Czy w ZS jest bezpiecznie?

_tomek
Gwarek
Gwarek
Relacja: Mieszkaniec
Kontakt:

Czy w ZS jest bezpiecznie?

Post autor: _tomek » czwartek 17 mar 2011, 17:38

Do założenia wątku zainspirował mnie p. Tichanowicz...w stwierdzeniu z artykułu w Echu Tygodnia:

Obrazek
źródło: http://www.echotygodnia.neostrada.pl/

Też tak myślałem...a żona mi na to....ale przecież zamordowali staruszkę....no fakt...zamordowali.
To, że nie kradną (jak w Legnicy) nie oznacza, że jest bezpiecznie...

Mam też awersję do policyjnych statystyk...w Legnickich gazetkach się podobnie wypowiadają...zawsze jakaś statystyka wypada lepiej niż gdzie indziej...a mieszkam w dobrej dzielnicy, naprzeciwko mam hotel z monitoringiem i cieciem, a obok urząd z takim samym zestawem "antykradzieżowym"...i w ciągu 3 ostatnich lat dwa razy włamano mi się do auta, dwa razy sam zgłaszałem co widzę z okien (włamanie do autobusu i rozbój), a to nie wszystkie kradzieże z tego długiego na 100m odcinka ulicy...sąsiedzi jeszcze mają kraty w oknach (w poprzednich latach było gorzej)...

A policja napisze, że "wykrywalność" wysoka...fakt w obu przypadkach złapali gówniarzy co mnie okradli...dowiedziałem się o tym po roku od kradzieży - pismem z sądu, że umarzają sprawę ponieważ nieletni siedzą już w poprawczaku, a wyższej kary dla nich nie ma - nie ma po co sądzić.

Wszyscy wszystko dobrze zrobili, a dwóch nastolatków "uczy" się w poprawczaku na prawdziwych kryminalistów, moich skradzionych rzeczy nigdy już nie zobaczyłem...giełda Lubin ma się świetnie...szyby w aucie też tam wymieniają na poczekaniu.
ale wykrywalność 100% .....

Chwilowo skończę te rozważania, bo dalej bym tylko narzekał...a nie jest to wina ani policjantów z Legnicy, ani ZS...taki system....
----------------------------------------

Popatrzmy na to co było w przeszłości...
17.02.2004 r. ? XV sesja Rady Miejskiej z porządkiem obrad:

