Złoty Stok - Gmina Fair Play 2007 i 2011

_tomek
Gwarek
Gwarek
Relacja: Mieszkaniec
Kontakt:

Złoty Stok - Gmina Fair Play 2007 i 2011

Post autor: _tomek » piątek 16 gru 2011, 17:08

Ostatnio w prasie burmistrz się chwalił, że jedzie do Warszawy w Pałacu odbierać nagrody...

Obrazek

To nie pierwszy artykuł tej gazety o Gminie Fair Play...ale jakże odmienny od tego:

Obrazek

Ile gmina wydała na tę tabliczkę?

Obrazek

Jak poinformował burmistrz 6-7 tys.

"-Jaka jest zasadność startowania drugi raz w tym konkursie?
-(...)Dla nas zmierzyć się z najlepszymi gminami w Polsce i być w gronie pięciu najlepszych".

nagranie:
http://spoko.eu.org/zlotystok/fair_play ... r_play.mp3

Cóż nawet to jest bujdą na resorach, bo w konkursie jest przyznawana nagroda główna, dwa wyróżnienia i 5 certyfikatów.

http://www.fairplay.pl/laureaci-gmina-fairplay2011.html

Pan burmistrz może powiedzieć
zmierzyliśmy się z garstką gmin Polski i spośród nich jesteśmy w pierwszej ósemce...

Co rzeczywiście jest znacznie lepszym wynikiem, niż w 2007, kiedy "startujących" było znacznie więcej.

http://www.gmina.fairplay.pl/artykuly.php?id=148

maadam
Sztygar
Sztygar

Re: Złoty Stok - Gmina Fair Play 2007 i 2011

Post autor: maadam » piątek 16 gru 2011, 21:14

Tomku nawet stwierdzenie, że jesteśmy w pierwszej ósemce jest błędne bo zobacz że tam jest wiele kategorii. Tak więc ZS w kategorii gmina turystyczna gdzie jest osiem gmin nie została nawet wyróżniona. Statuetkę dostała gmina Narewka!!! Co to za miejsce? I MNP mówi, że mierzymy się z najlepszymi. Tak jasne. Mnie to najbardziej wkurza, że MNP interpretuje i przekazuje wszystko jak mu się żywnie podoba. Że mierzymy się z najlepszymi- o przepraszam, jakieś 50% gmin w konkursie to nawet nie wiadomo gdzie leżą takie są ważne i znane. Potem wciska radnym, że jesteśmy w pierwszej piątce.

Jest tak.
Jest 6 kategorii. ZS był w "miasto turystyczne" i ta kategoria jest wymieniona jako pierwsza więc jakby na to nie patrzeć ZS też wymieniono jako pierwszy no bo w kategorii pierwszej -CO NIE OZNACZA PANIE BURMISTRZU, ŻE JESTEŚMY W CZOŁÓWCE!!! W naszej kategorii na osiem gmin jedna wygrała statuetkę a dwie wyróżniono. Złoty Stok się nie załapał. A radni podejrzewam nie weszli i nie zobaczyli czy ich burmistrz nie ściemnia i pewnie dalej wierzą, że te 6-7 tysięcy wydano dla PRESTIZU.

Po drugie to na sesji burmistrz pytał mnie:
"czy wie pani lie gmin startowało a ile przeszło do finału? no wie pani.?"
ja na to, że nie wiem i żeby nas oświecił
"niech pani sobie sprawdzi"

I teraz nie wiem o co mu chodziło bo na 2,5 tys gmin w Polsce w konkursie brało udział 72 gminy a 66 dostało certyfikat.
Pani się troszeczkę plątała co do wygranych i ja zrozumiałam że sa wliczeni w te 66 ale teraz jak sobie analizuję to co mówiła to nie wiem czy te 66 to gminy co dostały certyfikat a 6 to te co dostały nagrody w każdej kategorii.

Nawet jeśli odpadło 6 gmin to dlatego, że albo nie dostarczyły kompletu dokumentów bo miały to gdzieś albo nie zapłaciły w terminie.

Najgorsze jest to, że pięć z rzędu certyfikatów gwarantuje złotą statuetkę a 10 brylantową. Miejmy tylko nadzieję, że MNp nie ma aż takich prestiżowych ambicji aby przez 10 lat płacić te bzdrurne pieniądze aby dostać coś za zbieranie certyfikatów. Troche jak zbieranie naklejek w eko żeby dostać nóż. Tylko, że noże się przydają a tu...

