GAZETA ZŁOTOSTOCKA

REX
Sztygar
Sztygar

Gazeta Złotostocka

Post autor: REX » środa 05 paź 2011, 09:14

Kupiłem nowy numer naszej gazety. Podoba mi się, ale zastanawiam czy aby ta statystyka jest prawdziwa. Czy faktycznie przeważa u nas liczba zgonów nad narodzinami dzieci, czy nie jest to jakis błąd albo manipulacja. I druga rzecz wśród zaproszonych gości na Borówkową Górę wymienieni sa ks. proboszcz Siemasz i Waldemar W historyk, nie ma naszego burmistrza ani innego reprezentanta naszej gminy, ale jak zobaczyłem kto pisał ten artykuł zrozumiałem.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Relacja: Mieszkaniec
Kontakt:

Re: Gazeta Złotostocka

Post autor: _tomek » środa 05 paź 2011, 09:50

REX pisze:Czy faktycznie przeważa u nas liczba zgonów nad narodzinami dzieci, czy nie jest to jakis błąd albo manipulacja.
Wszędzie szukasz teorii spiskowych...a po co mieliby kłamać?

Wyjdź z domu..przejdź się do szkoły czy przedszkola...a potem na cmentarz :)
http://szszlotystok.pl/sp/rok10_11/prac ... dnicza.doc
Do szkoły podstawowej uczęszcza 238 uczniów uczących się w 12 oddziałach, w gimnazjum uczy się 150 uczniów w 6 oddziałach. Do
szkoły dowożonych jest 142 uczniów w tym 91 ze szkoły podstawowej.
To są zeszłoroczne dane i WSZYSTKIE dzieci w gminie:
238/12 = dwie klasy po 20 w roczniku w podstawówce
150/6 = dwie klasy po 25 w roczniku w gimnazjum

Z czego 228-91=147
/6 klas = tylko 25 dzieci w roczniku jest z miasta.

W statystyce w gazecie brakuje jeszcze jednego - przekroju wiekowego mieszkańców.
Zobaczyłbyś jak mało jest 20-30 latków, a jak dużo w wieku emerytalnym.

Różnica w liczbie narodzin i zgonów będzie nadal rosnąć.

Zanim zapytasz dlaczego liczba mieszkańców się nie zmieniła, proszę poszukaj i podaj jakąś hipotezę w nawiązaniu do faktów/dokumentów/opracowań.

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Post autor: WNO FOLLOWER » środa 05 paź 2011, 09:55

REX pisze: ale jak zobaczyłem kto pisał ten artykuł zrozumiałem.
a kto pisał?
Miasteczko zamieszkiwała bowiem bardzo dziwna społeczność.
ROZDZIAŁ I 41 KUSZENIE ŚW. ANTONIEGO

REX
Sztygar
Sztygar

Post autor: REX » środa 05 paź 2011, 09:59

podpisany Waldemar W

katrinaaa123
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: katrinaaa123 » środa 05 paź 2011, 10:19

A ile teraz kosztuje ta gazeta? Ostatnio kosztowała 2,50 i nie było tam nic ciekawego. A pierwszy numer nie miał ceny a i tak był sprzedawany za 2.50

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » środa 05 paź 2011, 10:22

katrinaaa123 pisze:A ile teraz kosztuje ta gazeta? Ostatnio kosztowała 2,50 i nie było tam nic ciekawego. A pierwszy numer nie miał ceny a i tak był sprzedawany za 2.50
2zł
Proszę (pytam zupełnie niezłośliwie), a co byłoby dla Ciebie ciekawego?
Czego Twoim zdaniem brakuje?

Szperacz
Gwarek
Gwarek

Post autor: Szperacz » środa 05 paź 2011, 18:46

Do rexa. Jeśli posiadasz inne dane i twoim zdaniem bardziej wiarygodne to je przedstaw. Dziekuję Tomkowi za przedstawione wyliczenia, z których wynika to co umieszczone jest w tabelach. Co się tyczy Borówkowej. Ja i ks proboszcz dostaliśmy zaproszenie na tę imprezę od Marszałka naszego województwa. Z pracowników naszego urzędu i to czysto prywatnie była jedna osoba. Bardzo się ta osoba zdziwiła moją tam obecnością i ks. proboszcza oraz całą uroczystością. Dlaczego ja otrzymałem zaproszenie i z jakiego powodu to już cię nie powinno obchodzić. Czy twoim zdaniem miałem pisać o kimś kogo nie było. Burmistrz zapewne otrzymał zaproszenie chociażby jako gospodarz sąsiedniej graniczącej z Lądkiem i Javornikiem gminy. Pytaj jego dlaczego go nie było. Pozdrawiam Szperacz.

lazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: lazik » czwartek 06 paź 2011, 04:44

REX pisze:Kupiłem nowy numer naszej gazety. Podoba mi się, ale zastanawiam czy aby ta statystyka jest prawdziwa. Czy faktycznie przeważa u nas liczba zgonów nad narodzinami dzieci, czy nie jest to jakis błąd albo manipulacja. I druga rzecz wśród zaproszonych gości na Borówkową Górę wymienieni sa ks. proboszcz Siemasz i Waldemar W historyk, nie ma naszego burmistrza ani innego reprezentanta naszej gminy, ale jak zobaczyłem kto pisał ten artykuł zrozumiałem.
JAK ZWYKLE SPISEK :D NIE MOGĘ
TO TAK ZWANY NIŻ DEMOGRAFICZNY,ALE KSIĄDZ TAK CZY SIAK ZARABIA.
katrinaaa123 pisze:A ile teraz kosztuje ta gazeta? Ostatnio kosztowała 2,50 i nie było tam nic ciekawego
NO PEWNIE,NA OKŁADCE DODA W ŚRODKU TREŚĆ PRZYSZŁEGO ODCINKA SERIALU X I GAZETA CIEKAWA :D JESZCE BYM DODAŁ WRÓŻBY I HOROSKOP :D A I O UFO BO TO TEZ PEWNIE CIEKAWE :D

katrinaaa123
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: katrinaaa123 » czwartek 06 paź 2011, 11:43

A można znależć ciekawe tematy, na przykład nasza szkoła kochana, gdzie ostatnio dużo się dzieje a to chyba w związku (jeśli dobrze słyszałam) z nadchodzącymi wyborami nowego dyrektora, albo poruszenie tematu przedszkoli na terenie naszej gminy. Zadne z przedszkoli nie jest czynne nawet do 16, a jak ktoś pracuje w Kłodzku i kończy prace o 15 to ciężko mu zdąrzyć odebrać dziecko

Marta Adamiak
Sztygar
Sztygar

Post autor: Marta Adamiak » czwartek 06 paź 2011, 20:54

Do naszej gazety może pisać każdy i każdy kto to robi, piszę o tym co dla niego ciekawe. Tak więc moja droga długopis w dłoń i dajesz radę. Myślę, że się redakcja ucieszy, że ktoś chce pisać nie tylko my w koło :-)

usika
Dreptacz
Dreptacz

Re: GAZETA ZŁOTOSTOCKA

Post autor: usika » czwartek 03 lis 2011, 10:15

Przeczytałam dzisiaj naszą złotostocką gazetę i odczuwam pewien niedosyt .Gazeta, która moim zdaniem powinna poruszać sprawy całej gminy stała się głównie wywodem historycznym i poradnikiem zdrowego żywienia .Artykułów dotyczących miasta i sołectw jest raptem trzy w twym dwa na ten sam temat (okiem radnej i loża szyderców). Nie ma nic na temat Chwalisławia, Lasek i Płonicy z Błotnicą o szkole i ckip nie wspomnę .Są jeszcze przedszkola w naszej gminie o których chyba zapomniano ,a też odbywały się tam ciekawe imprezy (np. olimpiada sportowa w Mąkolnie )w Chwalisławiu trwa ponoć remont świetlicy ale czy coś więcej na ten temat wiadomo?(mieszkańcy wioski mówią, że prace stoją w miejscu) .Proszę o troszkę więcej zainteresowania się sprawami przyziemnymi (może wywiady środowiskowe) .Niech mieszkańcy wiedzą ,że ktoś o ich problemach powie głośno bo chyba temu to ma służyć.

