Tu było kino

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Posty: 934
Rejestracja: piątek 04 lut 2005, 23:51
Relacja: Mieszkaniec
GG: 8824316
Lokalizacja: Złoty Stok
Kontakt:

Tu było kino

Post autor: dobekfooto » poniedziałek 10 lis 2008, 16:19

Ostatnio dowiedziałem się o projekcie "Tu było kino" organizowanym przez grupę miłośników dawnych kin. Ich celem jest zebranie materiałów dotyczących starych, nieistniejących już kin. Materiały są zbierane na stronie http://www.tubylokino.pl
Chciałbym, aby nasze złotostockie kino również znalazło się na tej stronie. Sprawą aktualnych zdjęć już się zająłem, pozostaje jeszcze kwestia informacji odnośnie funkcjonowania kina. Tak więc jeżeli ktoś z forumowiczów posiada jakikolwiek informacje odnośnie kina (np. od kiedy do kiedy działało?), materiały, stare zdjęcia, itp. to będę bardzo wdzięczny za pomoc.
"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

Jan Kowalski
Bajtel
Bajtel
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek 07 maja 2007, 20:16

Post autor: Jan Kowalski » wtorek 11 lis 2008, 17:11

Ostatnimi czasy odeszło od nas wielu ciekawych i znanych mieszkańców Złotego Stoku. Czy nie warto zatem pomyśleć o żałobnej stronie, która upamiętniała by tych którzy odeszli. Byłem na pogrzebie p. J. Woźniaka. Wzruszające przemówienie p. Tichanowicza mobłoby rozpocząć taką stronę. szkoda, że zabrakło w nim co p. Woźniak dał Złotemu Stokowi. Chodzi mi o ogródki działkowe które powstały z jego inicjatywy, domki na ul. Radości tzw. seregówka na 3 maja, osiemnastka, szkoła - i tu mnie trochę ruszyło bo gdzie przedstawiciele szkoły na pogrzebie. Szkoła nie ma dyrektora który mógłby przemówic i podziękować zmarłemu za taki pomnik. Ani młodzieży, ani sztandaru nie mówiąc o wieńcu, a przecież to dzięki p. Woźniakowi ta szkoła powstała. Gdyby dyrektorował jeszcze jakieś dwa trzy lata szkoła byłaby skończona a tak jest to co jest. Co myślicie o moim pomyśle żałobnej strony. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Primus Inter Pares
Gwarek
Gwarek
Posty: 342
Rejestracja: czwartek 27 sty 2005, 17:36
Lokalizacja: Złoty Stok

Post autor: Primus Inter Pares » środa 12 lis 2008, 20:19

Tu z J.Kowalskim w pełni się zgadzam. Obawiam się jednak czy Admin jest w stanie podjąć się takiej inicjatywy . Sądzę że wymagałoby to kosztownych oraz pracochłonnych zmian przeformatowania strony. No i nie tylko z tego powodu bo np. prosi się odwrócenie numeracji aby na forum móc czytać od ostatniego wpisu. Słusznie że o Juliuszu Wożniaku nie wszystko powiedziano. Jednak starano się docenić to m.in. w „ Historii” na oficjalnej stronie miasta w latach 1968,1976,1988. Poza tym pozostały taśmy z nagraniami . Sądzę że dalsze informacje znajdą się, jeśli ktoś podejmie się napisania dalszego ciągu naszej historii od roku1990 do współczesności. Pozdrawiam – powodzenia -powrotu (rychłego).

Jan Kowalski
Bajtel
Bajtel
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek 07 maja 2007, 20:16

Żałobna karta

Post autor: Jan Kowalski » środa 12 lis 2008, 21:20

Myślę, że jeśli występuje problem z tą stroną to może stworzyć żałobną kartę na stronie urzędu. Pozdrawiam wszystkich i do kolejnych świąt.

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Posty: 934
Rejestracja: piątek 04 lut 2005, 23:51
Relacja: Mieszkaniec
GG: 8824316
Lokalizacja: Złoty Stok
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » czwartek 13 lis 2008, 12:33

Problemu ze stroną to jedno, a popularność strony to drugie. Gdyby taka strona istniała głównymi jej użytkownikami byliby zapewne stali bywalcy tego forum. Wątpię, aby w czasach ery naszej-klasy internauci chcieli odwiedzać taką stronę. Forum Złotego Stoku również nie cieszy się dużym zainteresowaniem, a jest to spowodowane chyba tym, że młodzież nie czuje bezpośredniej więzi ze swoim miastem i nie interesuje się jego historią czy też przyszłością.
Proponuję więc pozostanie przy tradycyjnej formie żegnania zmarłych. Myślę, że chwila refleksji w zupełności wystarczy dla uczczenia dokonań naszych lokalnych patriotów.

