Nieruchomości w ZS

Janina Frankowicz
Sztygar
Sztygar
Relacja: Mieszkaniec

Re: Nieruchomości w ZS

Post autor: Janina Frankowicz » poniedziałek 28 lis 2011, 19:39

Też byłam tego zdania, aby zmienić plan zagospodarowania pod warunkiem nie uciążliwych usług. Tylko pojęcie uciążliwości każdy ma inne. Jestem za popieraniem przedsiębiorczości, bo nawet jak ktoś coś robi w swojej piwnicy czy garażu, to nie wyciąga rąk po pomoc. A w naszym kraju wielu obecnych potentatów zaczynało od garażu /Atlas, Koelner i inni/

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » poniedziałek 28 lis 2011, 19:42

lazik pisze: Dobrze przeczytaj mojego posta niebieski :wink:
Ja w ogóle w tym temacie problemu nie widzę .Chłopak chce coś robić ,niech robi.

Sory Laziku zasluchalem sie w ta rozmowe z rady i za glosno myslalem :P chodzilo mi o to ze te argumenty typu spokojne osiedle nie przemawiaja za mna takie mamy czasy ze czlowiek musi sie rozwijac bo jak sie nie rozwija to tonie a takimi dzialaniami raczej nie podaje sie kola ratunkowego tylko przywiozuje sie kamien do nogi

lazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: lazik » poniedziałek 28 lis 2011, 19:54

:D świetnie,jeszcze bardziej mnie cieszy że pani janinka [radna] nie widzi problemu.
argumenty słuszne:
Janina Frankowicz pisze:zmienić plan zagospodarowania pod warunkiem nie uciążliwych usług. Tylko pojęcie uciążliwości każdy ma inne
TU JEST PROBLEM,NIE GDZIE INDZIEJ :wink:
Jeszcze jak dochodzi do tego: sąsiad mający się dorobić.

PO RAZ KOLEJNY PRZYTOCZĘ:
Amerykanin ma 100 krów
sąsiad jego będzie chciał mieć 150
Polak ma 100 krów
Sąsiad je potruje.

Awatar użytkownika
Enyo*
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: Enyo* » poniedziałek 28 lis 2011, 20:31

Jeśli P. Czarnecki będzie działał tak jak do tej pory to Państwo Borowiec nie mają się czego obawiać.
Nie znam mieszkańców ulicy Radosnej, ale podejrzewam że każdy bądź większość posiada garaż, auto może nie którzy nawet dwa auta, czy jeśli u Pana Czarneckiego na posesji będzie stało trzy auta to będzie jakiś wielki problem?

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » poniedziałek 28 lis 2011, 20:34

jak widac i slychac tak :P tym bardziej ze beda one staly na JEGO posesji

Awatar użytkownika
Enyo*
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: Enyo* » poniedziałek 28 lis 2011, 20:46

Tak myślałam że chodzi właśnie o to, że to na JEGO posesji :D , bo przecież żaden garaż i auta mieszkańców na Radosnej nie "szpecą" tej ulicy, więc jeszcze jeden garaż i kilka aut niczego nie zmienią.
A jeśli chodzi o uciążliwość usług Pana Cz. to mogę stwierdzić z pełną odpowiedzialnością iż dotychczasowa działalność P.Cz. z pewnością nie należy do uciążliwych :!:

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
GG: 8824316
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » poniedziałek 28 lis 2011, 21:06

Enyo* pisze:A jeśli chodzi o uciążliwość usług Pana Cz. to mogę stwierdzić z pełną odpowiedzialnością iż dotychczasowa działalność P.Cz. z pewnością nie należy do uciążliwych :!:
A co jest gwarantem tego, ze ta dzialalnosc w dalszym ciagu bedzie tak 'nieuciazliwa'. Ja chcialbym przede wszystkim zwrocic uwage na to, ze Radni sa o krok od podjecia decyzji ktora nie bedzie mogla byc cofnieta (bo chyba nie mozna spowrotem przekwalifikowac dzialki i kazac komus zamknac zaklad?) i ktorej konsekwencje beda odczuwane w przyszlosci. Jezeli wlasciciel dostanie zielone swiatlo na uruchomienie tam dzialalnosci to bedzie mogl rzeczywiscie robic tam co mu sie podoba. Wasz wariant jest optymistyczny i zaklada, ze warsztat diagnostyki samochodowej nie bedzie generowal nadmiernego halasu. Co natomiast jezeli wlasciciel bedzie chcial przekwalifikowac zaklad na bardziej halasogenny? Moim zdaniem sprawa jest delikatna i bez porozumienia obydwu stron i dialogu nie powinno sie jej zamykac zwykla uchwala rady.
"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

