Dostep do internetu

_tomek
Gwarek
Gwarek
Relacja: Mieszkaniec
Kontakt:

Dostep do internetu

Post autor: _tomek » wtorek 19 paź 2010, 23:37

Ciekawe, że mamy forum internetowe o naszym mieście, a nikt nie poruszał tematu dostępu do internetu.
Gdzie wolno, gdzie szybko, za ile...
usługodawcy nie mają stron internetowych cenników, regulaminów itp. ,a działają od lat i mają rozbudowaną infrastrukturę.

Ja osobiście korzystam z neostrady, która w Złotym Stoku czasem się przytyka, nie narzekałbym, gdybym nie widział jak pracują łącza, które mam w Kłodzku w firmie.

------------
ło przepraszam jest jeden dostawca:
http://www.strong-pc.com/dla-domu/internet/sprawdz

Awatar użytkownika
pablo
Rotman
Rotman

internet w ZŁOTYM STOKU zacofanie????

Post autor: pablo » sobota 19 lis 2011, 14:08

jak myślicie czy w Złotym Stoku jest zacofanie z internetem bo spotkałem się z taka opinią

kto w ogóle się tym w Złotym Stoku tym zajmuję bo wiem że p.Smagacz a jest ktoś jeszcze
bardziej chodzi o internet radiowy-tani
bo Neostrada i Netia to rarytas w porównaniu do radiowego

porównując ZS do Ząbkowic to tam jest ogólnie dostępny internet radiowy z ograniczona prędkością tylko trzeba mieć antenę
i mamy internet do spokojnego przeglądania stron typu nasze forum ale YouTube.pl odpada

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Re: Dostep do internetu

Post autor: _tomek » sobota 19 lis 2011, 22:50

To trochę złożony temat.

http://ppu-drewa.pl/

Świadczy usługi na terenie całego miasta. Można śmiało powiedzieć, że to wiodący dostawca.
Jest tanio, a internet działa całkiem przyzwoicie (sam nie używam, ale testowałem u znajomych).
Firma korzysta z łącz TK telekom (telekomunikacja kolejowa), a ci podobno mają je od Dialogu,
Dialog mam w Legnicy i jest świetny.
Problem tylko taki, że wszystko lata w oparciu o otwartą sieć WIFI, tzn mogę zobaczyć co sąsiad za strony ogląda.

Osobiście mam neostradę 2MB, która chodzi do d...y, wieczorami działa jak 0,5Mbit (YT i świat).

Netia? nie próbowałem...zastanawiałem się na Dialogiem na liniach TP, ale mnie od tego pomysłu odwiedziono - TP robi to bardzo niechętnie.

Co do operatorów komórkowych, to żaden nie ma 3G, przy dobrej pogodzie idzie złapać 3G z Playa - ich stacja jest w Paczkowie. 3G w Legnicy działa praktycznie jak łącze DSL. Mam też tam bezpłatny dostęp od Aero2.

W porównaniu do dużego miasta to zadupie telekomunikacyjne.
Za 100zł miesięcznie z fakturą na firmę (i telefonem), mam w Legnicy 10Mbit, i naprawdę tak działa.

Lokalnie oferta DREWy jest bardzo dobra...gdyby nie ten jeden mankament.

Czy zacofanie? Nie, po prostu to malutki rynek i nikt nie będzie inwestował w sprzęt kosztujący dziesiątki tysięcy.
Na szczęście ukształtowanie terenu pomaga w stworzeniu niskim kosztem przyzwoitej sieci radiowej.

Spratus
Gwarek
Gwarek
GG: 9970970

Post autor: Spratus » sobota 19 lis 2011, 23:48

Ja w ZS korzystam z Play. Co prawda denerwuje mnie to, że w jednym rogu pokoju mam zasięg, a w drugim nie ale to najlepsze i najtańsze co pozwala tak szybko przeglądać sieć. Mimo słabego zasięgu mogę bez przeszkód oglądać filmy z youtube. W kilku punktach w mieście sprawdzałem i działa.

Tomku sprawdzałeś czy Aero2 działa w ZS? Bo chciałem sobie zamówić kartę ale nie wiem czy jest sens wydawać te 30 zł czy ileś tam jeśli nie ma w Stoku zasięgu.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 20 lis 2011, 09:05

Spratus pisze: Tomku sprawdzałeś czy Aero2 działa w ZS? Bo chciałem sobie zamówić kartę ale nie wiem czy jest sens wydawać te 30 zł czy ileś tam jeśli nie ma w Stoku zasięgu.
W Stoku nie ma zasięgu, zresztą BDI to tylko 512kbit. Zamówiłem, bo chciałem potestować. W Legnicy działa OK.