I na koniec jeszcze co świadczy o niskim poziomie kultury i wielkim ego MNP tpo fakt, że odwołał się do "dyplomików z Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej".
Było to celowe poniżenie nas a dokładniej mnie w tym momencie. Pan burmistrz jednak nie zadał sobie trudu nawet poczytać o certyfikacie (tak jak nie pamięta nawet nazw sztolni które zwiedzają turyści).
Certyfikat daje POT (Polska Organizacja Turystyczna) a nie DOT a laureatami certyfikatu są takie miejsca jak Wieliczka czy takie osoby jak J. Owsiak. Do tego jest on bezpłatny i nie my sami się zgłosiliśmy ale nas zgłoszono jako jedyny podmiot z całego województwa. Taki certyfikat ostatnio otrzymały również forty w Srebrnej Górze.

Cała ta rozmowa była dla mnie smutna i poniżająca. Nie była to nawet rozmowa bo cały czas próbowano mnie zbić z tropu i zakrzyczeć. Zwłaszcza w innych tematach gdzie MNp na moje pytanie skierowane nota bene nie do niego, krzykną :a co to panią obchodzi"

Nic tylko pogratulować nam burmistrza i jego kultury osobistej!

maadam
Sztygar
Sztygar

Post autor: maadam » piątek 16 gru 2011, 22:13

matko co za matolstwo.Czy to ktokolwiek rzeczywiście wryfikował, sparwdzał i widział. Czy wystarczy, że burmistrz napisał a Fair play uwierzyło?

Oto kilka przykładów z opisu gminy na stronie Fair Play. Opisy dla inwestorów!

1)Urząd:

* szybkie i sprawne podejmowanie decyzji;
* decyzje i pozwolenia wydawane w krótkich terminach;
* wykwalifikowani i kompetentni pracownicy urzędu;
* kreatywni pracownicy urzędu; Niby jak skoro wszystkie decyzje podejmuje burmistrz?
* więcej niż 50% pracowników urzędu posiada wykształcenie wyższe;
* zwolnienia podatkowe;jasne zwłaszcza dla kopalni he he
* utrzymywanie zagranicznych kontaktów kulturalnych i biznesowych w ramach współpracy Miast Partnerskich;widział kto kiedy jakies miasto partnerskie i kontakty zagraniczne tu u nas?
* bliska współpraca władz lokalnych z przedsiębiorcami;to jest chyba moje ulubione! bardzo blisko współpracuje z burmistrzem Kopalnia, moja firma, męża i wszystkich moich znajomych ;-)
* proekologiczny charakter inwestycji gminnych; remontowanie kaplicy podczas mrozu - ekologiczy sposób aby nie śmierdziało farbą, remont wapienników bez uwzględniania odwodnienia aby woda i mróz same rozwaliły to diabelskie ustrojstwo!

2).Położenie
# dogodne położenie w pobliżu: Wrocławia, Opola; Co oznacza blisko?
# dogodne położenie w pobliżu lotniska osobowego: Wrocław;

3).Kultura/sport/rekreacja
*ścieżki rowerowe: 70 km - Tomku to pytanie do Ciebie. Jak to jest u nas. WYgląda, że bardzo tego wiele.
*stoki i trasy narciarskie - możliwość uprawiania narciarstwa (biegowego, zjazdowego itp.);zjazdowego na niewybudowanym wyciągu- co to za bzdury są ?
*szlaki górskie o zróżnicowanym stopniu trudności - możliwość uprawiania turystyki pieszej i wspinaczki;wspinaczki? ja się trochę wspinałam i powiedzcie mi gdzie w gminie mozna się wspinać? Gdzie są drogi ospitowane, gdzie na mapach? Gdzie?
*dostępne dla wszystkich boiska sportowe;od kiedy dostępne bo jakos sobie nie przypominam- trochę na wyrost pochwalone
*utrzymywanie i tworzenie tradycji kulturowej: zespoły folklorystyczne, rękodzieło ludowe itp.;nie żebym się czepiała Złotego Potoku ale co jeszcze? mamy jakiś rękodzielników prawdziwych poza panem od zbroi? mamy FOLKOEW zespoły. Czy zwykły zespól jest zaraz zespołem folkowym i ludowym?

