CKIP - Centrum Kultury i Promocji - Miejski Dom Kultury

andrzej frankow
Dreptacz
Dreptacz

Re: CKIP - Centrum Kultury i Promocji - Miejski Dom Kultury

Post autor: andrzej frankow » piątek 11 lis 2011, 18:36

Spejalnie dla Łazika
Pan Mitusiński odbudował drogę krzyrzową i częsciowo kaplice(obiekty zburzone po wojnie przez czerone harcerstwo) z własnych środków i własną pracą ( jako dziecko widziałem jak codziennie szedł z wodą lub matriałaqmi budowlnymi na Górę Krzyżową) nie oczekując żadnych profitów i mając przeciwko sobie nie tylko prawo ale również waładze świecką i duchowną. Jeżeli Ty w tym duchu zrealizujesz swoją wizję kórą na etapie powstawania podziwiałem podczas ostatniego pobytu w "toku"(01.11.11) to z równą zawziętością będę Twoim fanem. Tz "Fanatyzm" można również nazwać charyzmą. Przeanalizujcie listę poprzednich laureatów którzy z pieniądze wypełniali soje obowiązki, może tylko bardziej sumiennie( oceńmy co materialnego zostało po ich działalności w mieście). Kiedy inni burzyli pomnik lwa przed domem Pana Mitusińskiego on odbudowwał własną pracą i ze swoich środków Górę Krzyżową.

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Post autor: WNO FOLLOWER » piątek 11 lis 2011, 18:50

Jako przewodnik miałem raz do czynienia z Panem Mitusińskim. Był agresywny werbalnie wobec turystów - młodzieży i dorosłych opiekunek.

1. Nie pozwolił młodzieży obejrzeć w spokoju ruin kapliczki św. Anny, wręcz nakazywał się modlić.
2. Przekonywał panie opiekunki iż tylko msza trydencka (x stoi ... do wiernych) jest ważna, a ci księża którzy praktykują mszę posoborową to zdrajcy. Robił to bardzo nachalnie. Uraziło mnie to jako katolika.

Z drugiej jednak strony oprowadzając dorosłych po okolicy można nieco podgrzać atmosferę opowiadając o wizji spotkania z kontrowersyjnym pustelnikiem.

Mimo wszystko jest to bardzo zasłużony człowiek, któremu należy się szacunek, jednak w kwestii wypowiadania się na temat wiary władze kościelne powinny zrobić z nim to co zrobiły z x Bonieckim.
Miasteczko zamieszkiwała bowiem bardzo dziwna społeczność.
ROZDZIAŁ I 41 KUSZENIE ŚW. ANTONIEGO

andrzej frankow
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: andrzej frankow » piątek 11 lis 2011, 18:55

Pokażcie innych zwykłch(nie funkcyjnych) ludzi bardziej zasłużonuch na tej liście i podajcie ich zasługi!!!!!

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek

Post autor: WNO FOLLOWER » piątek 11 lis 2011, 18:58

A kto jeszcze został odznaczony (tak z ciekawości)?

andrzej frankow
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: andrzej frankow » piątek 11 lis 2011, 19:12

Pani Lubieniecka - lekarz, kierownik przchodhi
Ksiądz Ambrożej - proboszcz

lazik
Gwarek
Gwarek
Relacja: Mieszkaniec

Post autor: lazik » piątek 11 lis 2011, 20:25

lazik pisze:Nie sądzę aby P Mitusiński mógł stać na równi z ludźmi działającymi w gminie,BO W ZASADZIE JAKIE MA ZASŁUGI :!: :?: podajcie konkrety
andrzej frankow pisze:Pokażcie innych zwykłch(nie funkcyjnych) ludzi bardziej zasłużonuch na tej liście i podajcie ich zasługi!!!!!
P Bajcer też własnoręcznie z dziećmi stworzył cudo.Jak jedno tak i drugie to jednak dziś prywata. :wink:
andrzej frankow pisze:Spejalnie dla Łazika
Pan Mitusiński odbudował drogę krzyrzową i częsciowo kaplice(obiekty zburzone po wojnie przez czerone harcerstwo) z własnych środków i własną pracą ( jako dziecko widziałem jak codziennie szedł z wodą lub matriałaqmi budowlnymi na Górę Krzyżową) nie oczekując żadnych profitów i mając przeciwko sobie nie tylko prawo ale również waładze świecką i duchowną
Nie wątpię,ale co ?sobie ,nam czy komu to zrobił?my tam wstępu nie mamy tak jak na czyjąś prywatę.Ewidentnie to MIENIE Pana Mitusinskiego.
andrzej frankow pisze: Jeżeli Ty w tym duchu zrealizujesz swoją wizję kórą na etapie powstawania podziwiałem podczas ostatniego pobytu w "toku"(01.11.11) to z równą zawziętością będę Twoim fanem. Tz "Fanatyzm" można również nazwać charyzmą.
P Andrzeju ja nie robię tego dla siebie .Cieszę się że coś konkretnego powstaje ale jeszcze bardziej się cieszę gdy ludzie pytają i doceniają.
Jeszcze raz podkreślam że do samej osoby P Mitusinskiego nie mam nic.Dla mnie to tylko nieszkodliwy fanatyzm,nie pro społeczne działania.

