Nieruchomości w ZS

Mentalista
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Re: Nieruchomości w ZS

Post autor: Mentalista » poniedziałek 28 lis 2011, 23:03

maadam pisze:Tylko, że działki raz się kategorycznie sprzeciwiły po to aby ponownie wystosować pismo do redy aby anulować sprzeciw i wyrazić aprobatę.
Przecież nawet działkowicze mają samochody, które się psują. A teraz takie usługi drogie a z hotelu czy z siłowni to już oni nie muszą korzystać.

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » poniedziałek 28 lis 2011, 23:08

A zapomnniałem dodać, że MNP pewnie chciałby aby zmieniono plan. Powód prosty.
P. Borowiec po jakimś czasie magistrat do sądu oddają za natuszanie miru a wtedy MNP skrzydła prawnicze rozwija i do boju następna sprawa w sądzie. :P

A i jeszcze jedna sprawa: kiedy magistrat ogłosi przetarg na prowadzenie Sport Kompleksu.
Czy to jest taki sam temat jak przedszkole - ciągnie się przez zasiedzienie?

_tomek
Gwarek
Gwarek
Relacja: Mieszkaniec
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 28 lis 2011, 23:12

maadam pisze:Radni chcą mieć przyjaciół i zwolenników a nie wrogów w końcu kolejne wybory itp... trudny wybór.
To nie są sprawy, które się da załatwić "Ty masz być grzeczny, a Ty dostaniesz lizaka".

Czy trudny? Burmistrz (tak często przez nas krytykowany) się śmieje - spowszedniało mu to bardzo.
Czytałem raz wywiad z facetem, który wielu ludziom na wsi pomógł i wybrali go na wójta.
Po trzech miesiącach zupełnie znerwicowany zrezygnował...to już nie było takie łatwe jak po prostu "pomaganie".
A i jeszcze jedna sprawa: kiedy magistrat ogłosi przetarg na prowadzenie Sport Kompleksu.
Radnym to zwisa i powiewa. Teraz jeszcze boiska płatne do kompletu wybudowali...no bo kto będzie pobierał opłatę?

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » poniedziałek 28 lis 2011, 23:17

_tomek pisze:Radnym to zwisa i powiewa. Teraz jeszcze boiska płatne do kompletu wybudowali...no bo kto będzie pobierał opłatę?
Tomeczku przesadzasz przecież im wszystkim tak bardzo zależy :lol: . Przygotowują się na sesje (Pani Jasia czyta i grzebie w papierach-jestem ciekaw jakich?). Wszyscy się angażują - co słuchać na twoich nagraniach a przede wszystkim emanują szeroką wiedzą na tematy podejmowane na nasiadówkach z kawą i ciasteczkami. A potem dieta i do domku i za moesiąc znów ten przykry obowiązek.

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
GG: 8824316
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » poniedziałek 28 lis 2011, 23:18

Otoz to, wladze niesie za soba pewne konsekwencje. Nie da sie kazdemu dogodzic. I tak zle i tak niedobrze...
Pozostaje zyczyc naszym Radnym podjecia madrej i przemyslanej decyzji :)
"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 28 lis 2011, 23:32

Mentalista pisze: Tomeczku przesadzasz przecież im wszystkim tak bardzo zależy :lol: . Przygotowują się na sesje (Pani Jasia czyta i grzebie w papierach-jestem ciekaw jakich?).
Na Panią Jasię się nie wyzłośliwiaj, bo akurat jedną sprawę (przewozy gimbusem z Chwalisławia) załatwiła choć MNP zarzekał się, że prawnie to niemożliwe...a ona znalazła i załatwiła. 1:0 dla niej.

Gdyby tak każdy radny się na jedną sesję w roku przygotował to już byłoby coś.
Przynajmniej MNP by ich nie ściemniał wcinając paluszki w trakcie :)

Dyrygent
...
...

Post autor: Dyrygent » wtorek 29 lis 2011, 07:36

Witam, powiem tak choć nie przepadam za P. Borowiec uważam ,że dobrze robią walcząc o swój spokój.Wiem że bardzo trudno jest na terenie gminy znaleźć jakiekolwiek grunty przemysłowe , te które ewentualnie by się nadawały należą do "Kopalni" . Gmina jako taka nie dba w ogóle o rozwój miasta i o małych przedsiębiorców, moim zdaniem już dawno powinny być "małe strefy przedsiębiorczości " właśnie na lokalizacje warsztacików i innych zakładów świadczących usługi.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 29 lis 2011, 08:00

Dyrygent pisze: te które ewentualnie by się nadawały należą do "Kopalni"
Już nie przesadzajmy...Do p. Szumskiej należy niestety tylko niewielka część terenów przy ul. Złotej.
A szkoda, bo tam akurat coś się dzieje. Przykład? np. myjnia.
Tak! Z p. Szumską można się dogadać....z innymi też....