4).Szkolnictwo i nauka:

* wykwalifikowana kadra naukowa;
* wysoki poziom kształcenia w szkołach;
* wysoki standard wyposażenia placówek oświatowych;
* bogata i zróżnicowana oferta bibliotek publicznych; musze zajżec do lasek i porobić fotki i wysłac do fair play :-)
* wsparcie procesu rozwojowego nauczycieli przez władze gminy;na każdej radzie słyszę jak burmistrz mówi:pani dyrektor musi sobie znaleźć pieniądze w budżecie i tak gospodarować aby starczyło.

5).Społeczeństwo:to też mnie trochę bawi :-)

* wysoki poziom aktywności mieszkańców;w mieście gdzie prawie miloin procent to emeryci to stwierdzenie jest zupełnie nietrafione. Bezrobocie chyba ze trzysta procent i połowa mieszkańców kozystająca z pomocy społecznej
* ludzie chętni do pracy;Tak to widać zwłaszcza jak robimy nabór w marcu:-) wiem wiem, nie każdy chce pracować w kopalni no ale z braku laku i taka praca dobra
* dobrze działająca opieka socjalna;tu się zgodzę
* dbałość o bezpieczeństwo publiczne;likwidacja komisariatu w sposób znaczący podniosła bezpieczeństwo w mieście !!!
* gościnni i życzliwi mieszkańcy;tu tez bym cos napisała ale zaraz mnie zjecie :-)
* mieszkańcy oczekujący nowych inwestycji;tak! To widac jak tłumy ludzi pędziły oglądać wapienniki i np. remont studni na Wisniowym Sadzie. Chyba o inne inwestycje chodzi mieszkańcom a o inne MNP.

6)Infrastruktura
*niskie koszty prowadzenia działalności gospodarczej - niskie koszty mediów technicznych;he he, zwłaszcza niskie koszty gazu z gazociągu i miejskiego ogrzewania. Co za bzdura!
*ułatwienia i ulgi dla inwestorów;jakie, o których wie ktoś z miasta?
*na terenie powiatu dostęp do:co to w ogóle za argument!!! a widział ktoś powiat bez urzędu skarbowego i starostwa powiatowego!? Co za imbecylizm. To jak sprzedając dom pisać : w domu zastosowano szereg udogodnień takich jak wybicie otworów okiennych i dżwiowych. Alleluja!

* Sądu Rejonowego,
* Urzędu Skarbowego,
* Starostwa Powiatowego;
7).corocznie zwiększane środki z budżetu gminy przeznaczone na inwestycje własne;Tomuś, tys świetny w grzebaniu w budżetach, Zobacz jak to się ma.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » piątek 16 gru 2011, 23:49

Jedna wielka ściema..."Modernizacja roku" też taka była....obiekt wybrano do drugiego etapu...a potem go zobaczyli :)

6)Infrastruktura
*niskie koszty prowadzenia działalności gospodarczej - niskie koszty mediów technicznych

hehe, z mediów technicznych to jest woda z Gertrudy i rzeczywiście darmo :)

3).Kultura/sport/rekreacja
*ścieżki rowerowe: 70 km - Tomku to pytanie do Ciebie. Jak to jest u nas. WYgląda, że bardzo tego wiele.

Dobrze wygląda. Trasy poprowadziłbym inaczej, ale to już kwestia gustu.
To wielki potencjał gminy. Spróbuj tylko odnaleźć mapę, którędy prowadzą....
Choćby jeden folderek zrobić.. Bardo daje książkę...

A po wypożyczalni rowerów chyba ślad już nie został.

7).corocznie zwiększane środki z budżetu gminy przeznaczone na inwestycje własne;

Szkoda gadać...ale mówię Wam 200tys. co roku władowane w remonty lamp - mówię Wam lampy mamy zaj......e

na wszystko inne jest coraz mniej...

