Złoty Jar

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Relacja: Mieszkaniec
Kontakt:

Złoty Jar

Post autor: _tomek » czwartek 20 sty 2011, 19:30

bułka pisze:Złoty Jar swoja droga tez nieźle wyceniony słyszałam. Bagatela 4 miliony. Czy dobrze słyszałam? Cena z kosmosu. za 1,2 miliona kupujecie pałac w Bożkowie.
1 850 000

Tu jest ogłoszenie:

http://tabelaofert.pl/inny-zloty-stok,823524

bułka
Gwarek
Gwarek

Re: Nieruchomości w ZS

Post autor: bułka » czwartek 20 sty 2011, 20:10

o jakis miliom za drogo miom zdaniem. Jak już pisałam ktos kupił Bozków za 1,2 mliona.

No a czemu Babcia czy Andrzej się nie wypowiadaja jak my tu piszemy o Jarze.

Napiszcie czy to cena taka bo tak wg was jest wart ten budynek czy dlatego, że nie chccie sprzedać a jak się ktos trafi to za taką cenę oddacie.

andrzej frankow
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: andrzej frankow » czwartek 20 sty 2011, 20:48

Poprostu Marto swoje stanowisko podawalem zawsze w ogloszniach i ta cena jest dla mnie wartoscia Jaru. Podana przez Ciebie cene pozostawam bez kometarza. Jezel ktos jest zainteresowany to moze sie ze mna kntaktowac (dane kontaktowe w ogloszeniu ). Forum to nie miejsce do prowadzenia biznesu.

andrzej frankow
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: andrzej frankow » czwartek 20 sty 2011, 20:53

Bierz przyklad z Tomka podajacego zawsze sprawdzone informacje

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 20 sty 2011, 20:54

Andrzeju, wrzuć sobie ogłoszenie w otodom.pl, obecnie bardzo ciężko je znaleźć itd.

Mogę pomóc - wszystkim co chcą coś sprzedać. Zrobić zdjęcia i zamieścić ogłoszenie w internecie. Nie potrzebujecie do tego agencji nieruchomości!

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Post autor: łazik » czwartek 20 sty 2011, 20:56

andrzej frankow pisze:Poprostu Marto swoje stanowisko podawalem zawsze w ogloszniach i ta cena jest dla mnie wartoscia Jaru. Podana przez Ciebie cene pozostawam bez kometarza. Jezel ktos jest zainteresowany to moze sie ze mna kntaktowac (dane kontaktowe w ogloszeniu ). Forum to nie miejsce do prowadzenia biznesu.
Moim zdaniem nie powinniśmy się interesować prywatnym czyimś majątkiem,kto co i za ile.Jakby sprzedali za marne grosze jakiemuś łachowi to byście się oburzali.Cena jest jaka jest.Ja bym tego za mniej niż 1.5 mln nie oddał. :wink:

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » czwartek 20 sty 2011, 21:37

ojojoj jakiscie tu lament podnieśli. Co zapytac nie wolno.
Andrzeju, nie sieję plotek tylko się grzecznie zapytałam. Słyszałam o takiej cenie i konfrontuje. Przeciez nie napisałam, że jestem pewna że 4 milony.

Łazik coś ty z budowy spadełś na głowę? Jakie prywatne sprawy, jaki prywatny majątek?
Przeciez to jest nieruchomośc na sprzedaż więc o niej rozmawiamy. Mało tego jest w internecie a Ty tu o prywatnych sprawach wylatujesz :-) Daj spokój. Uważam że cena jest bardzo wysoka nieazleznie czy Andrzej to skomentuje czy nie. Z drugiej strony i on i Ty macie rację, ja tez bym tego taniej nie oddała, ba ja bym tego wcale nie oddawała tylko tam biznes prowadziła. Ale wartość sentymentalna nijak się ma do sprzedawania. Nie napisałam tego bo chcę kogoś obrazić. Po prostu porównuję ceny Jaru do choćby o niebo cudowniejszego pałacu w Bożkowie czy innych pałacyków które można kupić.

