Dawna linia kolejowa.

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Relacja: Sympatyk
Kontakt:

Re: Dawna linia kolejowa.

Post autor: GAWLITZEK » czwartek 05 sty 2012, 16:16

Marzy sie by w przyszlosci jakis bogaty inwestor odbudowal zamek w Kamiencu a wraz z tym odbudowano polaczenie Kamieniec-Zloty Stok.Takie mini przewozy turystyczne ktore wozilyby turystow z zamku w Kamiencu az pod nowo powstajacy Skansen i Kopalnie Zlota.
Przyjaciel ziemi złotostockiej

Awatar użytkownika
Marcin Przybysz
Sztygar
Sztygar
Kontakt:

Post autor: Marcin Przybysz » czwartek 05 sty 2012, 19:30

wojtekkz pisze: a nie mieliśmy zgody na naprawę toru od właściciela tzn. PKP PLK.
Wojtku, rzeczywiście peelka a nie Nieruchomości są dysponentem linii???
Obrazek

wojtekkz
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: wojtekkz » piątek 06 sty 2012, 07:52

Tak. Tor szlakowy od st.Kamieniec Ząbk. do st. Złoty Stok oraz tor stacyjny przedłużenie toru szlakowego aż do końca -" do muru" jest na stanie PKP PLK. Natomiast wszystko pozostałe na stanie PKP nieruchomości.

Awatar użytkownika
Marcin Przybysz
Sztygar
Sztygar
Kontakt:

Post autor: Marcin Przybysz » piątek 06 sty 2012, 11:25

Co zawsze daje jakąś nadzieję, bo z tego co widzę po zamykanych liniach, jak idą pod Nieruchomości, to już koniec definitywny...
Obrazek

wojtekkz
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: wojtekkz » piątek 06 sty 2012, 20:15

Marcin masz rację. ALE o ty prawie nikt nie wie, powoli rozpoczyna się procedura przejęcie linii 334 przez skarb państwa od PKP. I w cale nie jest stroną burmistrz ani wójt tylko starosta to on w tym przypadku reprezentuje skarb państwa. Nie będę zanudzał wszystkich procedurami ale sam od 2 miesięcy chodzę za różnego rodzaju dokumentami, tak będzie szybciej. Najgorszy jest bałagan w dokumentacji PKP to może znacznie wszystko wydłużyć. Myślę, że przyjęcie przez Prezesa Zarządu PKP PLK S.A. pana Zbigniewa Szafrańskiego patronatu nad naszą czerwcową imprezą znacznie przybliży datę przejęcia tego zabytku techniki. Chcemy zrobić wystawę zdjęć, prezentację filmu z imprez jakie zrobiliśmy w 2011 roku na linii Kolejki Złotostockiej w Sosnowej, w świetlicy środowiskowej. Tam będzie można porozmawiać, z chęcią odpowiem na wszystkie pytania i posłucham wszelkich rad. Chcemy aby to spotkanie odbyło się 22 stycznia ale musimy potwierdzić datę z radą sołecką. Jeżeli data będzie już na 100% zaklepana to zaproszę wszystkich i sobie pogadamy.

zlotasztabka
Sztygar
Sztygar

Post autor: zlotasztabka » poniedziałek 20 lut 2012, 07:19

Konkurs fotograficzny "Koleje Dolnośląskie w zimowej aurze"

http://dkl.doba.pl/?s=subsite&id=2697&mod=3

zlotasztabka
Sztygar
Sztygar

Post autor: zlotasztabka » wtorek 20 mar 2012, 06:41

wojtekkz
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: wojtekkz » czwartek 29 mar 2012, 16:37

Witam wiosną 2012 roku.
Nie wiem czy to jeszcze kogoś interesuje ale rozpoczynam kolejny sezon, już 3. W tym roku mamy zaplanowaną dużą imprezę drezynową na st. Złoty Stok. Planujemy ją zrobić jako międzynarodową. Zaprosimy pasjonatów z Niemiec i Czech - właściwie to już żeśmy ich zaprosili. Patronat nad tą konkretną imprezą przyjął osobiście prezes zarządu PKP PLK S.A. Zbigniew Szafrański. To nam bardzo ułatwiło dużo spraw. Raz, że wpadnie nam trochę grosza na imprezę z PKP PLK, dwa to tak na razie na 75% uda na się załatwić i zorganizować specjalny pociąg relacji " Wrocław Gł. - Złoty Stok". Tak, tak, do Złotego Stoku. A jak ? Dokładnie tak samo jak na dzień dzisiejszy jeździ się do Kudowy Zdroju. " Pociąg osobowy z Wrocławia Gł. do Kudowy Zdroju przez Kamieniec Ząbk., Kłodzko Gł. Od st Kłodzko Gł. do st. Kudowa Zdrój autobusowa komunikacja zastępcza", - tak w dużym skrócie. Już to widzę jak co niektórzy wylewają nam pomyje na głowy-trudno ale może to być mega promocja przed sezonem turystycznym dla Złotego Stoku. Chcemy to zrobić tak: najlepiej jakby przed wjazdem pociągu w perony na st. Wrocław Gł. po stacji przeszła się Złotostocka orkiestra dęta i narobiła trochę "hałasu", na pociągu oraz na wyświetlaczach na stacji będzie relacja do Złotego Stoku. To na razie tyle.
PS. Zapomniałem, do złotejsztabki. W tym konkursie fotograficznym Kolei Dolnośląskich zdobyłem jedną z głównych nagród.