----------------

Zobacz odnośnik "Oferta Inwestycyjna" z www.zlotystok.pl

http://zlotystok.pl/asp/pl_start.asp?ty ... 4&strona=1

Szkoda gadać...To nawet jest "aktualizowane"...
dodano:

- Naturalny staw kąpielowy, wykorzystywany również zimą jako lodowisko.

ale zapomniano wyciąć:

10. Staw kąpielowy - Teren inwestycyjny składa się z działki o numerze ewidencyjnym:775

REX
Sztygar
Sztygar

Post autor: REX » sobota 17 gru 2011, 09:29

Skład osobowy: POchodzą ze strony Internetowej urzędu

Burmistrz
Stanisław Gołębiowski
Skarbnik
mgr Irena Biskupska
Sekretarz
mgr inż. Barbara Tomasik – Korman,
Inspektor ds. Księgowości Budżetowej
Małgorzata Drewniak,
Młodszy Referent ds. Księgowości Budżetowej
mgr Agnieszka Wendel,
Referent ds. Poboru Podatków i Opłat
mgr inż. Monika Król,
Podinspektor ds. Wymiaru Podatków i Opłat
mgr Katarzyna Cichoń,
Inspektor ds. Księgowości Budżetowej i Wymiaru Podatków
Mariusz Jędrzejowski,
Inspektor ds. Bezpieczeństwa, Obronnych i Zarządzania Kryzysowego
mgr Zbigniew Gaweł,
Inspektor ds. Kadr i Oświaty
Barbara Zarzecka,
Młodszy Referent ds. Organizacyjnych
mgr Dagmara Ostapiuk,
Inspektor ds. Społecznych
mgr Monika Marmura – Brysiak,
Informatyk
inż. Paweł Żurawiak,
Kierownik USC i Referatu Spraw Obywatelskich
Halina Kasprzyk, Zastępca Kierownika USC
mgr Dorota Smereczyńska,
Inspektor ds. Zamówień Publicznych
mgr inż. Jadwiga Chiciak,
Podinspektor ds. Inwestycji
mgr inż. Bartłomiej Zawadzki,
Inspektor ds. Leśnictwa i Ochrony Środowiska
mgr inż. Piotr Cichoń, Inspektor ds. Gospodarki Komunalnej
Grażyna Dec,
Inspektor ds. Planowania Przestrzennego i Gospodarki Nieruchomościami
Krystyna Wargacka,
Podinspektor ds. Rady Miejskiej
mgr Weronika Gołdyn,
Radca Prawny
mgr Marek Ociepa
Inspektorem moze byc w naszym urzedzie człowiek bez wyższego wykształcenia i popdlega mu pracownik podinspektor z wyższym wykształceniem. W USC mozna normalnie porozmawiać i załatwić sprawę z panią Dorotą, a emerytka ale niezbędna pani K szuka pieczątek na dokumentach brytajskich i stwierdza że to nie jest np akt zawarcia małżeństwa. FAIR PLAY

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Post autor: WNO FOLLOWER » sobota 17 gru 2011, 10:04

maadam pisze:Tak więc ZS w kategorii gmina turystyczna gdzie jest osiem gmin nie została nawet wyróżniona. Statuetkę dostała gmina Narewka!!! Co to za miejsce? I MNP mówi, że mierzymy się z najlepszymi.
Burmistrz ma niestety rację. Już po stronach internetowych widać że do Narewki nam daleko. Przejrzyjcie kalendarium wydarzeń kulturalnych i sportowych.

GMINA NAREWKA
http://www.narewka.pl/

PORTAL TURYSTYCZNY
http://www.turystyczna.narewka.pl/

GOK
http://www.gok.narewka.pl/strona,aktual ... ,2,96.html

OSiR (o tym piszę w wątku sport w ZS)
http://www.osir.narewka.pl/strona,aktua ... ,2,96.html

Biedne Podlasie więc promocja niewyszukana, po prostu film na youtube:

Co ciekawe gminie turystycznej również "grozi" inwestycja przemysłowa:
http://www.tvn24.pl/12692,1565514,0,1,r ... omosc.html
maadam pisze:Że mierzymy się z najlepszymi- o przepraszam, jakieś 50% gmin w konkursie to nawet nie wiadomo gdzie leżą takie są ważne i znane.
Jak to sama mówisz "trochę pokory" :wink:

Cieszyłbym się gdyby ZS dorównał Narewce chociażby tylko pod względem wizytówki w internecie.
Z ostatnich rozmów wiem, że sporo ludzi w Bystrzycy Kłodzkiej czy okolicach wie o Złotym Stoku czy nawet Kopalni Złota tyle tylko... że jest, bo byli 10 lat temu z rodziną i "pływali pontonem". Jest sporo do roboty w kierunku "uświadamiania atrakcyjności turystycznej".

