Złotostockie fuszerki

_tomek
Gwarek
Gwarek
Relacja:Mieszkaniec
Kontakt:
Re: Złotostockie fuszerki

Post autor: _tomek » niedziela 03 kwie 2011, 23:13

Mentalista pisze:Tomku a ten chodnik to już kilka lat tak wygląda zresztą kilka miesięcy po skończeniu jego stan był właśnie taki. I tak będzie nic się w tym temacie nie zmieni.
Wiesz, jak nikt tego nie podniesie - to się na pewno nie zmieni...też nie jestem za tym, żeby go naprawiać (bo praktycznie trzeba by go wybudować od nowa), a chodnik jest i służy...w wielu miejscach nie ma chodnika, a by się przydał nawet taki sfuszerowany...

Chcę tylko pokazać, że bardzo mało jest inwestycji gminnych - za publiczne pieniądze, które zostały wykonane należycie..są takie, ale wydaje mi się, że tylko dzięki staranności wykonawcy...

---------------------
Temat wapienników jest z pewnością rozwojowy...widzisz starają się, malują, poprawiają itd...może i zrobią to odwodnienie, może do barierek dospawają jakieś elementy przy posadzce...zapewne nie chcą wylądować w sądzie...zobaczymy co z tego wyniknie...burmistrz podpisał się pod tym, że odwodnienie jest - poświadczył nieprawdę?? wątpię by mógł sobie na to pozwolić...

Wapiennik można opróżnić od dołu, więc jest szansa, że to zrobią..

W projekcie masz:
Łukowe sklepienia wykonane z cegły - obecnie w znacznej części uszkodzone - należy odtworzyć wg kształtu pierwotnego. Do ich wykonania zastosować starą
"zdrową" cegłę rozbiórkową. Powierzchnie tych cegieł oraz spoiny po
wymurowaniu należY lekko złuszczyć dla ich "postarzenia".
One też nie są odtworzone! patrz zdjęcia powyżej..

itd..

Tu się z pewnością jeszcze sporo wydarzy, bo sprawa jest zbyt poważna.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 07 kwie 2011, 19:54

HAHAAHAH i się wydarzyło..

http://zabkowice.express-miejski.pl/wia ... szych.html
Inspektor Nadzoru Budowlanego w Ząbkowicach Śl. zgłosił wykonaną przez gminę inwestycję - modernizacja pieców wapienniczych - do kolejnego ogólnopolskiego konkursu Modernizacja Roku 2010. Możliwym do uzyskania jest również kolejny tytuł Gminy Fair Play za inwestycje z roku 2010 .
To na serio!!!

http://modernizacja-roku.pl/75-edycja_x ... _c_d_.html

OMG...

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek
Relacja:Sympatyk

Post autor: łazik » czwartek 07 kwie 2011, 20:45

Słyszałem że po wtopach ze stawem kąpielowym ten inspektor zaczął baczniej patrzeć na wykonywaną inwestycję,szkoda że przy renowacji wapienników nie raczył dokonywać inspekcji. :?
Trzeba palcem pokazać,sprawę nagłośnić ,wówczas wychyli cztery litery z urzędu. :D

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 07 kwie 2011, 21:06

A po co? nic to nie zmieni w sprawie tejże fuszerki :)
Ale jakbyśmy przeszli ...

Strasznie mnie to bawi...ten inspektor to ani razu się tam nie pojawił, a zgłasza do konkursu..

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » piątek 15 kwie 2011, 08:20

Staw na ukończeniu :D rewelacyjnie wygląda.Miejmy nadzieję że tak będzie cały czas.Wreszcie dzieciaki będą mieli frajdę.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mam kiepski aparat,Tomku na wekend porób jakieś lepsze zdjęcia.

Awatar użytkownika
eSCe
Rotman
Rotman

Post autor: eSCe » piątek 15 kwie 2011, 14:13

To nie wina aparatu, ale jego ustawień. Poprawiłem w xnview (automatyczny kontrast i wzm. szczegółów):

Obrazek

Sprawdź "exposure"...

