Nieruchomości w ZS

Awatar użytkownika
Kudłaty
Rotman
Rotman
Relacja: Mieszkaniec
GG: 1003247
Kontakt:

Znów jest do kupienia hotel DUKAT

Post autor: Kudłaty » czwartek 23 paź 2008, 14:05

Wczoraj do biura przyszedł meil, z ofertą ww budynku.
Cena to 2 350 000mln.

"Kamienica – Hotel na sprzedażRemontowany obiekt o charakterze hotelarsko gastronomicznym w centrum Złotego Stoku o powierzchni użytkowej 1444 m2 na działce ponad 8 arowej. Lokalne atrakcje podziemna trasa turystyczna „Kopalnia Złota” dla zwiedzających oraz zaliczany do największych w Polsce „Małpi Gaj” przyciąga rocznie do miasta kilkadziesiąt tysięcy odwiedzających którzy jak twierdzą lokalne władze samorządowe potrzebują bazy noclegowo-żywieniowej. Świetna lokalizacja, zapotrzebowanie na hotel mogący zapewnić miejsca sypialne (20 pokoi) dla całego autokaru (około 50 osób) + sala bankietowa, konferencyjna, dobre zaplecze socjalne czyni z nieruchomości inwestycję mogącą zwrócić się w krótkim okresie czasu. Operat szacunkowy określił wartość nieruchomości na kwotę ponad 4 mln. zł.Kotlina Kłodzka, Woj. Dolnośląskie, Powiat Ząbkowicki, gmina Złoty Stok,"

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Nieruchomości w ZS

Post autor: _tomek » niedziela 21 lis 2010, 16:25

Tak sobie przeglądałem allegro i dział nieruchomości pod hasłem "Złoty Stok", przeszedłem się także po mieście.

Zdziwiło mnie, że tak dużo mamy lokali na sprzedaż. Chodzi mi o sklepy na naszej głównej ulicy Wojska Polskiego. Krótki odcinek pomiędzy Rynkiem, a Wiejską to nasza "aleja handlowa". Normalnie lokali w takim miejscu się nigdy nie sprzedaje, tylko wynajmuje.
A u nas nawet sprzedać się ich nie udaje.

Np. pub Strefa Gry za 140 000
http://otodom.pl/lokal-obiekt-uzytkowy- ... 78487.html
Lokal o pow.68,72m2 w centrum miasta .
Gotowy pod gastronomię , bar , z odbiorami z sanepidu .
Nowa witryna , nowe drzwi oraz elewacja .
Pomieszczenia : sala główna , magazyn , zaplecze socjalne , sanitariaty .
Czy ten po "zoologicznym" za 120 000
http://otodom.pl/lokal-obiekt-uzytkowy- ... 47038.html
Lokal użytkowy 50 m2 przeznaczony na usługi , handel , biuro , gabinet itp. w centrum miasta .
Nowe witryny z żaluzjami zewnętrznymi , nowe drzwi .
Stan elewacji dobry .
Wymienione tynki , elektryka , kanalizacja oraz glazura .
Pomieszczenia: sala główna 32m2 , zaplecze 9,30 , toaleta .
I jeszcze 3 inne mniejsze lokale.

Nie znam się na wycenie nieruchomości, ale nawet 700 000 za Złoty Jar - jeden z najbardziej reprezentacyjnych budynków rynku - nie wydaje się, że to wiele.
http://otodom.pl/kamienica-uzytkowa-zlo ... 56630.html

Problem tylko taki, że najwyraźniej nikt kto umie liczyć pieniądze nie chce tu ich ładować...

Mieszkania jeśli są już na sprzedaż to są niedrogie - około 1000zł/m2

Na tym tle bardzo dziwią ceny domów:
http://allegro.pl/listing.php/search?ca ... 82oty+Stok

Generalnie składa mi się to na taki obraz, że wszyscy stąd uciekają...

