Mieszkania socjalne

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Relacja: Mieszkaniec
GG: 8824316
Kontakt:

Mieszkania socjalne

Post autor: dobekfooto » środa 02 cze 2010, 17:20

Co sądzicie o zagospodarowaniu łącznika szkoły przy ul. Chemików na mieszkania socjalne? Sprawa bardzo na czasie. Radni się na to nie zgadzają, jestem ciekaw waszej opinii :)
"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

baryt
Bajtel
Bajtel

Re: Mieszkania socjalne

Post autor: baryt » środa 02 cze 2010, 18:27

Mieszkania socjalne prawie w szkole? - no i właśnie jest to pomysł na miare XXI wieku, coś takiego inny by nie wymyślił.
Całkiem poważnie, to proponuje przeznaczyć ten budynek na biura dla MOPS-u, i innych organizacji i firm, a ich dotychczasowe siedziby przekształcić w mieszkania socjalne.

Awatar użytkownika
andziulek0
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: andziulek0 » środa 02 cze 2010, 19:49

Pomysł ten wydaje się sensowny ponieważ zostanie zagospodarowany niszczejący i stanowiący zagrożenie obiekt ,który również jest niechluja wizytówką miasta . A tak przez niektórych radnych :roll: dalej będzie stał tak jak stoi . Tym bardziej że można było wykorzystać 70% kosztów dofinansowania ze środków unijnych. Do tej pory przez tyle lat z budżetu Gminy samorząd nie był w stanie zakończyć budowy .
Ale cóż sami sobie wybraliśmy radnych :D wiec co tu dużo więcej mówić .............

Szperacz
Gwarek
Gwarek

Post autor: Szperacz » środa 02 cze 2010, 21:43

Samorząd nie mógł czy nie chciał. Proszę zapytać burmistrza ile razy interweniował np. w kuratorium ile razy był w MEN jeśli wie gdzie to jest po pieniądze. On myśli, że to MEN przyjdzie do niego z pieniędzmi na tacy. Pieniądze są, ponieważ MEN do końca nie przelało wszystkich zagwarantowanych przy podjęciu budowy szkoły w ZS finansów. Te środki wystarczyłyby spokojnie na zakończenie inwestycji. Przegapił to a może nie poprzedni burmistrz a obecny o niczym nie wie przez prawie 8 lat. Czy wyobrażacie sobie slumsy przy szkole pogratulować pomysłu. Tłumaczenie, że w mieszkaniach socjalnych jest spokój to porządni ludzie itd. to bzdury. Kto mieszka w socjalach w ZS. Czy ci ludzi znaleźli się tam dobrowolnie. Jakie mieli piękne mieszkania i co najczęściej zniszczyła je wóda. Dlaczego ja jako podatnik mam fundować komuś za darmo kolejne mieszkanie w jago życiu. Jedno zgnoił drugie zgnoił i wyciąga rękę po kolejne. Ciężko mu wziąć pędzel do ręki i pomalować mieszkanie, lepiej nich dają nowe. I tak w kółko.

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Post autor: łazik » środa 02 cze 2010, 22:01

Socjal to nie slams .A co z młodymi szukającymi przyszłości :?:

Szperacz
Gwarek
Gwarek

Post autor: Szperacz » środa 02 cze 2010, 22:08

Mnie gwiazdka z nieba nie spadła mam tak jak wszyscy dwie ręce i nimi zarabiam na życie. Czy ty coś dostałeś. Najlepiej udawać niezaradnego zagubionego i smiać się w nos tym którzy o 5 rano wstają do pracy. Jestem zagubiony pijany więc niech mi opieka zapłaci za mieszkanie, da węgiel, obiad, karmi dzieci a to co zarobię na czarno przepiję

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » środa 02 cze 2010, 22:10

Teoretycznie nie slums, ale czy jesteśmy w stanie zaryzykować dobro swoich dzieci, jeżeli okaże się, że jednak w mieszkaniach socjalnych zamieszkają również 'mniej porządni' ludzie ?