maadam
Sztygar
Sztygar

Post autor: maadam » piątek 11 lis 2011, 20:46

Widzę, że mentalista czuwa. Ja napisałam to co zauważyłam bo tak było. Jak weszłam proboszcz wyszedł. Skojażyłam fakty z wypowiedzią i stąd komentarz. Nie doczekałam końca uroczystości więc nie wiedziałam, że proboszcz wrócił.

Ludzie w tej całej dyskusji już nawet nie chodzi o Pana Mitusińskiego tylko o cały tegoroczny bałagan i przepychanki z ta nagrodą. Ela odpada zakazdymrazem bo wg burmistrza jest oszustka i nie "respektuje władzy" (pięknie o sobie mówi) a nagrodę dostaje człowiek bardzo kontrowersyjny, nie koniecznie zdrowy w rekacjach i wypowiadający się źle o naszym kościele- proboszcach i o "żydach co zburzyli drogę krzyżową"... Nie dać komuś a w zamian dać innemu i odstawić na scenie kabaret.

Burmistrz dobrze wiedział czego należy się spodziewać po przemowie. Dobrze wiedział, że nominacja ta dokuczy jednym a innym pokaże kto tak na prawdę tu wybiera zasłużonych...

Na pytanie kto jeszcze jest zasłużonym w naszym mieście : widziałam całą listę na jednej z komisji ale nie ukrywam, że nie pamiętam. Zapamiętałam:
Pani Wanda Tichanowicz
Pan Wojciech Król
pani Lubieniecka (tak coś mi świta)
ks. Ambrożej
Chyba też klub Unia
kurcze więcej nie pamiętam a było tego trochę.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » piątek 11 lis 2011, 20:52

łaziku, ładnie to podsumowałeś...
Taka prawda, to zupełna prywata, niechby proboszcz spróbował przejść się po jego drodze krzyżowej...
Czy Mitusiński remontuje tę kaplicę dla innych czy dla siebie?

Andrzeju, nie ma ludzi bez skazy...

Szperacz
Gwarek
Gwarek

Post autor: Szperacz » piątek 11 lis 2011, 21:04

A nie przeszedł. W Wielkim Poście jeśli jest to możliwe czyli nie ma śniegu, błota co piątek idzie na Górę Krzyżową Droga Krzyżowa prowadzona przez księdza. To nie jest według Ciebie odwiedzenie tego miejsca. Czy wiesz kto poświęcił odnowione stacje Drogi Krzyżowej przez Pana Jakowlewa? Pozdrawiam Szperacz

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » piątek 11 lis 2011, 21:14

O to przepraszam.
Tematy "kościelne" już zostawiam :)

andrzej frankow
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: andrzej frankow » piątek 11 lis 2011, 21:47

Do Łazika
Twojemu dziełu kibicuję
a Pan Mitusński oprócz ostaniego splendoru dorobił się na pracy swojego życia "wielkiej fortuny" Mieszkasz po sąsiedzku to może wiesz więcej?

lazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: lazik » piątek 11 lis 2011, 23:15

andrzej frankow pisze:a Pan Mitusński oprócz ostaniego splendoru dorobił się na pracy swojego życia "wielkiej fortuny" Mieszkasz po sąsiedzku to może wiesz więcej?
Nie muszę wiedzieć więcej Panie Andrzeju ani nie mieszkam po sąsiedzku .Wiem tyle co widzimy wszyscy.
Inaczej to widzę i tyle.Ani mi wróg ani sojus.
Poważnie więcej widzę pozytywów z Bajcerówki i większą pracę niż z niezrozumiałych mi idei P Mitusainskiego.Sam widzisz przewodnicy mają go za .Sami nie wiedzą.Nie mam zdania zbytnio wyrobionego na temat ,bo np co by było gdyby nie Mitusiński,co by było z drogą krzyżową.No ale co by znów było gdyby nie Bajcer czy Michałowski, czy jakoś tak.Być może mieli byśmy ładniejszą [bajcerówkę],wyrobisko i drogi bez trelinki .

