CKIP - Centrum Kultury i Promocji - Miejski Dom Kultury

maadam
Sztygar
Sztygar
Relacja: Mieszkaniec

Re: CKIP - Centrum Kultury i Promocji - Miejski Dom Kultury

Post autor: maadam » poniedziałek 07 lis 2011, 22:49

Gratuluje dziewczyny super imprezy!!!
Dobra robota i gratulacje dla Pani Teper.

Z fotek wygląda, że super zabawa.
Za rok tez się piszemy z dzidzią.

No i widzę, że Pani Basia ślicznie, oj przepraszam: upiornie wygląda :-)

isia
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: isia » wtorek 08 lis 2011, 19:28

Dziękujemy bardzo za wszystkie miłe słowa.

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Post autor: WNO FOLLOWER » środa 09 lis 2011, 08:53

Super impreza!

Psst A dla dorosłych to CKiP coś też zorganizuje???
Miasteczko zamieszkiwała bowiem bardzo dziwna społeczność.
ROZDZIAŁ I 41 KUSZENIE ŚW. ANTONIEGO

isia
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: isia » środa 09 lis 2011, 12:45

Jak chciałyśmy zorganizować bal dla dorosłych w halloween to było mało chętnych... impreza została odwołana.
A teraz co chwila słyszę czy coś zorganizujemy i dlaczego imprezy nie ma.
Najlepsze, że pytają mnie o to osoby, które nie były na liście zapisanych.

Być może na początku przyszłego roku również będziemy się starać o zorganizowanie balu dla dorosłych.
Może tym razem znajdzie się więcej odważnych...

Przypominam o jutrzejszej akademii z okazji 11 listopada. Uroczystość nie tylko dla dorosłych.
Plakat na stronie CKiP oraz na forum w wydarzeniach kulturalnych.

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek

Post autor: WNO FOLLOWER » środa 09 lis 2011, 13:05

Próbuję nawiązać do słów Pani Mazurkiewicz, niedoszłej dyrektor ZOKU.
Moja wizja jest bardzo prosta i nic nowego tutaj nie wymyśliłam. Myślę, że każdy dobrze funkcjonujący ośrodek kultury powinien opierać się na dwóch filarach. Pierwszy to działalność artystyczna dzieci i młodzieży, działanie sekcji, grup zainteresowań, klubów, które w tym przypadku ZOK powinien skupiać. Umożliwia to dzieciom i młodzieży kształcenie w różnych dziedzinach artystycznych i na tym bardzo mi zależy. Drugi filar to oczywiście organizacja imprez kulturalnych. Nie zamierzam tutaj wprowadzać rewolucji, stale chcę podnosić poziom imprez już istniejących. Postaram się również zaproponować coś nowego.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » środa 09 lis 2011, 13:28

WNO, daj spokój.

CKIP udało się przygotować imprezę dla dzieci.
Dzieci przyszły, impreza się udała, wszystko gra.
Tak dalej!

Klub seniora działa przyzwoicie i też robią imprezę co jakiś czas.

Imprezy dla dorosłych niech organizują lokale - np. Złota Korona robi dancingi, Klubowa dyskoteki...

Zawodów sportowych mamy również do woli.

Co jakiś czas zdarza się w CKIP jakaś wystawa.

Isia właśnie wygrała konkurs fotograficzny, może niedługo te zdjęcia obejrzymy.

http://zlotystok.pl/asp/pl_start.asp?ty ... ja=artykul

Mi się bardzo podoba to zdjęcie:
Obrazek

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek

Post autor: WNO FOLLOWER » środa 09 lis 2011, 13:53

Pewnie. Ja nie narzekam przecież :D naprawdę fajna impreza :D

isia
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: isia » środa 09 lis 2011, 14:08

Co do konkursu fotograficznego to będzie możliwość obejrzenia wybranych zdjęć jutro podczas Uroczystości z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości.

maadam
Sztygar
Sztygar

Post autor: maadam » czwartek 10 lis 2011, 21:32

no i byłam chwilkę na uroczystości.
Kilka krótkich infrormacji dla tych co nie byli a są ciekawi co i jak.

