Woda i wodociągi

_tomek
Gwarek
Gwarek
Relacja: Mieszkaniec
Kontakt:

Re: Woda i wodociągi

Post autor: _tomek » poniedziałek 16 sty 2012, 21:02

nie no w Złotym Stoku raz na jakiś czas czyszczą sieć
Być może gdzieś czyszczą. Jak zobaczysz to daj znać.

---------------------

Ach zapomniałem dopisać po co mi plan, na którego wykonanie i tak nie ma (i nie będzie) pieniędzy...

Po to by pokazać, że w gminie nie ma żadnych planów dotyczących remontów infrastruktury.

Ten jest wymagany ustawą, ale żeby miał sens musi uwzględniać planowane remonty ulic, chodników, uzbrojenie działek budowlanych itp. itd. wszystko się musi zazębiać.
Po prostu nie ma ustawy zobowiązującej do wykonania planu remontu chodników i ulic...

Od lat funkcjonuje remontowa partyzantka...i dlatego mamy dziurawe ulice poryte od ciągłego łatania wodociągów...

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 16 sty 2012, 22:16

Bardzo się cieszę, że mnie poprawiono w temacie płukania.
W weekendy się na pewno nie płucze, a pewnie mało kto takie fakty odnotowuje w pamięci :)

Karteczki po domach z tej okazji to przesada, ale na forum czy na słupie powinna o tym informacja wisieć - że żółć może lecieć.

Dostałem informację, że w związku z opadami mamy z powrotem tylko "naszą" górską wodę i w związku z tym wodociągi zostaną przepłukane.

W środę będą płukane w mieście, a w następne dni w Płonicy i Błotnicy.

Awatar użytkownika
pablo
Rotman
Rotman

Post autor: pablo » środa 18 sty 2012, 21:05

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Janina Frankowicz
Sztygar
Sztygar

Post autor: Janina Frankowicz » niedziela 12 lut 2012, 21:49

A ja od czwartku nie mam wody w domu, przymarzło również do moich sąsiadek i dylemat kąpać się na piętrze czy na parterze sam się rozwiązał. Teraz mam inny problem myć zęby czy coś innego? Mróz trzyma więc nadal muszę myśleć, ale dzisiaj przywiozłam sobie 120 litrów wody w różnych pojemnikach więc jest OK. Byle do wiosny!

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 11 mar 2012, 22:10

W ciągu dwóch miesięcy Wod-Kan już przynajmniej 5 razy rył ulice.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ale i tak to nie wszystkie wycieki.
W zimie łatwo to widać, gdy ziemia przemarznie, woda z wodociągu czasem wypływa na powierzchnię, jest cieplejsza, to nie zamarza natychmiast.
Wypełniła cały rów na Żeromskiego, gdy robiłem zdjęcie poniżej było już tylko -10.
To jeszcze nie jest połatane.

Obrazek

Kolejna dziura jest prawdopodobnie na rurociągu łączącym zbiornik na Górniczej z przepompownią na kolonii. Na łące obok cegielni też była kałuża wody przy -15.

-----------------
Na następnej sesji podniosą nam znowu opłaty za wodę.

Janina Frankowicz
Sztygar
Sztygar

Post autor: Janina Frankowicz » poniedziałek 12 mar 2012, 17:33

To, że zimą rury pękają nie jest przypadłością tylko Złotego Stoku, bo tak się dzieje na wielu wodociągach w okolicy i dalej. Nawet na nowych, normalka. Nie myślę, że te wycieki mają duży wpływ na cenę wody, ale za wodę do stawu kąpielowego musimy zapłacić, bo to nie jest gratis, jak mówi nasz Najjaśniejszy.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 12 mar 2012, 18:43

Janina Frankowicz pisze:To, że zimą rury pękają nie jest przypadłością tylko Złotego Stoku, bo tak się dzieje na wielu wodociągach w okolicy i dalej. Nawet na nowych, normalka. Nie myślę, że te wycieki mają duży wpływ na cenę wody, ale za wodę do stawu kąpielowego musimy zapłacić, bo to nie jest gratis, jak mówi nasz Najjaśniejszy.
Pani Janino...woda płynie z gór i spółkę prawie nic nie kosztuje...więc wycieki także...co więcej MNP mówi, że woda na korty i basen także jest darmo.

Tym przyjemniej się będzie Pani słuchało uzasadnienia kolejnej podwyżki cen wody na następnej sesji...

Ciekawe czy przypadkiem prezes nie będzie tłumaczył, że ludzi trzeba więcej do roboty, bo ciągle awarie, więcej trzeba im płacić itd..

i...że zużycie spada, więc musi być drożej...Tak samo mówili w Termexie...

---------------------------
Taki eksperyment myślowy....w tym roku gmina dała na wodociągi zero...

Woda leci za darmo, grawitacyjnie, pomp nie trzeba...ścieki też...

To może my także zrezygnujmy z płacenia za wodę na kilka lat...nie będzie trzeba ich fakturować, obsługiwać klientów, ani zarządzać.

Pana Romana (pracownik wod-kan nr 1) zatrudni CKIP, jak będzie awaria to będzie sobie spokojnie będzie kopał łopatą, koparki przecież całe lata nie było...a jak nie będzie awarii (nie będzie widać), to raz w tygodniu będzie prowadził kółko zainteresowań dla dzieci - robótki ręczne.

A za parę lat może będzie burmistrz, co stwierdzi, że niemieckie wodociągi możnaby już zacząć wymieniać...nie wiem dlaczego...bo zarośnięte i nie będzie jak pożarów gasić, albo, że awaria jednej bardzo starej i wąskiej rurki może spowodować brak wody w całej dolnej części miasta oraz Płonicy i Błotnicy...Albo jakąś ulicę (np. Strzelecką) skanalizują...

Może jak się wtedy im zechce robić to nam się zechce płacić?

ODPOWIEDZ