Rada Miejska - Komisja Rewizyjna

_tomek
Gwarek
Gwarek
Relacja: Mieszkaniec
Kontakt:

Rada Miejska - Komisja Rewizyjna

Post autor: _tomek » niedziela 04 gru 2011, 17:57

Przesłuchałem dziś ostatnią komisję rewizyjną, której obradom przewodniczy Radny Wojciech Król - prezes klubu sportowego Unia Złoty Stok.

Radny Król mnie mile zaskoczył, bo po roku w końcu zaczął występować w sprawach w których mieszkańcy pokładali w nim nadzieję - sprawy sportu, boisk itp.
Wspierał go w tej sprawie Radny Zbigniew Śleziak - prezes klubu sportowego Orzeł Mąkolno.

Tu jest nagranie tej części obrad:
http://www.spoko.eu.org/zlotystok/rada% ... a_sala.mp3

W czasie omawiania budżetu 2012 p. Król zapytał:
Król: "jakieś są przewidziane koszty związane z utrzymaniem boisk(...)?"
Burmistrz odpowiedział, że boiska są przekazane szkole i dyrektor szkoły ma nimi zarządzać w ramach subwencji oświatowej.

Król: "panie burmistrzu to co Pan mówi to jest taka czysta teoria natomiast praktyka wygląda zupełnie inaczej".

Król: "no to dzisiaj mamy 24 listopada, czyli boiska formalnie, tak jak Pan mówi są oddane już od dwóch miesięcy, a dopiero po upływie dwóch miesięcy zostanie załatwiona kwestia regulaminu i jakichś ustaleń szczegółowych.(...)"
--------------------------------

Śleziak: "na sali gimnastycznej jest możliwość zrobienia coś z tym parkietem(...)żeby tam się nie pozabijać"

MNP: "trzeba moczyć buty"

Ś: "Nawet dzieci jeżdzą na zawody i mówią: wszędzie jest fajnie, wszędzie jest ta guma, tylko u nas....było to nowe było to fajne...jest katastrofa"

MNP:"Dobrze, będzie złożony wniosek do p. dyrektor, żeby znalazła taki środek, który będzie antypoślizgowy dla butów"

Ś: "A może jest coś takiego faktycznie".

MNP: "Jeżeli cokolwiek, to tylko w takiej formie możemy tutaj rozeznawać temat"

------------------

Król: "Jak zrobić to żeby zmienić regulamin korzystania z sali. Chodzi mi o punkt odnoszący się do korzystania w sobotę. Mam dużo sygnałów od osób indywidualnych ze Złotego Stoku i z gminy, że skorzystanie z sali w sobotę graniczy z cudem."
(...)

Skarbnik: "Tu dzierżawca też się zabezpiecza, przeważnie jak zgrupowania przyjeżdzają na weekendy, na soboty, żeby miały pewność, że grupy będą mogły sobie ram pograć"

Król: "Dobrze to można ten regulamin skonstruować tak, że owszem dzierżawca w takich sytuacjach jak przyjeżdzają grupy i obozy to ma jakieś pierwszeństwo (...) tak to wychodzi na to, że po prostu no nie można się tam w sobotę dostać, jedna pani mi to zgłasza, druga, trzecia, mamy studentów różnych, którzy przyjeżdzają na weekend do Złotego Stoku i w sobotę nie mogą nic pograć(...)jak to ugryźć"

MNP: "Zobaczę jak to w regulaminie jest, pani dyrektor twierdzi, że nie ma przeszkód, żeby w sobotę wynająć"

Skarbnik: "Tylko, że zapis, żeby nie ograniczał, a taki regulamin dzierżawca może, bo wiadomo, że nikt nie zgłasza grupy, wcześniej sobie rezerwują(...)"

Król: "Dzierżawca, dzierżawca, to jest, kto to jest dzierżawca? Pani mówi dzierżawca myśląc o panu Borowcu. Pan Borowiec przecież nie jest teraz właścicielem sali, także w sumie co ma dzierżawca"

Skarbnik: "Dzierżawi hotel"

Król: "Dobrze niech sobie dzierżawi sobie hotel (...)"

