Sudecka gorączka złota

Arsen
Gwarek
Gwarek

Sudecka gorączka złota

Post autor: Arsen » czwartek 27 sty 2011, 11:04

Nie, to nie dotyczy Złotego Stoku. Już następni chcą mieć turystów zainteresowanych pozyskiwaniem złota w Sudetach. Pewnie niedługo wykonają repliki dawnych urządzeń, kunsztów, pieców do wypalania, wejść do sztolni itp. Przy tym kawiarnie, pamiątki i restauracje. Można o tym przeczytać w ostatnim numerze miesięcznika Sudety. Jest nawet opis aktualnego herbu ZS.

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Re: Sudecka gorączka złota

Post autor: łazik » czwartek 27 sty 2011, 11:41

Masz rację Arsenie. Okazuje się że jest kilka projektów powstania skansenów z prawdziwego zdarzenia,za wielkie pieniądze z funduszy.Już dziś marnie wygląda nasza kopalnia w porównaniu do pobliskich ośrodków turystycznych.Ale u nas o turystów nie trzeba się martwić,[nadrabia nazwa miasta].
Pewnie nasza kopalnia dziś była by bardziej rozwinięta gdyby nie spory o podatki chodniki,a tak naprawdę o przejęcie kontroli przez burmistrza.Sam nic nie tworzy,ani pracy w mieście ani turystyki.Mógłby powiedzieć:przyjdźcie do gminy porozmawiajcie i inwestujcie w turystykę,zapraszam .No ale tak na poważnie ,to kto rozsądny zainwestuje w mieście którym burmistrz się kłóci o WIĘCEJ PIENIĘDZY Z PRYWATNEGO PODMIOTU.POZ

http://www.informator-turystyczny.pl/ak ... abaka.html

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,8707 ... iadze.html

http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/5 ... ,id,t.html

bułka
Gwarek
Gwarek
Relacja: Mieszkaniec

Post autor: bułka » czwartek 27 sty 2011, 12:01

łazik pisze:.Już dziś marnie wygląda nasza kopalnia w porównaniu do pobliskich ośrodków turystycznych."
Że co proszę?
Sam marnie wyglądasz :P

zabrzmiało to tak, jakbyśmy marnie wypadali na tle twierdzy w kłodzku czy i innych "zadbanych" jak to nazwałeś ośrodków turystycznych.

Nie ładnie łazik nie ładnie.

Miasto wygląda marnie to się zgodzę.
Kolejna głupotę napisałeś o nazwie miasta - że przyciąga. Mój drogi gdyby nie nazwa miasta w logo Kopalni to żaden turysta nie wiedziałby że to właśnie w Złotym Stoku.

Myślisz że te tłumy przyjeżdżają tu bo to jest w Złotym Stoku czy dlatego że to jest Kopalnia Złota?

Myślę, że gdyby to była Kopalnia Złota w Stolcu - równie wielu turystów by ja odwiedzało :P

I niech mi nikt nie powie, że nie promujemy miasta bo logo mogłoby być bez nazwy miasta tak na prawdę i nic by to dla nas nie zmieniło. Wystarczyło by Kopalnia Złota w Kotlinie Kłodzkiej.

Arsen
Gwarek
Gwarek

Post autor: Arsen » czwartek 27 sty 2011, 12:40

Celowo wywołałem ten temat aby uzmysłowić naszej Radzie Miejskiej, że inni również myślą o turystycznym wykorzystaniu swoich zasobów i niedługo nie będziemy jedyni w Sudetach a Ci sprytniejsi potrafią wykorzystywać dostępne środki. Prawdopodobnie i w tym przypadku jesteśmy na szarym końcu. Może wykorzystać Wapienniki na stworzenie pięknego obiektu turystycznego. Mamy wapienniki jakich nie ma w okolicy, Powyżej mamy miejsce na duży parking na autobusy i samochody osobowe, jest pełno miejsc na ewentualne restauracje czy zajazdy. Wykorzystajmy tę szansę jaką stworzyli dla nas dawni mieszkańcy tych terenów, bo co my zostawimy następcom. Chyba tylko plan dewastacji dla przestrogi dla innych. Nawet w przyszłości, kiedy miasto doczeka się obwodnicy taki ośrodek turystyczny będzie przyciągał turystów a jesteśmy blisko granicy i to też pewien plus. Nie zmarnujmy szansy.