Chcielibyście jak za komuny, żeby to gmina miała grunty i dawała przydziały "potrzebującym"...

Janina Frankowicz
Sztygar
Sztygar

Post autor: Janina Frankowicz » wtorek 29 lis 2011, 09:02

Drogi Mentalisto aktualnie zapoznaję się szczegółowo z Ustawą o finansach publicznych i przepisami wykonawczymi oraz wykładniami. Bo nie chcę aby na sesji w sprawie budżetu jedynym autorytetem dla mnie była pani skarbnik i pan Burmistrz. Jeśli mam głosować to chcę wiedzieć jakie mam prawa w tym temacie. Zapoznaj się z ustawą i wyciągnij wnioski - polecam.

Awatar użytkownika
maad
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: maad » wtorek 29 lis 2011, 10:03

To może by pani namówiła pozostałych beradnych, żeby też się przygotowali do rady. Byłoby miło.

Dyrygent
...
...

Post autor: Dyrygent » wtorek 29 lis 2011, 11:01

Nikt nie mówi o komunie .. proponuję spróbować znaleźć w okolicy ZS sensowną działkę przemysłową tak ok 20 ar pod budowę siedziby firmy, warsztatu lub czegoś podobnego. Z góry gratuluję jak się uda.A tak dla ścisłości do kupienia nie dostania

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 29 lis 2011, 11:25

Kwestia definicji "sensownej działki przemysłowej"...

Tartak, przecież bardzo długo stał na sprzedaż.

Tu masz bardzo sensowne 12 ar
http://otodom.pl/dzialka-zloty-stok-127 ... 17932.html

Ale reszta świniarnio/pieczarkarni też jest na sprzedaż od tej samej osoby.

Działki na zakładzie http://zlotystok.com.pl/nieruchomosci.html

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » wtorek 29 lis 2011, 11:35

Uslugi - dzialki przy DK46 tam gdzie stoi Eko i Dino byly bardzo atrakcyjne :)
Przemysl - tereny Zakladu. Jakby dobrze zagadac to przy wspolpracy Zaklad-Gmina mozna by bylo te dzialki pchnac za calkiem niezle pieniadze - przy odpowiedniej reklamie. Trzeba by bylo tylko zachecic inwestorow ale to juz trudniejsza misja ...
Drobne przedsiebiorstwa - typu fryzjer, szewc, krawiec itp to lokali w rynku jest sporo.
Hotele i gastronomia - Zloty Jar i Dukat.

Mozliwosci sa ogromne, potrzeba tylko inwestorow i dobrej atmosfery w Gminie sprzyjajacej tworzeniu nowych miejsc pracy.

Dyrygent
...
...

Post autor: Dyrygent » wtorek 29 lis 2011, 12:24

Wielkie dzięki TOMEK ..... Właśnie jestem po wstępnych rozmowach w sprawie zakupu działki na ternie ZTiF. Mam tylko nadzieję że cena jaką im zaproponowałem nie doprowadzi ich do przepukliny.

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » wtorek 29 lis 2011, 12:37

Ale pojechaliscie chłopaki o inwestorach i o przemyśle. A rady dla Pana Czarneckiego też na poziomie. Chłop uszpurlał pewnie parę złotych aby działeczkę kupić, przenieść tam warsztacik, po cichutku dorabiać i odprowadzać złodziejskie podatki a wy mu proponujecie Tartak za 300 tys czy hektarowe działki po upadłym zakładzie które pewnie też stoją po kilka setek.
dobekfooto pisze:Przemysl - tereny Zakladu. Jakby dobrze zagadac to przy wspolpracy Zaklad-Gmina mozna by bylo te dzialki pchnac za calkiem niezle pieniadze - przy odpowiedniej reklamie.
Dobek coraz bardziej mnie osłabiasz. Czy mamy rozumieć, że gmina ma zaangażować pracę może nawet nasze pieniądze aby komuś pomagać sprzedawać prywatne działki? Daj spokój chłopie bo zaraz będziecie pisać że MNP defrauduje kasę gminną.