Skarbnik: "aaa, bo sala to jest szkoły"

MNP i Skarbnik: "Ma obiecane, że będzie miał dostęp w pierwszej kolejności"

Król: "Dobrze jeżeli mówimy o pierwszej kolejności, tzn, że zakładamy, że jest jakaś druga kolejność. W tej chwili zapis w regulaminie jest taki, że drugiej kolejności nie przewiduje(...)jest tutaj mowa tylko o przyjezdnych, nie ma mowy o mieszkańcach Złotego Stoku, o mieszkańcach gminy"

MNP: "Sprawdzimy jak to tam jest z literalnego punktu widzenia"

------------------------------------------

BRAWO KRÓL
BRAWO ŚLEZIAK

---------------------------------

I biłbym brawo, gdyby nie to, że Król to przewodniczący komisji rewizyjnej.
Przepisy ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym w sposób jedynie ogólny odnoszą się do zakresu zadań oraz trybu działania komisji rewizyjnej. Zgodnie z art. 18a ust. 1 tej ustawy, rada gminy kontroluje działalność wójta, gminnych jednostek organizacyjnych oraz jednostek pomocniczych gminy; w tym celu powołuje komisję rewizyjną. Stosownie natomiast do ust. 3 wskazanego przepisu, komisja rewizyjna opiniuje wykonanie budżetu gminy i występuje z wnioskiem do rady gminy w sprawie udzielenia lub nieudzielenia absolutorium wójtowi, przy czym wniosek w sprawie absolutorium podlega zaopiniowaniu przez regionalną izbę obrachunkową. Ponadto, zgodnie z art. 18a ust. 4 zd. 1, komisja rewizyjna wykonuje inne zadania zlecone przez radę w zakresie kontroli. .
Uprawnienia komisji są tak szerokie, że pozwalają jej nawet przeprowadzić kontrolę wynagrodzeń w szkole :)
patrz tu: http://www.abc.com.pl/pytanie/1265/6

Zamiast pytać o to z częstoliwością raz na rok, może Pan pójść do burmistrza, zapytać o to, a po takich ustaleniach (jake miał Pan powyżej) od razu włączyć punkt:
"Wydanie opinii w sprawie trudności z dostępem mieszkańców do gminnych obiektów sportowych".

Panią dyrektor szkoły może Pan sam na taką komisję zaprosić i przepytać dlaczego do tej pory nie ma regulaminu użytkowania, jak planuje finanse na utrzymanie boisk, a w szczególności dlaczego praktyka różni się od teorii w zakresie dostępu do nich.

--------------------------
Ale w Złotym Stoku to śmiechu warte, bo Radny Król jest także nauczycielem, a dyrektor szkoły jego przełożonym....
Przecież codziennie się spotykają! :-)e044

Gminny obiekt jakim jest sala gimnastyczna to jak widać prywatny folwark, a nowe boiska pewnie niedługo się nim staną.

Mentalista
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Re: Rada Miejska - Komisja Rewizyjna

Post autor: Mentalista » poniedziałek 05 gru 2011, 23:54

Nie wiem do końca za co ten nasz Tomeczek obu Panom brawo bije. Cała komisja przypomina mi podszczypywanie panienek na zabawie wiejskiej. Zarówno chłopaki jak i dziewczyny tego chcą tak, więc wszystkim wszystko pasuje. Co z tego, że prezesi wypytują MNP o rzeczy, które kują w oczy od dawna i tak się z nimi nic nie robi.
Jedni udają, że coś robią i działają, MNP zadowolony z podjętej walki na komisji a jak chłopaki za wysoko podskoczą to im paluszkiem pokiwa - tak więc nie podskakiwać, bo się kasa na szachy skończy a w Mąkolnie ktoś inny może dach stawiać na magistrackich budynkach!!!
Parkiet na sali puchnie od początku historii sali, boiska wiszą jak pranie na sznurku i nie ma chętnych do ściągnięcia bo prasować trza, temat wynajęcia sali też do najświeższych nie należy i wiele środowisk narzekało na organizację tego przybytku, który nawet nie wiadomo do kogo należy - pani skarbnik się obudziła. A na koniec dowiadujemy się, że przy "stoliku" może nawet nakrytym ktoś Panu Borowcowi obiecał, że ma pierwszeństwo - i jak ten biedny Czarnecki miał wygrać jak tu takie plecy się ma.
Może zatrzymamy się na chwilę przy tych boiskach. Mam jakieś obawy, że MNP posłuży się zamieszaniem z nimi związanym podczas przyszłorocznych wyborów, konkursu na dyrektora szkoły. Już raz próbował się pozbyć Pani Agaty i nie wyszło albo weszło na wokandę sądową i temat umilkł. Teraz papierki się naskłada, że Pani dyrektor z kompleksem boisk sobie nie radzi, że gumki na parkiet znaleźć nie może, że sala źle zarządzana itd. Komisji się zapoda i już punkcików zabraknie. Tak więc może i Pan Wojciech Szachista jeszcze złą robotę swojej chlebodawczyni robić. Tak więc jakby się nie obrócił d..a zawsze z tyłu.