I nie jeździj po Kłodzku bez świateł bo Cię policja zatrzyma :wink:
Ostatnio zmieniony sobota 17 gru 2011, 11:41 przez WNO FOLLOWER, łącznie zmieniany 2 razy.
Miasteczko zamieszkiwała bowiem bardzo dziwna społeczność.
ROZDZIAŁ I 41 KUSZENIE ŚW. ANTONIEGO

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek

Post autor: WNO FOLLOWER » sobota 17 gru 2011, 10:17

maadam pisze: dbałość o bezpieczeństwo publiczne;likwidacja komisariatu w sposób znaczący podniosła bezpieczeństwo w mieście !!!
Czy obecność policji daje bezpieczeństwo?

Zadanie dla spostrzegawczych :lol: Odpowiedzi proszę na priv.
Profil której z poszukiwanych listem gończym osób przez ząbkowicką policję znajduje się na facebooku?

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek

Post autor: WNO FOLLOWER » sobota 17 gru 2011, 11:37

maadam pisze:utrzymywanie zagranicznych kontaktów kulturalnych i biznesowych w ramach współpracy Miast Partnerskich;widział kto kiedy jakies miasto partnerskie i kontakty zagraniczne tu u nas?
Będąc doradcą burmistrza poleciłbym mu właśnie rozmowy z wójtem Narewki na temat partnerstwa. Tylko czy by chcieli?
Gmina podobnej wielkości, co ciekawe 23 wioski wymienione na stronie:
http://www.narewka.pl/strona,solectwa_i ... ,1,83.html

Ja tam muszę pojechać na urlop :!: Serdeczne dzięki maadam (oczywiście tym razem bez żadnej ironii)

Czyli może ta nagroda ma wartość a nasz burmistrz zrobił niezły PRowy lans? Kto przejrzy i skonfrontuje osiągnięcia innych samorządów laureatów? Ja muszę lecieć i tak miałem już nie pisać ale nie jest tak łatwo :lol:

Awatar użytkownika
maad
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: maad » sobota 17 gru 2011, 12:25

WNO FOLLOWER pisze:
maadam pisze: dbałość o bezpieczeństwo publiczne;likwidacja komisariatu w sposób znaczący podniosła bezpieczeństwo w mieście !!!
Czy obecność policji daje bezpieczeństwo?
Generalnie WNO obecność Policji poprawia moje samopoczucie - nie wiem, jak u Ciebie?
Pochodzę też z małego miasteczka i nie wyobrażam sobie, żeby tam nie było komisariatu - tak samo bardzo mnie dziwi, że w Stoku takowego nie ma.
Obecność Policji daje poczucie bezpieczeństwa i tak jest wszędzie (PREWENCJA).
Może Twoje pytanie znów było ironiczne, lub z przymrużeniem oka. Ja nie załapałem.

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek

Post autor: WNO FOLLOWER » sobota 17 gru 2011, 12:34

Jasne jasne, policja musi być. Myślę że nikt nie ma co do tego wątpliwości.

Kiedyś mi ukradli tablice rejestracyjne z samochodu
(teraz mam na wkręty ale jak patrzę na samochody i widzę, że 99,9 % tablic trzyma się na durnych plastikach to mam żal dlaczego akurat to mi ukradli :evil: 170 zł w plecy )
i nie mogłem się doprosić na policji zwykłego papierka który był wymagany przez urzędnika w starostwie. Musiałem obejść chyba 8 pokoi aż w końcu z wielką łaską ktoś się zlitował. Wkurzyłem się na policję ząbkowicką.

