Dawna linia kolejowa.

szczepan
Dreptacz
Dreptacz

Re: Dawna linia kolejowa.

Post autor: szczepan » niedziela 14 sie 2011, 11:43

Witam !
Czy bocznica odchodząca do zakładów za magazynem towarowym (obecnie naturoterapia) istniała w latach 80-tych ? Oprócz tego widzę na starych planach że obok szedł tor wąskotorówki. Do kiedy były wąskie tory na terenie stacji w Złotym Stoku ? I czy były zelektryfikowane, czy zarośnięte a sieć trakcyjna zdemontowana. Chodzi mi o stan stacji z lat 1985 - 1989 czyli z ostatnich lat eksploatacji. I na koniec jeszcze jedno pytanie - czy były sploty trójszynowe (tzn. połączenie toru wąskiego z normalnym). Proszę o szybkie udzielenie informacji, ponieważ teraz jest ostatnia chwila aby dokonać poprawek w mojej mapie na stacji w Złotym Stoku

szczepan
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: szczepan » sobota 03 wrz 2011, 22:13

Witam !
W dniu dzisiejszym o godz. 12.15 na stację w Kamieńcu wjechał pociąg specjalny prowadzony parowozem Ol49-59. Była to chyba ostatnia (miejmy nadzieję że raczej nie) okazja aby w naszych okolicach zobaczyć parowóz, co świadczyć może że pociąg prowadziła nie ta maszyna co była w planach (a czynne parowozy w Polsce można policzyć już na palcach jednej ręki) . Pełną relację zdjęć zamieściłem na stronie http://kolejpodsudecka.pl/portal-galeria.html . Sam dowiedziałem się o przejeździe w ostatniej chwili, nie zdążyłem nawet kupić biletu i poinformować was na forum, ale jestem zadowolony przynajmniej z tych zdjęć.
Pozdrawiam !

Awatar użytkownika
Marcin Przybysz
Sztygar
Sztygar
Relacja: Sympatyk
Kontakt:

Post autor: Marcin Przybysz » niedziela 04 wrz 2011, 14:41

Szczepan, nie siej chłopie dezinformacji :)
Czynnych parowozów mamy dokładnie 19 sztuk, w naprawie/przeznaczone do naprawy to także niemal 20 sztuk, z tego co najmniej dwa będą gotowe w tym roku jeszcze.
Najbliższy czynny parowóz masz w Jaworzynie Śląskiej, i jest szansa, że będzie czasem gościem w Kamieńcu również.
A tak swoją drogą, miło ujrzeć znów parowóz w Kamieńcu, najeździłem się kiedyś ostatnimi pociągami parowymi na trasie Kamieniec - Ząbkowice...
Obrazek

madzia
Bajtel
Bajtel
Relacja: Turysta

Post autor: madzia » niedziela 04 wrz 2011, 21:14

Hej :) To była lokomotywa z Wolsztyna - mojego powiatu :lol:
http://www.parowozy.com.pl/news.htm
http://www.parowozowniawolsztyn.pl/parowozy/Ol49

Zapraszam do Wolsztyna! W każdy weekend majowy hucznie organizowana jest Parada Parowozów.

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek

Post autor: WNO FOLLOWER » poniedziałek 05 wrz 2011, 12:04

W Wolsztynie było solarum Czad he he już chyba nie ma (?)

