Fix my street! Napraw! Posprzątaj! Wyremontuj!

_tomek
Gwarek
Gwarek
Relacja: Mieszkaniec
Kontakt:

Re: Fix my street! Napraw! Posprzątaj! Wyremontuj!

Post autor: _tomek » środa 02 mar 2011, 14:40

z Planu Odnowy....
W Zlotym Stoku prowadzi sie równiez segregacje odpadów. Zbiórka odpadów
dotyczy:(...)
sprzetu RTV i AGD. Przewiduje sie organizacje zbiórek go typu odpadów na terenie
Gminy, po wczesniejszym uzgodnieniu z odbiorca. Najblizszy punkt zbiórki zuzytego
sprzetu jest w oddalonej o ok. 25 km od miasta Zloty Stok miejscowosci Szalejów Dolny.
Zdajacy musi jednak uiscic oplate w wysokosci ponad 3 zl za kilogram zdawanego
sprzetu. Z chwila zgloszenia sie odbiorcy chcacego ode za darmo akcja zbiórki
zostanie przeprowadzona.

To jest granda...obowiązkiem gminy było stworzyć taki punkt i to działający bezpłatnie ...przez tyle lat tego nie zrobiono, bo czekano na pierwszą osobę, która wystosuje pismo, że chce oddać stary telewizor czy komputer...

Ostatnio mnie sąsiad pytał czy wiem gdzie się u nas stare komputery wywozi...

http://www.infor.pl/zycie/artykuly/3267 ... i_agd.html

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Post autor: łazik » środa 02 mar 2011, 17:34

U nas stare RTV co mądrzejsi podkładają np. kineskopy do publicznych kontenerów[przykład kontener na kamykach.]Widziałem też takie śmieci po krzakach,np skarpa od rynku przy Złotej.Tak ludziska się tego pozbywają bo takiego punktu u nas niema,a 99 procent wrzucają do swojego kosza na śmieci
Chyba trzeba będzie posprzątać strych i wywalić normalnie w kubeł :D

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » sobota 12 mar 2011, 21:06

łazik pisze:U nas stare RTV co mądrzejsi podkładają np. kineskopy do publicznych kontenerów[przykład kontener na kamykach.]Widziałem też takie śmieci po krzakach,np skarpa od rynku przy Złotej.Tak ludziska się tego pozbywają bo takiego punktu u nas niema,a 99 procent wrzucają do swojego kosza na śmieci
Chyba trzeba będzie posprzątać strych i wywalić normalnie w kubeł :D
Albo na skarpę przy Złotej (to nie archiwum - to aktualne zdjęcie):

Obrazek

O śmieciach na Skalisku pisaliśmy tu już miesiąc temu...cóż...jak zwykle nic się nie wydarzyło..wtedy to wyglądało tak:
Obrazek

Obrazek

ciekawe w którym lesie stoi reszta tego auta...

dziś - po miesiącu wygląda to tak...

Obrazek

ale to nie jedyna "wizytówka" miasta...

Obrazek
może tego nie widać na zdjęciu...ale jest tam zniszczone wszystko co się dało zniszczyć...na to naszczane..
a dach ktoś niedawno podpalił (widać, że palił się cały - został ugaszony).

Na placu zabaw przy Sienkiewicza dzieci jak zwykle się bawią w syfie po alkoholikach...Huśtawka zepsuta od.....

Obrazek

Kupka kompostu na Lelewela JUST GOT BETTER

Obrazek

Na koniec pozytyw...kratka na Staszica o której pisałem już naprawiona...zostało po sobie posprzątać.

Obrazek

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 13 mar 2011, 13:50

To o czym piszesz łaziku....to co się nie da spalić, to trafia do publicznego śmietnika...albo obok...na zdjęciu pieluchy wyrzucone obok śmietnika przy wapiennikach.

Obrazek

Spratus
Gwarek
Gwarek
GG: 9970970

Post autor: Spratus » niedziela 13 mar 2011, 22:40

Widać ktoś już nie miał siły nieść pieluch.