Informację o funkcjonowaniu Rewiru Dzielnicowych w Złotym Stoku złożył mł. asp. A. Rembiasz.
W Rewirze pracują też: sierż. D. Grzech, w sołectwach ? sierż. Szt. K. Szczypiński.
W 2003 r. zanotowano 34 wykroczenia (w 2002 r. było 41); w tym drogowe ? 11, nałożono 59 mandatów.
27.04. 2005 r. ? XXIX Sesja Rady Miejskiej
Kierownik Rewirów Dzielnicowych ? sierż. sztab. K. Szczypiński.
W skali powiatu przestępczość zmalała, w Złotym Stoku jest najmniejsza. Służbę w Gminie pełni dwóch dzielnicowych: sierż. sztab. St. Czachor, sierż. D. Grzech oraz dochodzeniowi sierż. sztab. G. Cichoń i mł. asp. G. Helfka.
9 marca 2007 r. - sesja Rady Miejskiej
Rewir Dzielnicowych w Złotym Stoku (za 11 m-cy 2006 r.)
Kierownik rewiru mł. asp. K. Szczypiński oraz dochodzeniowi: mł. asp. G. Cichoń, sierż. sztab. St. Czachor, dzielnicowi: mł. asp. D. Grzech, i G. Hefka. Wylegitymowano 1787 osób, 575 pojazdów, na gorącym uczynku złapano 27 osób. Sporządzono 12 wniosków na leczenie odwykowe. Dochodzeniowi przeprowadzili 94 postępowania przygotowawcze, wszczęli 10 spraw oraz inne dla prokuratury, sądu, konwojowanie itp. W ramach prewencji 28 spotkań z młodzieżą oraz udział w akcjach gminy, szkół i pomocy społecznej.
XIV sesja Rady Miejskiej w Laskach - 12 marca 2008 r.:
Spotkanie z Kierownikiem Rewiru Dzielnicowych w Złotym Stoku mł. aspirantem Krzysztofem Szczypińskim. Efektywność działania policji wzrosła np. liczba postępowań z 200 w 2006 r. wzrosła do 296 w 2007 r. Gmina Złoty Stok należy do najspokojniejszych w Powiecie. Spadła ilość rozboi i kradzieży, widoczny jest wpływ wyjazdów za granicę. Radni w dyskusji wskazali miejsca występowania patologicznych zachowań mieszkańców. Mł. asp. K. Szczypiński obiecał, że policja każdorazowo będzie interweniowała w sprawach zgłoszonych, najlepiej telefonicznie na numer 997 lub 112. Zgodził się, że na zaproszenie sołtysów raz w miesiącu spotka się w sołectwach.
XXVII sesja Rady Miejskiej-29.04.2009 r.
1. Spotkanie z Z-cą Komendanta Powiatowego Policji A. Wilczewskim i Komendantem w Kamieńcu A. Szmytkowskim. W ub. roku z Kamieńca i Złotego Stoku Policja skierowała do Sądu 104 wnioski o ukaranie. Nastąpił wzrost przestępstw przeciwko mieniu, głównie wśród młodzieży. Policja rezygnuje z pouczeń (3928 w ubiegłym roku), gdyż naruszający prawo reagują tylko na mandaty. Radni pozytywnie zaopiniowali projekt utworzenia ponownie w Złotym Stoku Rewiru Dzielnicowych w składzie 4 policjantów plus kierownik, ( 2 dzielnicowych na wioski i 2 dzielnicowych w mieście).
XXXVI sesja RM - 29 marca 2010r.1.
Spotkanie z zaproszonym Komendantem Komisariatu Policji w Kamieńcu Ząbkowickim Arkadiuszem Szmytkowskim. W najbliższym czasie Rewir Dzielnicowych zostanie przeniesiony do Urzędu w Złotym Stoku z obsadą 4 dzielnicowych + kierownik.
W 2009r. zmalała liczba kradzieży pojazdów. Wzrosła liczba nietrzeźwych kierowców, rozboi i kradzieży mienia (głównie w domach letniskowych), z udziałem młodzieży, szczególnie po fali powrotu z zagranicy. Wzrosła wykrywalność przestępstw. Unieszkodliwiono zorganizowaną grupę złodziei ze Złotego Stoku. Wprowadzenie monitoringu jest korzystne, ale bardzo kosztowne w obsłudze. Policja ma dobre rozeznanie o miejscach i osobach rozprowadzających narkotyki, problem stanowi udowodnienie.

-----------------------
podsumowując....zmalała, spadła, unieszkodliwiono....

W ZS pozostali już tylko tacy złodzieje, co kradną aby przeżyć...i tych kradzieży zapewne nikt nie zgłasza (bo komu się chce dzwonić i czekać cholera wie ile ...bo jest tak bezpiecznie, że komisariatu nie ma...

Przypomnę...
W 2003 r. zanotowano 34 wykroczenia (w 2002 r. było 41); w tym drogowe ? 11, nałożono 59 mandatów

Ale wtedy było bezpiecznie.....

Obecnie 1996 wykroczeń (razem z Kamieńcem?)...to w tym Kamieńcu to uważajcie...

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Re: Czy w ZS jest bezpiecznie?

Post autor: niebieski24 » piątek 18 mar 2011, 13:24

Co do poprawczaka mam takie samo zdanie jak Tomek , mlodziez ktora tam trafia tak naprawde wychodzi jeszcze bardziej zdemoralizowana niz tam weszla teraz w czasach "JP na 100%" lebki wrecz popisuja sie przed soba kto za co siedzi a ktos kto jest normalny i odezwie sie w towarzystwie zazwyczaj juz nie ma kolegow . . . moim zdaniem lepszym rozwiazaniem niz poprawczak (gdzie trzeba utrzymywac wychowankow z podatkow ) jest wyslanie takiego delikwenta na przymusowe odrobienie godzin pracy na rzecz miasta , oczywiscie bezplatnie !

Awatar użytkownika
Marcin Przybysz
Sztygar
Sztygar
Relacja: Sympatyk
Kontakt:

Post autor: Marcin Przybysz » piątek 18 mar 2011, 17:59

Heh, ciekawe te 500 wybryków nieobyczajnych -macie w ZS jakiegoś etatowego ekshibicjonistę? :lol:
Obrazek

Spratus
Gwarek
Gwarek
GG: 9970970

Post autor: Spratus » piątek 18 mar 2011, 23:16

Mysle, że jest ich co najmniej kilkunastu i ograniczają się do podlewania domków, tylko zapomnieli, że już są duże i bardziej nie urosną.