Oczywiście masz rację, komisariat by się przydał - to była ironia. Pocieszmy się że i tak ZS to w miarę bezpieczne miasteczko. Ale Ty możesz na to patrzeć inaczej przez pryzmat np. kradzieży. Mi ukradli w Ząbkowicach a tam jest komisariat.
Co zrobić :?:

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek

Post autor: WNO FOLLOWER » sobota 17 gru 2011, 21:14

maadam pisze:*na terenie powiatu dostęp do:co to w ogóle za argument!!! a widział ktoś powiat bez urzędu skarbowego i starostwa powiatowego!?
Tak, jest dużo takich powiatów w Polsce, najbliżej powiat wrocławski, który swoim terenem nie obejmuje Wrocławia:
Obrazek
a siedziba starostwa powiatowego znajduje się we Wrocławiu, a płatników podatków obsługuje I URZĄD SKARBOWY WE WROCŁAWIU z siedzibą we Wrocławiu (czyli poza terenem powiatu).

Trochę to na pozór skomplikowane ale tylko w ten sposób mogę zrozumieć to co burmistrz ma na myśli.

Niemniej jednak masz rację, to głupota podawać takie rzeczy w mocnych stronach. Mieszkając np w Podzamku aby załatwić sprawę w urzędzie gminy wyjeżdżamy poza teren gminy wiejskiej Kłodzko do miasta Kłodzka (czyli na teren innej gminy), a mieszkaniec Lasek nie musi opuszczać gminy bo jedzie do ZS. ALE JAKIE TO MA ZNACZENIE???

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek

Post autor: WNO FOLLOWER » sobota 17 gru 2011, 21:36

E tam sprawdziłem, wszyscy tam walą tą samą ściemę :!:

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek

Post autor: WNO FOLLOWER » niedziela 18 gru 2011, 10:21

WNO FOLLOWER pisze: Zadanie dla spostrzegawczych :lol: Odpowiedzi proszę na priv.
Profil której z poszukiwanych listem gończym osób przez ząbkowicką policję znajduje się na facebooku?
Wiem, trudne :-)e005
W nagrodę zabiorę do Nachodu na hokeja :D

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek

Post autor: WNO FOLLOWER » niedziela 18 gru 2011, 11:22

Dobra nie szukajce bo jeszcze go ktoś wsypie, a to mój dawny kolega.

Mi tylko chodzi że ten człowiek kpi sobie z policji wystawiając ileś tam zdjęć na profilu podobnych do tego ze strony policji ząbkowickiej w zakładce osoby poszukiwane listem gończym. Ja rozumiem, że budżet jest kryzysowy i może nie opłaca się szukać tego człowieka, ale facebook ma chyba jakiegoś administratora do którego można napisać aby zablokowali ten profil aby tacy internauci jak ja nie wytykali tego. Nie zakładam oczywiście tego, że policja nie wie, iż jak się kogoś poszukuje to pierwsze kroki kierujemy właśnie na profile społecznościowe w necie. Chyba że już go nie szukają (wtedy aktualizujemy bazy danych) albo on nie wie, że jest poszukiwany.

Inna sprawa to latanie po tych pokojach jak ten Józef K. w celu otrzymania prostego druku, WYMAGANEGO PRZEZ INNY URZĄD PAŃSTWOWY. W końcu facet zaczął pisać i pyta się jak się pisze (...i tu marka francuskiego samochodu).

Rozumiesz już maad moją ironię?

REX
Sztygar
Sztygar

Post autor: REX » niedziela 18 gru 2011, 18:39

Pani Jasia napisała do mnie liścik w którym pyta czu wiem jakie studia kończyli nasi urzędnicy. Pani Jasiu nie wiem ale wiem że ich kierunki które ukończyli ni jak się maja do zajmowanych stanowiesk. Nie obrazam pani K tylko stwierdzam fakt. Jeśli kierownik USC bierze do ręki dokument brytyjski i szuka na nim pieczątki po czym pyta co to jest tu nie ma pieczątki itd to znaczy że ja tę kobietę obrażam czy ona sama z siebie robi ofiarę. Ilu naszych urzędników zna i jakie języki obce. Obcinacie pieniądze na radę miejską pozwalając tym samym na podwyżki dla urzędników. I jest Fair Play czy jest to chore

Awatar użytkownika
maad
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: maad » poniedziałek 19 gru 2011, 10:02

WNO FOLLOWER pisze: Czy obecność policji daje bezpieczeństwo?
WNO FOLLOWER pisze:Dobra nie szukajce bo jeszcze go ktoś wsypie, a to mój dawny kolega.