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » piątek 15 kwie 2011, 19:25

:D Dzięki esce.Zrobione 8)

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » sobota 16 kwie 2011, 15:04

Obrazek

Obrazek

JA SIĘ POD TYM NIE PODPISZĘ .RURA WCHODZI W RUMOWISKO ,A NIE WYCHODZI :D

Awatar użytkownika
pablo
Rotman
Rotman

Post autor: pablo » sobota 16 kwie 2011, 21:28

no z tą rurą to są niezłe jaja

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » sobota 16 kwie 2011, 22:12

Odnalazłem jeszcze filmik, który nakręciłem w czasie budowy. To zrzuty z niego.

Obrazek

Obrazek

Kierownik budowy: Emil Gruś
Inspektor nadzoru, projektant: Jan Hetnar

Obrazek

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » poniedziałek 18 kwie 2011, 22:30

Blisko coraz bliżej :D Tajemniczy projekt i tajemnicza ruła się wyjaśni.Coraz więcej faktów mamy. 8)
Szkoda że jak robiłem zdjęcia nie zwróciłem uwagi na odwodnienie,ale może jakichś aneksów do projektu brakuje nam i dla tego nic się nie zgadza z projektem. :(
Basen nie powiem ,rewelacja tylko zastanawia mnie czy będzie wszystko ok.

forgol
Bajtel
Bajtel

Post autor: forgol » środa 20 kwie 2011, 13:27

Przypadkiem znalezione w sieci odnośnie wapienników (meritum pogrubioną czcionką):

"Na uroczystej gali, podsumowującej I edycję Ogólnopolskiego Konkursu dla Urzędów Miast i Gmin w gronie 13 finalistów, wśród popularnych miast rekreacyjno- wypoczynkowych takich jak Mrągowo, Ciechocinek czy Złotoryja, znalazła się Gmina Złoty Stok, jedyna z naszego powiatu. Nie udało się Złotemu Stokowi pokonać Mrągowa ale i tak zrobił największą furorę, otrzymując 3 wyróżnienia: Certyfikat Aktywne Miasto, Certyfikat dla najmniejszego startującego miasta oraz jedyną nagrodę specjalną, ufundowaną w ramach konkursu. Za darmo współorganizator konkursu wykona dla miasta witacz. Dagmara Ostapiuk z wydziału promocji oznajmiła, że jest to kolejny prestiżowy, ogólnopolski tytuł po tytule Gminy Fair Play, który uzyskał Złoty Stok i najprawdopodobniej nie będzie on ostatnim jaki w bieżącym roku przewidywany jest dla Gminy. Inspektor Nadzoru Budowlanego w Ząbkowicach Śl. zgłosił wykonana inwestycję, modernizacje pieców wapienniczych wykonaną przez Gminę do kolejnego ogólnopolskiego konkursu Modernizacja Roku 2010, jak również możliwym do uzyskania jest kolejny tytuł Gminy Fair Play za inwestycje z 2010 roku. W pozostałych trzech kategoriach, tj. średnie miasta, duże miasta i aglomeracje zwyciężyli odpowiednio: Przemyśl, Bydgoszcz oraz Gdańsk"

Źródło: http://www.zabkowice.psl.pl/news.php?readmore=510
-----------------
"Bardo - na tropie tajemnic historii"
www.bardo.info.pl

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 24 kwie 2011, 22:19

Taka tablica zawisła na mennicy..

Obrazek

Tytuł: MENNICA KSIĄŻĘCA
W latach 1581-1595 kiedy monety bili w niej Rosenbergowie (Wilhelm i jego brat Piotr) mennica miała statut mennicy miejskiej
ziębiccy - z małej litery
Albrecht Podiebradowicz zmarł w 1511

"Cesarza Austrii Fryderyka III"
to już prawdziwe poplątanie...

Nie Fryderyk III tylko Maksymilian I (z łaski Bożej cesarz rzymski, król Niemiec, arcyksiążę Austrii, książę Burgundii, Luksemburga, hrabia Flandrii, Holandii, Fryzji, etc)

"i bito w niej do 1620 roku złote dukaty, guldeny, srebrne grosze, tary i grajcary"

tary? grajcary?

chyba talary i krajcary...

