odzieży ochronnej? Zwłaszcza szpilki tam pasowały. Ponadto budowla sprawia wrażenie ruiny grożącej zawaleniem - tym bardziej bez odpowiednich zabezpieczeń wstęp powinien być wzbroniony!
I te tony śmieci - kto tym zarządza: szkoła czy gmina? Gospodarz powinien się mocno czerwienić...

Awatar użytkownika
corrado850
Sztygar
Sztygar

Post autor: corrado850 » piątek 08 lip 2011, 09:08

łazik pisze:Miał ktoś jakiś pomysł co z tego łącznika zrobić,na co przeznaczyć :?:
Ja bym tam film sensacyjny nakręcił :D
Ale tak na poważnie to ktoś chciał to na mieszkania przeznaczyć, ale nie przeszło...

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » piątek 08 lip 2011, 09:50

łazik pisze:Miał ktoś jakiś pomysł co z tego łącznika zrobić,na co przeznaczyć :?:
FAJNIE ŻE RADNI W OGÓLE WYSZLI W PLENER :D
Było wiele pomysłów...Obecnie na prawie wszystko w gminie burmistrz ma jedną odpowiedź (i zgodną z prawdą) - nie ma na to pieniędzy.
To wyjście to rzeczywiście wycieczka była. Radni uparli się, że zobaczą tylko Sienkiewicza, Gajową, Leśną, radny Maziakowski zaprowadził nas jeszcze na koniec Spacerowej.
Ja wielokrotnie prosiłem o przejechanie się jeszcze na koniec Kasprowicza, na Żeromskiego, Prusa, Stawowej, Polnej..bez skutków. W sumie i tak nie ma na to pieniędzy więc po co jechać...

Dostałem też odpowiedź (od burmistrza) w sprawie ulicy Sportowej (czyli przejścia do szkoły za stadionem) - ulica powstanie jak na przylegających działkach wybudują się pierwsze domy.
Montelli pisze: I te tony śmieci - kto tym zarządza: szkoła czy gmina? Gospodarz powinien się mocno czerwienić...
Przyjrzyj się jeszcze raz na zdjęcia. Ten budynek ma dach, który ma rynny wewnątrz budynku, lekko mówiąc ciekną.
Czym są przy tym wapienniki i ich odwodnienie...
corrado850 pisze:Ale tak na poważnie to ktoś chciał to na mieszkania przeznaczyć, ale nie przeszło...
Tak, bo było można uzyskać dotację na taką budowę. Ale radni się nie zgodzili na to. Ja sam uważałem, że mieli rację, ale dziś po wizycie na miejscu i usłyszeniu perspektyw dla tego miejsca to już taki pewny nie jestem.

Przyjrzyjcie się zdjęciom. Z zewnątrz budynek wygląda jak ruina, ale w środku...
Ma okna takie jak cała szkoła, tynki na ścianach, wylane posadzki, instalację elektryczną itd..wtedy bardzo niewiele brakło, żeby to doprowadzić do stanu jakiejkolwiek używalności.
A dziś nie ma nawet komu uprzątnąć śmieci (na tym największym śmietniku w środku sprawdziłem, że to śmieci z 2003 r.). Dach jest jak sito. Przez tyle lat nawet wyłazu na dach nie założono - po prostu jest dziura.
Przecież radni tam byli choćby w zeszłym roku...

Tak szczerze mówiąc to po tejże wyciecze straciłem zupełnie ochotę pisania. Taką wycieczkę polecam tym, którzy chcą poznać radnych, od razu widać komu zależy, a komu mniej...można też sobie z nimi swobodnie porozmawiać. Mam jeszcze parę ciekawych nagrań i zdjęć, ale chyba mi już przestało zależeć...
Niczego tu nie zmienimy.

ODPOWIEDZ