Woda i wodociągi

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Relacja: Mieszkaniec
Kontakt:

Re: Woda i wodociągi

Post autor: niebieski24 » środa 19 sty 2011, 22:59

a takich zalanych chodnikow w ZS jest pewnie mnustwo , oczywiscie chodzi mi o taki ktore daloby sie osuszyc

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Site Admin
Relacja: Były mieszkaniec
Kontakt:

Post autor: admin » środa 19 sty 2011, 23:05

łazik pisze:Sprawa prosta:nalej do beczki wody,woda ma tylko parcie na ściany[ciężar].ale nalej do tej samej beczki wody i umieść w niej cieniutką wystającą z beczki wysoko w górę rurkę ,może być średnicy zapałki.Nalej wody do rurki i beczkę rozsadzi jak przecholujesz.
Załóżmy, że to "przeholujesz" to 100m wysokości tej rurki. Beczka pęka.
Więc jeśli tą samą ilość wody, z tej mega długiej zapałki, przelejemy do rury przekroju samej beczki, to beczka będzie się nadal życiem cieszyć?
Każdą rzecz, można powiedzieć na wiele różnych sposobów.
Znajdź taki, który nie obrazi innych lub nie pisz wcale.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » środa 19 sty 2011, 23:13

Oczywiście. Bo zamiast 100m wysokości woda w rurze będzie miała 10cm wysokości.

Np. te nasze studzienki - od ujęć wody w lesie. Ich zadaniem jest właśnie niedopuszczenie do powstania wysokiego ciśnienia na dole wodociągu.
Woda się w nich przelewa "przerywając" słup wody.
Ostatnio zmieniony środa 19 sty 2011, 23:15 przez _tomek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Post autor: admin » środa 19 sty 2011, 23:15

Patrz Pan, czego to się można na Forum Złotego Stoku nauczyć :mrgreen:

Spratus
Gwarek
Gwarek
GG: 9970970

Post autor: Spratus » środa 19 sty 2011, 23:16

Hmy... Pan dr. Biegański z PWr przedstawia to zawsze na przykładzie doświadczenia samego Pascala. http://fizyka4you.webpark.pl/pascal.html
Łatwiej idzie. ;)

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » środa 19 sty 2011, 23:20

dr Bieganski dobry czlowiek ;)
Ostatnio zmieniony środa 19 sty 2011, 23:24 przez niebieski24, łącznie zmieniany 1 raz.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » środa 19 sty 2011, 23:20

admin pisze:Patrz Pan, czego to się można na Forum Złotego Stoku nauczyć :mrgreen:
Jako informatyk miałem jeden przedmiot (bo ja jestem specjalista od systemów sterowania), który profesor zaczął od wyjaśniania działania spłuczki...(tzn tak tego nie nazwał, ale na rysunku tylko kibla brakowało :) )

Skończyło się to równaniem różniczkowym i jego rozwiązaniem.
1,5h o działaniu spłuczki :)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Post autor: admin » środa 19 sty 2011, 23:23

Ja tam nie umiem rozróżniczkować równania od różniczki :mrgreen:

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
GG: 8824316
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » środa 19 sty 2011, 23:25

U mnie na fizyce dr Pawlikowski rozpoczął pierwsze zajęcia tłumacząc równanie Schrodingera. Na koniec wykładu dodał, żebyśmy się nie martwili, bo tylko kilka procent ludzi na świecie jest w stanie zrozumieć zagadnienia związane z fizyką relatywistyczną. Połowa studentów z mojego rocznika wcale nie przyszła na egzamin :D
"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » czwartek 20 sty 2011, 10:25

Łaziku a jednak nie do konca wiesz co piszesz o kopalni, b to, że jest tama nie ma wpływu na to ile jest wody za zawałem. tama spętrza wode która wypływa z zawału ale po jakimś czasie kończy się to spiętrzenie i do zawału przez długi czas idzie się suchą stopą.

A ciśnienie wiem jak się tworzy bo tez chodziłam na fizykę. Nie chodzi tu tylko o samo ciśnienie ale o ilość i masę wody. Napisałam cisnienie bo to sie tak potocznie mówi. Ale jeśli chodnik jest zalany na krótkim odcinku i tylko do poowy to nie bedzie woda miała takiej masy i siły aby ciagnąc za soba głazy wielkiści telewizora. Pamieta równeż, że kopalnia mimo wszystko biegnie w gdół ku wyjściu czyli ta woda tez płynie w dół co daje jej troche rozpędu.

no ale sie nie kłucę z takim specem :P :-)

A rozmowa z prezesem nie ma sensu bo nikt nie zamierza tej tamy spuszczać bo tam teraz jest super atrakcja dla turystów. POza tym zakłda by sie chyba zapłakał że juz nie ma wody.

