OSP Złoty Stok

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Relacja: Mieszkaniec
Kontakt:

OSP Złoty Stok

Post autor: _tomek » sobota 12 mar 2011, 20:19

Przyglądałem się dzisiaj ćwiczeniom naszych strażaków.
Możemy być z nich dumni.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

bułka
Gwarek
Gwarek

Re: OSP Złoty Stok

Post autor: bułka » sobota 12 mar 2011, 21:40

super filmik. Jak na taki mały aparacik bardzo stabilny. Co to za aparacik, bo szykuje sie do zakupu takiego małego czegoś.

A ćwiczenia super. Chłopaki - pierwsza klasa!!!

Oczywiście mieliśmy kilkanaście telefonów pt. "CO SIĘ STAŁO!?" :-)

Arsen
Gwarek
Gwarek

Post autor: Arsen » niedziela 13 mar 2011, 08:55

Dobrze wiedzieć, że ktoś troszczy się o nasze bezpieczeństwo. Dobrze podać do publicznej wiadomości co znaczą sygnały dzwiękowe. Dotychczas na moje zapytanie co te sygnały znaczą dowiadywałem się: nie wiem.

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Post autor: łazik » niedziela 13 mar 2011, 09:06

Aparat do robienia dyskotekowej pary dawał rady widzę :D Man i bus to jedna z udanych inwestycji burmistrza i bardzo chwalić że jest czym ratować.Szkoda że tegoroczny projekt nam nie przeszedł bo w nim były tez poduszki 40 tonowe do podnoszenia.Mając taką atrakcję jak kopalnia ,powinny być takowe cały czas w gotowości.Nigdy nie wiadomo .Co prawda OSP to nie ratownictwo kopalniane ale w razie W pierwsi jesteśmy na miejscu i pierwsi mamy obowiązek ratować.Bez takich poduszek do podnoszenia ciężkich elementów można tylko pomarzyć że na czas się kogoś uratuje.

ARSENIE JAKIE SYGNAŁY :?: U nas cały czas do każdej akcji podawane są sygnały nalotów bombowych tylko dla tego bo te syreny skrzeczącej żaby na ewangeliku połowa strażaków nie słyszy i dla tego tak długo wyją.Teraz podłączyliśmy dodatkową syrena na dachu OSP, ale i tak obie wyją cienko w porównaniu do dawnej słynnej syreny z ewangelika.Tamta jak zawyła to w Topoli było ja słychać. :D

Awatar użytkownika
Spratus
Gwarek
Gwarek
GG: 9970970

Post autor: Spratus » niedziela 13 mar 2011, 11:18

Jeśli chodzi o sygnały Obrony Cywilnej -
Obrazek
Tu widać, że to jednak nie jest sygnał o nalocie. :D

Sygnały dla OSP mogą być różne i tak naprawdę, tego kto to wymyslił trzeba by zapytac. Na forum strażackim jest o tym dyskusja.
http://www.zosprp.pl/forum/viewtopic.php?p=2963

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » niedziela 13 mar 2011, 17:34

Zauważ że u nas syrena wyje ile chce i ja chce.

Awatar użytkownika
Spratus
Gwarek
Gwarek

Post autor: Spratus » niedziela 13 mar 2011, 22:37

Hmy... Ja zawsze pamiętam trzykrotny sygnał. W sumie - dawno nie słyszałem syreny w Złotym Stoku.

usika
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: usika » poniedziałek 14 mar 2011, 17:10

jak wyje syrena w Złotym Stoku to słychać ją dobrze w Mąkolnie za to tą z Mąkolna słychać w Złotym Stoku ( czyli wszystko na opak)

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » poniedziałek 14 mar 2011, 20:16