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek

Post autor: WNO FOLLOWER » sobota 12 lis 2011, 18:52

_tomek pisze:bo jeszcze burmistrza na rowerze nie widziałem).
Załączniki
100_4884.JPG
100_4883.JPG

isia
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: isia » wtorek 15 lis 2011, 14:17

Obrazek

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 15 lis 2011, 14:24

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 20 lis 2011, 10:10

_tomek pisze: Klub KTM - mimo całej sympatii...nie istnieje nawet 5 lat...a jeszcze niedawno burmistrz był jego prezesem (wg KRS, bo jeszcze burmistrza na rowerze nie widziałem).
Co to do UNII, która istnieje już 60 lat i grało w niej już kilka pokoleń.
Wczoraj byłem na uroczystym spotkaniu podsumowującym sezon w tym klubie. Byli rodzice zawodników, sponsorzy, burmistrz i radni (przyszli tylko p. Grygiel i p. Szlachta) oraz pracownicy CKIP.
Wysłuchałem jakie osiągnięcia mieli, obejrzałem filmy promujące i setki zdjęć z tras.

Działają dopiero 3 lata. Ich osiągnięcia są fenomenalne. To sport wyczynowy - tu liczy się tylko "pudło" - a oni tam bardzo często stają.

Nadal uważam, że "zasłużony dla miasta" to dla nich wyróżnienie "na wyrost", ale po przemówieniu burmistrza (świetnym trzeba mu przyznać) uważam, że pieniądze w nich włożone to jedne z lepiej wydanych w budżecie gminy.
Burmistrz naciskał delikatnie, by zaczęli działalność "społeczną" w mieście - pojawili się w szkole itp., bo dziś klub w sumie takiej nie prowadzi.
Prezesura w tym klubie była dla burmistrza honorowym wyróżnieniem, nie pełni on tam innej roli.

Rozmawiałem też z jednym z zawodników, zapytałem wprost, czy przyjmują do klubu, kogo i jak.
Dostałem odpowiedź, że "powyżej 18-lat" już nie przyjmują, bo mają "komplet", drzwi otwarte są dla młodych (15 latków np. )...ale tu chodziło o cześć "wyczynową" klubu.
No to pytam, czy jak ktoś chce się do was zapisać, ale nie chce od was roweru, stroju, wożenia na imprezy, to czy może przyjść, posłuchać rad "zawodowców", czasem pojeździć wspólnie po okolicy, porozmawiać z fizjologiem, nauczyć się czegoś...
Ależ tak, oczywiście!

Moim zdaniem nie wypełniają misji, którą gmina powierza klubom sportowym - patrz tutaj:
http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private ... k/2188.pdf

Ale nie ze względu na to, że nie chcą, a raczej dlatego, że mało jest zainteresowanych.
Zresztą widzę przecież doskonale, ile osób spotykam na rowerze..

Natomiast gdyby kwotę ich dotacji przenieść do działu "Promocja miasta i gminy" okazałoby się, że to niewielkie pieniądz, a wielki efekt.

Unia dostaje podobne pieniądze, a nigdy nie zorganizuje u nas imprezy o skali ogólnopolskiej, ani nie zagra w ekstraklasie.

To po prostu inne światy.

------
Sponsorem klubu z naszej gminy jest także firma UMEWAR oraz Kopalnia Złota.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 20 lis 2011, 18:32

Jeszcze parę fotek z wczorajszego wieczoru.

Prezes klubu prezentuje tegoroczne osiągnięcia. W rękach ma właśnie statuetkę Zasłużonego dla Miasta.

Obrazek

Czytana jest długa lista indywidualnych osiągnięć zawodników

Obrazek

W podziękowaniu sponsorzy dostali upominki (nie wszyscy przyjechali).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

lazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: lazik » niedziela 20 lis 2011, 18:48

Ogielski to konkretny facet .

usika
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: usika » poniedziałek 21 lis 2011, 18:52

ponoć CKiP organizuje jakieś zajęcia poza szkolne dla dzieci ,na hali jest też jakaś oferta po południu dla dzieci ale jest jeden problem"dojazd ".Co z tego że dzieci z Lasek, Chwalisławia czy Mąkolna chciały by chodzić na sks-y jak nie mają czym dojechać ,ja już nie mówię o przewoźniku (dodatkowe kilometry i w ogóle), ale jest przecież gminny bus po południu nie jeździ już "służbowo"chyba na takie imprezy przykładowo :Halloween ,mikołaj ,andrzejki dla dzieci itp. mógł by kursować

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » poniedziałek 21 lis 2011, 23:31

usika pisze:ponoć CKiP organizuje jakieś zajęcia poza szkolne dla dzieci ,na hali jest też jakaś oferta po południu dla dzieci
A ja się pytam czy Panie Dyrektorki coś w tym kierunku robiły, robią czy będą robić.?
Chyba mógłby ale musi o takiej potrzebie wiedzić.
A wogóle to magistrat dostał gimbusa. Jaki jest jego status-może ktoś wie?

ODPOWIEDZ