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » środa 02 cze 2010, 22:32

Szkoda że mieszkanie socjalne są dla patologii ,dopiero teraz się o tym dowiedziałem.

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » środa 02 cze 2010, 23:46

Póki co nikt nie wie, kto w tych mieszkaniach miałby mieszkać. Dlatego tak a nie inaczej sformułowałem swoje pytanie. Nie chciałbym nikogo obrazić, ale prawda jest niestety taka, że w mieszkaniach socjalnych często mieszkają rodziny patologiczne.

Awatar użytkownika
andziulek0
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: andziulek0 » czwartek 03 cze 2010, 02:12

Mylicie się koledzy w mieszkaniach typu wg was socjalnych nie mieszkali by typu szlamsy ., ponieważ jest bardzo dużo ludzi młodych w naszym mieście , którzy nie mają zdolności kredytowej a w sumie stać ich na zapłacenie czynszu i życie w normalnych warunkach . i dla nich były by te mieszkania . Przecież by był to następny blok w szeregu bloków , które otaczają szkołę , niczym się różniący od innych bloków . Mieszkania typu TBS . Przecież to nasi wspaniali radni wybierają z listy oczekujących na mieszkania ludzi , osoby którym by się należały te mieszkania . Na liście w gminie jest oczekujący 80 parę osób ale tylko 30 z nich kwalifikuje sie na
mieszkanie koło szkoły . Ale co tu będziemy gdybać jak tak inteligentny Przewodniczący Rady zadecydował o wszystkim . Trudno niema już co gdybać bo i tak przepadły pieniądze unijne i obiekt sie rozsypie .

Szperacz
Gwarek
Gwarek

Post autor: Szperacz » czwartek 03 cze 2010, 11:41

Ciekawe ilu tych biednych młodych przyszłoby do pracy aby częściowo takie mieszkanie sobie zrobić. Daje sobie ręke uciąć, że nikt. Dlaczego bo mi się należy i tyle. Zdolność kredytową na alkohol mają ale mieszkaniowej już nie. Szkoła ma być i pozostać szkołą. Dlaczego burmistrz nie wystąpił z wnioskiem 2, 3 lata temu na budownicto TBS. Teraz dobry wujcio się znalazł przed wyborami ja chciałem tylko ci wstretni radni nie chcieli. Czy wy naprawdę nie widzicie tu kiełbasy wyborczej. Nawet gdyby radni byli za to burmistrz tam nie zrobiłby mieszkań. Najpierw by musiła włożyć własne pieniądze Gminy a później czekać na zwrot. Widzieliście budżet naszej gmniy totalnie zadłużonej. Pozdrawiam Szperacz

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » czwartek 03 cze 2010, 13:35

Ludzie litosci :!: Mieszkania socjalne w laczniku=kielbasa wyborcza wyborowa zlotostocka.Czy naprawde nikt tego oprocz szperacza nie widzi?Burmistrz wiedzial,ze i tak radni sie nie zgodza(gmina ma kredyty) dlatego tak oponowal za tymi mieszkaniami by pokazac jak on to dba o obywateli a rada i przewodniczacy sa tacy zli.Zdecydowane NIE mieszkaniom socjalnym w laczniku i kropka.Chcecie zeby powstala druga ,,wenecja'' kolo szkoly?Wychodzace dziecko,ze szkoly jak widzi palacych czy pijacych alkohol to jaki ono ma przyklad?Nie wszyscy oczywiscie to alkoholicy ale taki obiekt powinien znalezc sie gdzie indziej-tak jest na zachodzie.Ze obiekt sie rozsypuje to wina lat zaniedban a teraz nagle wszyscy zauwazyli,ze lacznik sie sypie.
Przyjaciel ziemi złotostockiej

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » czwartek 03 cze 2010, 15:41

