Dawna linia kolejowa.

wojtekkz
Dreptacz
Dreptacz

Re: Dawna linia kolejowa.

Post autor: wojtekkz » środa 16 mar 2011, 14:49

Witam.
Tomek chyba zaczynamy podobnie myśleć. Byłem w tym konkretnym miejscu kilku krotnie i myślałem właśnie nad "przystankiem drezynowym" w tym miejscu tylko wydawało mi się trochę daleko od miasta, ale jak większość mówi, że to dobre miejsce to ja też tak sądzę.
21 maja chcemy zrobić 1 zawody w wyścigu drezyną na czas na st. Złoty Stok oraz 3 zawody w wyścigu drezyną ręczną na czas o puchar dyrektora PKP ZLK Opole. Przyjechali by sportowcy- kolejarze mniej więcej z terenu całego województwa opolskiego. Potem rozdanie nagród w restauracji Złota Korona, a może jeszcze zaproszę kogoś aby krótko zaprezentował historię kolejki Złotostockiej, historię samego Złotego Stoku, atrakcji turystycznych Złotego Stoku itp. Potem po zawodach dla tych co przyjadą z opolskiego zwiedzanie okolicznych atrakcji turystycznych, przy okazji taka mini promocja Złotego Stoku. Nie ukrywam, że dzięki tym zawodom uda nam się w końcu otrzymać zgodę na uzupełnienie brakujących szyn.
Wczoraj dowiedziałem się oficjalnie, że jakaś firma stara się o dzierżawę odcinka toru od st. w Kamieńcu do Byczenia. Chcą ten tor wyremontować i zrobić tam ładownie.

wojtekkz
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: wojtekkz » piątek 18 mar 2011, 17:45

Dzisiaj się dowiedziałem, że była kolejna kradzież na torze pomiędzy st. Kamieniec, a Byczeniem. Złodziei nie ujęto (i chyba ich nigdy nie złapią), zginęły drobne elementy nawierzchni: śruby, płytki i wkręty. Widać chłopaki otwierają nowy sezon.

szczepan
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: szczepan » niedziela 20 mar 2011, 13:40

Witam !
W mojej mapie jestem już w Byczeniu za mostem. Powoli buduję przystanek i otoczenie. Ale to pikuś. Potrzebuję zdjęć z cegielni albo jakiś planów (chodzi mi głównie o rozmieszczenie torów i budynków) aby to wyszło w miarę dobrze. Za 2 tygodnie powinien być gotowy w 100 % odcinek Płonica Śląska - Byczeń. A i najważniejsze - czy ten układ torowy jest zgodny z tym co był po wojnie http://jelenia.rail.pl/Linie_kolejowe/3 ... n_1938.gif ?

szczepan
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: szczepan » piątek 22 kwie 2011, 09:37

Witam !
Wrzucam wam kalendarz imprez jakie odbędą się w najbliższym czasie
Załączniki
semafor2.jpg

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Relacja: Mieszkaniec
Kontakt:

Post autor: _tomek » piątek 22 kwie 2011, 09:41

Dzięki.
Masz błąd w tytule ulotki.

Kto wygłosi prelekcje w Złotym Stoku?

Awatar użytkownika
Spratus
Gwarek
Gwarek
GG: 9970970

Post autor: Spratus » piątek 22 kwie 2011, 11:50

Oj nie tylko w tytule. Nie 22 maj, tylko maja, tak samo z czerwca i tak dalej - mówimy 22 maja, myśląc 22 DZIEŃ maja. ;)

szczepan
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: szczepan » piątek 22 kwie 2011, 12:37

Ja akurat tego nie pisałem, tylko poproszono mnie aby to dać na forum. A błędy się poprawi

wojtekkz
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: wojtekkz » niedziela 24 kwie 2011, 14:25

Witam.
Zamówiliśmy w profesjonalnej firmie 1000 szt. ulotek formatu A4, na papierze kredowym za ok 450 zł. Na szczęście drukarnia nie zdążyła z drukiem przed świętami, teraz się z tego cieszę. Szczepan nie ma nic wspólnego z tą ulotką, tylko ją zamieścił na forum. To jest tylko projekt - kolejny projekt. Poprzednie projekty aż roiły się od błędów dla tego nie opublikowaliśmy strony tytułowej. Jak wydrukują z tymi błędami to na pewno im nie zapłacimy i koniec, tyle nerwów z głupią i banalną ulotką.
Tomek, a może podczas imprezy Ty osobiście wygłosił byś jakąś ciekawą prelekcję ? Temat dowolny, zapraszam.
Ja osobiście mam kilka filmów, na których są pokazane pociągi z parowozem na linii Kamieniec Złoty Stok.

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 25 kwie 2011, 22:31

Na razie to macie problem, bo miejsce zawodów zarosło...