Spratus pisze:Hmy... Ja zawsze pamiętam trzykrotny sygnał. W sumie - dawno nie słyszałem syreny w Złotym Stoku.
No dziś zawyła sobie 4 razy :D
usika pisze:jak wyje syrena w Złotym Stoku to słychać ją dobrze w Mąkolnie za to tą z Mąkolna słychać w Złotym Stoku ( czyli wszystko na opak)
Naprawdę dla strażaka najważniejsze jest to aby usłyszeć już pierwszy sygnał,reszta to tylko formalność dla określenia jakiego rodzaju jest sygnał i o co chodzi.Jak wyła tylko ta syrena na ewangeliku to większość chłopaków słyszała dopiero koniec pierwszej sekwencji.Teraz jest ten zżęchot na komie i już słychać lepiej.Naprawdę nie jeden z miasta jest pewnie wściekły że syrena mu wyje ale Usi,czas najważniejszy.Zauważ ile czasu mija od pierwszej syreny do wyjazdu wozu.Jak się pali łąka to pal sześć, ale jak wypadek to nie ma zmiłuj się :D gacie dopinamy w wozie. :D

Arsen
Gwarek
Gwarek

Post autor: Arsen » poniedziałek 14 mar 2011, 20:35

Tzn sygnały są wyłącznie dla strażaków i nie dotyczą mieszkańców. Jak np nad ZS opady deszczu przyniosą odpady radioaktywne to mieszkańcy będą spokojnie spacerowali w deszczu. Jak cysterna z chlorem rozbije się na szosie to nie ma żadnego sygnału o niebezpieczeństwie dla mieszkańców.

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 14 mar 2011, 20:43

No dobra, a od czego są te głośniki na ewangeliku? kto ma mikrofon?

Awatar użytkownika
Spratus
Gwarek
Gwarek

Post autor: Spratus » poniedziałek 14 mar 2011, 22:07

Jakby był opad to byś usłyszał w każdej stacji telewizyjnej, na 100% byłoby w Radio Wrocław i pewnie też w każdym innym. Nie byłoby problemów z tym, żeby się dowidział. ;D

Arsen
Gwarek
Gwarek

Post autor: Arsen » wtorek 15 mar 2011, 08:08

Ja już raz przeżyłem opad radioaktywny i nikt nas nie zawiadamiał. Przed szkołami wyprowadzono dzieci przed budynek aby podawać jod osłonowy a pochód pierwszomajowy też musiał się odbyć. Zamiast trzymać ludzi w zamkniętym pomieszczeniu wyprowadzano ich na zewnątrz. Czy sądzicie, że gdy ewentualnie deszczowa chmura spadnie z nieba na dowolne miejsce to ludzie będą wiedzieli jak się zachować w tym rejonie. Nie wiedzą nawet jaki jest sygnał zagrożenia promieniami czy skażenia chemicznego. Czy sądzicie, że w ZS jest opracowana procedura na tego typu zagrożenia?

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek

Post autor: WNO FOLLOWER » wtorek 15 mar 2011, 08:22

Dla naszych dzielnych strażaków:
Miasteczko zamieszkiwała bowiem bardzo dziwna społeczność.
ROZDZIAŁ I 41 KUSZENIE ŚW. ANTONIEGO

Awatar użytkownika
Spratus
Gwarek
Gwarek

Post autor: Spratus » wtorek 15 mar 2011, 09:21

Najprawdopodobniej niema planu takiego opracowanego. Są na pewno opracowane plany działania na wypadek klęski jakiejś czyli rozmieszczenie punktów sanitarnych itp. To jak się zachować powinni uczyć na PO, ale niestety miałem to dopiero szkole średniej. Niestety teraz nikt nie uczy takich rzeczy w szkołach. Dziwi mnie też fakt, że żadne wytyczne nie są ani na stronie ani w żadnym innym miejscu. Jest pokój Obrony Cywilnej, jedna osoba jest za to odpowiedzialna. Jeszcze niedawno mieliśmy dużą fabrykę chemiczną pod bokiem, która mogła doznać awarii, mogło coś wybuchnąć i byśmy wszyscy się bieli ołowianej nawdychali. W K-Koźlu, są co prawda dwie dużo większe fabryki chemiczne, ale wchodząc na klatce mam tablicę z sygnałami i podstawowe wytyczne. Fakt, że u nas nie ma czegoś takiego może wynikać z tego, że liczymy na "raj na ziemi". W sumie takie wytyczne zostałyby podane w radio, telewizji i ksiądz w kościele też by powiedział. Jak Tomek mówił wcześniej, są głośniki na ewangeliku i też by ich użyto. Choć... Znając naszą władzę, mogliby spanikować i nic nie zrobić, a poza tym nikt by nie wiedzial gdzie jest mikrofon.