Tak samo piekny choć o innym obliczu jest pałacyk -willa na sprzedaż koło tego molocha ceglanego -te starej szkoły. Ten dom chcą pchnąc za milion i też nie sprzedażą. Wiem, że Jar jest cudniejszy ale generalnie podobna sprawa.

Ja uważąm, że Jar jest pięknym miejscem, pieknym obiektem i pomyśałam, że może nie chcecie go tak na prawdę sprzedawać ale jesli znajdzie się ktoś kto da tyle to go sprzedacie. Tak samo robi moja ciotka z kopalnią w nowej rudzie. Generalnie nie chce tego sprzedawać ale wystawiła na poczatku za 10 milionów (i tu się znowu uśmiałam) a potem za 3. Jak się ktos znajdzie to odda a jak nie to zostaje i dalej tam urzęduje.

śmieszy mnie wasze podejście do tej dyskusji ( i ogólnie do dyskusji). O innych nieruchomościach można mówić i wysmiewac ceny ale jak cos niedaj Boże o ktoryms z was ktos napisze to już be i niecacy. Troszeczkę dystansu moi mili.

Jakoś o nas tu często słychać i nikt się nie patyczkuje z opiniami więc bierzcie pod uwage to, że i o was czasami cos sie napisze :-)

andrzej frankow
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: andrzej frankow » sobota 22 sty 2011, 19:09

Mysle, ze Tomek mi pomoze i do wakacji zrobimy( czytaj Tomek zrobi ) fajny material

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » sobota 22 sty 2011, 21:56

andrzej frankow pisze:Mysle, ze Tomek mi pomoze i do wakacji zrobimy( czytaj Tomek zrobi ) fajny material
Zrobię na pewno, problemem jest historia powojenna...Głupio tak przeskoczyć 50 lat...a nie mam na razie nic o tym. Oczywiście muszę pójść do Guru - tego drugiego - którego nie mam w domu i popytać - kogo pytać :)

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » sobota 22 sty 2011, 22:00

Faktycznie powojennych materialow jest malo.Ja mam troche przedwojennych foto i reklam.Ciekawe np.kto byl wlascicielem Jaru w latach powojennych.Masa zdjec jest na pewno po calej Polsce.W koncu to byl osrodek kolonijny i robiono tam duzo zdjec jak to na koloniach.
Pozdrawiam
Przyjaciel ziemi złotostockiej

andrzej frankow
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: andrzej frankow » sobota 22 sty 2011, 22:59

Pamietam Jar od 1966 byl wlasnoscia zakladu. Ja go kupilem jesienia 1996 i o tym czasie moge podzielic sie informacja. Czasem gosciom opowiadam swoje przemyslenia, ze wlasnie w Jarze rodzila sie Solidarnosc bo wlasnie tu przyjezdzali moi rowiesnicy dzieci stoczniowcow z Gdanska, ktore pozniej jako dorosli doprowadzili do powstania Solidarnosci. Poz

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » niedziela 23 sty 2011, 12:56

Co do PROMOCJI,Gdybym był właścicielem tego obiektu stworzył bym na jego terenie aktywny skansen górniczy,a wszystkie wejścia do sztolni w promieniu 200m bym odkopał.Przynajmniej 20 procent turystów z kopalni miałbym na skansenie.Po kopalni z pewnością bym nie oprowadzał,pełniły by tylko podkreślenie wąwozu i swoją tajemniczość bo wejścia bym zakratował.W takim skansenie odtworzył bym cały młyn na koło wodne,pompy drewniane na kierat np,konny,piece,koryta .Jak komuś się wydaje że to strasznie duży nakład to jest w błędzie , te urządzenia były tak proste jak budowa cepa.