Pan Tak
...
...

Post autor: Pan Tak » sobota 19 mar 2011, 10:29

Witam wszystkich :),co do tematu bardzo dobrze ze został poruszony ponieważ być może wypowiedzi dadzą jakiś rezultat i wreszcie ktoś coś z tym zrobi ja chciałbym poruszyć tutaj kwestie gaszenia oświetlenia na ulicach w okolicy godziny 1 po północy obstawiam że sytuacja taka ma na celu jak największe oszczędności może jeszcze teraz się to sprawdza ponieważ aura jesienno-zimowa raczej nie zachęca do nocnych eskapad i demolowania ale w okresie wiosenno-letnim sprawa może wyglądać całkowicie odwrotnie ciepłe noce spora ilość % i fakt że nie ma (na tą chwile) służb jako takich porządkowych mogą zachęcać do demolowania,spacerując po Złotym Stoku można zauważyć przejawy "nudy" z jaka stara się walczyć młodzież wywracając kosze,wyrywając znaki czy choć zaśmiecając puszkami,butelkami po napojach %.Wiec z niecierpliwością czekam aż się ociepli i powstanie kolejne podsumowanie działań naszych wspaniałych służb porządkowych

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
GG: 8824316
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » sobota 19 mar 2011, 11:08

Nie żebym narzekał na bezpieczeństwo w Naszym mieście ale w ciągu ostatniego roku straciłem tylną szybę w aucie i musiałem udać się do wulkanizatora, bo ktoś koniecznie chciał uwolnić do atmosfery powietrze uwięzione w jednej z moich opon ...
W obydwu przypadkach zdarzenia miały miejsce w nocy, więc może i brak oświetlenia nie zachęca do takich dewastacji ale z pewnością utrudnia wykrycie sprawców.
Sprawy nie zostały zgłoszone na Policję. Ciekawi mnie jeszcze ile jest takich "ukrytych" wykroczeń i przestępstw, które nie trafiają do policyjnych statystyk ...
"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » sobota 19 mar 2011, 11:39

Dobek moj ojciec mial identyczna sytuacje z oponami i porysowanym autem , machnol na to reka bo powiedzial po co sie denerwowac i tracic czas skoro i tak za 2-3 miesiace przyjdzie list z policji, ze sprawa umozona z powodu braku dowodow. Policja szczyci sie ze przestepczosc spada i ze kontroluja sytuacje, fakt kontroluja tylko nie to co trzeba , w zeszlym roku dostalem mandat jak poszedlem grac w tenisa wzielismy sobie piwko dla ochlody oczyscie policjanci zamiast kontrolowac to co sie dzieje na drogach wolala podjechac do nas i dac mandat , wiec mogli zanotowac , ze kogos zatrzymali.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » sobota 19 mar 2011, 12:59

No i nie zgłaszajcie dalej...przestępczość będzie nadal spadać, a Policja tu zajrzy tylko na obiad.

Wystarczyło zadzwonić, mają obowiązek przyjechać i spisać itd...

Żonie wypadł telefon na spacerze z dzieckiem. Podniosły go nastolatki idące 10m dalej i biegiem w nogi....Policjant w Legnicy usiłował mnie przekonać, że to było zagubienie, a nie kradzież...
ja: no to chodźmy na miejsce...może tam jeszcze leży...
p: ale przecież mówi Pan, że go zabrali
ja: no to była kradzież czy nie?
...cisza...

Całe zarzadzanie w policji opiera się na statystykach...
Czy kiedyś przeszkadzali im pijani rowerzyści? a teraz to przestępstwo i to do tego wykryte :) - statystyki wykrywania przestępczości w górę...

Obrazek

Tylko tyle jest zgłaszanych..gdybyście zgłosili o ile by się podniosło? całkiem sporo...
Z powyższych danych wynika, iż w latach 2008- X.2009 na terenie
Gminy Złoty Stok doszło do 64 przypadków przestępstw.
Z przedstawionych zestawień wynika, że najczęściej popełnianymi przestępstwami były:
? Nietrzeźwi kierujący (rowerem lub innym pojazdem)- 17,
? Kradzieże mienia- 15,
? Kradzież z włamaniem- 12,
? Uszkodzenie mienia- 8,
? Znęcanie się nad rodziną- 5,
? Groźby karalne- 5,
? Pobicia- 1,
? Naruszenie miru domowego- 1.
Gmina Złoty Stok nie należy do regionów o wysokim zagro?eniu
przestępczością. Z powyższej analizy wynika, że w 2009 roku stan porządku
publicznego oraz bezpieczeństwa nie uległ pogorszeniu w porównaniu z rokiem
2008.