Sheriff
Sztygar
Sztygar

Post autor: Sheriff » wtorek 15 mar 2011, 15:29

Mam propozycję. Idzie wiosna, święta, turyści a miasto jak śmietnik.
Ja z sąsiadami chcemy zorganizować dzień w którym staniemy wszyscy - no prawie - do sprzątania ulicy przed swoją posesją. Chcemy to zrobić w miarę szybko bo jak ruszy roślinność to będzie późno. śmieci wsypiemy do worków i trzeba porozmawiać aby firma to wywiozła.Wybierzemy na to prawdopodobnie któryś z najbliższych piątków. Po sprzątaniu można by było zrobić wspólne ognisko. Każdy by przyniósł dla siebie kawałek kiełbasy, coś do picia i można by posiedzieć, pośpiewać lub zwyczajnie pogadać. Może miejsce ogniskowe użyczy nam kopalnia?. Jeżeli nie będzie chętnych z miasta to robimy akcję na koloni a małe ognisko, może być u mnie. Co Wy na to? Zamiast ze smutnym obowiązkiem sprzątać kawałek swojej ulicy, zrobić to z przytupem i pełnym zadowoleniem.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 15 mar 2011, 15:45

Tak, my na kolonii co roku się przecież w ten sposób sprzątamy...
Ale o reszcie miasta zapomnij...jak ktoś przez całą zimę wywalał swoje śmieci na ulicę to teraz nie bedzie chodził i sprzątał to co sam wywalił...

Możemy zrobić imprezę przy działkowcu - będziemy mieli bliżej...

Zlikwidowano Straż Miejską i teraz nikt nie ma uprawnień do wystawienia mandatów za zaśmiecanie.

Sheriff
Sztygar
Sztygar

Post autor: Sheriff » wtorek 15 mar 2011, 15:54

Widzę Tomku, że na Ciebie zawsze można liczyć.
Porozmawiam z sąsiadami i zaproponuje im następny piątek albo jeszcze następny. Rozpoczęlibyśmy w piątek gdzieś tak o 15-tej aby sprzątnąć i jeszcze zdążyć trochę się pobawić. Zapytam Marysię Z. czy nam pomoże w zorganizowaniu worków i wywozu. Jak ktoś ma większą część do sprzątania to zacznie wcześniej lub mu pomożemy. Działki mogą być tylko ja tam nikogo nie znam ani nie mam działki, więc liczę na Ciebie Tomku. Pozdrawiam

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 15 mar 2011, 16:21

Na mnie możesz liczyć tylko w soboty i niedziele...wiele osób mieszka tu tylko w weekend i tak też była tradycja "czynu społecznego" do którego nawiązujemy :)...lepiej w sobotę rano...

Co do działek, to mają miejsce na ognisko zaraz za działkowcem, sądzę, że wystarczy pójść i zapytać, a i bez tego nikt nam by tam przykrości nie robił przecież po sobie posprzatamy.
Jest też miejsce na ognisko na prywatnej działce za sklepem Bartek/Lucyna - tam gdzie boisko - też fajnie.

Ale generalnie najlepiej to dajmy zarobić pizzeri..

Sheriff
Sztygar
Sztygar

Post autor: Sheriff » wtorek 15 mar 2011, 16:36

Do pizzerii nie każdy pójdzie, bo albo trzeba się lepiej ubrać albo forsy nie mają, no i klimat nie ten. Przy ognisku, przy śpiewie lepiej smakuje taka spalona kiełbacha popita piwem. Może ktoś wie jak wygląda taniec z prośbą o urodzaj na ten rok, może się przydać.
Może być w sobotę. Jak ustalimy w którą, napiszę na forum i wywiesimy plakaty na mieście , może inni też się zmobilizują. Wierzę w to.

Sheriff
Sztygar
Sztygar

Post autor: Sheriff » wtorek 15 mar 2011, 19:43

To się nazywał czyn społeczny, nie tak jak dzisiaj. Mało kto chce uczestniczyć w takich akcjach. I chociaż społecznie, chociaż nie fachowcy to lepiej, staranniej wykonywali robotę niż obecnie wielkie firmy. Ich praca przetrwała.

hermenegilda
Dreptacz
Dreptacz
Relacja: Były mieszkaniec

Post autor: hermenegilda » wtorek 15 mar 2011, 19:52

O kurna,byłem w tym dniu na czynie, po raz pierwszy i ostatni ale byłem.W Kamieńcu pom sprzątąłem-choć nie był najbrudniejszy.