Propozycja dla Pana Czarneckiego. Postawić płot szczelny na 210 cm (chyba do takiej wysokości prawnie można), wybudować jakiś budynek gospodarczy czy garaż czy tam coś i niech koledzy przyjeżdżają samochody naprawiać- zawsze to mogą być znajomi. Pod dom może zajeżdżać 100 samochodów dziennie i nikt nikomu nic nie zrobi. Zachowywać się jak się da najciszej - P.Borowiec może sobie hałas mierzyć dowoli. Robić kasę jak się da najwięcej, za zarobioną kasę kupić sobie działeczkę przemysłową za jakieś 300 tys., warsztat przenieść a wzamian kupić kilka kur a przede wszystkim jurnych kogutów aby piały od 4 rano na wiwat - i wtedy zobaczymy komu co będzie przeszkadzać. Aha pawie jeszcze drą mordę nawet wieczorem i w nocy a i popatrzeć też jest na co. To tyle miłej zabawy z sąsiadami życzę.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 29 lis 2011, 12:49

Mentalisto, nic takiego jemu nie proponowałem. Jemu najlepiej byłoby postawić duży blaszany garaż "nie związany trwale z gruntem" gdzieś na czyimś "przemysłowym" gruncie.
Zero pozwoleń, szybka budowa, dowolny wybór miejsca.

Ale jak ktoś chce Inwestować - niech szuka.

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » wtorek 29 lis 2011, 12:59

Mentalista pisze:
dobekfooto pisze:Przemysl - tereny Zakladu. Jakby dobrze zagadac to przy wspolpracy Zaklad-Gmina mozna by bylo te dzialki pchnac za calkiem niezle pieniadze - przy odpowiedniej reklamie.
Dobek coraz bardziej mnie osłabiasz. Czy mamy rozumieć, że gmina ma zaangażować pracę może nawet nasze pieniądze aby komuś pomagać sprzedawać prywatne działki? Daj spokój chłopie bo zaraz będziecie pisać że MNP defrauduje kasę gminną.
Co do tego oslabiania to proponuje jakies witaminy na wzmocnienie ;)

A merytorycznie - gminie powinno zalezec na tym, aby sprowadzic do miasta inwestorow, bo przedsiebiorcy to przede wszystkim praca dla mieszkancow i podatki odprowadzane do kasy gminy. Zdecydowanie bardziej odpowiada mi angazowanie pracy a nawet naszych pieniedzy w promocje przedsiebiorczosci niz wydawanie kiludziesieciu tysiecy zlotych na sadzenie sie z Kopalnia... Takie moje zdanie, masz prawo miec odmienne.

Dyrygent
...
...

Post autor: Dyrygent » wtorek 29 lis 2011, 13:45

dobekfooto pisze:A merytorycznie - gminie powinno zalezec na tym, aby sprowadzic do miasta inwestorow, bo przedsiebiorcy to przede wszystkim praca dla mieszkancow i podatki odprowadzane do kasy gminy. Zdecydowanie bardziej odpowiada mi angazowanie pracy a nawet naszych pieniedzy w promocje przedsiebiorczosci niz wydawanie kiludziesieciu tysiecy zlotych na sadzenie sie z Kopalnia... Takie moje zdanie, masz prawo miec odmienne.
Popieram w 100% - brak jakichkolwiek zachęt do inwestowania

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » wtorek 29 lis 2011, 13:53

Nawet najmniejszy problem moze stac sie ogromnym jak widac , dlaczego nikt nie chce wspierac , pomagac sobie ? jak ma byc lepiej ? nie chodzi mi nawet o ta sprawe bo faktycznie moze ktos miec problem ze za gloscno , ze za cicho i takie tam , ale burmistrz widzac i sluchajac na radzie o co sie rozchodzi powienien sam zaproponowac jakies inne miejsce , przeciez kto inny jak nie on ma wiedziec gdzie znajduja sie dzialki pod takie nwestycje ?

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » wtorek 29 lis 2011, 18:32

Dyrygent pisze:Mam tylko nadzieję że cena jaką im zaproponowałem nie doprowadzi ich do przepukliny.
A co jakieś działki zakładowe na aukcjach na alledrogo są, że można cenę proponować?

ODPOWIEDZ