CKIP - Centrum Kultury i Promocji - Miejski Dom Kultury

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Relacja: Mieszkaniec
Kontakt:

Re: CKIP - Centrum Kultury i Promocji - Miejski Dom Kultury

Post autor: _tomek » poniedziałek 21 mar 2011, 18:56

Babcia pisze:Ale najważniejszy jest własny przykład, żeby patrząc w lustro, powiedziec o sobie "fajny człowiek"
:)
niektórzy tak definiują alkoholizm...jak ktoś pije "do lustra"... :)
ćwiartka w szyję..."i już jest fajny człowiek"

---------------
artykuł 1 Powszechnej deklaracji praw człowieka zaczyna się od słów KAŻDY CZŁOWIEK RODZI SIĘ WOLNY. nie zaszczany i naćpany
Może część z Was nie rozumie tego, co hermengilda napisała...
To co w ZS uważacie za normę - obszczanych pijaczków śpiących na ławeczkach przed CKIPem...menelstwo na pl. Mickiewicza, czy zasrany przystanek autobusowy...dzieci to wszystko także widzą i widzą BRAK REAKCJI...kpinę z prawa i porządku - tak wychowujemy...
Śmietniki wszystkich placów zabaw są przepełnione flaszkami, a na placach syf. Zabawki pomalowane markerem...dlaczego muszę ściemniać dziecku gdy się właśnie uczy czytać "tatusiu, a co tu jest napisane?"

Burmistrz ma HWDP wprost z okien gabinetu i go to nie razi...
czu obchodzi go ten cały syf w tym miasteczku? ....

Radni wystawiają tabliczkę na pl. Mickiewicza...ale każdemu kto chce zezwolenie na sprzedaż alkoholu dają...ile jest spożywczych w ZS, które NIE handlują wódką? dwa? czy ani jednego...
Na pl. Mickiewicza to pijaczek musi się podrapać po głowie gdzie ma kupić kolejną flaszkę, bo ma aż trzy miejsca w zasięgu wzroku...
Babcia pisze:]Alkohol jest dla LUDZI tylko muszą byc ludżmi
Masz rację Babciu...zapewne to wyłącznie dorośli chodzą wieczorami na te place zabaw i piją...
W styczniu siedziałem pod Zendekiem w samochodzie przez dłuższy czas i widziałem jak za kolumnami w tym że właśnie ogródku grupa gimnazjalistów ciągnęła trawkę i fajeczki
Q...A! GIMNAZJALISTÓW! góra 15 letnie dzieci!

Jak ja byłem w liceum to mi opowiadali o takich sytuacjach w Chwalisławiu...szybko doszło...

Uczmy nasze dzieci...w ZS może kiedyś napiszą poprawnie CHWDP...

http://pl.wikipedia.org/wiki/HWDP
Policja wykorzystała go nawet w swej kampanii przeciwko przestępczości, gdzie cztery litery skrótu oznaczały Hamujemy Wszelkie Działania Przestępcze
Ale chyba cały ten kraj jest chory... -> filozofia łazika....

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Post autor: łazik » poniedziałek 21 mar 2011, 19:17

hermenegilda pisze:Ktoś kiedyś prośił abym zrozumiał tok rozumowania Łazika.
hermenegilda pisze:zaszczanego dresa a wychodząc o nawalonego ćpuna.
hermenegilda pisze: Babciu ,przecież Ty zawsze możesz zaprosić grupę pierwszoklasistów i im zademonstrować jak to się robi
Co mój nick robi w tym Śmietniku.

Babcia
Sztygar
Sztygar

Post autor: Babcia » poniedziałek 21 mar 2011, 20:09

Moi drodzy Złoty Stok nie jest ani gorszy ani lepszy od innych miast i miasteczek tylko my mamy przewagę bo prawie wszystkich tutaj znamy i powinniśmy reagowac na wszelkie przejawy wandalizmu i naruszania prawa. Ale jak widzę to wolimy krytykowac niż reagowac. Każdy z nas boi się zwrócic uwagę małolatom bo nie wie /a może wie/ na co może liczyc z ich strony.Liczymy, że zrobią to za nas inni. Najbardziej jestem zdziwiona postawą rodziców. Przez wiele lat byłam przewodniczącą Rady Rodziców w szkołach moich córek i one mogą potwierdzic, że to młodzież się mnie bała/ i chyba szanowała/ a nie ja młodzieży. Obecnie z racji innych obowiązków wieczorem nie bywam na mieście ale domniemywam, że to nasza młodzież dopuszcza się tych dewastacji a nie obcy i zawsze mam pytanie: Gdzie są RODZICE? No ale ja chyba mam za dużo lat.