maadam
Sztygar
Sztygar

Post autor: maadam » poniedziałek 28 lis 2011, 21:17

byłam na komisji i na sesji i niestety dialogu nie ma i nie będzie. Sąsiedzi maja uparli się, że nie chcą i wcale im się nie dziwię- jakby na to nie patrzeć ja tez bym nie chciała jakiegokolwiek mechanika pod oknami. Miała być miła rodzinna uliczka z osiedlem i nic więcej. Wszyscy wiedzieli jakie to działki i na jakie cele. państwo Borowcowie będą mogli ubiegać się o odszkodowanie od gminy w razie stwierdzenia hałasów itg- spadek wartości działki i takie tam. Wiem wiem- długa droga i cała masa udowadniania jak np. badanie natężenia ruchu, hałasu itp... Łazikowi hałas nie przeszkadza bo go ma od zawsze i wprowadzając się do tego domu nie miał na widoku perspektywy, że krajówkę przeniosą :-) tak więc trochę inna sprawa.

on the other hand...

mamy młode małżeństwo bardzo sympatycznych ludzi. Chcą coś działać, rozwijać się zacząć ćyć w tym durnym kraju. A tu taka kłoda pod nogi. Zakład ma być cichy i usytuowany z drugiej strony działki. Maja zasadzić wysokie krzewy (tuje czy coś) powiedzieli, że jeśli będzie taki warunek w uwarunkowaniu przestrzennym to zainwestują w ekran taki jak przy drogach. Pan Cz. mówił, że ponad 70% jego zleceń to wyjazdówka więc nie będzie pracował stricte w garażu non stop. Tir itd..

Kogo wysłuchać.. po raz pierwszy szczerze współczuję radnym bo mają bardzo trudną sprawę. Ja nie chciałabym się musieć oficjalnie wypowiadać i dlatego tego nie czynie- bo nie muszę. Radni natomiast muszą i będzie to krzywdząca decyzja- jaka by nie była zawsze któraś ze stron poczuje się skrzywdzona.

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
GG: 8824316
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » poniedziałek 28 lis 2011, 21:24

maadam pisze: [..] usytuowany z drugiej strony działki. Maja zasadzić wysokie krzewy (tuje czy coś) powiedzieli, że jeśli będzie taki warunek w uwarunkowaniu przestrzennym to zainwestują w ekran taki jak przy drogach. Pan Cz. mówił, że ponad 70% jego zleceń to wyjazdówka więc nie będzie pracował stricte w garażu non stop. Tir itd..
O, takie informacje mnie przekonuja. Widac, ze wlasciciel rzeczywiscie chce zminimalizowac skutki negatywnego oddzialywania warsztatu na otoczenie.
"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

maadam
Sztygar
Sztygar

Post autor: maadam » poniedziałek 28 lis 2011, 21:28

bardzo chce bo bardzo mu zależy. Nie znałam tych ludzi ale po chwili na sesji i komisji okazało się, że to bardzo mili i sympatyczni ludkowie są. Takie bratnie dusze, które chcą walczyć z bezrobociem sami zakładając firmę.

Jeśli chodzi o sam fakt to na miejscu państwa B. tez bym nie chciała ich tam i już ale patrząc na dyskusję i na sposób jak się ja prowadzi to zdecydowanie popieram młodych, którzy bardzo grzecznie, bez krzyków i kulturalnie przekonują do swoich racji. Powtarzają,. że chcą się dogadać i bardzo zleży im na zgodzie z sąsiadami.

Jak pisałam - ja na szczęście nie muszę się wypowiadać za nikim :-)

lazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: lazik » poniedziałek 28 lis 2011, 21:41

dobekfooto pisze:O, takie informacje mnie przekonuja. Widac, ze wlasciciel rzeczywiscie chce zminimalizowac skutki negatywnego oddzialywania warsztatu na otoczenie.
Choćby się okopał 4 piętra w dół to i tak sąsiedzi powiedzą ....dodaj sobie co chcesz.NP.marchewka im, nie rośnie.
Dla mnie problemu nie ma.Robicie sanatorium z miasta. borow...pewnie mają chrabkę na działkę obok siebie a wy się spuszczacie.

maadam
Sztygar
Sztygar

Post autor: maadam » poniedziałek 28 lis 2011, 21:45

łazik nie bądź niesprawiedliwy w osądach :-) (daję buźke, żebyś się znowu na mnie nie obraził lub żebyć nie czytał między wierszami he he). Nikt nie ma chrapki na działkę bo od 3 lat jest ona własnością właśnie państwa co chcą zrobić warsztat. Tak więc nie idzie tu o to kto kupi tą działkę tylko co na niej będzie.

REX
Sztygar
Sztygar

Post autor: REX » poniedziałek 28 lis 2011, 21:54

Tak to czytam i zastanawiam się kto robi więcej hałasu w mieście. [...]

