Fix my street! Napraw! Posprzątaj! Wyremontuj!

Awatar użytkownika
eSCe
Rotman
Rotman
Relacja: Sympatyk

Re: Fix my street! Napraw! Posprzątaj! Wyremontuj!

Post autor: eSCe » poniedziałek 22 lis 2010, 22:26

Jest fotka sprzed kilku lat; teraz może być jeszcze gorzej:
Obrazek
:? S.C.

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Relacja: Mieszkaniec
GG: 8824316
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » poniedziałek 22 lis 2010, 22:40

Koszt naprawy: ok kilkaset złotych
Radość z nieurwanego koła: bezcenna
"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » poniedziałek 03 sty 2011, 21:47

piszę to tu bo nie wiedziałam gdzie to będzie pasowało a mowa będzie o kolejnych niedociągnięciach.

Generalnie jest mi bardzo przykro bo jak tylko założyłam firmę paintballowa to pisałam do gminy, żeby zamieścili o nas informację na stronie UM.
Tak się nie stało, ja nie sprawdzałam bo nie myślałam, że to formalność. Teraz moja firma działa juz prawie dwa lata a nikt sie nie pofatygował o linka (do niedawna bo w końcu na prośbę mojego męża ktoś to uczynił).

Stowarzyszenie Qwsi wydało ładne mapki z wszystkimi atrakcjami gmin z naszego powiatu. Z naszej gminy koordynatorem projektu mapy był Pan Gaweł. Kilka dni temu patrze na ta mapkę a tam wszystkie obiekty gastronomiczne na odwrocie, opisane piękne, Nasze Szkapy i inne pomniejsze a mnie niet...
Moje ulotki są w Um zawsze dokładam żeby nie brakowało. Toż nie jest tak, że sie ukrywam. Ciekawe czy to małe niedopatrzenie czy może ktoś mnie nie lubi...

Ja wiem, że jak człowiek sobie nie wychodzi ścieżek to nie ma ale żeby aż tak...

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » poniedziałek 03 sty 2011, 21:51

Może nie trzeba deptać tylko posmarować?
Przecież pracownicy gminy a zwłaszcza wspomniany pan G są tacy zapracowani! Proszę się nie dziwić tylko wykazać odrobinę wyrozumiałości, spokoju i hojności. :mrgreen:

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » poniedziałek 03 sty 2011, 21:58

mi sie po prostu i po ludzku zrobiło przykro bo nakład map jet duży i rozdawane sa darmo turystom a to świetna reklama.

Na szczęście sama spotkałam się z panią z Qwsi i już mnie nic nie ominie bo sobie porozmawiałyśmy i pani się cieszyła z nawiązanego kontaktu i ja też bardzo.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » sobota 15 sty 2011, 16:58

Zdaję sobie sprawę, że pisanie teraz o dziurach w ulicach to przesada...wszędzie są dziury...ale tak jedną można pokazać...

Obrazek

Śmietnik naprzeciwko Pawilonu:

Obrazek

Babcia
Sztygar
Sztygar

Post autor: Babcia » sobota 15 sty 2011, 22:21

Nasze dziury to pikuś. Ja od poniedziałku do Dzierżoniowa będę jeżdzic przez Niemczę - Gilów, "8" a dalej nowa nawierzchnia, bo przez Piławę jest dramat.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » sobota 15 sty 2011, 23:03

Babcia pisze:Nasze dziury to pikuś. Ja od poniedziałku do Dzierżoniowa będę jeżdzic przez Niemczę - Gilów, "8" a dalej nowa nawierzchnia, bo przez Piławę jest dramat.
No ja już miesiąc nie jeżdżę przez Piławę. 8 do Jordanowa, potem Sobótka, Mietków, Kostomłoty i A4.
Ba ale jakie dziury są w Legnicy w mieście...tak...te nasze to pikuś...dają się ominąć - nie jest źle....

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » sobota 15 sty 2011, 23:10

_tomek pisze:Ba ale jakie dziury są w Legnicy w mieście
W 45 to były dziury :D Na 8ce wychodzą z dnia na dzień.Niektóre maja swoją nazwę :wink:

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » środa 19 sty 2011, 13:28

Z ostatniego spaceru:

1. Czasami mam wrażenie, że Kolonia jest traktowana jako Złoty Stok B ... Wpychają nam te betonowo-drewniane ławki które usunięto z miasta. Ten kwietnik przed przystankiem... Chyba już lepiej by było gdyby całkowicie zniknął, ewentualnie odrobina dobrej woli i można by go odmalować żeby aż tak nie straszył...

Obrazek

2. Ławeczka pod lasem umiejscowiona w świetnym miejscu. Duży plus dla włodarzy, bo miejsce naprawdę ciekawe i z miłym widokiem. Niestety tworząc kosz na śmieci należy pamiętać o tym, że sam to on się nie będzie wynosił a ciężko znaleźć takich, którzy by swoje śmieci zabrali. Takim sposobem mamy przegląd alkoholi świata obok ławeczki i w lesie w promieniu kilku metrów.

