Coś nowego.

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Relacja: Mieszkaniec
GG: 8824316
Kontakt:

Re: Coś nowego.

Post autor: dobekfooto » środa 26 maja 2010, 14:52

adamski pisze: A może znajdzie się paru zapaleńców - jeden da trochę paliwa, drugi piłę, trzeci załatwi pozwolenie, następny zabezpieczy teren, a ja w wolna sobotę zabawię się w drwala ogołocę Golgotę z krzaków i brzózek, a następnie spalimy to wszystko we wspólnym ognisku na kamykach i przy kiełbasce wymyślimy co dalej zrobić by było fajnie i przyjemnie w NASZEJ MIEJSCOWOŚCI. No jeśli zabraknie czasu na ognisko to drewno ze ścinki można przekazać jakimś potrzebującym niech chociaż mają ciepło. :-)e007 . Może razem coś się uda zrobić!!! Czekam z niecierpliwością na odzew!!!!
Pomysł bardzo dobry, ale niestety szanse na otrzymanie zgody na jego realizację bardzo małe. Zaraz znajdzie się 1000 problemów dla których tej zgody dostać nie będziemy mogli...
"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

Awatar użytkownika
adamski
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: adamski » środa 26 maja 2010, 17:17

a niech pan burmistrz wycina cały las, mnie interesuje w pierwszej kolejności odsłonięcie widoków z pustelnika od strony kamyków, i zawieszenie tam flagi Złotego Stoku a maszt jest. No dobra to jutro lecę do leśniczego, a koledzy niech myślą nad piłami.
Pozdrawiam
Adamski

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Post autor: łazik » środa 26 maja 2010, 17:46

Adamski jak załatwisz wycinkę z leśniczym,to drzewka będą już duże i tylko wykwalifikowani pilarze pomogą. :wink:

Arsen
Gwarek
Gwarek

Post autor: Arsen » czwartek 27 maja 2010, 15:54

To jedna z najciekawszych propozycji dla odsłonięcia pięknych miejsc Złotego Stoku. Powinna być wpisana do zadań dla następnej Rady Miasta, punkt zadań wyborczych. Dawno temu proponowałem zawody w wycince tych zarośli przesłaniających piękne walory miasta Złoty Stok a drzewo z tej wycinki przeznaczyć dla potrzebujących ale pomysł również nie zadziałał. Może na spotkaniu 6 czerwca wystosujemy list do Rady Miasta i burmistrza.

Awatar użytkownika
adamski
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: adamski » czwartek 27 maja 2010, 16:28

A co nas rada miasta, trochę chęci i sami możemy troszkę małymi kroczkami pozmieniać. A jak ludziska i urzędasy zobaczą, że można - to dadzą nam wolna rękę albo co w Stoku jest modne poślą do sądu.
Ja tu jestem nowy, a stali mieszkańcy wiedzą kogo i jak ugryźć.
Pozdrawiam
Adamski

Awatar użytkownika
Primus Inter Pares
Gwarek
Gwarek

Post autor: Primus Inter Pares » czwartek 27 maja 2010, 17:33

. Barycie.1. Nie potrafię przedstawić osiągnięcia Stowarzyszenia Jawornik po 2005r, gdyż nie jestem członkiem Zarządu. Jestem i zostanę wyłącznie członkiem gdy takowe będzie reaktywowane .To sprawozdanie które wyżej przedstawiłem będzie jednak jakąś skalą porównawczą do osiągnięć każdego nowego Zarządu.
2.Co do eko-basenu, aby zapewnić cyrkulację wody oczyszczonej biologicznie, to rodzaje roślin zaprojektowali ( wzięli za to nie małe pieniądze) specjaliści. Na zimę woda nie będzie spuszczana i podobnie do szuwarów na stawach rośliny nie powinny wymarznąć. (Występowałem bez rezultatu, przeciwko kilku innym moim zdaniem błędom. Na długości 30mb niecki, zaprojektowano jak dla wyczynu głębokość 3,5m, , podczas gdy norma głębokości nawet w wyczynowej pływalni może być (do nawrotów) nawet 1,15 m. A przecież u nas chcemy mieć letnie kąpielisko a nie wyczyn. Znamy skutki takiej głębokości, już kiedyś dwoje dzieciaków przedostało się do zamkniętego obiektu i utonęło. Sporo innych dziwności, m.in. zjeżdżalnia betonowa (!) a nie tworzywowa, albo boisko do koszykówki zamiast siatkówki).
Ale zgodnie z budżetem na 2010r (podobnie jak i inne zadania) budowa będzie rozpoczęta .
3. Do tych którzy nie mogą otrząsnąć się z PRL-u i myślą że radni rządzą. Rada jest organem uchwałodawczym i opiniodawczym , radni mogą zgłaszać burmistrzowi wnioski i problemy. Burmistrz wybierany raz na 4 lata przez ogół mieszkańców , jest na tyle nie zależny od Rady, że może te wnioski realizować, lub jak widać podając różne powody może je ignorować . Polecam Informator R.M Nr14- Sesja R.M z 29.03 z 2010r a w nim pkt 10. m.in. skrótowo ?-odsłonić punkt widokowy nad Skaliskiem? ( zgłaszany przez przew.R.M. po raz n-ty).Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
adamski
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: adamski » czwartek 27 maja 2010, 20:45