Mi tylko chodzi że ten człowiek kpi sobie z policji wystawiając ileś tam zdjęć na profilu podobnych do tego ze strony policji ząbkowickiej w zakładce osoby poszukiwane listem gończym. Ja rozumiem, że budżet jest kryzysowy i może nie opłaca się szukać tego człowieka, ale facebook ma chyba jakiegoś administratora do którego można napisać aby zablokowali ten profil aby tacy internauci jak ja nie wytykali tego. Nie zakładam oczywiście tego, że policja nie wie, iż jak się kogoś poszukuje to pierwsze kroki kierujemy właśnie na profile społecznościowe w necie. Chyba że już go nie szukają (wtedy aktualizujemy bazy danych) albo on nie wie, że jest poszukiwany.

Inna sprawa to latanie po tych pokojach jak ten Józef K. w celu otrzymania prostego druku, WYMAGANEGO PRZEZ INNY URZĄD PAŃSTWOWY. W końcu facet zaczął pisać i pyta się jak się pisze (...i tu marka francuskiego samochodu).

Rozumiesz już maad moją ironię?
Co ma obecność Policji w mieście do portali społecznościowych, albo do tego jak się piszę markę samochodu??
Kompletnie już nie rozumiem Twojej ironii WNO (pomijam fakt, że jesteśmy w wątku Gmina Fair Play)

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek

Post autor: WNO FOLLOWER » poniedziałek 19 gru 2011, 10:10

OK, nie rozumiemy się :wink:
Zresztą to inny wątek, masz rację.
Pozdrawiam

Chodzi o to, że policja działa do d..., TO SKANDAL ŻEBY CZŁOWIEK POSZUKIWANY LISTEM GOŃCZYM bez skrępowania ogłaszał się na facebooku, na dole strony informacja: Ktokolwiek zna miejsce pobytu wyżej wymienionych osób proszony jest o powiadomienie... to ja mam wyręczać policję? Przecież to oni dostają podwyżki, nie ja.
Przecież jest prewencja - rewir dzielnicowych, jeżdżą tylko w kółko Kamieniec - Złoty Stok, obecność komisariatu coś tu zmieni? Taki sam stres jak pójdziesz na komisariat w Ząbkowcach, Kamieńcu czy Złotym Stoku.
Zresztą, nie było tematu.

maadam
Sztygar
Sztygar

Post autor: maadam » poniedziałek 19 gru 2011, 12:43

a ja nadal uważam, że gdyby nie to że wszedłeś na stronę Narewki to nie miałbyś zielonego pojęcia gdzie to jest. A skoro nie wiesz gdzie to jest to znaczy, że nie jest to najlepsze bo o tym nie wiesz. Tak więc nie filozuj bo to właśnie o to chodzi. Smutne jest owszem, że taka Narewka jest 100 razy lepsza od nas ale nie znaczy, że jest najlepsza.

Połowy z tych gmin nie wiadomo gdzie sa i co tam mają najlepszego.

Cały ten konkurs jest po to, żeby takie małe pierdziochy mogły się pochwalić czymś tam i jakimś certyfikatem.

Duże gminy się tym nie zajmują bo szkoda gadać - dlatego napisałam, że nie są to najlepsi.

dwa, że z tymi gminami nawet mi się nie chce z tobą filozofie rozmawiać. Dla mnie- normalnego człowieka jest to nonsens i nie jest to mocna strona, że mamy urząd skarbowy w Ząbkowicach a już tym bardziej, żadna to złotostocka zasługa czy silna strona do inwestowania. No ale ty filozof masz widzę często odmienne zdanie :-)

Za światła dzięki. Jakoś mnie zamroczyło :-)

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek

Post autor: WNO FOLLOWER » poniedziałek 19 gru 2011, 14:43

Do Narewki się muszę wybrać :D

Z tymi urzędami to tak mi przyszło do głowy, że o to może chodzić co zilustrowałem. Potem zobaczyłem na inne gminy i widzę że to ściema.

Mało kto nadąża za moim poczuciem humoru ale jak się wychowało na KOC-u to co zrobić? :wink:

maadam
Sztygar
Sztygar

Post autor: maadam » poniedziałek 19 gru 2011, 14:44

:-)

wiesz , że na forum nie widać gęby:-) i nie widać czy gęba się cieszy czy płacze :-)

ODPOWIEDZ