1. Przemawiał burmistrz na początki- ominęło mnie bo przyszłam sporo spóźniona. Może ktos inny skomentuje o czym mówił MNP

2. Górnicza Orkiestra Dęta - jak dla mnie super. Chłopaki grają na prawdę fajnie i choć nie przepadam za orkiestrami dętymi to ta nasza mi się podoba i to bardzo. Moja dzidzia aż usta otworzyła jak słuchała tak jej się podobało. Zwłaszcza pan z talerzami :-) Potem radośnie tańczyła i biła brawo. Tak więc Panowie- wielkie brawa za trud włożony w ćwiczenia i w chęci. Super!

3. Zasłużony dla miasta i gminy - rozdano statuetki i to 2 w tym roku. Byłam bardzo ciekawa kto został nominowany i wybrany. Burmistrz nie czytał kto był nominowany (zataić, ukryć a najlepiej wymazać istnienie Szumskiej he he) za to ładnie opowiadał o nominowanych. Zacznę od tyłu bo od 2 nominowanego- KTM Racing. Tu w sumie ok nie mam uwag.

Pierwszy nagrodzony natomiast to wg mnie delikatny skandal. Może to zbyt mocne słowa, może wszyscy zgromadzeni uśmiali się w duchu, może inni jeszcze nie słuchali wcale ale ja uważam, że wypowiedź nagrodzonego to skandal na który burmistrz nie powinien sobie pozwolić. W sumie nie wiem czy skandal czy ośmieszenie tych co wybierali... nie wiem.
Nagrodę i większość czasu "antenowego" zgarnął pan Mitusinski, który po dostaniu się do mikrofonu przedstawił kazanie o sobie i swoim powołaniu i rozmowach z...(tu nie powiedział wprost, że z Bogiem ale dał taka sugestię).

Ja dokładnie przed rozdaniem statuetek weszłam. Zdziwiło mnie, że nasz proboszcz siedzi na samym końcu gdzieś z boczku. Po chwili gdy burmistrz wyszedł aby ogłosić kto dostanie statuetkę, proboszcz wstał i wyszedł. Dopiero po całej maskaradzie zrozumiałam o co chodzi. I teraz wcale się nie dziwię, że wyszedł, bo nagrodzony zakończył wypowiedź : "i Bóg kocha drogę krzyżową z kaplicą św. Anny i zgromadzonych w niej ludzi bardziej niż kościół parafialny..."

To było tak smutne że do tej pory nie wiem co o tym myśleć. Ciekawa jestem na jakiej podstawie człowiek budzący tyle kontrowersji dostał jednomyślność kapituły. Ludzie słuchający w tym sam burmistrz na scenie widać było, że się śmieją, tak po cichu, w duchu. Tylko, że to nie jest śmieszne. Celowo wywoływać kogoś takiego na scenę, do mikrofonu, obrażającego proboszcza i innych wiernych. Mi było smutno.

Inna sprawa, że burmistrz zapowiadając opowiadał o zasługach pana w ratowaniu kaplicy a także o opiece nad kościółkiem św. trójcy. Tu się zgadzam ale uważam, że i tak kontrowersyjność jest tak duża, żę nie powinno to tak wyglądać. Dodatkowo burmistrz nie omieszkał wspomnieć o niechęci ludzi z jaką się spotykał pan Mitusiński oraz wrogością ÓWCZESNYCH WŁADZ ( w domyśle, że jego władza jest miłościwa i przychylna- co widać po nominacji Eli).

I teraz nie wiem czy nominowanie i nagrodzenie to miało na celu złośliwego pstryczka w nos proboszczowi za wybory? Czy może nad interpretuję?