Podam przykład z Ząbkowic gdzie poradzono sobie świetnie z budynkiem po szkole,tej obok kościoła na górce na początku Ząbkowic.Budynek się zaczął sypać więc gmina podzieliła go na projekcie na kilka mieszkań, wymurowała komin i wbudowała centralne ogrzewanie.Nic więcej nie robili tylko przekazali obiekt kilku rodzinom.Założyli sobie ludzie wspólnotę i wzięli się do pracy.Zrobili podziały ścian,elektrykę,wyremontowali swoje mieszkanka,klatkę schodową.Nie ma tam żadnej patologi.Zaś w Kamieńcu ząbkowickim jeden z moich pracowników szukał mieszkania dla swojej powiększającej się rodziny,poszedł do wójta na drugi dzień wójt osobiście zadzwonił do niego aby sobie wybrał mieszkanie jedno z dwóch.Nie minęło dwa miesiące i chłopak kończy remont. U nas szkołę dwójkę sprzedali, łącznik zapuścili a patologię i młodych najlepiej wygonić z miasta.dobrze że wam koledzy na start było lekko .poz

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » czwartek 03 cze 2010, 18:03

Nikomu na start nie bylo lekko.Ja wyjechalem z domu bo mialem honor i nie chcialem pracowac za grosze ani sie prosic o cokolwiek ani rodzicow ani panstwa polskiego.Normalnemu czlowiekowi to myslenie takie nawet by do glowy nie przyszlo zeby sie prosic gdzies i czekac na gwiazdke z nieba.
Nikt mlodych nie wygania,jest sporo obiektow w gminie ktore mozna zaadoptowac na lokale socjalne ale nie pozwolmy na zbiorcze mieszkania socjalne kolo szkoly gdzie dzieci dorastaja.Najbardziej potrzebujacym mozna wynajac na warunkach,ze sami wyremontuja itp.ale nie ,,dac''.Jak komus gmina ,,da'' za darmo to za rok zamiast 80 wnioskow bedzie juz 160.
Pozdrawiam
Przyjaciel ziemi złotostockiej

Awatar użytkownika
Primus Inter Pares
Gwarek
Gwarek

Post autor: Primus Inter Pares » czwartek 03 cze 2010, 18:33

Andziulkowi0 odpowiadam jeszcze raz pomimo że słyszałaś już to pięciokrotnie, na Komisji Ed. i Spr.Społecznych zajmującej się opiniowaniem przydziałów mieszkań i na kilku pod rząd sesjach R.M. Tylko 5 słownie pięciu radnych głosowało za wnioskiem burmistrza ( tych co zawsze bez względu co by nie zaproponował), a przecież radnych jest 15-tu (!). Nawet ten inteligentny przewodniczący ma tylko jeden i nie decydujący głos. Przeciwko budowie mieszkań wpłynęło do przewodniczącego R.M. i nie zostało wycofane (!) pismo Komitetu Rodzicielskiego Szkoły. W czasie sesji przewodniczący nie chcąc narzucać swoje zdanie, poprosił jeszcze raz o opinię v-ce i przewodniczących Komisji ? wszyscy jednogłośnie uznali że( tak jak tu na Forum Gawlitzek ): szkoła ma być szkołą . Jednocześnie upoważnili przew.R.M. aby zwrócił się do burmistrza aby nie sprzedawać mieszkań po placówce SG na Sienkiewicza, lecz przydzielić odrazu potrzebującym (tak jak tu na Forum proponują Szperacz i Łazik aby sobie powoli remontowali). Dalibyśmy wędkę a nie rybę .Więc dla czego nie poparłaś ? Poza tym przew.R.M. doprowadził do spotkania z właścicielami Szkoły Nr2 z burmistrzem . Wywoławczo chcą za ten obiekt 750 tyś płatne przez 3 lata (oczywiście można się targować). Tam ( są wszelkie pozwolenia i uzgodnienia budowlane na 12 dużych mieszkań a mniejszych może z 16), tam też są idealne warunki na ogromne podwórko, miejsca na garaże, ogródki przydomowe i nie wadzenie nikomu. A więc większość radnych nie odrzuca rozwiązania sytuacji ale proponuje się wyjścia , niestety odpowiedzią jest : nie da się.
Jednak o tych propozycjach się nie mówi , wyolbrzymiając wręcz przekręcając słowa i fakty sterując atakami nawet w prasie.
I jeszcze jedno co innego TBS, a co innego kiedy gmina buduje to (jak pisze tu na Forum Szperacz ) gmina musi się zadłużyć i spłacać. Z czego ? A no z podatków ściąganych z wszystkich mieszkańców. Pozdrawiam.