wojtekkz
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: wojtekkz » piątek 30 mar 2012, 10:38

Przesyłam kilka zdjęć z byłego przystanku kolejowego Sosnowa śląska.
Załączniki
IMG_8300.JPG
Tak jeszcze na początku marca wyglądało to samo miejsce, czyli nic nie widać
sosnowa maj 96c.jpg
Rok 1996 pociąg specjalny z okazji 900 lecia Kamieńca stoi na przystanku kolejowym Sosnowa Śląska
Ostatnio zmieniony sobota 31 mar 2012, 11:19 przez wojtekkz, łącznie zmieniany 1 raz.

wojtekkz
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: wojtekkz » piątek 30 mar 2012, 10:45

Jeszcze kilka szczegółów, to musimy naprawić do czerwca. Może znajdzie się chętny, który będzie nam chciał pomóc?
Załączniki
IMG_8372.JPG
Taka podobna "usterka jest w Płonicy, jak je obie naprawimy to będzie można jeździć prawie od Śremu do lasku pod Złotym Stokiem.
IMG_8373.JPG
I jeszcze raz to samo miejsce dopiero teraz widać usterki, które trzeba naprawić.

zlotasztabka
Sztygar
Sztygar

Post autor: zlotasztabka » sobota 31 mar 2012, 13:29

wojtekkz pisze:PS. Zapomniałem, do złotejsztabki. W tym konkursie fotograficznym Kolei Dolnośląskich zdobyłem jedną z głównych nagród.
Gratulacje :D
Obrazek
Gdzie to było?

Super zdjęcie z Sosnowej 1996 :D

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Relacja: Mieszkaniec
Kontakt:

Post autor: _tomek » sobota 31 mar 2012, 13:31

Na moje oko to szynobus Legnica - Kłodzko, a trasa wygląda jak ta koło Piławy.

zlotasztabka
Sztygar
Sztygar

Post autor: zlotasztabka » sobota 31 mar 2012, 13:55

wojtekkz
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: wojtekkz » sobota 31 mar 2012, 15:05

Witam. Jak złotasztabka zgadła, że to akurat to moje zdjęcie to nie mam pojęcia napisałem przecież tak ogólnie - dziękuję za gratulację. Tak _tomek to szlak pomiędzy Piławą Górną, a Dzierżoniowem. Dodam, że ten szynobus nie dojechał do Kłodzka ponieważ spóźnienie tak się zwiększyło, że został on zatrzymany w Ząbkowicach i z Ząbkowic wracał do Legnicy w dodatku pomiędzy Bardem, a Kłodzkiem też drzewa poleciały na tory. W tedy zrobiłem ponad 60 zdjęć.

zlotasztabka
Sztygar
Sztygar

Post autor: zlotasztabka » sobota 31 mar 2012, 16:15

Przeglądając stronę Kolei Dolnośląskich zauważyłem, że szynobusy dolnośląskie jeżdżą na terenie woj. lubuskiego. Dlaczego zatem graniczny odcinek z Kamieńca Ząbkowickiego do Nysy nie jest wykorzystywany przez KD lub KO?

wojtekkz
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: wojtekkz » sobota 31 mar 2012, 16:38

Bo żyjemy w " głupim państwie". Po prost urzędy marszałkowskie nie mogą się dogadać co do dofinansowywania przejazdów i to od kilku lat. Niemcy mogli tą trasą jeździć od 1875 roku do 1945 roku bez przerwy nawet podczas obu wojen światowych, a my nie i już. Ten problem przerasta naszych samorządowców i to od kilku kadencji.

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Relacja: Mieszkaniec
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 01 kwie 2012, 01:01

Obrazek

Awatar użytkownika
Marcin Przybysz
Sztygar
Sztygar
Kontakt:

Post autor: Marcin Przybysz » środa 04 kwie 2012, 08:50

A wątek kolejowy - po newsy zapraszam na forum Ząbkowickie, gdzie Wojtek i Szczepan od dawna goszczą.
Obrazek

wojtekkz
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: wojtekkz » środa 25 kwie 2012, 21:24

Dzisiaj na stacji w Kamieńcu Ząbkowickim zawitali do nas pasjonaci kolei z Niemiec i Anglii. Przyjechali pociągiem specjalnym z Kędzierzyna Koźla. W Kamienieckiej szopie parowóz został nawodniony i obrócony. Parowóz Ty2 911 jak i cały skład jest ze skansenu w Chabówce. Po dokonani obrządku przy parowozie pojechał przez Kłodzko do Wałbrzycha. Jutro powrót, więcej szczegółów na http://www.semafor.info.pl. UWAGA dla chcących fotografować jutro tj. 26.04.2012 roku na stacji w Kamieńcu: wyszczegajcie się funkcjonariuszy SOK po ich dzisiejszych kompromitujących "popisach" przed fanami kolei z Anglii, Niemiec oraz z Polski.
Załączniki
IMG_8653.JPG
IMG_8627.JPG
IMG_8618.JPG

ODPOWIEDZ