łatwo źródło znaleźć:
http://www.google.pl/#sclient=psy&hl=pl ... fc1dc8f52b

Przykładowy tekst (poprawny-zapytałem ojca):
W budynku tym, którego budowę ukończono w 1520 roku istniała do 1620 roku mennica, która biła monety książąt ziębicko-oleśnickich, możnowładców czeskich z rodu Rosenbergów i książąt brzesko-legnickich.
Złote monety, dukaty i wielodukaty mennica biła ze złota pochodzącego ze złotostockich kopalń. Oprócz monet złotych książęta brzesko-legniccy bili w niej srebrne monety obiegowe: talary i 3 krajcary.
-------------
Mennicę w Złotym Stoku założyli w 1507 roku książęta ziębicko-oleśniccy bracia Albrecht i Karol, wnukowie króla Czech Jerzego z Podiebradów. Albrecht urodził się w 1468 roku na zamku Kuneticka Hora w Czechach, a Karol I w 1476 roku na zamku w Kłodzku. Ojcem ich był Henryk I (1448 ? 1498).
Wraz z braćmi Wiktorynem i Hynkiem otrzymał on (w 1462 roku od cesarza Fryderyka III) dziedziczny tytuł księcia Świętego Cesarstwa Rzymskiego - księcia Ziębic i hrabiego Kłodzka. Tytuł książęcy umożliwiał jego synom Albrechtowi i Karolowi I bić własne monety. Zgodnie z niepisanym prawem bicie monet należało do atrybutów władzy książęcej. Piastowie śląscy utrzymali je również po złożeniu hołdu lennego królowi Czech Janowi Luksemburskiemu. Książęta ziębicko-oleśniccy, którzy tytuły książęce uzyskali z nadania cesarza, musieli uzyskać od niego również przywilej menniczy. Prawo to nadał im cesarz Maksymilian I w 1502 roku zezwalając na bicie złotych guldenów reńskich i srebrnych groszy.
Bicie monet obiegowych w XVI wieku ograniczały ordynacje monetarne wydawane przez króla. Ustalały one, jakie monety książę ma prawo emitować, o jakich nominałach, z jakich kruszców i jakie są ich wzajemne relacje, co do siły nabywczej. Książę decydował natomiast o rysunkach i napisach na tych monetach. W 1504 roku król Czech Władysław Jagiellończyk zezwolił braciom Albrechtowi i Karolowi I na bicie halerzy, denarów i groszy. Pierwsze monety bili oni w mennicach miejskich w Ząbkowicach (halerze od 1502 do 1507 r.) i Oleśnicy (denary i grosze od 1505 do 1507 r.).

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » poniedziałek 25 kwie 2011, 07:32

:D co to za telenowela.
Fryderyk III zmarł w1493 .Następcą był Maksymilian który niby w 1502 dał przywilej Książętom Ziębickim na bicie monet ,to że zmarł Fryderyk w 93 nie oznacza że Maksymilian jego następca dał przywilej miastu.Mógł to uczynić przecież Fryderyk jeszcze w 15w.Nie pisze na tej tabliczce ,ale monety bito w ZS jeszcze przed wybudowaniem mennicy.Bito je w zamku złotostockim.Maksymilian mógł podtrzymać przywilej,z resztą obaj szaleli wówczas z Fugerami. :roll:
Tary i grajcary :D łoł i jeszcze złote dukaty, jak dukat to chyba wiadomo z czego zrobiony :D nie widziałem i nie zobaczę srebrnego dukata :D

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 25 kwie 2011, 08:18

łazik pisze:Następcą był Maksymilian który niby w 1502 dał przywilej Książętom Ziębickim na bicie monet ,to że zmarł Fryderyk w 93 nie oznacza że Maksymilian jego następca dał przywilej miastu.Mógł to uczynić przecież Fryderyk jeszcze w 15w.Nie pisze na tej tabliczce ,ale monety bito w ZS jeszcze przed wybudowaniem mennicy.
Miasto miało mieć przywilej, mimo, że nie mieli go książęta?
łaziku, ja nie spec od historii - dlatego tyle cytatów.
Przyjdź do ojca, on ma zapisane źródła - z czego co wynika.
Monety w ZS bito od 1507, a od 1520 w nowym budynku.
Przeczytaj:
http://zlotystok.salwach.pl/mennica
tam jest o wiele więcej.