Awatar użytkownika
eSCe
Rotman
Rotman
Relacja: Sympatyk

Post autor: eSCe » czwartek 20 sty 2011, 10:43

Mentalista pisze:... to i tak mamy najdroższą wodę i ścieki w województwie a nie wiem czy nie w Polsce. !!
Z braku czasu, a lubię czytać i pisać o rzeczach realnych i na podstawie danych wyjściowych, zaprezentuję w skrócie, jak koszty wody na 2011r naliczono w gminie miejskiej Klodzko:

Obrazek

Są to ceny netto a po doliczeniu VAT (od tego roku 8%), przeciętny odbiorca wody winien w rozliczeniach przyjmować cenę (w nawiasach ceny w 2010):
- za 1 m sześc. ? 6,42 zł; [ 5,79 zł ]
- za licznik (wodomierz) ? 10,32 zł/ miesiąc [ 8,72 zł ]
Z doświadczenia wiem, że w najlepszej sytuacji są odbiorcy indywidualni. Wszelkie wspólnoty, spółdzielnie mieszkaniowe przy skomplikowanych procedurach i doliczania różnych kosztów wspólnych, windują te ceny dosyć mocno.
Na przykładzie własnym (blok kilkanaście rodzin), przy wzorcowym współdziałaniu zarządcy i właścicieli, koszt wody do rozliczeń wynosił w 2010r ? 6,00 zł za 1 m sześc. (0,21 zł na pokrycie opłaty licznikowej i ew. różnicy w licznikach).
Przewidujemy, że w tym roku będziemy płacić ok. 6,70 zł za 1 m sześc. (łącznie za wodę i ścieki + pozostałe opłaty).
Wracając do Złotego Stoku, to z żalem przyznam, że nie mogłem w niczym pomóc komuś z mieszkańców tego sympatycznego miasteczka w roku ubiegłym, na proste pytanie: dlaczego tak skomplikowany rachunek za wodę otrzymuję od ?naszych? wodociągów?
To pytanie ponawiam: dlaczego?
Język maszynowy rozumie tylko Admin, Tomek i jeszcze może ktoś, ale inni?, chyba to nie jest naprawdę potrzebne. :evil:
Ostatnio zmieniony piątek 21 sty 2011, 10:10 przez eSCe, łącznie zmieniany 1 raz.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 20 sty 2011, 11:19

Trzeba wziąć pod uwagę:
-okres rozliczeniowy - u mnie dwa miesiące - im krótszy tym droższa część stała rachunku - "abonament".
Ceny z Legnicy z VATem:
woda 3,87
ścieki 4,39
razem woda+ścieki=8,26zł
stała (za 2 miesiące)=17,66

http://www.lpwiksa.com.pl/upload/file/T ... 02011r.pdf

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » czwartek 20 sty 2011, 19:16

Z pewną dozą nieśmiałości pojawiam się w tym wątku ale może ktoś wie ile się na dzień dzisiejszy płaci w Złotym Stoku za wodę i ścieki.? No i może ktoś odpowie na pytanie - ile kosztuje spółkę woda pozyskiwane z gór?

Babcia
Sztygar
Sztygar

Post autor: Babcia » czwartek 20 sty 2011, 20:30

Złoty Stok:
-woda 3,51 brutto
-ścieki 4,27
- opłaty stałe /utrzymanie gotowości, rozliczenie należności/ za 1 m-c 14,90 zł
Kosztów nie znam

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » czwartek 20 sty 2011, 20:48

Mentalista pisze: może ktoś wie ile się na dzień dzisiejszy płaci w Złotym Stoku za wodę i ścieki.?
Mentalista napisał(a):
... to i tak mamy najdroższą wodę i ścieki w województwie a nie wiem czy nie w Polsce. !![/quote]

Dowiedz się co nieco i stawiaj wnioski dopiero .Przybliżał kosztów jej pozyskiwania nie mam zamiaru bo i tak będziesz dalej siał zamęt.
_tomek pisze:Oczywiście. Bo zamiast 100m wysokości woda w rurze będzie miała 10cm wysokości.

Np. te nasze studzienki - od ujęć wody w lesie. Ich zadaniem jest właśnie niedopuszczenie do powstania wysokiego ciśnienia na dole wodociągu.
Woda się w nich przelewa "przerywając" słup wody.
I tak właśnie to się ma.Tomek na następne wybory widzę Cię jak startujesz chociażby na radnego :D ,szkoda takich aby gdzieś po wsiach Legnickich się marnowali. 8) :D poz

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 13 mar 2011, 21:08

Odwiedziłem dzisiaj odpływ z oczyszczalni...zapaszku prawie nie ma, a woda przejrzysta.

Obrazek

Montelli
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: Montelli » niedziela 13 mar 2011, 22:34

A może ktoś wie, czy to "źródło" na Traugutta w pobliżu mostku to działa, bo mamy akurat za dużo wody, czy powinno trafić do wątka "Fix my street"? Zresztą nawet jeśli to celowe działanie Wodkanu, i tak sie nadaje do wątka o sprzątaniu, bo zrobiło się tam niezłe błoto.
Załączniki
DSCF1364.jpg

Spratus
Gwarek
Gwarek
GG: 9970970

Post autor: Spratus » niedziela 13 mar 2011, 22:43

Bardzo dobrze Montelli, że o tym piszesz. Też już kiedyś go widziałem. W sumie to się leje od kilku lat. Dziwię się, że Łazik nigdy na to uwagi nie zwrócił. ;)

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 13 mar 2011, 23:00

Było już w innym wątku. To woda z kopalni. bułka tłumaczyła, że jak mają za dużo w Gertrudzie to odkręcają gdzie mogą, żeby wypuścić.

Szperacz
Gwarek
Gwarek

Post autor: Szperacz » poniedziałek 14 mar 2011, 07:51

Ciekawi mnie co się stało z budową ujęcia wody dla ZS w Mąkolnie.

ODPOWIEDZ