Złoty Jar

Babcia
Sztygar
Sztygar
Relacja: Mieszkaniec

Re: Złoty Jar

Post autor: Babcia » wtorek 29 mar 2011, 00:03

Przejrzałam stronę Złotego Jaru. Tam jest taka widokówka z cietrzewiem, w prawym dolnym rogu jest widok z placu na górę Krzyżową i wyrażnie widac, że potok jest zakryty. Trzeba to odnieśc do nasadzonych lip.

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 29 mar 2011, 00:11

Masz rację - musiało być przykryte, moja teoria padła..
Obrazek

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Re: Rada Miejska

Post autor: WNO FOLLOWER » wtorek 31 maja 2011, 21:00

makalu9 pisze:Praca samorządowców nie jest łatwa, więc Pani Frankowicz życzę przedsiębiorczości i wytrwałości:)
Ja też Pani kibicuję tylko ten kibelek za 2 zł w Złotym Jarze :( szliśmy jeszcze do Książęcej więc dzieci chciały się wysikać a nie miały pieniążków.

Wielkie dzięki dla UM że pozwolili się wysikać wycieczce za darmo w magistracie.

Sorry że o tym ale kibelek to ważna rzecz jak się chodzi z kilkudziesięcioosobowymi grupami po naszym miasteczku.
Miasteczko zamieszkiwała bowiem bardzo dziwna społeczność.
ROZDZIAŁ I 41 KUSZENIE ŚW. ANTONIEGO

usika
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: usika » wtorek 31 maja 2011, 21:46

no niestety woda za darmo nie leci a u nas w Złotym Stoku jest droga w urzędzie opłacają ją z pieniędzy podatników a jar jest prywatny jak by tak każdy miał za darmo skorzystać to wybacz ale to trochę to kosztuje .

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » wtorek 31 maja 2011, 21:56

A czy jar to odlewnia miejska :D
Jak by było za darmo to ...
Nieraz trzeba dać cenę tylko po to aby problemów się pozbyć, NIE [PO TO ABY ZAROBIĆ :D
Chcesz mieć np. bar, a nie mieć żuli,robisz piwo droższe.

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek

Post autor: WNO FOLLOWER » wtorek 31 maja 2011, 22:05

W kopalni jakoś może być za darmo a też prywatna...

Chodzi o kilkoro grzecznych dzieci a nie żuli. Konkretnie dziewczynki które wstydziły się sikać w lesie. Może spłukać ostatnia.
Dobra nikogo nie przekonam he he, spróbujcie sił jako przewodnik to popatrzycie na problem z innej strony.
Pozdrawiam

Myślałem po prostu że Złoty Jar jest zaprzyjaźniony z kopalnią więc tam dzieci wysłałem, widać przyjaźń przyjaźnią a interesy interesami. OK rozumiem

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 31 maja 2011, 22:18

WNO FOLLOWER pisze: Myślałem po prostu że Złoty Jar jest zaprzyjaźniony z kopalnią więc tam dzieci wysłałem, widać przyjaźń przyjaźnią a interesy interesami. OK rozumiem
WNO, trzeba było zapłacić z własnej kieszeni i poprosić o fakturę na kopalnię...
wtedy może ktoś by dostrzegł absurd sytuacji - podczas wypisywania faktury...oczywiście powinieneś poprosić o nią jak dziewczynki już się załatwią... :)

Łaziku, miej litość, dziewczynki nie żule, a kibelek i tak trzeba czasem umyć...Ani to koszt, ani problem...

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
GG: 8824316
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » środa 01 cze 2011, 09:05

łazik pisze:A czy jar to odlewnia miejska :D
Jak by było za darmo to ...
Nieraz trzeba dać cenę tylko po to aby problemów się pozbyć, NIE [PO TO ABY ZAROBIĆ :D
Chcesz mieć np. bar, a nie mieć żuli,robisz piwo droższe.
Zgodzilbym sie z Toba Laziku gdyby chodzilo o Zloty Jar w rynku - wtedy platny kibelek jak najbardziej. Ale jezeli chodzi o budynek turystyczny daleko w lesie, tak daleko ze docieraja tam juz naprawde nieliczni i tylko Ci najwytrwalsi turysci w niewielkiej liczbie sztuk to mysle ze udostepnienie tej nielicznej grupce ubikacji nie zrobiloby zbyt wysokich kosztow. Takie jest moje zdanie jednak obiekt ten jest w prywatnych rekach i nalezy uszanowac polityke wlascicieli. A tak z ciekawosci. Toaleta na Kopalni jest platna ?
"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » środa 01 cze 2011, 09:34

dobekfooto pisze:obiekt ten jest w prywatnych rekach i nalezy uszanowac polityke wlascicieli. A tak z ciekawosci. Toaleta na Kopalni jest platna ?
Dobku, pytanie czy to rzeczywiście polityka właścicieli...
Toaleta na kopalni jest za darmo.
Są jeszcze toalety na Skalisku (ten kontener) i też są bezpłatne, ale rzadko kiedy otwarte.