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » wtorek 15 mar 2011, 21:06

W temacie czynu społecznego przez kilka sezonów robili na mnie wrażenie mieszkańcy z ?18?. Co jakiś czas wyruszali z ciężkim sprzętem na podbój wyrastającej trawy, kosili, grabili, dbali, przywieszali tabliczki z zakazem wypasu psów (nie dotyczył ich oczywiście). A dzisiaj idę i oczy przecieram ze zdziwienia oni sami doprowadzili ten trawnik do obrazu nędzy i rozpaczy. Zryli trawniczek kołami robiąc sobie z niego zwykły parking. Widać każda rodzinka dorobiła się większej ilości środków transportu i miejsca brakuje. Ale żeby tak sobie parking organizować to śmiechu warte.!

Montelli
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: Montelli » wtorek 15 mar 2011, 21:40

Rzeczywiście nieciekawie to wygląda, ale rekordziści w 18 mają po 4 samochody... A jeszcze jak się dzieci lokatorów tego bloku na weekend pozjeżdżają - jest problem. Ale zapewnie niedługo w miejsce trawniczka powstanie utwardzony parking (w czynie społecznym oczywiście).

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » środa 16 mar 2011, 10:53

Mam dla nich propozycję. Rów, który biegnie wzdłuż drogi pewnie jest własnością Magistratu. Można zakupić kilka metrów rury kanalizacyjnej dwie studzienki, kratki zasypać wszystko i powstanie parking skośny do drogi, na którym zmieści się dwa razy większa ilość samochodów co dzisiaj. Mogą pomyśleć o tym może - Magistrat coś by się dorzucił coś w czynie społecznym i parking jak malowany.
Co Wy na to?

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » środa 16 mar 2011, 11:22

Mentalista pisze:Mam dla nich propozycję. Rów, który biegnie wzdłuż drogi pewnie jest własnością Magistratu. Można zakupić kilka metrów rury kanalizacyjnej dwie studzienki, kratki zasypać wszystko i powstanie parking skośny do drogi, na którym zmieści się dwa razy większa ilość samochodów co dzisiaj. Mogą pomyśleć o tym może - Magistrat coś by się dorzucił coś w czynie społecznym i parking jak malowany.
Co Wy na to?
Legalnie nie da rady..droga jest wojewódzka i tak samo rów - temat był już dobrych parę lat temu ruszany...
Co nie znaczy, że w czynie społecznym nie można :) tylko nie rano, a bliżej nocy :)

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
GG: 8824316
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » czwartek 17 mar 2011, 11:07

Montelli pisze:Ale zapewnie niedługo w miejsce trawniczka powstanie utwardzony parking (w czynie społecznym oczywiście).
I to powinno rozwiązać sprawę. Tylko przydałby się tam bruk, bo jeżeli będzie to jakieś kruszywo to będzie spory problem z utrzymaniem tego w należytym stanie. Ten jeden segment trawnika od strony miasta przerobić na taki parking. I tak pozostanie sporo zieleni wokół osiemnastki :)
"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » sobota 19 mar 2011, 20:35

W każdej wsi w tym roku gmina postawi nową wiatę, albo wyremontuje...
A tak wygląda przystanek PKS w Złotym Stoku...w budżecie 2011 jego remontu nie ma...widać w tym roku remontu nie potrzebuje.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » sobota 19 mar 2011, 21:12

To chyba jeszcze reklama Kasieczki z Paczkowa albo Deca ze stoku :D
Buda jak każdy przyzwoity przystanek w przyzwoitym mieście. :D Mieścimy się w statystykach , nie wychylajmy się :D Jak byśmy mieli przyzwoity PKS to ktoś by podejrzewał że miasto złotej przygody :D :D

Buda paliła się w bodaj 2006

ODPOWIEDZ