Mam też dla Was zagadkę - bardzo atrakcyjną działkę budowlaną:

http://otodom.pl/dzialka-zloty-stok-603 ... 47161.html
Cena: zaledwie 22 zł/mkw!!!
Uwaga: jako gratis - cena drogi dojazdowej...
kto wie gdzie ona jest? ja już odnalazłem.

mobka
...
...
Relacja: Były mieszkaniec

Re: Nieruchomości w ZS

Post autor: mobka » niedziela 21 lis 2010, 18:52

_tomek pisze: kto wie gdzie ona jest? ja już odnalazłem.
Za cmentarzem? Choc to tak na pierwszy rzut oka, bo dziecko na rekach nie daje sie dokladnie przyjrzec.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 21 lis 2010, 19:12

oj nie...trzeba do tego użyć map geoportalu:

http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/

Ale nawet wtedy to nie jest proste.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 22 lis 2010, 23:26

Skoro nikt się nie pokusił - to proszę - żółta strzałka.
Obrazek

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » sobota 15 sty 2011, 17:15

Taką mapkę zrobiłem...Każda strzałeczka to nieruchomości aktualnie na sprzedaż.
Z pewnością jeszcze brakuje kilkunastu, bo tego nie notowałem tylko tak z głowy. Wiele się nie ogłasza w internecie - tylko są tablice na budynkach, część się ogłaszało krótko.

Dodałem jeszcze pomarańczowe - to takie w których nic się nie dzieje od lat i stoją, ale nie było ogłoszenia o sprzedaży.

Obrazek

Babcia
Sztygar
Sztygar

Post autor: Babcia » sobota 15 sty 2011, 18:48

Tomku.
Informacja niekompletna np. lokale po straży granicznej, policji, Pensjonat Złoty Jar i jeszcze kilka, np. lokale w blokach. Wniosek nieruchomości w ZS dostatek, inwestorów brak - jesteśmy mało atrakcyjni. Wniosek: brak miejsc pracy, perspektyw na dochodowy biznes, a oczekujący na lokal komunalny nie będzie kupcem. A tak na marginesie z innej beczki: czy najemca lokalu komunalnego może byc radnym? Też korzysta z mienia gminnego. Coś to nasze prawo nie do końca logiczne. Ale PRAWO.

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » sobota 15 sty 2011, 20:00

tu nawet nie chodzi o brak inwestorów babciu ale o przerażająco wysokie ceny tych lokali i budynków. Złotostoczanom w głowach się poprzewracało i chcą ruiny sprzedawać za miliony. Nie oszukujmy się, dukata za 2,5 miliona nikt nie kupi kto ma tyle pieniędzy, bo jak ma tyle pieniędzy to znaczy że potrafi je liczyć i namnażać. Robiłam sobie progi rentowności dukata i nawet przy 100%obłożeniu miejsc przez cały rok - co się nie zdarzą w żadnym hotelu na w Polsce, ta inwestycja się nie zwróci przez kilkanaście lat. A wracając do realnego obłożenia czyli statystycznie 40% w skali roku - zwrot inwestycji przy cenie 2,5 miliona plus jakieś 1,5 inwestycji to jest zwrot kosztów po kilkudziesięciu latach. Byłam również zainteresowana z mężem złotym Jarem na rogu w rynku i dawnym osirem. W sumie 1 400 000 zł. cena jak na mój gust olbrzymia ponieważ oba budynki są w opłakanym stanie. Tu znowu zwrot inwestycji dopiero po kilkudziesięciu latach. Turystów od października do marca nie ma... i co tworzyć kolejny hotel. W zakładzie opiekuńczym powstaje kolejny.

Złoty Jar swoja droga tez nieźle wyceniony słyszałam. Bagatela 4 miliony. Czy dobrze słyszałam? Cena z kosmosu. za 1,2 miliona kupujecie pałac w Bożkowie.

http://www.gazetawroclawska.pl/fakty24/ ... l?cookie=1

I właśnie dlatego w stoku będzie jeszcze długo bida z nędzą. Bo ludzie tu nie mają pojęcia o robieniu biznesu a co za tym idzie pieniędzy. Wyceniają ruiny za potężne pieniądze na podstawie wartości sentymentalnych chyba (Pani właścicielka dukata powiedziała mi, że cena jest taka wysoka bo po remoncie ten hotel będzie wart 5 milinów i dlatego jest teraz taki drogi. Odpowiedziałam jej, że nie ma racji bo jak połozy wszędzie kafle z onyksów to hotel będzie wart i 10 milionów więc może niech podniesie cenę bo sprzedaje za tanio.) Do kilku tygodniach rozmów, pani zeszła nam z ceną do 1 700 000. Już miałam wyciagnąć gotówkę z kieszenie ale mi się odwidziało :-)