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » niedziela 23 sty 2011, 17:12

łazik pisze:Co do PROMOCJI,Gdybym był właścicielem tego obiektu stworzył bym na jego terenie aktywny skansen górniczy,a wszystkie wejścia do sztolni w promieniu 200m bym odkopał.Przynajmniej 20 procent turystów z kopalni miałbym na skansenie.Po kopalni z pewnością bym nie oprowadzał,pełniły by tylko podkreślenie wąwozu i swoją tajemniczość bo wejścia bym zakratował.W takim skansenie odtworzył bym cały młyn na koło wodne,pompy drewniane na kierat np,konny,piece,koryta .Jak komuś się wydaje że to strasznie duży nakład to jest w błędzie , te urządzenia były tak proste jak budowa cepa.
Zgadzam sie.Juz dawniej o tym myslalem.Teren Jaru jest tak duzy,ze warto go wykorzystac+sasiedztwo potoku dodatkowy atut.Odbudowanie takich elementow wzdluz potoku to faktycznie nie duzy naklad ale jaka atrakcja.
Co do sztolni to moglby byc problem z wlasnoscia i jak wiadomo z podatkami :lol: Ale tez byloby fajnie gdyby te najwazniejsze kolo Jaru odkopano,zakratowano i postawiono stosowne tablice informacyjne.Mozna tez przywrocic dawne zrodlo ktore obficie splywalo na skaly kolo pensjonatu.Mozna pojsc dalej i kierujac sie mapami zrobic amatorskie wykopki na terenie Jaru.Tam z duzym prawdopodobienstwem moga byc pozostalosci dawnych hut.Odkopanie takich starych elementow i wyeksponowanie-kolejna atrakcja gotowa.
Pozdrawiam

andrzej frankow
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: andrzej frankow » niedziela 23 sty 2011, 17:58

Caly czas dyskusja toczy sie o terenach bedacych wlasnoscia lasow. Ja jestem otwarty na wszelkie inicjatywy. Moze nalezy otworzyc dodakowy watek Zloty Jar. Moim zdaniem w wodospad przy Jarze byl zasilany ze zbiornikow retencyjnych. Rozwiazanem tego jest napewno przejecie zlewni Jaru przez miasto i rewitalizacja sztolni i hut nie zapominajac o ujeciach wody.

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Re: Złoty Jar

Post autor: GAWLITZEK » poniedziałek 24 sty 2011, 19:46

Poprzedniczka restauracji Zloty Jar-rok budowy ok 1881/82.Zdjecie z poczatku XX wieku.Widac slynna skale.Brak wody z wodospadu na tym zdjeciu.Moze wodospad ten wystepowal po dniach deszczowych,wode nakierowano z gor tak by plynela zboczem i tworzyla wodospad w jarze.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » wtorek 25 sty 2011, 23:25

Kolejne zdjecia z historii Zlotego Jaru:

Lata 1930/1945
Obrazek

Rok 1944
Obrazek

I za Gierka-1978... :(
Obrazek

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » poniedziałek 31 sty 2011, 14:40

Poprzedniczka gospody Zloty Jar.Tym razem zdjecie z wodospadem.

Obrazek

usika
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: usika » czwartek 03 mar 2011, 11:06

czekali wszyscy na stronę ,,pensjonatu Złoty Jar "
no i jest
www.zlotyjar.pl

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » czwartek 03 mar 2011, 12:08

no i to jest to czego brakowalo , fajna , prosta i przejrzysta strona bez zadnych zbednych bajerow :) mnie sie podoba teraz tylko dobrze wypozycjonowac i patrzec jak ten super osrodek bedzie pekal w szwach czego serdecznie zycze :) sam chetnie w lecie wpadne tam na piwko :)

andrzej franków
Bajtel
Bajtel

Post autor: andrzej franków » czwartek 03 mar 2011, 15:53

Ta strona to zasługa Tomka, któremu tu na Forum dziekuję za włożoną pracę

ODPOWIEDZ