Awatar użytkownika
pablo
Rotman
Rotman

Post autor: pablo » poniedziałek 25 kwie 2011, 19:50

ze stawem kąpielowym wszystko z pozoru wygląda ok....ale jak na nasze miasto to by było za pięknie po czasie otworzenia max 2tygodnie coś wyskoczy....

Spratus
Gwarek
Gwarek
GG:9970970

Post autor: Spratus » wtorek 26 kwie 2011, 10:34

Narzekać będziemy jak już taki problem się pojawi. Na razie jestem mile zaskoczony tym, że w ZS ktoś próbuje dotrzymać terminu i pracuje praktycznie 24/7, nie wiele razy z czymś takim się spotkałem.

Awatar użytkownika
pablo
Rotman
Rotman

Post autor: pablo » wtorek 26 kwie 2011, 19:16

no na razie jest wszystko pięknie oprócz tego ze jak przyjdą większe deszcze to z góry będzie lecieć woda do stawu bo nie ma studzienek -przyjrzyjcie się na żywo - ja bylem i widziałem

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » niedziela 01 maja 2011, 12:22

pablo pisze:ze stawem kąpielowym wszystko z pozoru wygląda ok
Z pozoru :D dla laika :wink:
Turystycznie zrobiłem odbiór,sezon za kilka dni :P
Jeszcze nie doszedłem do stawu :
Obrazek
Tajemnicza zapora ,nowa rzeczka w Złotym Stoku.Konkurs na nazwę kiedyś zrobimy.
Idę dalej,pal licho rzeczkę :D pewnie tak ma być :wink:
Obrazek
:shock: To nowy tor dla quadów też zrobili :lol:
Droga się sama chyba poprawi,pozapadana od maszyn budowlanych...
Jedziemy chłopaki dalej :D
A jest samo źródło naszej nowej rzeczki.Tak na poważnie moim fachowym okiem,jest to ujście drenu z pod stawu kąpielowego.Po prostu zdrenowano dno pod stawem aby odprowadzić wodę z pod budowli.Słusznie i tu się należy szacun :D . Dlaczego brakło 60m rury do studzienki na dole[pierwsze zdjęcie]
Ocho światło zapalone,może ktoś wpuści na teren zwykłego laika 8)
Obrazek
Udało się :D ale raj :shock: ,już z daleka widzę geniusz inżynierii.
Obrazek
Po prawej kładka ,a na wprost ślizg wodny,cudo :D
Jakim tępym inginierem trzeba być aby zaprojektować długi ślizg wodny,stromy na tyle aby przelecieć to małe taplawisko,dodam że wody w nim może być tylko ok 30CM.Przy rozpędzie z połowy długości tej ślizgawki kręgosłup połamany.Apeluję o powagę :!: :!: :!: pierwszy zjedzie projektant,drugi ten głupszy który błędu nie zauważył :D z samej góry :D kto trafi w to oczko i nie zgubi kości na tych kamieniach wokół niego :)
Obrazek
No to dalej
Dorysowałem wam panowie barierki,bo dzieciak jak wyleci na tą kaskadę :?: Tak w ogóle gdzie jakaś farba na tych pomostach.To drewno namorzynowe,czy z Chwalisławia :?: Wydaje mi się że 3 lata gwarancji można dać.
Obrazek
Skocznia na której stałem wcześniej.Jak ktoś zahaczy o te śruby i zaryje o te mury :?:
Obrazek
Gdzie są barierki które powinny być wokół tego zejścia.
Obrazek
Dorysowałem pion,bo ten kominek wentylacyjny na dachu został zamontowany chyba z procy :D
Obrazek
Pomosty.Nie okorowane[kora przyspiesza proces gnilny,robactwo to uwielbia],nie zaimpregnowane,nie odizolowane belki nośne od murów na których leżą.Drzazga na drzazdze.Nie oszlifowane....
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Powyginane,powodzenia przy bieganiu na nich.Za mało gęste żebrowanie :?: klejone drewno :?:
Obrazek
Bez izolacji i impregnacji 3 lata gwarancji na te Chwalisławskie drewno.
Obrazek