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » niedziela 20 lis 2011, 10:22

Tomku w ZS play ma 3G praktycznie caly czas , sa miejsca faktycznie gdzie nie lapie ale generalnie lepiej sie zrobilo z tym 3G w ZS , co do netii to ja moge cos na ten temat powiedziec bo wlasnie zamienilem vectre na netie , sprawa wyglada tak , netia jako pierwsza w Polsce wprowadzila (nie wiem czy to dziala na terenie calego kraju czy narazie w wiekszych miastach ale raczej na caly kraj ) inteligentny modem , moge podlaczyc pod modem wifi wszystkie urzadzenia w domu bez zadnej konfiguracji , jadac do ZS moge podlaczyc sie pod kabel telefoniczny wchodze na strone netii , loguje sie i lacze sie z najblizszym urzadzeniem netii w zasiegu i przegladam internet za free, do tego modem mozna zrobic jkao dysk internetowy , tzn podlaczam pena do modemu i wszyscy ktorzy sa zalogowani do mojej sieci moga sobie sciagac kopiowac , wklejac to co chca jest to bardzo owygodne nie musze z penem latac od kompa do konsoli :P, obecnie predkosc jaka jest w netii to 20 mb i faktycznie taka jest sprawdzalem o roznych porach dnia , cena za 20 mb to 99 zl od stycznia bedzie jeszcze w ofercie TV za dodatkowa oplata 20 zl , ciekawi mnie tylko czy ta oferta jest tez w stoku ?

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 20 lis 2011, 10:33

To fajnie z tym playem, że jest 3G. Ja to sprawdzałem ostatnio na wiosnę.
Nic więcej nie trzeba, play jest najtańszy.

Hehe, mam nawet nieotwarty starter internetu z playa w torbie na laptopa :)
i z orange też, na wypadek awarii :)

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » niedziela 20 lis 2011, 10:58

To widze , ze ladnie sie ubezpieczyles ;) kiedys mialem okazje ale to raczej nie bylo mile doswiadczenie :P korzystalem z blueconnecta ery to bylo traumatyczne doswiadczenie :P

lazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: lazik » niedziela 20 lis 2011, 11:05

:D Tomka nawet działania zbrojne nie odłączą od internetu.
Agregaty prądotwórcze też są.Kiedyś mi wymieniał co by się musiało stać aby jego komputer nie zadziałał :D prędzej pentagon by nie odpalił.

Awatar użytkownika
pablo
Rotman
Rotman

Post autor: pablo » niedziela 20 lis 2011, 17:13

no się rozumie w końcu branża informatyczna

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Post autor: WNO FOLLOWER » niedziela 20 lis 2011, 20:35

Nie miałem pojęcia, że popularna "Smagaczstrada" ma taki zasięg lokalny. Bez żadnej reklamy. Pewnie ludzie przekazują sobie informacje z ust do ust. Można podglądać co sąsiad przegląda w necie? He he
Miasteczko zamieszkiwała bowiem bardzo dziwna społeczność.
ROZDZIAŁ I 41 KUSZENIE ŚW. ANTONIEGO

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » niedziela 20 lis 2011, 20:44

WNO uwazaj bo widze co tam przegladasz he he ;)

sosenka
...
...

Post autor: sosenka » piątek 03 lut 2012, 16:25

Od niedawna korzystam z łacza 24 Mb z firmy airmax.pl, świetnie działa, ceny przystępne, polecam

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » piątek 03 lut 2012, 16:35

Super,a gdzie oni mają w ZS swoje anteny? Na co jest skierowana Twoja?

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
GG: 8824316
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » piątek 03 lut 2012, 16:45

Jaka jest realna szybkosc download i upload lacza 24MB? Mozesz dodac jakies screeny?
"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

kocia11
...
...

Post autor: kocia11 » piątek 10 lut 2012, 09:45

Ja mam z Airmaxa w firmie chyba 24/24

http://www.speedtest.net/result/1763804755.png

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » piątek 10 lut 2012, 11:00

Zadzwoniłem do AirMax. W Złotym Stoku mają punkt dostępowy na Wolności 8. Działający na 2,4 i 5Ghz.
przy czym o paśmie 2.4Ghz usłyszałem, że mogą podłączyć, ale nie chcą tego robić, bo jest fatalnie z jakością połączenia.

Zestaw pracujący na 5Ghz kosztuje 300zł.

Jutro może potestuję te 2,4 jak znajdę czas (nie mam sprzętu na 5Ghz).

Próba nic nie kosztuje. Trzeba tylko zadzwonić po "aktywację".

http://airmax.pl/kontakt/

ODPOWIEDZ