PRL - niektórzy znają z opowiadań, a przeciwstawienie się betonowi w tej czy innej formie wielokrotnie wychodzi na dobre, a liczą się czyny.
Pozdrawiam
Adamski

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » czwartek 27 maja 2010, 21:48

Do lata daleko :-)e016

Obrazek

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » czwartek 27 maja 2010, 22:06

Podoba mi sie ten projekt a takze sama idea naturalnego stawu kapielowego.Projekt stawu zatopionego i otoczonego zielenia doskonale wgrywa sie w krajobraz ulicy Zlotej.Nalezaloby jeszcze zrobic porzadek z betonowym placem po GSie,dokonac ladnych nasadzen,zburzyc te rudery,zrobic maly park jak bylo dawniej.Kiedys powstanie tam pijalnia wody,moze juz nie za naszego zycia ale powstanie-ja Wam to mowie.
Prosilbym o zdjecie w duzej rozdzielczosci projektu jezeli ktos ma.Moglibysmy podyskutowac na ten temat.Czy staw bedzie w tym roku czy nie-trudno.Poczekajmy.Czasami warto.Z rynkiem czekalismy i sie oplacilo.Teraz tez miejmy pewnosc,ze zanim praca ruszy wszystko zrobione zostanie w czasie i dobrej jakosci na lata.
Pozdrawiam
Przyjaciel ziemi złotostockiej

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » czwartek 27 maja 2010, 22:53

Nie chcę dawać zbyt dużego.Po lewej brodzik,staw właściwy,na dole filtr roślinny,całość poprzedzielana mostkami,po prawej skałki.Całość otoczona zielenią.Piękna sprawa. :wink:GEES BĘDZIE W PRZYSZŁOŚCI ZAGOSPODAROWANY TURYSTYCZNIE.jest jeszcze tartak,poczekamy.poz :P

Arsen
Gwarek
Gwarek

Post autor: Arsen » piątek 28 maja 2010, 21:41

"Do tych którzy nie mogą otrząsnąć się z PRL-u i myślą że radni rządzą. Rada jest organem uchwałodawczym i opiniodawczym , radni mogą zgłaszać burmistrzowi wnioski i problemy"- to po co wybierać radnych jeżeli nie mają nic do powiedzenia w Radzie. To radni powinni radzić burmistrzowi jak zarządzać miastem i brać odpowiedzialność za swoją kadencję. Jeżeli się nie mylę to nazywają się samorządem a nie burmistrzorządem?

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » piątek 28 maja 2010, 22:13

To o czym Primus pisze nazywane jest współcześnie nawet nie PRL,em ,ale reżimem. :?Jedna osoba rządzi :?:

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » piątek 28 maja 2010, 22:23

Arsenie, to nie do końca tak. Rada decyduje na co mają być przeznaczone środki budżetowe (więc jest potrzebna i ma władzę) a zadaniem burmistrza jest zrealizowanie tego co uchwali Rada. A jak się z tego wywiązuje, to już inna sprawa...

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » sobota 29 maja 2010, 10:59

Z tego co mi wiadomo to niejednokrotnie było tak że pan Przewodniczący nie zgadzał się z panem Burmistrzem. Niemoc Rady wynika z tego, że mamy trójpodział władzy. Rada Miejska sprawuje władzę ustawodawczą a burmistrz wykonawczą. REX, żyjemy w pięknym kraju w którym nic nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać :) Poza tym, każdy może startować w wyborach do rady i starać się o stanowisko Przewodniczącego. Bardzo jestem ciekaw, czy ktoś chciałby się podjąć tego, w naszej gminie niewątpliwie niełatwego zadania...