Arsen
Gwarek
Gwarek

Post autor: Arsen » czwartek 03 cze 2010, 20:31

Mamy powyżej inną opinię na temat mieszkań socjalnych. Czy mieszkania socjalne w szkole to dobry pomysł? Czy rodzice byliby zadowoleni z obecności kilkunastu rodzin na terenie szkoły, ludzie ze swoimi problemami, a dzieci należy chronić od problemów dorosłych. Ja osobiście uważam, że odkupienie szkoły i przeznaczenie jej na mieszkania to napewno lepszy pomysł. Uratuje się budynek przed dalszą dewastacją a ludzie mieliby napewno lepsze warunki. Całkowicie popieram stanowisko przewodniczącego RM, że mieszkańcy powinni naciskać na radnych celem wyboru lepszego rozwiązania. Przewodniczący wskazał powyżej lepsze rozwiązanie i w tym zakresie powinno go się wspierać. Tyle wolnych pomieszczeń w ZS, które należy zagospodarować a szkołe powinno zostawić się szkole i ewentualnie pomagać jej w innym zagospodarowaniu tych pomieszczeń. Do tej pory słyszałem, że potrzebne są mieszkania socjalne ale słyszałem też próby nacisku na Przewodniczącego, straszenia go spotkaniem na sesji z potrzebującymi tych mieszkań ale nikt nie wspominał o innych propozycjach rozwiązania tych problemów i pewnie nikt nie przedstawił im innych propozycji. To powinno się właśnie przedyskutować na sesji przy udziale nie tylko potrzebujących ale również tych, którzy są krytycznie nastawieni do projektów. Powinno się wypracować wspólne stanowisko. Pozdrowienia

Awatar użytkownika
andziulek0
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: andziulek0 » czwartek 03 cze 2010, 22:17

Powiem wam że mieszkania po byłej 4 w Sadnie Ząbkowice Śl były adoptowane na mieszkania socjalne i przy samym kościele Św Jadwigi
Jedna wspólna brama , jeden teren i nikt tam nie walczył przeciwko jak nasi radni
Zobaczcie tam mieszkają normalni ludzie , mają ogródki , wyremontowali
budynek i jest wszystko w porządku .
Tylko w naszym Złotym Stoku Taka wspaniała Rada
ma wszystko przeciwnie , ale jeszcze raz powtarzam
jest okazja aby wyciągnąć pieniądze unijne i uratować obiekt
który za rok będzie się nadawał do rozbiórki .

Awatar użytkownika
andziulek0
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: andziulek0 » czwartek 03 cze 2010, 22:31

do Primus Inter Pares powiedz Mi i jak myślisz co się stanie z obiektem koło szkoły ???????? Ja myślę że będzie stał tak jak stoi i będziemy bardzo bardzo długo czekać aż się w końcu rozsypie . Naprawdę nie wiem co Tobą kieruje Twoje myślenie ?????????
a wiesz dlaczego walczę o ten obiekt ?
Myślę że jesteś na tyle inteligentny i wiesz !!!!

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » czwartek 03 cze 2010, 22:59

A chociażby przeprowadzić do łącznika mieszkańców mennicy i zaproponować przeniesienie części mieszkańców z rynku,umożliwiając tym samym otwarcia muzeum i sklepów w centrum.poz

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » piątek 04 cze 2010, 12:08

Przenosiny 'wenecji' do szkoły ? Ten pomysł naprawdę źle by się skończył dla dzieci, które zwłaszcza w początkowym okresie socjalizacji chłoną wszelkie bodźce z otoczenia i naśladują dorosłych niemalże pod każdym względem.

ODPOWIEDZ