Natomiast dramat wejść do miasta, bo nie ma ani jednej...nie ma nawet baru, ani knajpy...
Najbliższa to z pewnością płatna w Apetit.
Kiedyś były na parafii, z wejściem od strony kościoła...ale bardzo dawno tam nie byłem.

Na szczęście (w znaczeniu złotostockiego sikania) mam dwóch chłopców (podobnie jak i łazik) i krzaczki nam starczają.

andrzej franków
Bajtel
Bajtel

Post autor: andrzej franków » czwartek 02 cze 2011, 09:38

Wkoło las, potok w którym można umyć ręce a turystę ciągnie do cywilizacji. Toaleta jest bezpłatna jak w większości tego typu obiektów dla klientów. Bezpłatnie można korzystać ze " Sławojki" ( W Błędnych Skałach nawet te są płatne ). Co do wpółpracy z kopalnią uważam,że jest bardzo dobra. Bardzo sznuję Panią Elę jako osobę i za to co robi. Każdy przewodnik lub też mój wychowaca z kolonii powinien wiedzieć, że nie jest dysponentem na obcym obiekcie.

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek

Post autor: WNO FOLLOWER » czwartek 02 cze 2011, 18:53

Jeżeli mamy zamiar dalej wałkować tę polemikę to wtrącę swoje trzy grosze.

Jakoś ostatnio na parking na kopalni zawitały 2 autokary studentów AGH. Akurat przejeżdżałem i znając temat bez wahania zaoferowałem pomoc w dotarciu do Złotego Jaru. Kierowcy nie znali ZS więc mieliby spore problemy. Ani przez myśl nie przyszło mi aby zażądać opłaty za stracony czas paliwo czy amortyzację kopalnianego samochodu (droga do ZJ jaka jest każdy widzi). A można było 2 zł od kilometra.

Kiedyś jeden z przewodników kopalni poszedł do ZJ na grubszą sprawę, gdzie ugoszczono go za darmo, stąd pomysł z tymi dziećmi.
Lubię się trochę podroczyć po prostu :lol: :lol: :lol:

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » poniedziałek 20 cze 2011, 12:00

2 zł za siku, a ile bierzecie w jarze za kupkę? Więcej sprzątania itp- czy koszty rosną wprost proporcjonalnie do smrodu...

może zakończcie tą głupią dyskusję. Dla mnie osobiście popłata za ubikację to poniżanie ludzi (nie zawsze człowiek ma te parę groszy w kieszeni a nie raz bardzo mu pilo- wybiegł z auta i nie zabrał kasy. Ja tak raz miałam. Byłam w ciąży i musiałam siku. Wybiegłam bez torebki i niestety musiałam czekać na męża z portfelem bo mnie nikt ni chciał wpuścić...

U nas toalety i parking zawsze były za darmo i będą. Choć nie jeden pewnie ciągnął by za to pieniądze przy takim ruchu jak my mamy.

Janina Frankowicz
Sztygar
Sztygar

Post autor: Janina Frankowicz » poniedziałek 20 cze 2011, 20:14

A ja myślałam, że ludzie u nas kulturalni i wiedzą, że jak się korzysta z toalety to należy:
1. użyc papieru toaletowego,
2. spuścic wodę, niezależnie siusiu czy kupka,
3. starannie umyc ręce z użyciem mydła i je osuszyc.
To podstawowe zasady higieny, których uczy się już najmłodsze dzieci.

Po tym należy jeszcze utrzymywac toalety w czystości i regularnie dezynfekowac.
A czy płatne czy wkalkulowane w cenę innych usług to już wolna wola.
A w bezpłatnej Sławojce, też jest papier toaletowy GRATIS,ale strumyk już wysechł i rąk nie umyjesz, chyba że dojdziesz koło Książęcej ale tam napisane, że woda nie do użytku.
A kobietom w ciąży się nie odmawia, "bo myszy wszystko pogryzą!"

Awatar użytkownika
Spratus
Gwarek
Gwarek
GG: 9970970

Post autor: Spratus » poniedziałek 20 cze 2011, 21:48

Nie pobijcie się.

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » poniedziałek 20 cze 2011, 22:18

:D Łoj tam łoj tam. Nasze dziołchy :D
I Jasia i Marta ma rację :D Z mojego chłopskiego pkt. myślenia da się kasować za ...i nie da się,zależy jak kto widzi .Wiadomo swoich nie da się ,ale jak mi na chatę będą wjeżdżać tylko po to aby się odlać, to należało by ich jakoś zniechęcić :D
Ale swoich raczej nie,wręcz trzeba dbać aby mieli podgrzany sedes :D
Wiecie co ,to temat na pracę ,jakiś doktorat :D .Wręcz nie piszmy tego głośno bo burmistrz podłapie temat na podatek od gęstości,uciążliwości smrodu :D

andrzej frankow
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: andrzej frankow » poniedziałek 20 cze 2011, 22:42

Widać na forum zagościl "sezon ogórkowy"

ODPOWIEDZ