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » poniedziałek 21 mar 2011, 21:56

rodzice niestety mało się interesują swoimi dziećmi. Jeśli nie plączą się po chałupie i nie trują to nawet lepiej. Z drugiej zaś strony czasami siedząc w swoim ogródku miałam przyjemność słyszeć co się wyprawia w domach niektórych w okolicy (bo odległość kilku domów nie robiła przeszkody w słyszalności awantury domowej). Po tym co słyszałam wcale nie dziwię się, że dzieciaki nie chcą siedzieć w tych domach. Ponieważ są to dzieciaki od małego patrzące na złe relacje między rodzicami, na ubóstwo i niestety różne patologiczne sytuacje to te właśnie dzieciaki to samo robią poza domem aby odreagować.

straszne to jest, bo patrze na to i nic nie mogę zrobić, mało tego sama jestem wciągana w K.. H.. i inne pęknę wyrazy bo leżę na trawce w ogródku a obok leży moja córeczka która właśnie uczy się mówić. To jest strasznie przygnębiające jak ludzie sie nie szanują na wzajem, jak zyja tyle lat razem i się nienawidzą i wychowują dzieci w tej nienawiści i w tym gniewie i beznadziei. strasznie to wszystko smutne a najgorsze, że tak na prawdę nie wiadomo kogo karać, kogo pouczać i kogo uczyć- dzieciaki pijące na placach zabaw w nocy i niszczące ławki i czy ich rodziców pijących lub stale kłócących się i wyzywających się w domu. Czy winę za to ponosi rodzić czy "zdegenerowane" dziecko czy brak policji w mieście czy niechęć władz miasta do... no właśnie do czego. Trochę trudno atakować nawet burmistrza. No bo co on może. Może utrzymywać miasto w porządku, zwiększyć bezpieczeństwo, zrobić monitoring ale na sytuację tych ludzi i ich rodzin nie ma wpływu.

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 21 mar 2011, 22:41

bułka pisze:Trochę trudno atakować nawet burmistrza. No bo co on może. Może utrzymywać miasto w porządku, zwiększyć bezpieczeństwo, zrobić monitoring ale na sytuację tych ludzi i ich rodzin nie ma wpływu.
Tylko tyle i aż tyle...a jak jest? Ale to nie tylko burmistrz - to przede wszystkim RM.
ale na sytuację tych ludzi i ich rodzin nie ma wpływu
Zastanów się raz jeszcze nad tym w kontekście tematu "mieszkania socjalne"...

Cudu nie będzie, ale nie robiąc nic nie można się spodziewać czegokolwiek dobrego.

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 21 mar 2011, 23:08

Wracając do tematu CKIP, ogródka piwnego i reklamy wódki...

http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private ... ok/525.pdf
Ustala sie nastepujace zasady usytuowania punktów sprzedaży i podawania napojów
alkoholowych:
1. Punkty sprzedaży i podawania napojów alkoholowych nie moga byc usytuowane bliżej
niż 50 metrów od placówek oswiatowo-wychowawczych i miejsc kultu religijnego.
2. Ogródki piwne nie moga byc usytuowane bliżej niż 100 metrów od szkół, p rzedszkoli i kosciołów.
3. Pomiaru odległosci dokonuje sie wzdłuż ciagów komunikacyjnych od drzwi wejsciowych
miejsc okreslonych w ust. 1 i 2, do drzwi wejsciowych miejsc sprzedaży lub podawania
napojów alkoholowych.
Warunkiem prowadzenia ogródka piwnego jest :
1) posiadanie tytułu prawnego do korzystania z nieruchomosci;
2) pisemne zobowiazanie przedsiebiorcy do utrzymania czystosci i porzadku na terenie ogródka piwnego oraz wokół niego oraz okazanie sie umowa na wywóz nieczystosci stałych;
3) estetyczne ogrodzenie ogródka piwnego w wysokosci nie mniejszej niż 1 metr, w celu zapewnienia szeroko rozumianego bezpieczenstwa;
4) lokalizacja ogródka piwnego nie może zakłócac ciszy i spokoju sasiednich posesji;
5) stworzenie elementarnych warunków sanitarnych w postaci standartowych toalet wyłacznie dla konsumentów;
6) ustawienie przy sklepie i w ogródku piwnym koszy na odpadki;
7) posiadanie, co najmniej dwóch stolików konsumpcyjnych wraz z miejscami
siedzacymi;
8) posiadanie decyzji własciwego panstwowego inspektora sanitarnego, która potwierdzi spełnienie warunków sanitarnych ogródka piwnego