Oczywiście parowozy piękne, z Wolsztyna pochodzi Adam Skórnicki:-)
Zazdroszczę Ci trochę, my tu co prawda mamy góry ale tam w Wielkopolsce też jest fajnie.
Pozdrawiam

PS A to czasem Piękna Helena nie jeździła tutaj? Czytałem gdzieś w gazecie.
Miasteczko zamieszkiwała bowiem bardzo dziwna społeczność.
ROZDZIAŁ I 41 KUSZENIE ŚW. ANTONIEGO

madzia
Bajtel
Bajtel
Relacja: Turysta

Post autor: madzia » poniedziałek 05 wrz 2011, 16:32

Tak :) Helena z Wolsztyna jest słynna :)

P.S. Solarium Czad jest nadal.. naprzeciw PKP :)

Awatar użytkownika
Marcin Przybysz
Sztygar
Sztygar
Kontakt:

Post autor: Marcin Przybysz » poniedziałek 05 wrz 2011, 20:44

Miała być Helena, ale doszli do wniosku (słusznego), że za słaba na nasze górskie linie. I tak oto zawitała oelka. Cóż, szkoda, że nie do Złotego Stoku...
Obrazek

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Relacja: Mieszkaniec
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 06 wrz 2011, 00:27

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » środa 28 wrz 2011, 19:18

ja pierdziuuuuu , ze Ci ludzie sie nie bali po takich torach sunac :P

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek

Post autor: WNO FOLLOWER » środa 05 paź 2011, 11:52

Miasteczko zamieszkiwała bowiem bardzo dziwna społeczność.
ROZDZIAŁ I 41 KUSZENIE ŚW. ANTONIEGO

wojtekkz
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: wojtekkz » piątek 07 paź 2011, 11:31

Witam.
Zapraszam do obejrzenia relacji z ostatniej w tym roku imprezy drezynowej na torze dawnej kolejki Złotostockiej. Impreza ta nosiła nazwę "II drezyniada jesienna pieczony ziemniak", która się odbyła w niedzielę 2 października 2011 roku na przystanku kolejowym Sosnowa Śląska. Przez cały czas trwania naszej imprezy rejestrowała ją TV Kłodzko.
Można ją obejrzeć na stronie: www.tvklodzko.pl

wojtekkz
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: wojtekkz » poniedziałek 10 paź 2011, 19:07

Witam. Fajnie było w niedzielę 2 października. Atmosfera super, ładna pogoda, ziemniaki prosto z ogniska no i drezyny. Kto nie był niech żałuje.
Załączniki
2.10.2011 II pieczony ziemniak 052.jpg
2.10.2011 II pieczony ziemniak 048.jpg
2.10.2011 II pieczony ziemniak 004.jpg

zlotasztabka
Sztygar
Sztygar

Post autor: zlotasztabka » poniedziałek 02 sty 2012, 12:06

Wiejskie legendy – Żelaznym traktem

http://dza.doba.pl/?s=subsite&id=5488&m ... =6217#6217

Janina Frankowicz
Sztygar
Sztygar

Post autor: Janina Frankowicz » poniedziałek 02 sty 2012, 13:04

To i ja przypomnę starą anegdotę. Z Sosnowej do Złotego Stoku idzie Św. pamięci p. Głowacka z koszem jaj na targ. W miejscu gdzie tory zbliżają się do szosy wygląda maszynista i woła "wsiadajcie babciu" na co pani Głowacka odpowiada "dziękuję Panu, ale dzisiaj się spieszę, więc pójdę pieszo"

Awatar użytkownika
pablo
Rotman
Rotman

Post autor: pablo » poniedziałek 02 sty 2012, 20:43

dobre :D

Montelli
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: Montelli » poniedziałek 02 sty 2012, 21:19

Przejazd na drodze Płonica - Błotnica chyba pozbył się szyn... W ich miejscu leży pokruszony asfalt czy jakiś tłuczeń (nie zdążyłem się przyjrzeć z samochodu). Autem przejechać przez tory wygodniej, ale jazdy drezynowe się skrócą. :(

Awatar użytkownika
Spratus
Gwarek
Gwarek
GG: 9970970

Post autor: Spratus » poniedziałek 02 sty 2012, 22:10

To tam były szyny jeszcze niedawno? Ja sobie ich od kilku lat już nie przypominam.