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Spratus
Gwarek
Gwarek
GG: 9970970

Post autor: Spratus » wtorek 26 kwie 2011, 10:40

I szyny zniknęły jeśli nikt nie zauważył. ;)

wojtekkz
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: wojtekkz » czwartek 12 maja 2011, 10:49

Witam
21 i 22 maja organizujemy dwu dniową imprezę drezynową. W sobotę 21 maja na stacji w Złotym Stoku zawody w wyścigu drezyną ręczną na czas, przejazdy rekreacyjne drezyną ręczną przez cały dzień. Po zawodach drezynowych w restauracji "Złota Korona" wręczenie nagród, prelekcja pt. "Linia kolejowa Kamieniec Ząk.-Złoty Stok w latach 1900-2010, ja zaprezentuję amatorskie filmy, na których będzie pokazana linia złotostocka z parowozami. Mam nadzieję, że na koniec podyskutujemy na różne ciekawe tematy. Zawody odbędą się na torze stacyjnym najbliższym Naturo terapii.
22 maja impreza na przystanku w Sosnowej impreza drezynowa podobnie jak w zeszłym roku.
ZAPRASZAMY!

szczepan
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: szczepan » piątek 01 lip 2011, 21:52

Witajcie !
Dawno mnie tu nie było ale za to Byczeń już prawie ukończony ! Została cegielnia która jest nie lada wyzwaniem (nie ma żadnego obiektu który by ją przypominał a tworzenie dodatku do gry w postaci cegielni to nierealne ponieważ tego obiektu już nie ma :( - pozostało kombinować). Macie relację http://www.trainz.pl/_forum/viewtopic.php?p=84672#84672
Pozdrowienia !

szczepan
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: szczepan » czwartek 11 sie 2011, 08:16

Po przesłaniu całej sesji zdjęć ze stacji w Złotym Stoku powstał budynek dworcowy dedykowany pod moją mapę. Dzięki temu linia złotostocka będzie realniejsza. Wkrótce będzie też mały magazyn i dawna toaleta
http://imageshack.us/photo/my-images/192/34078662.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/814/23414569.jpg/
Niebawem zdjęcia dworca z mojej mapy
Pozdro !

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 11 sie 2011, 10:11

Bardzo realistyczny.
Kłopot będziesz miał z naturoterapią :)

i z urządzeniem do zrzutu kamienia na końcu.

szczepan
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: szczepan » czwartek 11 sie 2011, 12:14

Akurat na naturoterapię jest magazyn w miarę przypominający ten co jest, więc nie ma potrzeby się martwić. Urządzenie do zsypu to nie jedyny problem ale myślę że da się to jakoś zastąpić. Wieczorem wrzucę obrazki ze stacji w Złotym Stoku to zobaczycie jak to wyszło. Najtrudniejszym zadaniem są zakłady w Złotym Stoku i one będą niestety odwzorowane fikcyjnie. W międzyczasie pooglądajcie screeny z map innych autorów, którzy odtworzyli piękne linie kolejowe Dolnego Śląska (dziś niestety nieczynne :( )
http://www.trainz.pl/_forum/viewtopic.php?t=5318 - Kolej Bystrzycka i Walimska
http://www.trainz.pl/_forum/viewtopic.p ... sc&start=0 - linie kolejowe w okolicach Jeleniej Góry i Wałbrzycha
http://www.trainz.org/ptt/index.html - kolej doliny Bobru
http://www.facebook.com/pages/%C5%9Al%C ... 6514947382 - Śląska Kolej Górska
Mam zamiar żeby premiera linii odbyła się na prezentacjach gospodarczych Ziemi Ząbkowickiej ale nie wiem czy coś z tego wyjdzie

szczepan
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: szczepan » czwartek 11 sie 2011, 21:20

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 82213b019e I tu dworzec na ,,Złotostockiej" stacji w wirtualnym świecie :P . Więcej tutaj http://www.trainz.pl/_forum/viewtopic.php?p=87628#87628

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 11 sie 2011, 21:41

Zakłady Ci jeszcze wyszły fajnie, budynek zrób niższy, komin wyższy...
ale góry niestety zupełnie do bani.
Ta stacja nigdy nie była pusta, na torach zawsze stały wagony towarowe - skrzynie i takie cysterny jak na cement (trzy pękate okrągłe zbiorniki)

szczepan
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: szczepan » czwartek 11 sie 2011, 21:53

No niestety - nie wszystko da się w pełni zrobić realistycznie. To cud że ktoś chciał zrobić dworzec Złotego Stoku. Żeby było to w 100% realne to musiałbym po kolei każdy budynek i góry sfotografować i poprosić kogoś z forum aby to zrobił. Niestety - jestem człowiekiem pokolenia, które nie pamięta już pociągów w Złotym Stoku. Wiem że stacja była zawsze zapełniona wagonami towarowymi - nawet stoją one na bocznych torach, ale trzeba ten 1 tor wolny zachować po to aby stacja miała przepustowość (np. na manewry). W każdym razie tomku - dzięki za słowa krytyki, które są również mi potrzebne do budowy mapy. Jeszcze nie została wydana więc można zrobić ew. małe poprawki
_tomek pisze: budynek zrób niższy, komin wyższy...

Jak wspomniałem we wcześniejszych postach, zakłady przemysłowe w Złotym Stoku do dla mnie czarna magia w odtworzeniu więc tutaj bazowałem się tylko na mapach z geoportalu i tu na 100 % nie wszystko jest tak jak ma być. Chyba że masz zdjęcia z całego obiektu to postaram się odtworzyć jeszcze lepiej

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 11 sie 2011, 22:40

Spokojnie dostaniesz pikczur. Żaden problem.

wojtekkz
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: wojtekkz » sobota 13 sie 2011, 13:55

Witam.
Czy ktoś może posiada zdjęcie lub rysunek parowozowni w Złotym Stoku ? Jak była parowozownia to na pewno była obrotnica, miejsce do nawadniania i nawęglania parowozów oraz kanał rewizyjny na żadnym planie stacji nie znalazłem w/w.

ODPOWIEDZ