Babcia
Sztygar
Sztygar

Post autor: Babcia » wtorek 22 mar 2011, 10:08

Tomku nie wiem dlaczego uwziąłeś się na Radę i na ten ogródek przy CKiP. Rada działa w ramach budżetu jaki uda się wypracowac naszej Gminie i cudów z niczego nie zrobi. Jej zadaniem jest czuwac aby to co mamy rozsądnie wydawac nie marnotrawic. A co do ogródka piwnego, on nie jest przy ulicy tylko na bardzo wyodrębnionym terenie a płotek ewentualnie mógłby byc od przedu ale moim zdaniem nie koniecznie. W wielkich metropoliach takie ogródki funkcjonują bez płotów i ludziom to chyba nie przeszkadza tylko jak widzę u nas jest problem.

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 22 mar 2011, 10:48

Babcia pisze:Tomku nie wiem dlaczego uwziąłeś się na Radę i na ten ogródek przy CKiP. Rada działa w ramach budżetu jaki uda się wypracowac naszej Gminie i cudów z niczego nie zrobi. Jej zadaniem jest czuwac aby to co mamy rozsądnie wydawac nie marnotrawic. A co do ogródka piwnego, on nie jest przy ulicy tylko na bardzo wyodrębnionym terenie a płotek ewentualnie mógłby byc od przedu ale moim zdaniem nie koniecznie. W wielkich metropoliach takie ogródki funkcjonują bez płotów i ludziom to chyba nie przeszkadza tylko jak widzę u nas jest problem.
Babciu, ja się wcale nie uwziąłem na Rafała ani te 3 stoliki...mi one wogóle nie przeszkadzają, nawet mi się podobają.
Przeszkadza mi tylko i wyłącznie tablica umieszczona 2m od wejścia do CKIP. Dobek tłumaczył, że wolno..bo to na terenie ogródka piwnego...a to nieprawda, bo wg rozporządzenia rady nie tam nie ma ogródka...

-----
Tutaj się chyba zaczyna ten offtopic ale nie będę dzielił postu. Dalsza część dyskusji w temacie Rada Miejska

Rada działa w ramach budżetu jaki uda się wypracowac naszej Gminie i cudów z niczego nie zrobi.
BUDŻET TO TWÓR RADY! ONA GO TWORZY!

Oczywiście, że pieniądze są jedne, ale zamiast przeznaczyć na jedno, można je przeznaczyć na coś innego....

Wszystkim wydaje się, że burmistrz wszystko...prawda, ale tylko dlatego tyle może, że rada mu pozwala. To Rada włada gminą ale rękami burmistrza, tylko chyba o tym nie wiedzą....

Zbudujmy sobie wyciąg narciarski...a dzieci niech w syfie czekają na autobus...

Zapraszam Cię także do uczestnictwa w:
I Bieg na Jawornik? oraz ? I Marsz na Jawornik? ? za 17.000 zł.

Za te pieniądze to powinnismy chyba dostać dobry obiad po drodze i koszulkę na pamiątkę...

Albo:
Remont świetlicy wiejskiej w Chwalisławiu - 779.600

780 000 /180 mieszkańców= 4.300 na osobę...a ile będzie korzystać ze świetlicy? jakie będą tam zajęcia prowadzone? na pewno im świetlica potrzebna - nie wątpię...ale wodę nadal mają ze studni...

Dotacja dla CKIP na 2011 (z biblioteką) to 330.000
w tym jest wszystko - także wynagrodzenia.

-------------------

...tylko jeden Tichanowicz potrafi przeczytać budżet? Reszta chyba podpisuje nie czytając. Tylko jeden radny sprzeciwił się uchwaleniu tego budżetu....

Ale prawda pole manewru mają bardzo ograniczone- milion złotych z budżetu odlatuje na spłatę długów, a z reszty większość to dotacje celowe...dlatego kolejny kredycik w tym roku...

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 03 kwie 2011, 11:00

Marta, widzę, że działasz :)
http://ckipzlotystok.weebly.com/aktualno346ci.html

Jest też obecnie wystawa fotografii...