Mentalista
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Post autor: Mentalista » sobota 19 mar 2011, 16:12

Jestem ciekaw czy w tych statystykach jest zdarzenie jak MNP zwinęli cztery kompletne koła a samochód zostawili na cegłach. :lol:

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » niedziela 20 mar 2011, 20:50

a mogą być niekompletne koła?

Spratus
Gwarek
Gwarek
GG: 9970970

Post autor: Spratus » niedziela 20 mar 2011, 22:25

Jeżeli mowa o kołach samochodowych koła kompletne to - felgi plus opony, ewentualnie też kołpaki, oczywiście tak potocznie, bo definicji nie znajdziesz. :D :lol:

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 05 kwie 2011, 12:24

Obrazek

Awatar użytkownika
pablo
Rotman
Rotman

Post autor: pablo » wtorek 05 kwie 2011, 14:51

co do poprawczaka się z wami zgadzam na lepsze nie wyjdziesz!!!
co do oświetlenia to jest przerażające aby gasić i oszczędzać na krzywdzie ludzkiej ale w sumie jak ktoś ma coś zrobić to i tak zrobi pamiętajcie złodziej pilnuje nas a nie my złodzieja!!!!

a co do kol no to handel kwitnie --np. jak ukradli burmistrzowi prosto pod oknami skandal złodzieje się nie boja bo przecież nie ma kogo

a co do opon to porostu patrzcie gdzie parkujecie bo jeżeli jest ulica i pod domem parkuje mi na noc frajer co mieszka 2 ulice dalej i może mieć np.basen na potworku bo jest takie wielkie to jest coś nie halo

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 18 wrz 2011, 09:34

W ostatnich dniach okradziono sklep EKO - poszły: szyba, papierosy i alkohol.

Kolejny wandalizm:

Obrazek

lazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: lazik » niedziela 18 wrz 2011, 09:51

Nie jest za wesoło z tymi gnojami.Musiałem założyć monitoring na tartaku , już trzy razy złodziei przeganiałem.Ostatnio przegięli pałę bo zniszczyli ciągnik . Przygotuję chyba im szybką lekcję nauki kultury .

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 18 wrz 2011, 09:59

lazik pisze:Przygotuję chyba im szybką lekcję nauki kultury .
W Złotym Stoku jak w Texasie...obywatelu! broń się sam.

Tylko broni nie sprzedają w markecie (na szczęście)...

Biznes z przyszłością w mieście:
http://texasselfdefensecenter.net/

----------------------------

Hehe tylko nie przesadź, to nie Wietnam (pułapki w dżungli)...zrób im jesień średniowiecza.

lazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: lazik » niedziela 18 wrz 2011, 10:09

:D Nikt mi nie zabroni zakuć gościa w dyby i zapomnieć o nim na chwilę :D Dyby a dyby to różnica :D Moje wyłamują po czasie barki.Zadzwonię po kata Jurka i z ochotnikiem pogadamy.Będę wiedział cały jego życiorys nawet kto eko okradł :D

Awatar użytkownika
pablo
Rotman
Rotman

Post autor: pablo » niedziela 18 wrz 2011, 10:58

nie jest bezpiecznie wczoraj wieczorem koło fontanny pobili tak chyba dla zabawy chłopaka którego nie znam ale twierdził że ktoś podjechał autem i go przekopał

oczywiście nie robił paniki

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 18 gru 2011, 16:50

Tym razem w wątku "policyjnym". Kolejne dosyć kosztowne wandalizmy:
1. Dach tarasu widokowego przy chatce na Skalisku

2. Przystanek PKS na kolonii:

Obrazek

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 18 gru 2011, 16:53

lazik pisze:Nie wiem czy tego efekt,ale przystanek na kolonii rozwalony,WYRWANY.
Nie łaziku, nie wygląda to na wypadek z udziałem auta. Wygląda jakby ktoś wybił szybę, a potem od środka naparł na tylną ścianę.

ODPOWIEDZ