To będzie prysznic solarny.Już widzę jak tam trawa rośnie :D błoto raczej.
Obrazek
To jest fajna sprawa ,chyba jakiś gejzer,muszę przyznać dobry pomysł.Tylko czy te pompy zostały dobrze obliczone :roll: :gejzer,kaskady,ślizg wodny,prysznice,filtry=coś będzie z pewnością słabo dawało.
Obrazek
Na koniec zostawiłem sobie pytanie:czy filtry w ogóle zadziałają pod tymi drzewami :?: jeśli z tych drzew dziadostwo będzie wpadać do filtrów roślinnych to powstanie proces gnilny na dnie,tak czy się może mylę :D
Obrazek
Na koniec podziękowałem przewodnikowi i powiedziałem że basen ładny.
10 minut na obiekcie i ile niepewnych tematów znalazłem.Będąc godzinę może znalazł bym coś jeszcze,ale po co?ktoś może znów powie nadgorliwość :D
Ponoć zaglądał tam jakiś inspektor nadzoru z Ząbkowic.Zwolnił bym go. Naprawdę taki ładny obiekt tak spartolić to trzeba umieć.poz

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 01 maja 2011, 16:25

Strasznie to smutne, sądziłem, że po tych wszystkich fuszerkach, które tu opisaliśmy tę inwestycję zrobią przyzowicie...

Oczywiście burmistrz powie, że "odbioru jeszcze nie było"...pytanie czy uda się odbiór zanim spadnie śnieg...
Zjeżdzalnia w projekcie miała dwa zakręty...
Mówisz o filtrze, ale jeśli otwarcie ma być w czerwcu to ten filtr już powinien pracować...A jeśli nie w czerwcu otwarcie to kiedy?
Warunki odbioru:
http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private ... k/1537.pdf
Pielęgnacja przed odbiorem
Pielęgnacja wszystkich nasadzeń (roślin wodnych, bylin i krzewów) - minimum 1 cykl
przed odbiorem: obcięcie suchych pędów, reperacja kotwień, kontrola wiązań,
uzupełnienie pokrywy z kory, oczyszczenie powierzchni z chwastów, kamieni od 5 cm i
innych zanieczyszczeń i ich utylizacja. 700m2
Patrz lew....który już nikogo nie obchodzi..niebieska buda nadal nad nim stoi przez którą tylko leje się mu na łeb...

Wapienniki zostały trochę "podrobione"...a teraz olane...nikt nie zauważył, że jest projekt, pod którym się podbił konserwator i jest zupełnie inna rzeczywistość w której spadają cegły, które wisiały sto lat i zaraz po remoncie zaczęły lecieć (choć tak naprawdę to miały być całkowicie odbudowane)

Co do kapliczki...mamy już maj..
1. Interpelacja radnego J. Tichanowicz z dnia 04.02.2011 r. w sprawie nieprawidłowo
wykonanego remontu Kaplicy św. Trójcy w Złotym Stoku (wnioski ze strony
http://www.zlotystok.net).
Burmistrz wyjaśnił, że nie będzie polemizował z internautami. Zaproponował, żeby
zainteresowani zło?yli osobiście swoje uwagi, co do realizacji zadania. J. Tichanowicz
oznajmił, że jako radny ma obowiązek zgłaszać uwagi, a Burmistrz winien na interpelacje
pisemne udzielić pisemnej odpowiedzi.
Burmistrz wyjaśnił, że elewacja została wykonana prowizorycznie, za względu na złą pogodę.
Inwestycja nie została jeszcze odebrana. Zagięcia blach, jak i inne prace będą wykonane
w miesiącach marzec ? kwiecień
Boisko na Humlu....

Poczekaj, aż zobaczymy boiska przy szkole...to nam pewnie wogóle ręce opadną.

ODPOWIEDZ