REX
Sztygar
Sztygar

Post autor: REX » niedziela 03 kwie 2011, 14:41

Czy ktos byl i wiedział o obchodach Dnia Życia. Ponoc był piekny koncert na harfie. Jak zwykle CKiP stosownych plakatów na mieście nie dało. impreza zamknieta dla pracowników. Reszta niech sie nie pcha. Trzeba by później po nich posprzątać, a tak odfajkowane było i mozna pokazać jak sie ciężko pracuje. Za to obchody rocznicy 3 Maja mamy juz w kwietniu. Pracownicy CKiP też chca mieć wolny wikend. Tylko że ktoś tu myli pojecia. Kto jest dla kogo

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » poniedziałek 04 kwie 2011, 19:50

Czy ten tydzień z kinem w mieście złotej przgody to taka jednorazowa impreza czy będzie to norma. A jak to drugie to kiedy następna seria?

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » poniedziałek 04 kwie 2011, 20:45

to był już 2 tydzień z kinem na który dawałam filmy.
Tym razem były filmy dla dorosłych - Incepcja np. Świetny i mocny film.
Będzie tak co miesiąc choć przyznam, że mam nadzieję, że inni tez będą filmy pożyczać bo ja nie jestem wypożyczalnią i mi sie za jakiś czas repertuar skończy :-)

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » poniedziałek 04 kwie 2011, 21:43

Przepraszam a kiedy był pierwszy i co przegapiłem?

Awatar użytkownika
Spratus
Gwarek
Gwarek
GG: 9970970

Post autor: Spratus » poniedziałek 04 kwie 2011, 21:49

Niezły, ale z tym mocny to przesada. Moim zdaniem. :D

Super, że to się udało. Duzo ludzi przychodzi?

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » poniedziałek 04 kwie 2011, 22:02

Spratus pisze:Super, że to się udało. Duzo ludzi przychodzi?
Szedłem ze swoim synkiem na seans dla dzieci. Podminowany jakbym szedł pierwszy raz do kina. Entuzjazm mój opadł jak wszedłem na salę. Nikogo nie było. Usiadłem z synkiem, który dziwnie się czół bo tak pusto było. Gdy włączono film dołączyła do nas Pani z obsługi i chyba jakaś trójka dzieci z jej rodziny. Nie wiem co się w tym mieście dzieje. Czyżby to już koniec był?

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » poniedziałek 04 kwie 2011, 22:37

mało bo nie ma nigdzie informacji poza strona CKiP. Tak myślę.

Dla mnie incepcja mocna w sensie, że trzyma w napięciu.

A frekwencja nie wiem bo nie chodzę na własne filmy :)

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 04 kwie 2011, 23:10

REX, bułka...plakaty były. Regularnie studiuję słupy ogłoszeniowe :)

Niesety nie było na nim "zdobywca 4 oskarów", roku produkcji, ani gatunku. itd...
Ot zwykły plakat CKIP :)

Ale nie wydaje mi się, że problem tkwi w plakatach...po prostu chętnych brak - z wielu powodów.

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » wtorek 05 kwie 2011, 10:59

a to racja i porozmawiam z Kasią Teper o tym, że na stronie nie wystarczy sam tytuł. To już tez zauważyłam - bo niestety te tytuły nic nie mówią. Musi być rok, nagrody i kto gra.

Na feriach widownia była ponoć bardzo okazała i brakowało miejsc.
Może plakaty trzeba wywiesić w szkole, nie wiem, może zrobić lepsze. Nie widziałam uch więc nie wiem.

Ale smutny wydaje się fakt że, nawet za darmo ludziom się nie chce tyłków ruszyć żeby spędzić czas inaczej niż w domu przed tv

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 05 kwie 2011, 11:10

Plakaty są na stronie - tak właśnie wyglądały.
http://ckipzlotystok.weebly.com/aktualno346ci.html
bułka pisze:Ale smutny wydaje się fakt że, nawet za darmo ludziom się nie chce tyłków ruszyć żeby spędzić czas inaczej niż w domu przed tv
W Złotym Stoku nic się nikomu nie chce - to taka śpiąca miejscowość...

A do tego filmy sporo osób ogląda w internecie.

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » wtorek 05 kwie 2011, 14:44

nie spiąca miejscowość tylko śpiąca królewna. Tylko, że tej królewny nikt nie przyjdzie i nie ucałuje bo jest to wyjątkowo zaniedbana, brzydka i brudna baba :oops: I tak będzie sobie spała dalej a książęta będą ją omijali z daleka....

ODPOWIEDZ