Prosze bez osobistych wycieczek
//Dobek

lazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: lazik » poniedziałek 28 lis 2011, 22:08

dobekfooto pisze:O, takie informacje mnie przekonuja. Widac, ze wlasciciel rzeczywiscie chce zminimalizowac skutki negatywnego oddzialywania warsztatu na otoczenie.
Choinki ,ekrany dźwiękochłonne :D paranoja
Jeszcze niech sąsiadom da udziały w milionowych zyskach,
hałas im nie będzie przeszkadzał.
MARTA,jak przesadzę to lej :D
Szczerze,gdybym mieszkał na Radosnej to pewnie bym się wyprowadził bo 3,5 auta by mi przejechało więcej niż zawsze.Taż to nie do zniesienia.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 28 lis 2011, 22:25

Moim zdaniem, wszyscy oprócz Dobka jesteście tak samo bezRadni.
Te wypowiedzi "bo nie mieszkam obok"...

Wszyscy tylko o tym, że "może się rozwijać" itd...Jakby ktoś karierę tym ludziom łamał!
Bez przesady. Do tej pory ich warsztat działa legalnie tam gdzie działa?
I jakoś nikomu to nie przeszkadza.
Skoro to nie będzie typowy warsztat (gdzie jest kanał, podnośniki, separator oleju i osobna kanalizacja, hałaśliwy kompresor do powietrza), to mogą sobie go otworzyć gdziekolwiek - nie ma wielkich inwestycji w przystosowanie obiektu.

Dziś zamiast się dogadać z sąsiadem, przedsiębiorca chce uzyskać decyzję dającą mu prawo do wszystkiego.
Bo taka prawda, że w niedzielę o 21 też można szlifierką sobie pracować i nie ma na to paragrafu.

P. Waniurski, mówi o ograniczeniu niekorzystnego oddziaływania do granic działki. Nie ma czegoś takiego dla hałasu, smrodu, dodatkowego ruchu na nieutwardzonej dziś ulicy.
Pan Waniurski zarabia na przekształcaniu, a nie utrzymaniu status quo.

Czy gmina zapłaci odszkodowanie za to przekształcenie ? Jakieś na pewno. Pytanie jak duże i kiedy. Gmina w zeszłym roku przegrała sprawę o przekształcenie działek poniżej wyciągu. Teraz będzie je przekształcać z powrotem.

Pani Janina jest za popieraniem przedsiębiorczości...pisze jednak "Tylko pojęcie uciążliwości każdy ma inne".
Zgadzam się! W innym wątku przeszkadzają Pani piraci drogowi, choć mieszka Pani na końcu świata - ulicy która do nikąd nie prowadzi i u Pani to sam jej koniuszek. Przed moim domem wszystkie auta zasuwają 80km/h....a co ma powiedzieć łazik?

a łazikowi dostanie się najbardziej :)
Ostry komentarz! Będzie i riposta..
Mieszkam 4m od dk46,z prawej warsztat Diabła,z lewej skład węgla Kwika ,to tylko najbliższe podałem.
Nigdy mi nie przeszkadzali ,ale nam Polakom najbardziej przeszkadza nie hałas ,tylko to że chłopak będzie potwornie bogaty,bo otworzy swoją firmę.
Sanatorium robicie z radosnej :?:
łaziku, Ty masz malucha, a Borowiec Mercedesa...Borowcowi ktoś w nocy podmienił Mercedesa na dużego Fiata, a Ty na to:
Nie przesadzaj! też wszędzie dojedziesz! Mi się maluchem świetnie jeździ.

Zapominasz, że Borowiec ma już tam dom i z pewnością mu nie przeszkadza to, że obok ktoś się podobnego dorobi. Nawet się będzie cieszył.
Nie będzie się cieszył za to z nieotynkowanego garażu, hałasu non-stop i aut jeżdżących i parkujących pod jego domem.

------------------------------------------
Nie jestem przeciwko Czarneckim. Gdyby się dogadali z Borowcami - sprawy przecież by w ogóle nie było. Przekształcali, by to sobie, albo i nie (bo po co nabijać kieszeń p. Waniurskiemu).

Tylko Marta i Dobek pojęli jak sprawa jest ciężka. Radni ją odkładali kilkukrotnie. Tzn. nie podjęli decyzji "tak pozwalamy na przekształcanie wbrew p. Borowiec".

Ja też bym nie pozwolił, tylko z tego względu, że negatywna jest opinia sąsiada.
Właśnie po to są plany zagospodarowania i cała ta procedura.

----------------------
Świetne miejsce na taką działalność to tereny obok dolnego CPNu, przy samej drodze wolne place, a nawet wielkie garaże (poniżej, naprzeciwko Złomexu).
Czy bardziej się opłaca wynająć czy budować wcale nie jest oczywiste.