Obrazek

Obrazek

3. Obok wspomnianej ławeczki znajduje się latarnia, z doprowadzonym do niej zasilaniem. Na ile jest sprawna, tego chyba nie wie nikt. Jednak skoro już tam jest i wydaliśmy pieniądze na postawienie tego przyłącza to może warto byłoby zainwestować jeszcze trochę pieniędzy i sprawić, żeby latarnia działała? Dodać dwie ławeczki i miejsce na ognisko - w ten sposób mamy ciekawe miejsce gdzie można byłoby spędzić wolny czas.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

4. Wiosna to wspaniały czas, żeby dać zarobić interwencyjnym i posprzątać śmieci, które są teraz bardzo dobrze widoczne. Zaczynając od butelek i puszek, które znajdują się w rowach a kończąc na nielegalnych wysypiskach odpadów które szpecą krajobraz. Na poniższym zdjęciu kanapa, która leży przy stawie Cegielnia (kierując się drogą wzdłuż działek - 30 metrów dalej po minięciu stawu).

Obrazek

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » środa 19 sty 2011, 16:13

Niestety zszedł śnieg i nagle widać cały syf.
Jeszcze końcem wakacji na skarpie na ul. złotej (dojazd do kopalni) było jak zwykle ogarnięte przez naszych ludzi. Teraz zszedł śnieg i znowu są śmieci - czyżby rosły one pod śniegiem. Tych brudasów chyba już nikt nie nauczy, że śmieci wywalamy do koszy i kontenerów. Idzie taki jeden z drugim 20 metrów za swój ogródek, za drogę, wywali i już mu to nie przeszkadza. A to, że cała Polska wjeżdżając do kopalni to ogląda to już pikuś. A Szumska niech sobie sama sprząta gminne działki. Burmistrz umie egzekwować nieistniejące podatki, ale wysłać interwencyjnych na Złotą i okolice to ja jeszcze tego nie widziałam.

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » środa 19 sty 2011, 19:12

Te przyłącze i latarnia oraz teren jest prywatny. Tak więc czy świeci czy nie to nie interes gminy a ławeczki i bar piwny może sobie Pan W postawić zwłaszcza, że ma ładną drogę doprowadzoną do biznesu.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 30 sty 2011, 15:48

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi

Art.131 Reklama napojów alkoholowych

1. Zabrania się na obszarze kraju reklamy i promocji napojów alkoholowych, z wyjątkiem piwa (...)

2. Reklama i promocja piwa, o której mowa w ust. 1, nie może być prowadzona:
5) na słupach i tablicach reklamowych i innych stałych i ruchomych powierzchniach wykorzystywanych do reklamy, (...)
Czy coś jeszcze trzeba dodać?

Tak, że to budynek gminny, w którym się mieści dom kultury i są prowadzone zajęcia z dziećmi, a knajpę prowadzi przewodniczący rady miasta...

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » niedziela 30 sty 2011, 16:23

Ciekawa uwaga :)
Sądzę jednak, że wszystko jest zgodnie z prawem:
˝Zakazy określone w ust. 1-8 nie obejmują reklamy i promocji napojów alkoholowych prowadzonej wewnątrz pomieszczeń hurtowni, wydzielonych stoisk lub punktów prowadzących wyłącznie sprzedaż napojów alkoholowych oraz na terenie punktów prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży˝.
Ten wydzielony teren to prawdopodobnie ogródek piwny, więc można tam zarówno pić jak i reklamować wyroby alkoholowe :) Sprawa jednak jest bez wątpienia intrygująca i należy sprawdzić inne punkty w mieście w których prawo może być w tej kwestii łamane. Na przykład sklepy spożywcze, na terenie których takie typy reklam wisieć nie mogą.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 13 lut 2011, 00:43

Obrazek

Arsen
Gwarek
Gwarek

Post autor: Arsen » niedziela 13 lut 2011, 10:45

Dobrze, że na zdjęciach nie umieszczono widoku domów np. na Wojska Polskiego ale nie z frontu tylko z tyłu. Naprawdę widoki zastanawiające. Czy naprawdę tylko nielicznym zależy na estetyczny widoku miasta

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » niedziela 13 lut 2011, 13:24

spokojnie Tomkowi nic nie umknie i pewnie niebawem bedziemy mieli kolejna dawke naszych "pieknych" ulic :)

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 15 lut 2011, 16:37

Cały Złoty Stok jest obecnie w drobnych śmieciach. Wszędzie są. Do tego piach. Nie ma co fotografować, bo to nie szczególny przypadek warty pokazania (co go ktoś może tego nie widzieć, bo "przyzwyczajony"), ale choroba całego miasta w którym nie dba się o porządek.

Coś innego jest wartego pokazania. Fuszerka na kaplicy jest nie do zaakceptowania- ale tu już wszystko powiedziane...natomiast szacunek pracowników tejże firmy do jakby nie było miejsca pochówku...skandal po prostu.
To nie wandale. Ten nagrobek sobie tam leży cały czas, jest pochlapany farbą.

Obrazek

Obrazek

Babcia
Sztygar
Sztygar

Post autor: Babcia » wtorek 15 lut 2011, 18:25

5 lutego zgłosiłam do dzielnicowego fakt, że ktoś wywiózł śmieci: części samochodowe, kineskopy telewizorów, itd. na teren Kamieniołomu tuż obok wiaty. Nadal spokojnie tam leżą.

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » wtorek 15 lut 2011, 18:44

Przeciw czemu ten protest Tomek:?: Co za post został skasowany?

Te śmieci widziałem na kamykach,jeszcze do tego wywalony kontener. :?

ODPOWIEDZ