A najśmieszniejsze w tym wszystkim jest, że ludzie (choćby jak ta pani od dukata) chcą sprzedać te budynki za tyle kasy i jeszcze namawiają mówiąc że to interes życia, że tu zrobić hotel to taki super biznes, że się tak bardzo opłaca bo to bo tamto. Na Boga toż oni mając ten budynek są o połowę drogi bliżej niż potencjalni nabywcy. Muszą tylko wyremontować i wg własnych słów podjąć się tego super biznesu. Tylko prawda jest taka, że to nie jest takie łatwe, trzeba zaryzykować, zainwestować i ciężko pracować. No ale ludzie ci patrzą na kopalnię i myślą, że kazdy budynek w mieście można sprzedać za miliony bo tu jest kopalnia.

Każdy inwestor chcący kupić czy budynek czy pensjonat czy cokolwiek poprosi o wycenę rzeczoznawcy (lub co pewniejsze zleci to swojemu rzeczoznawcy), 2- poprosi bilans firmy bazującej na budynku. Czyli w wypadku np. hotelu taki inwestor zażąda rachunku zysków i strat. 3.- zarząda lub spożądzi sam analize rynku (czyli ilość turystów nocujących w miejscowości, segmentacje rynku itp).
Wszystko to tylko po to aby ocenić wydajność danego biznesu i dopiero po tym zobaczy czy dana cena jest spójna z tym co pokazują cyferki.

Tak więc sprzedać coś za 2,5 miliona to nie jest takie łatwe. Myślę, że nawet powyżej 700 tys już trudno sprzedać bo tego nie kupi każdy. To trzeba szukać poważnych inwestorów. A poważni inwestorzy nie szukają na allegro ofert za miliony :-)
Tak ja uważam. Nie chciałam nikogo obrazić i nie mam na myśli nikogo konkretnego poza wymieniona panią od Dukata.

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » sobota 15 sty 2011, 20:05

a oto kolka fotek z podroży niedoszłego (zbyt biednego) inwestora.
Załączniki
100_1303.JPG
świetlik na dachu

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » sobota 15 sty 2011, 20:06

stan sufitów na parterze
Załączniki
100_1306.JPG

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » sobota 15 sty 2011, 20:08

pomieszczenie na parterze
Załączniki
100_1311.JPG

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Relacja: Sympatyk
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » sobota 15 sty 2011, 20:30

bułka pisze:Tak więc sprzedać coś za 2,5 miliona to nie jest takie łatwe. Myślę, że nawet powyżej 700 tys już trudno sprzedać bo tego nie kupi każdy. To trzeba szukać poważnych inwestorów. A poważni inwestorzy nie szukają na allegro ofert za miliony
Szczerze?Chyba wszyscy zyja przeszloscia DUKATA i magia jego nazwy.DUKATA juz nie ma i nie bedzie.Zostal budynek a raczej ruina o duzej kubaturze.Podejrzewam,ze gdyby kosztowal 500 tysiecy to kupca by nie znalezli no bo co tam mozna zrobic?Jedyne co to poprzerabiac na mieszkania i posprzedawac.Tam juz hotelu ani innych cudow nie bedzie bo nie ma takiego duzego zapotrzebowania w gminie.To samo tyczy sie innych cen obiektow-PRZESZACOWANE.Dlugo jeszcze postoja bez funkcji i zagospodarowania.
Pozdrawiam
Przyjaciel ziemi złotostockiej

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » sobota 15 sty 2011, 20:53

dziś nie wiem ale te dwa lata temu za 500 tys bym brała. wzięłabym wielki kredyt i kombinowałabym Teraz powstało tych 'hoteli" w ZS i sprawa nie jest już taka prosta.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » sobota 15 sty 2011, 21:06