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » czwartek 03 lis 2011, 10:32

troche racji w tym jest , ale moim zdaniem nie da sie pisac o wszystkim , zawsze znajdzie sie osoba ktora powie o tym czego nie ma a co powinno byc , ale z drugiej strony takie uwagi sa wskazane , tylko zeby nikt nie odebral tego jako negatywna krytyke

usika
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: usika » czwartek 03 lis 2011, 10:59

Nie krytykuję gazetki bardzo jej kibicuje ,piszą w niej moi znajomi i nie tylko .Po prostu jestem już znużona podobnymi artykułami w Złotym Dzwonie i Gazetce Złotostockiej . Ja wiem redagują je te same osoby. To tym bardziej powinno się rozdzielić te tematy pomiędzy te gazety,niech one się uzupełniają a nie dublują .Poszukajcie tematów gdzie indziej wyjdźcie do ludzi do młodzieży do osób prowadzących jakiś biznes w naszej gminie ( np. GUM , PALERMO ,APETIT , Zacisze w Chwalisławiu Agro- turystyka w Laskach , Złoty Jar,Złota Korona Klubowa ,itp.)

REX
Sztygar
Sztygar

Post autor: REX » czwartek 03 lis 2011, 11:06

A mnie sie wyjątkowo podoba ten numer. Nie wiedziałem że jest cmentarz na Jaworniku. Jak w Paryżu widziałem turystów oglądających sarkofag Napoleona w lusterku to myslałem że dodatkowo coś można w nim zobaczyć a tu prosze nie pochylaj sie i nie oddawaj ukłonu. Spalarnia to nie aktualny temat dla nas a woda, o której pisałem ile moze kosztować. Loża szyderców to coś wspaniałego najlepszy kawałek. Tak trzymać.

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » czwartek 03 lis 2011, 19:24

Szkoda,ze GAZETY ZLOTOSTOCKIEJ nie ma w internecie do poczytania.Moze by byla mozliwosc wrzucania tutaj na forum?Na dodatek ECHO wprowadzilo oplaty za czytanie online :(
Przyjaciel ziemi złotostockiej

Marta Adamiak
Sztygar
Sztygar

Post autor: Marta Adamiak » czwartek 03 lis 2011, 20:42

popieram niestety wypowiedź Usiki w tym numerze niestety nudy i całe dwie strony o cyjanku...

w ramach wyjaśnienia dodam tylko, że nie ukazały się dwa artykuły bardziej przyziemne jak to nazywacie dotyczące miasta. Napisałam o podatkach na nowy rok i o dotacjach do przydomowych oczyszczalni ścieków. Nie wiem dlaczego się nie ukazały.

Usika moja relacja w loży i z artykułów które się nie ukazały to nie to samo co pisze radna.
Pani Janina relacjonuje na "bieżąco" z września a ja z zeszłego tygodnia :-)

lazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: lazik » sobota 05 lis 2011, 23:25

REX pisze:A mnie sie wyjątkowo podoba ten numer. Nie wiedziałem że jest cmentarz na Jaworniku.
Dwa lata temu o szubienicy też nie wiedziałeś. :D Poczekaj :wink:

REX
Sztygar
Sztygar

Post autor: REX » niedziela 06 lis 2011, 12:04

Mam nowy nr Złotego Dzwonu - koscielnej gazety. ktos tu pisał że Złoty Dzwon i Złotostocką redaguja te same osoby. Ja widze że w tym zestawieniu jest jedna WW. Zaskoczyło mnie -pozytywnie że niektóre artkuły są tematycznie zbieżne ale jak sie je przeczyta to widac różnicę i przedze wszystkim to że się nie powtarzają. Kto z was wiedział że w Złotym stoku był Jan III Sobieski. Tego dowiedziałem się ze Złotego Dzwonu. porównując jedną i drugą gazete pierwszeństwo przyznaję Złotemu Dzwonowi. Złotostocka ostatni nr mnie sie podoba ale faktycznie jest troche nudny. Obszernych artykułów łatwo się nie czyta.

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » niedziela 06 lis 2011, 12:13

Czy moglby ktos zamiescic tutaj wyzej wspomniany artykul o cmentarzu na Jaworniku?
Przyjaciel ziemi złotostockiej

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 06 gru 2011, 16:44

Jak tam ostatni numer Złotostockiej?
Podoba Wam się?

Moim zdaniem gazeta jest coraz lepsza.
Nie podobają mi się tylko zdjęcia, które nie są właściwie obrobione z koloru na czarno-biały.
W druku dużo czarnego i zbyt duże kontrasty.
Portret sołtysa Lasek to chyba komórką robiony.

Oprócz Loży, jest artykuł o konstrukcjach łazika, jest też sporo o tym jak dla miasta działał ZTIF?

Co o tym myślicie?

ODPOWIEDZ