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » czwartek 27 sty 2011, 13:30

HAHA :D Wiedziałem że nożyczki się odezwą.
bułka pisze:zabrzmiało to tak, jakbyśmy marnie wypadali na tle twierdzy w kłodzku czy i innych "zadbanych" jak to nazwałeś ośrodków turystycznych.
No moim zdaniem do twierdzy to nawet ciężko porównywać ,no ale Tobie się wydaje że kopalnia złota to centrum turystyki w Polsce :D
Samych kopalni jest sporo,pewnie wiesz,niektóre są naprawdę świetne.
http://www.museo.pl/content/blogcategory/0/416/6/0/
Nasza jest również świetna i naprawdę podziw dla was,ale są inne.Nie dbam tu o Twoja dumę.
bułka pisze:Kolejna głupotę napisałeś o nazwie miasta - że przyciąga. Mój drogi gdyby nie nazwa miasta w logo Kopalni to żaden turysta nie wiedziałby że to właśnie w Złotym Stoku.
Są ludzie którzy znają Złoty Stok ,a niewiedzą że jest tu trasa turystyczna.
Jak widzisz znów mam swoje zdanie.Patrzę realnie ,z mojego punktu widzenia. :wink:
bułka pisze:I niech mi nikt nie powie, że nie promujemy miasta bo logo mogłoby być bez nazwy miasta tak na prawdę i nic by to dla nas nie zmieniło. Wystarczyło by Kopalnia Złota w Kotlinie Kłodzkiej.
Nie pisz że mieszkańcy coś zawdzięczają kopalni, bo większość z nich ma ją po prostu w nosie, maja swoje problemy,pracę .Nie było kopalni miasto tez istniało. O planie usunięcia loga Złoty Stok ze strony kopalni już na mieście słyszałem. :roll:
Taki zabieg gdyby był prawdziwy to tylko pogłębiło by niechęć niektórych mieszkańców do kopalni,a w rzeczy samej większości jest to obojętne czy ono tam jest. Co ma zwykły kowalski mieszkający nawet obok z turystami,czy kopalnia.NIC :)

Wracając do tematu bo w ogóle nie o tym mowa.
Arsen pisze:Nie, to nie dotyczy Złotego Stoku. Już następni chcą mieć turystów zainteresowanych pozyskiwaniem złota w Sudetach. Pewnie niedługo wykonają repliki dawnych urządzeń, kunsztów, pieców do wypalania, wejść do sztolni itp. Przy tym kawiarnie, pamiątki i restauracje. Można o tym przeczytać w ostatnim numerze miesięcznika Sudety. Jest nawet opis aktualnego herbu ZS.
Miejmy nadzieję ze ktoś w stoku zobaczy sens stworzenia takiego skansenu .Wcześniej pisałem o Złotym Jarze,to naprawdę idealne miejsce.Sam koszt budowy skansenu plus posiadłość to kwota tylko dla bardzo bogatych i szalonych ludzi.Tak prawdę mówiąc warte przemyślenia dla państwa F,posiadaczy złotego jaru.Może przy pomocy środków z funduszy udało by się coś takiego stworzyć.

Wapienniki Arsenie są piękne i masz rację, też jest tu luka.Cały kompleks nie posiada jednak ani jednego budynku[tej stodoły nie licze].Więc nieprędko się znajdzie ktoś kto wyłoży pieniądze na trasę .Miasto zaś widzisz,odremontowało właściwie przy okazji tworzenia trasy Marianny Orańskiej.Tak by palcem nie kiwnęli.Reszta wapienników to już zagrożenie katastrofą budowlaną,a droga dalej czynna.Zawali się ,będą mieli św spokój z naszym ciągłym pisaniem o przynajmniej tych zabytkach.
PROPONUJĘ TU ARTYKUŁ DO CHOĆBY ECHA.ZAMKNĄ DROGĘ TO MOŻE KTOŚ SIĘ RUSZY DO REMONTU PIECÓW.Nawet bez naszej zgody,Panie redaktorze,pisz Pan artykuł ,będzie znów ciekawa odpowiedź burmistrza.Obiekty nie stwarzają zagrożenia :D poz

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
GG: 8824316
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » czwartek 27 sty 2011, 13:53

Nasi południowi sąsiedzi również potrafią wykorzystać modę na złoto.
Przykład to Zlate Hory - > http://www.jeseniky.net/index.php?obl=1 ... 49&pol=611
A w Złotym Stoku minie jeszcze sporo czasu zanim Miasto zacznie współpracować z Kopalnią ... Najbardziej boli fakt, że taka szansa na dynamiczny rozwój miasta właśnie przechodzi nam obok nosa.
"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek

Post autor: WNO FOLLOWER » czwartek 27 sty 2011, 13:55

bułka pisze:Myślę, że gdyby to była Kopalnia Złota w Stolcu - równie wielu turystów by ja odwiedzało
O napewno :D :D :D :D

A dla poszukiwaczy złota w czymś bardziej przyjemnym przypomnijmy o mistrzostwach świata w Złotoryji w tym roku:

http://www.worldgoldpanningassociation.org/

http://www.pbkz.pl/
Miasteczko zamieszkiwała bowiem bardzo dziwna społeczność.
ROZDZIAŁ I 41 KUSZENIE ŚW. ANTONIEGO

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » czwartek 27 sty 2011, 16:40

nie zgadzam się z tobą łazik bo jak kiedyś sam napisałeś nie znasz się na turystyce i tego się trzymajmy.