Powiedzcie co myślicie bo ja jestem jakaś taka rozczarowana (nie tym, że Ela nie dostała ale samym wyborem. Ela - nie respektuje władzy (choć sądy nadal nam przytakują a burmistrzowi nie) )

andrzej frankow
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: andrzej frankow » czwartek 10 lis 2011, 22:28

Pan Mitusiński to bardzo dobry wbór. Znam Go od dziecka a to już pomad pół wieku Jest osobą ponadczasową. W powojennej historii naszego miasta stawiam Go w jednym (pierwszym ) szeregu z Panem Michałem Szczepanowskim. Brak szacunku dla Pana Mitusińskiego porównuję ze śmiechem posłów w Sejmie po wystąpimiu posła Biedronia.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 10 lis 2011, 22:28

Mnie nie było, ale słyszałem co się działo :) ... podobno kościółek zburzyli żydzi....

Czy to zasługuje na miano skandalu...mi się wydaje, że tegoroczne rozdanie obniża wartość tejże nagrody.

Klub KTM - mimo całej sympatii...nie istnieje nawet 5 lat...a jeszcze niedawno burmistrz był jego prezesem (wg KRS, bo jeszcze burmistrza na rowerze nie widziałem).
Co to do UNII, która istnieje już 60 lat i grało w niej już kilka pokoleń.

p. Mitusiński...zasłużony? myślę, że dokonania ma, ale jest to bardzo kontrowersyjna postać i dziś chyba nie do końca w pełni sił.

Ciekawe czy kapituła zadała sobie pytanie co na jego temat powiedziałby zasłużony z zeszłego roku (a więc członek tegorocznej kapituły) ks. Ambrożej...czy mieliby jednogłośność gdyby się uczestniczył w wyborze?
maadam pisze: I teraz nie wiem czy nominowanie i nagrodzenie to miało na celu złośliwego pstryczka w nos proboszczowi za wybory? Czy może nad interpretuję?
Ogólnie ludzie w ZS mają tendencje do nadinterpretacji :) ale chyba to nie tym razem
Czy za wybory? nie wiadomo :) ...ale pstryczek jak najbardziej był...
po co?

Ale nie rozpoczynajmy tu kolejnej wojny...proboszcz na pewno wie co robić (Mt 5,39)

andrzej frankow
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: andrzej frankow » czwartek 10 lis 2011, 22:40

Tomku ławiej się wykazać będąc na "urzędzie" ( dyrektora, lekarza,mauczyciela itp) niż być zwykłym ale wielkim człowiekiem chociaż kontrowesyjnym. Pan Mitusiński życie poświęcił swoim przekonaniom a nie dobrom doczsnym

maadam
Sztygar
Sztygar

Post autor: maadam » czwartek 10 lis 2011, 22:41

wojny nie rozpoczynam. Tylko, że bardzo naszego proboszcza szanuje i lubię i było mi smutno słyszeć te słowa.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 10 lis 2011, 22:48

andrzej frankow pisze:Tomku ławiej się wykazać będąc na "urzędzie" ( dyrektora, lekarza,mauczyciela itp) niż być zwykłym ale wielkim człowiekiem chociaż kontrowesyjnym. Pan Mitusiński życie poświęcił swoim przekonaniom a nie dobrom doczsnym
Zgadzam się, ale miej też na uwadze, że ludzie mogą się śmiać z tego co mówi mimo, że go szanują za to co robi.
Dla mnie to człowiek przesadnie religijny, fanatyk. Nie umniejsza to jego ciężkiej pracy przy obu kościółkach, którą cenię.

andrzej frankow
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: andrzej frankow » czwartek 10 lis 2011, 23:30

Tylko mali ludzie mogą sie śmiać. Dzisiaj już do wielu posłów dotarło, że wczoraj wykazali się bezmyślnością. Więcej tolerancji dla ludzi o innych przekonaniach

maadam
Sztygar
Sztygar

Post autor: maadam » czwartek 10 lis 2011, 23:49

Nie przesadzaj. Nie było jawnych wybuchów śmiechu na sali. Po minach było widać, że niektórych to bawi, niektórych nudzi a innych smuci.
Chodzi o samą wypowiedź.
Trzeba szanować to co zrobił ten pan, ale on tez musi szanować innych. Tak uważam.

lazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: lazik » piątek 11 lis 2011, 09:38

Nie mam nic do P. Mitusińskiego , na świecie jest miejsce dla wszystkich.Poza tym skąd możemy wiedzieć czy ON jest normalny ,a może to MY jesteśmy nienormalni.Komu to wiedzieć.Omijając jego religijność,po prostu zauważcie w nim CŁOWIEKA WOLNEGO,nie poddającego się dzisiejszym z góry narysowanym wytycznym stworzonym przecież przez ludzi.
No ale co do nagrody?
Nie sądzę aby P Mitusiński mógł stać na równi z ludźmi działającymi w gminie,BO W ZASADZIE JAKIE MA ZASŁUGI :!: :?: podajcie konkrety ,nie że kaplicę ocalił i całe życie jego to ta kaplica.
Jak nie ma innych konkretów to na przyszły rok zgłoszę osobiście kandydaturę robotników którzy wyremontowali studnię na wiśniowym.
BYĆ MOŻE SIĘ MYLĘ,nie wiem.

Awatar użytkownika
maad
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: maad » piątek 11 lis 2011, 10:49

Nie znam człowieka, bo nie mieszkam tu długo, ale żenujące dla mnie było stwierdzenie chrześcijanina (tak mniemam, skoro zaczyna swoją przemowe od "w imię ojca....") który mówi,że Pan Bóg tysiąc razy bardziej kocha kaplicę i drogę krzyżową, niż kościół parafialny.
Dla mnie ten Pan może stanąc i podać rękę oszołomom z radia maryja i tym podobnym... - ten sam poziom. Moja racja jest bardziej mojsza od waszej racji.
Ręce opadają.

Szperacz
Gwarek
Gwarek

Post autor: Szperacz » piątek 11 lis 2011, 16:08

Byłem na Akademii. Co do nagrody zasłużony. Wszystko byłoby w porządku nawet wystąpienie Pana Mitusińskiego, który wierzy w to co mówi i za to należy mu się ukłon. Ale jak zobaczyłem na twarzy MNP ten szyderczy uśmiech zrozumiałem, że tak naprawdę to on nie chce nagrodzić Pana Mitusińskiego tylko chce upokorzyć. Burmistrz z poważnej ceremonii zrobił kabaret i co gorsza w tym spektaklu wystąpiła przewodnicząca Rady. Burmistrz odczytywał tekst uchwały, uzasadnienie następnie wręczał gratulował, a przewodnicząca pełniła role służącej – przynieś, podaj i stój z tyłu. To przewodnicząca Rady powinna odczytywać tekst uchwały bo to nie burmistrz uchwalał. Jedna wielka żenada i to w dodatku z poniżeniem człowieka który faktycznie przyczynił się do uratowania Góry Krzyżowej. Proboszcz wystąpienia Pana Mitusińskiego nie słyszał, ponieważ przyszedł do CKiP pod koniec imprezy. Wcześniej miał mszę św. Pozdrawiam Szperacz

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » piątek 11 lis 2011, 16:40

Szperacz pisze:Proboszcz wystąpienia Pana Mitusińskiego nie słyszał, ponieważ przyszedł do CKiP pod koniec imprezy. Wcześniej miał mszę św.
maadam pisze:Ja dokładnie przed rozdaniem statuetek weszłam. Zdziwiło mnie, że nasz proboszcz siedzi na samym końcu gdzieś z boczku. Po chwili gdy burmistrz wyszedł aby ogłosić kto dostanie statuetkę, proboszcz wstał i wyszedł. Dopiero po całej maskaradzie zrozumiałam o co chodzi. I teraz wcale się nie dziwię, że wyszedł, bo nagrodzony zakończył wypowiedź : "i Bóg kocha drogę krzyżową z kaplicą św. Anny i zgromadzonych w niej ludzi bardziej niż kościół parafialny..."

ODPOWIEDZ