PS: Janie, w skrzynce czeka na Ciebie prywatna wiadomość ode mnie.
"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

Awatar użytkownika
eSCe
Rotman
Rotman
Posty: 221
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 08:33
Relacja: Sympatyk
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: eSCe » czwartek 13 lis 2008, 14:37

Sądzę, że Dobekfooto bardzo ładnie ujął wszystkie za i przeciw zgłoszonej propozycji Jana Kowalskiego. Spotkałem się już z taką inicjatywą na jednej ze stron i niestety, po pewnym czasie zostało to zaniechane. To naprawdę delikatna sprawa...
Faktem bezspornym jest, że Ś. P. Juliusz Woźniak pozostanie w pamięci kilku pokoleń mieszkańców Złotego Stoku jako człowiek prawy i szlachetny.
Wracając do głównego tematu ("Tu było kino"), to mogę się przyznać, że byłem przynajmniej jeden raz na seansie filmowym w kinie "Podhale" przy Placu Mickiewicza (pod koniec lat 50-tych). Z tego co wiem, po jego likwidacji była tam kawiarnia "Alaska". Ale tego nie pamietają (?) nawet najstarsi Górale ze Złotego Stoku. 8)
Pozdrawiam, Stanisław.

Awatar użytkownika
ICE
Sztygar
Sztygar
Posty: 144
Rejestracja: wtorek 18 mar 2003, 23:44
Lokalizacja: Złoty Stok / Oława / Wrocław

Re: Tu było kino

Post autor: ICE » czwartek 25 cze 2009, 20:40

Jako jeszcze nie najstarszy góral pamiętam kawiarnię "Alaska" ponieważ barmanem w owym czasie był mój kolega ;-) Dylan /wtajemniczeni wiedzą o kogo chodzi/hehe - stare DOBRE czasy -chociaż z takiej metamorfozy kina nie byłem zadowolony:( ponieważ od najmłodszych lat z racji zamieszkiwania po sąsiedzku spędzałem tam każdą wolną chwilę /w kinie oczywiście/. Począwszy od niedzielnych bajkowych seansów a na sensacjach skończywszy :D Tak, tak... na przykład taki HIT jak "RAMBO - pierwsza krew" oglądałem z okienka operatorskiego, bo nawet znajomości u Pani Abgarowicz która sprzedawała bilety nie pozwalała na wejście na film dozwolony od lat 18 !!! operatorem był Pan Staszyński /tato kolegi z klasy/ dlatego było to możliwe ... aaa seria "Powrót do przyszłości" niesamowite są takie wspomnienia :-))
Fajny temat
Pozdrawiam
\ totus_tuus

Awatar użytkownika
makalu9
Dreptacz
Dreptacz
Posty: 44
Rejestracja: środa 22 wrz 2010, 10:32
Relacja: Mieszkaniec

Re: Tu było kino

Post autor: makalu9 » poniedziałek 25 paź 2010, 11:03

Przeglądam, czytam starsze wątki. Ten, jest mi bliski, z racji tej, że jednym z moich hobby jest kino. Do kina w Złotym Stoku chodziłam na każdy film, który był wart obejrzenia. Najbardziej smutnym wspomnieniem, był czas, kiedy wyświetlano dobry film, a chętnych było nas ...dwoje. Pamiętam, jak pełna nadziei na moc wrażeń szłam na seans...A Panie siedziały na ławeczce i czekały. Niestety, aby seans się odbył potrzeba było ...Trzech widzów....Często wracałam zawiedziona. To była taka "agonia" naszego kina, lata 80-te, 90-te.
Później były seanse w Domu Kultury, kasety Pana Włodka Kowalskiego (nielegalne zresztą, ale jakie powodzenie miały).
A teraz to już tylko pozostał nam Wrocław i DVD...
Nic nie zastąpi atmosfery dawnych kin. Trzy i pół godzinny seans filmu "Dawno temu w Ameryce" "wysiedziany" na drewnianych lekko skrzypiących krzesłach ...Jest bezcenny wobec hitów popcornowych obejrzanych w super wygodnych fotelach, lub na ekranie TV....
Takie czasy, szkoda wielu rzeczy...

ODPOWIEDZ