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
GG: 8824316
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » wtorek 03 sty 2012, 00:26

W zeszlym roku odcinek platnego przejazdu z Sosnowej do Plonicy konczyl sie wlasnie na tym przejezdzie kolejowym. Takze jezeli chodzi o komercyjne przejazdy to trasa skrocila sie o maksymalnie 5 metrow. Ja tam autem jezdze dosyc czesto, duzo czesciej niz jezdzi tamtendy drezyna dlatego wysypanie tam grysu uwazam za trafiony pomysl (zwazywszy na to, ze zrobienie tam profesjonalnego przejazdu kolejowego nie mialoby szans realizacji ze wzgledu na duzo wyzsze koszty :) Czasami trzeba po prostu wybrac mniejsze zlo ...
"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

wojtekkz
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: wojtekkz » czwartek 05 sty 2012, 11:05

Witam wszystkich. W związku z tym, że piszę pierwszy raz w 2012 roku życzę wszystkim wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia, powodzenia w nowym roku.
Wracając do przejazdu w Płonicy. Zasypanie żwirem przejazdu to nie jest wcale profesjonalne naprawienie przejazdu. Na szczęście szyny są. Zgadza się drezyna dojeżdżała tylko do tego przejazdu z tego powodu ponieważ zaraz za przystankiem ok. 10 m zostało skradzione parędziesiąt śrub i tor się "zwęził" na tyle, że można było się wykoleić, a nie mieliśmy zgody na naprawę toru od właściciela tzn. PKP PLK. Przejazdy były płatne ponieważ nie mieliśmy żadnych sponsorów, a drezyna przyjechała z okolic Herbów Nowych 160 km w jedną stronę z przyczepką, na której była drezyna co daje nam w sumie 360 km + paliwo do drezyny. Cena przejazdu powrotnego wynosiła 5 zł, liczba przejazdów i pasażerów to w sumie nie wiem czy wyszliśmy przynajmniej na zero. Ale nie narzekamy w tym roku na pewno będzie lepiej.
W tym roku planujemy dużą imprezę 16/17 czerwca w Złotym Stoku i Sosnowej. Patronat nad tą imprezą przyjął osobiście sam Prezes Zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zbigniew Szafrański. Stosowne pismo otrzymałem 07.12.2011 roku. Co to oznacza? Oznacz to to, że jest bardzo duża szansa aby drezyny mogły jeździć od st. Złoty Stok do po Sosnowa. Będzie w końcu można "udrożnić" tor i ustawić wiadukt w Złotym Stoku na swoim historycznym miejscu. To ogólnie tyle.
PS.
Przez ostatnie kilka lat, kilka razy nie źle i się mi oberwało z różnych powodów, tak jak by komuś straszne zależało na tym aby koniecznie tą linię kolejową zniszczyć. Wszystko co byśmy robili było złe, głupie lub nie potrzebne. Mam nadzieję, że te osoby przynajmniej do lipca choć trochę się powstrzymają ja już jestem przez tą czerwcową imprezę nie źle zestresowany, szczególnie, że zaprosiliśmy pasjonatów z Niemiec i Czeskiej Republiki. Więcej na temat tej imprezy wkrótce.

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
GG: 8824316
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » czwartek 05 sty 2012, 11:16

wojtekkz pisze:Zasypanie żwirem przejazdu to nie jest wcale profesjonalne naprawienie przejazdu.

O tym mówię, jest to wręcz bardzo nieprofesjonalna naprawa uwzględniająca jedynie wygodny przejazd samochodów i utrudniająca przejazd drezyny. Jednak naprawienie przejazdu tak jak trzeba byłoby zapewne zdecydowanie dużo droższe.

wojtekkz pisze:Cena przejazdu powrotnego wynosiła 5 zł, liczba przejazdów i pasażerów to w sumie nie wiem czy wyszliśmy przynajmniej na zero.

Jechałem i uważam, że warto było tą piątkę wydać :)
"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

ODPOWIEDZ