Jakby bomba atomowa wybuchła to kładźcie się pod ścianę od strony wybuchu, głowa w stronę ściany, skulić się i rękami trzymać sięza głowę. Chodzi o to, żeby wam kasku nie zerwało. Oj.. Nie mamy kasków. :P

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 15 mar 2011, 09:47

Bez przesady....przede wszystkim bez przesady..

W ZS nie było zagrożenia wybuchem ze strony zakładu...nie ta produkcja...
Owszem mógł nawalić filtr, albo coś innego, ale po to był tzw. dyspozytor na zakładzie, żeby podejmować inteligentne działania w razie dowolnych problemów.
W Kędzierzynie to zupełnie inna bajka..

Wybuch nuklearny...szkoda głowicy na takie Kłodzko...A ten z Wrocławia nam bezpośrednio nie zagraża... :) Zresztą - będzie widać lepiej niż słychać syrenę.

Powodzie nam nie zagrażają (poza kilkoma domami w Mąkolnie i Laskach)

Wiatry - są już bardzo mocne i wszyscy się przyzwyczaili. Tornada raczej nie będzie (potrzebne równiny), choć jedno tworzące się widziałem już - ale nie dosżło do ziemii.

Osuwiska ziemii...nie będzie - prawie nie ma ziemii, od razu skała.

Z poważnych zagrożeń widzę:
-pożar lasu
-odcięcie prądu
-skażenie wodociągów

No i "Leśna spłynie"...ale co to za katastrofa..trylinka się znajdzie na Rynku to wreszcie tę ulice wyremontują..

I żadne z nich nie wymaga natychmiastowego alarmu dla mieszkańców.

Awatar użytkownika
Spratus
Gwarek
Gwarek

Post autor: Spratus » wtorek 15 mar 2011, 09:50

No i Tomek wszystko wytłumaczył. ;) W sumie jedyne co mogło wybuchnąć w zakładzie to proch w mąkolnie, ale to bum i po sprawie. Nikt i tak nie zdąrzyłby zawiadomić. ;D

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 15 mar 2011, 09:54

Spratus pisze:No i Tomek wszystko wytłumaczył. ;) W sumie jedyne co mogło wybuchnąć w zakładzie to proch w mąkolnie, ale to bum i po sprawie. Nikt i tak nie zdąrzyłby zawiadomić. ;D
O tak...nadal może wybuchnąć...ale to zmartwienie dla szyb w w kilku domach...no i pracowników.

Może coś jeszcze przeoczyłem?

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
GG: 8824316
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » wtorek 15 mar 2011, 10:05

Trzęsienie ziemi :)
Bardzo mało prawdopodobne ale gdyby jednak Blok przedsudecki chciał powojować z właściwą częścią Sudetów to tak się niefortunnie składa, że jesteśmy blisko granicy tych dwóch obszarów...
"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 15 mar 2011, 10:10

dobekfooto pisze:Trzęsienie ziemi :)
Bardzo mało prawdopodobne ale gdyby jednak Blok przedsudecki chciał powojować z właściwą częścią Sudetów to tak się niefortunnie składa, że jesteśmy blisko granicy tych dwóch obszarów...
Jesteśmy dokładnie na Sudeckim Uskoku Brzeżnym, ale to zupełnie nieaktywna struktura...
ale też syrena niepotrzebna :)

ODPOWIEDZ