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » poniedziałek 28 lis 2011, 22:34

to jest faktycznie ciezka sprawa , bo co nie zrobia radni i tak dla kogos bedzie to zla decyzja

Mentalista
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Post autor: Mentalista » poniedziałek 28 lis 2011, 22:47

_tomek pisze:Bez przesady. Do tej pory ich warsztat działa legalnie tam gdzie działa?
Proszę bardzo chętnych o podanie przykładu warsztatu samochodowego działającego legalnie!!!

maadam
Sztygar
Sztygar

Post autor: maadam » poniedziałek 28 lis 2011, 22:51

łazik- nie bój nic lać nie będę toż się wygłupiam tylko ale wiesz o co mi chodzi. Tomek popiera to co piszę- że tam miało być osiedle i takie działki właśnie kupowali ludzie. No właśnie sprawa trudna i dlatego się powtarzam po stokroć- gdybym kupowała działkę gdzie nie przewiduje się działalności jakichkolwiek (czy usług czy warsztatów czy innych ) a tylko osiedle rodzinne to tez bym się bardzo zdenerwowała gdyby ktoś coś tak chciał postawić innego.

Pani Borowiec ładnie powiedziała, że miało to być błogie i ciche osiedle i życzy panu Czarneckiemu, żeby mógł po pracy lub w weekend wracać tu do swojego domu i cieszyć się ciszą i wolnym czasem. Ona tez tak chce. Powiedziała, że nie są przeciwni działalności gospodarczej jak do końca bo gdyby chcieli tu otworzyć gabinet kosmetyczny tak dla przykładu to pewnie by się nie sprzeciwiali. Ale na warsztat się nie godzą.

Bardzo jestem ciekawa co na to radni.
Śmiać mi się tylko chciało z odroczenia bo czekają na decyzję działek.
Tylko, że działki raz się kategorycznie sprzeciwiły po to aby ponownie wystosować pismo do redy aby anulować sprzeciw i wyrazić aprobatę. No to po co czekać na kolejną decyzję działkowców czy prezesa skoro oni zajęli już każde stanowisko w międzyczasie. Myślę, że radni nie mają pojęcia komu podpaść. Państwu B czy C

Gdybyśmy mieszkali w wielkim mieście i byłaby anonimowość to było by łatwiej a tak obydwie zainteresowane strony przyjdą na sesję i będą widziały kto jak głosuje. I dupcia zbita bo pani B obrazi się na radnego x że głosował/ła za zmianą a pan C. obrazi się na innego radnego itp.
Radni chcą mieć przyjaciół i zwolenników a nie wrogów w końcu kolejne wybory itp... trudny wybór.

Mentalista
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Post autor: Mentalista » poniedziałek 28 lis 2011, 22:53

maadam pisze: Pan Cz. mówił, że ponad 70% jego zleceń to wyjazdówka więc nie będzie pracował stricte w garażu non stop. Tir itd..
Przecież wszyscy zainteresowani widzą jak wygląda warsztat P. Czarneckiego dzisiaj, jak wygląda jego praca i w takim przypadku łatwo podjąć decyzję bo przecież z dnia na dzień nie zmieni profesji na diagnostykę samochodową bo to za wysokie progi. Nie ma lipy dalej będzie grzebać w smarach i piłować. A laptopa to od czasu do czasu zapoda i tyle.

maadam pisze:Maja zasadzić wysokie krzewy (tuje czy coś) powiedzieli, że jeśli będzie taki warunek w uwarunkowaniu przestrzennym to zainwestują w ekran taki jak przy drogach.
To może niech odgrodzą P. Borowiec jak "trędowatych" i będzie ok. Lekka przesada z tymi ekranami :cry:

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 28 lis 2011, 22:56

Mentalista pisze:
_tomek pisze:Bez przesady. Do tej pory ich warsztat działa legalnie tam gdzie działa?
Proszę bardzo chętnych o podanie przykładu warsztatu samochodowego działającego legalnie!!!
w sensie planu zagospodarowania? nie ma.

historycznie były:
na Górniczej
na Żeromskiego
na Złotej koło mostku
na Leśnej przy starej Aptece też chyba ktoś kiedyś naprawiał.
a i przy kopalni też był taki kanał najazdowy, kto chciał tam olej zmieniał :)

Są dwa dzisiejsze, które raczej nie uzyskałyby zgód ze względu na bezpośredni wjazd z DK46.

No i ten p. Czarneckiego.

-----------
W sensie ochrony środowiska, też żaden. Zapytajcie na myjni co trzeba, żeby myć auta...mechanik ma to samo.

ODPOWIEDZ