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » niedziela 30 maja 2010, 09:33

Chyba burmistrz przygotowuje się do kolejnej kadencji. :? Słyszę o przebudowie kortu tenisowego i powstaniu obok boiska do piłki plażowej.Ja dalej mówię:nie tędy.

Arsen
Gwarek
Gwarek

Post autor: Arsen » niedziela 30 maja 2010, 12:33

Jak napisał dobekfooto: zadaniem burmistrza jest zrealizowanie tego co uchwali Rada, więc jednak Rada ma coś do powiedzenia i powinna wływać na to co się dzieje.Pozdrawiam

REX
Sztygar
Sztygar

Post autor: REX » niedziela 30 maja 2010, 14:19

W czasach gdy burmistrzem był W.L. jednym z rzdnych był H. O. znany i ceniony przez wszystkich lekarz. Na każdej sesji i komisji na której pojawiał się burmistrz od razu kierował do niego pytanie kiedy będzie zrobiony remont wieży kościoła ewangelickiego. Tak długo pytał aż remont elewacji nie został zrobiony. To jeden bardzo prosty przykład co może radny i przewodniczący. Gdyby Primus co sesje wstawiał punkt np. Mauzoleum Guttlerów, stary cmentarz, wycinka w Złoty Jarze. czy nie zmusiłby burmistrza do działania.

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » niedziela 30 maja 2010, 21:57

Dyskutanci z krytycznie nastawionym stosunkiem . :?: :?: :?: Dyskutanci,dyskutanci,dyskutanci.Róbcie co chcecie i tyle.My niepotrzebnie staramy się wyrazić opinię mieszkańców.Jak was takowa nie interesuje to po co ja mam przychodzić na sesję.Znajdujemy wspólnie bolączki miasta,a nie mówmy że nam się łatwo tylko dyskutuje.przecież my mamy swoją pracę i też nam nikt róż pod nogi nie ścieli. :wink: poz

Awatar użytkownika
adamski
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: adamski » poniedziałek 31 maja 2010, 18:28

Wydaje mi się , że nasza dyskusja zaczyna schodzić w złym kierunku. gdybym chciał zająć stanowisko w RM a nawet zostać przewodniczącym to zapisałbym się do dowolnej partii i zebrałbym stosowne poparcie dla własnej kariery. Ja mając kilku set znajomych chciałbym pokazać im jaki piękny jest Złoty Stok, a oni pokażą to następnym i tak będzie rozwijało się nasze miasto. Co tydzień ktoś mnie odwiedza i muszę się z nimi przedzierać przez kępy zarośli z kleszczami w tle, pchać się bezszlakami by pokazać wejścia do kopalni, uprawiać alpinistykę żeby pokazać naturalne twory górskie czyli skałki, - a nie każdy lubi taki surwiwal. Już na pewno nie przyjezdni turyści w sandałkach i szpilkach.
Jeśli Burmistrz rządzi a RM ma związane ręce lub słabą siłę przebicia to nasza grupa zapaleńców musi się zjednoczyć i sama powalczyć dla dobra miasta. Dalej twierdzę, że pokazać choćby troszkę zaparcia i determinacji by zmieniać miasto i nastawienie ludzi. :twisted:
Pozdrawiam
Adamski

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » wtorek 01 cze 2010, 00:22

Jak juz wspomnialem pracowalem w samorzadzie.Nie pisze zeby sie chwalic ale zeby Wam uzmyslowic Panowie/Panie,ze nie dopuszczacie takiej mozliwosci jak np.czesc(lub wiekszosc) radnych popiera we wszystkim burmistrza/prezydenta bez wzgledu na osobiste przekonania bo:a)ma z tego jakies korzysci lub znajomi radego je maja,b)moze stracic prace itp. Wydaje sie,ze wszystko jest takie proste-ale na papierze.Mamy piekne prawo i ustwy ale to ma sie nijak do rzeczywistosci.Prawda jest taka,ze burmistrz prawie w kazdej gminie ma w Radzie swoich klakierow ktorzy beda stanowic wiekszosc w glosowaniach na korzysc jego decyzji a osobiste wnioski radnych z ktorymi Burmistrz sie nie zgadza sa skazane z gory na porazke chocby byly powtarzane na kazdym posiedzeniu.
Tak to niestety pesymistycznie ta nasza rzeczywistosc wyglada :(
Przyjaciel ziemi złotostockiej

Zablokowany