Likwidacja sądu rejonowego

zlotasztabka
Sztygar
Sztygar
Relacja: Sympatyk

Likwidacja sądu rejonowego

Post autor: zlotasztabka » niedziela 22 sty 2012, 13:31

http://static.presspublica.pl/red/rp/pd ... 0sadow.PDF

Niezła sieczka z tymi sądami.
Jest już nowy budynek, napis Sąd Rejonowy w Ząbkowicach Śląskich, trzeba będzie zmienić na Wydziały Zamiejscowe Sądu Rejonowego w Dzierżoniowie.
Z tego co rozumiem w ZC-ach zostaną wydziały cywilny, karny i rodzinny i nieletnich. Czyli sąd pracy i wydział ksiąg wieczystych w Dzierżoniowie.

Wszyscy patrzą na burmistrza Orzeszka "czy załatwi" ale raczej już chyba sprawa przesądzona.

zlotasztabka
Sztygar
Sztygar

Re: Likwidacja sądu rejonowego

Post autor: zlotasztabka » środa 22 lut 2012, 22:00

Po wielu tygodniach rozmów i spotkań, przedstawiania argumentów, zaangażowania Samorządu Gminy Ząbkowice Śląskie, Powiatu Ząbkowickiego, Ministerstwo Sprawiedliwości zweryfikowało swoje stanowisko i uwzględniło nasze argumenty dotyczące pozostawienia w niezmienionej strukturze organizacyjnej Sądu Rejonowego w Ząbkowicach Śląskich.

W związku z powyższym, dziękujemy Ministrowi Sprawiedliwości Panu Jarosławowi Gowinowi, parlamentarzystom, a w szczególności Panu senatorowi Stanisławowi Jurcewiczowi oraz Panu posłowi Grzegorzowi Schetynie za merytoryczne wsparcie i zaangażowanie, a także wszystkim, którzy wspierali starania ząbkowickiego samorządu zmierzające do pozostawienia Sądu Rejonowego w Ząbkowicach Śląskich.

Roman Fester Marcin Orzeszek
Starosta Ząbkowicki Burmistrz Ząbkowic Śląskich
A jednak załatwił :lol: To duży sukces.

Zobaczcie jednak jak działa nasz kraj. Sądów wytypowanych do likwidacji była około setka. Dlaczego uczyniono wyjątek dla nas? Jeżeli władze samorządowe byłyby z innej partii niż rządząca czy też by się udało?
W sumie nie ma co narzekać, ważne że sąd pozostaje :D

_tomek
Gwarek
Gwarek
Relacja: Mieszkaniec
Kontakt:

Post autor: _tomek » środa 22 lut 2012, 22:26

Powiedz mi dlaczego to ma być dla nas duży sukces?
Jak nikłej części mieszkańców to dotyczy.
Przeniesiony miał być wydział Sądu Pracy i Księgi Wieczyste.

W Wydziale Ksiąg akurat byłem raz...i mogliby go śmiało przenieść gdzie indziej.
Z Legnickiego całe KW są już dostępne w internecie...a w Ząbkowicach może kilkaset na cały powiat, gdy panią pytałem czemu tak mało.."bo mamy małe środki tylko na digitalizację, dajemy tylko te w których są zmiany". Czyli dziadostwo.

Dla mnie byłaby większym sukcesem reorganizacja wydziału komunikacji w Starostwie Powiatowym...

Kurde zdecyduj się na przynależność partyjną :) raz chwalisz pisowców, a innym razem PO.

zlotasztabka
Sztygar
Sztygar

Post autor: zlotasztabka » środa 22 lut 2012, 22:33

Kiedy chwalę pis? Nie przypominam sobie.
Głosowałem na PO, sukces bo jest nowy budynek więc będzie wykorzystany zgodnie z przeznaczeniem.

zlotasztabka
Sztygar
Sztygar

Post autor: zlotasztabka » sobota 31 mar 2012, 14:13

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... rcow_.html

Polecam artykuł, a raczej ciekawą dyskusję w komentarzach.

ODPOWIEDZ