Ciekawa jestem ile podziemnych tras turystycznych znasz w Polsce -bo dalej to nawet nie pytam. Ciekawa jestem w ilu byłeś i widziałeś.

To, że Kłodawa czy Wieliczka to mocarze to się nie ma co podniecać. No ale Wieliczka działa już ponad 30 lat jako muzeum i tam idą grube pieniądze na remonty i potężne dotacje. No ale nie jest tak źle.

No nie obrażaj mnie mówić że kopalnia nasza to dla mnie centrum turystyczne Polski! Toż to centrum świata co najmniej :P

No ale co ja z tobą będę dyskutowała, otwórz tą swoja atrakcję to pogadamy.

A to, że kopalni nie potrafisz porównać do twierdzy to tylko świadczy o twoim braku znajomości tematu (nie dbam tu a twoją dumę), bo każda atrakcję można porównać. Choćby pod względem zagospodarowania i pomysłowości w ofercie. na twierdzy nic się nie zmieniło odkąd ja żyje, żadnych zmian i nowoczesności.
łazik pisze:Taki zabieg gdyby był prawdziwy to tylko pogłębiło by niechęć niektórych mieszkańców do kopalni,a w rzeczy samej większości jest to obojętne czy ono tam jest.

Akurat mnie teraz interesuje chęć czy niechęć mieszkańców. zaczynam uczyć się obojętności w tej tematyce. Cokolwiek robimy i tak jest źle więc generalnie przestajemy się tym martwić. Nikomu dogadzać nie muszę.

Ciągle piszesz żeby ktoś w stoku zobaczył możliwości, wpadł na pomysł, cos zrobił. Ale skoro taki miłośnik jak Ty i kumaty i roztropny facet nie robi, to myślisz że kto ma to zrobić. Żule z rynku?
Weź kredyt, zainwestuj i przestań biadolić że nikt nic nie robi.

no to tyle nożyczki maja do powiedzenia.

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » czwartek 27 sty 2011, 21:43

Bułaka a Ty myślisz, że te żule na Rynku internetu nie odwiedzają.
Poczekaj jak Cię ścigną jak się będziesz z wuzeczkiem wozić. :D
Zadziwia mnie Twój pogardliwy styl pisania na temat miasta i jego mieszkańców również tych którzy z różnych powodów stoją przez cały dzień na rogu.

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » czwartek 27 sty 2011, 22:39

no nie wiem czy pogardliwy. Nie raz widziałam tu coś o żulach.
Mam nadzieję że jednak nikt mnie nie ścignie :-) no chyba, że Ty już się szykujesz bo nie wiem kim jesteś.

Coś masz dis dzień na bułkę. Musze to chyba przegryźć i przeczekać.

Ale nie wyolbrzymiaj problemów i nie rób z siebie anioła a ze mnie dziada.
Nic już napisać nie wolno.

Oh jak fajnie być anonimem co? nikt się ciebie nie czepi za to Ty masz pole do popisu.

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » czwartek 27 sty 2011, 22:48

bułka pisze:no nie wiem czy pogardliwy. Nie raz widziałam tu coś o żulach.
Mam nadzieję że jednak nikt mnie nie ścignie :-) no chyba, że Ty już się szykujesz bo nie wiem kim jesteś.

Coś masz dis dzień na bułkę. Musze to chyba przegryźć i przeczekać.

Ale nie wyolbrzymiaj problemów i nie rób z siebie anioła a ze mnie dziada.
Nic już napisać nie wolno.

Oh jak fajnie być anonimem co? nikt się ciebie nie czepi za to Ty masz pole do popisu.
Spokojnie bez nerwów. Z tym ściganiem to jest problem bo jestem gościem w ZS a nawet gdy jestem to znam Twoją osobę tylko z informacji z forum przy okazji wyborów - nawet nie wiem jak wyglądasz - tak więc spokojnie uważany jestem za zrównoważoną osobę choć na pewno nie anioła.

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » czwartek 27 sty 2011, 22:57

a żule z rynku masz rację mogło zabrzmieć jakby o wszystkich z rynku mi chodziło a mi chodziło tylko o żuli, wszystkich innych mieszkańców rynku i okolic uspakajam, że nie o nich mowa.

Skoro sie nie znamy to może w takim razie przyjdziesz kiedyś na jakieś spotkanie forumowe lub na kawę do kopalni to się poznamy - znacznie łatwiej jest się później na forum denerwować i obrażać :-)

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » piątek 28 sty 2011, 20:17

Jest jeszcze oprócz wapienników i owego wąwozu Złoty Jar opcja uruchomienia ścieżki starej prochowni.Zwłaszcza że obiekty stoją i całkiem okazale wyglądają.Do tego wszystkiego jest w Makolnie młyn,kto wie czy nieprzerobiony z jednego z młynów prochowych.Możliwości jako gmina mamy wielkie , inne miasta mogą nam zazdrościć.Kawał historii .POZ

ODPOWIEDZ