Babcia pisze:Tomku.
Informacja niekompletna np. lokale po straży granicznej, policji, Pensjonat Złoty Jar i jeszcze kilka, np. lokale w blokach. Wniosek nieruchomości w ZS dostatek, inwestorów brak - jesteśmy mało atrakcyjni. Wniosek: brak miejsc pracy, perspektyw na dochodowy biznes, a oczekujący na lokal komunalny nie będzie kupcem. A tak na marginesie z innej beczki: czy najemca lokalu komunalnego może byc radnym? Też korzysta z mienia gminnego. Coś to nasze prawo nie do końca logiczne. Ale PRAWO.
Tak Babciu, z pewnością niekompletna. Pensjonatu Złoty Jar akurat nie ma na mapie :) - przyciąłem ją mocno, żeby było widać centrum.
Co do budynków po WOPie też ich nie zamieściłem, bo one nie są dostępne dla każdego - sprzedaje je gmina w drodze rokowań. Mieszkania po komisariacie także nie widziałem w "do sprzedaży" - ale zamarkuję na żółto.
Także działek gminnych "przeznaczonych do sprzedaży" nie zaznaczyłem. itd...

i tak widać, że miejscowość wymiera, a to chciałem pokazać.

bułka, dobrze to podsumowałaś...ludzie chcą tu sprzedać te nieruchomości za chore pieniądze...Po prostu im nie zależy na sprzedaży...
Pomijając, że większość tych nieruchomości jest po prostu nieatrakcyjna...

2000zł za metr...za tyle w ZS można wybudować nowy domek na ładnej działce. Za 300 000 rok temu kolega kupił w Kłodzku domek na dobrym osiedlu w stanie surowym zamkniętym z instalacjami....

Ale w ZS mały domek na końcu Radosnej był za 350 000.

Gorzej, że Ci ludzie nie widzą, że te nieruchomości im z roku na rok tracą na wartości. A Złoty Stok, to nie jest miejsce gdzie działka jest szczególnie cenna.
Np. szkoła dwójka osiągneła taki stan, że zastanawia mnie czy wogóle jest sens cokolwiek tam robić...bo koszty remontu i przystosowania są wyższe niż gdyby wybudować coś nowego od zera.

Najbardziej mnie ubawił domek jednorodzinny wystawiony za ponad milion złotych...quiz dla Was (bo ogłoszenie akutalnie znikło 2 miesiące temu, ale jak dobrze pogooglacie :) )
Kosztuje równo 1 200 000, ma 8 pokoi i niecałe 250m2 powierzchni. W opisie jest przeznaczenie na świadczenie noclegów. Na Humlu jest.
Który to? (bo jest podany adres).

Babcia
Sztygar
Sztygar

Post autor: Babcia » sobota 15 sty 2011, 21:19

To nie całkiem Humel tylko Gajowa /Leon/

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » sobota 15 sty 2011, 21:32

Tomku zapomniałeś jeszcze zaznaczyć 29,..% terenów zakładów bo skarb państwa też sprzedaje swoje udziały.
Ale tam podobno jesta tak namieszane, że skrab państwa chyba nie do końca wie co sprzedaje.!!!

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » sobota 15 sty 2011, 22:59

Tak Babciu...
Złoty Stok Gajowa 4
ZŁOTY STOK -Malownicza miejscowość turystyczna. Dom o powierzchni Pu = 246,89 m2 z przeznaczeniem na pensjonat, dwukondygnacyjnym z częścią przyziemia oraz mieszkalnym poddaszem, w zabudowie wolnostojącej, położony w Złotym Stoku...
dodano: 2 miesiące temu
1 240 000 PLN
5 040 PLN/m2
8 pokoi
246 m2
Oj, co do zakładu to posłuchaj plotek...nie nadają się na forum...czyj jest biurowiec i jak zakład unika płacenia podatków...

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » sobota 15 sty 2011, 23:14

Leon sobie ceni,daj mu jak najwięcej :D

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » sobota 15 sty 2011, 23:18

łazik pisze:Leon sobie ceni,daj mu jak najwięcej :D
Niech sobie ceni...Bardzo drogi domek letniskowy....Nawet gdyby chciał połowę byłby kłopot ze sprzedaniem...

Tyle do sprzedania, ale obrót zerowy...nic się nie sprzedaje...

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » sobota 15 sty 2011, 23:31

_tomek pisze:[Najbardziej mnie ubawił domek jednorodzinny wystawiony za ponad milion złotych
Widzialem juz kiedys to ogloszenie-smiechu warte.To nawet niektore wille w Konstancinie tyle nie kosztuja,ze nie wspomne o pieknych domach polozonych nad Morzem Srodziemnym itp.
Pozdrawiam
Przyjaciel ziemi złotostockiej

ODPOWIEDZ