Kolejny raz podkreślę poziom spotkania. Czy ci ludzie wiedzą, że są nagrywani - wiocha straszna.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 06 gru 2011, 00:13

Mentalista pisze:Teraz papierki się naskłada, że Pani dyrektor z kompleksem boisk sobie nie radzi, że gumki na parkiet znaleźć nie może, że sala źle zarządzana itd.
Salę oddali, bo ktoś jej musi pilnować. "Dzierżawcy" jest najbliżej...i skrzynkę na pieniądze ma...jak słychać wszystko byłoby OK, gdyby jeszcze chciało mu się tam siedzieć w sobotę i niedzielę.

Boisk wiadomo, że nie ma kto pilnować - bo jak? ani stróżówki, ani etatu nie ma :)

Na kamery też nie dali...wydać 1,5 mln i zaoszczędzić 30 tys. na kamery. :(
Tą niegospodarnością mogliby się panowie zająć...

Niedługo jeszcze dyrektorka szkoły zamiast uczyć dzieci, będzie jeszcze zaopatrywać osiedle w ciepło.

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » wtorek 06 gru 2011, 00:32

_tomek pisze:Niedługo jeszcze dyrektorka szkoły zamiast uczyć dzieci, będzie jeszcze zaopatrywać osiedle w ciepło.
E tam Pani dyrektor chyba dzieci już nie uczy. Ale co prawda to prawda MNP już jej przyszłość jako lokalnego biznesmena szykuje. A w łączniku piekarnia miejsce znajdzie i może jakiś pasaż handlowy z H&M, CCC, Empikiem i Lidlem. Trza było biznes studiować a nie AWF i pewnie nieskończoną liczbę podyplomówek. MNP kierunek rozwoju nam wszystkim wskarze.
_tomek pisze:Boisk wiadomo, że nie ma kto pilnować - bo jak? ani stróżówki, ani etatu nie ma
Tu chyba nie chodzi o pilnowanie tylko o używanienie. Po coś to zostało wykonane - po to aby służyć społeczeństwu - czyli panu, pani, dzieciom, lekarzom, ślusarzom, sportowcom, akwarystom, gołębiarzom itd itp.
_tomek pisze: "Dzierżawcy" jest najbliżej...i skrzynkę na pieniądze ma...jak słychać wszystko byłoby OK, gdyby jeszcze chciało mu się tam siedzieć w sobotę i niedzielę.
A to wtedy by nie było Tiguana tylko Touareg. A to różniaca klasy jak A klasa do Okręgówki.

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » wtorek 06 gru 2011, 11:20

mentalista pisze:
A to wtedy by nie było Tiguana tylko Touareg. A to różniaca klasy jak A klasa do Okręgówki.

Juz bez przesady , to ze ktos sie dorobil nie trzeba odrazu po nim jechac

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 02 lut 2012, 13:32

Wracam do tematu.

To jest strona szkoły...
http://www.szszlotystok.pl/index.html

A chciałbym na niej zobaczyć regulamin korzystania z sali gimnastycznej.

A w nim punkt:

ZEZWALAJĄCY NA ODWOŁYWANIE ZAJĘĆ Z WF Z POWODU KORZYSTANIA Z SALI GOŚCI Z SPORTKOMPLEKSU.

NIE MA?

NO TO JUŻ NASTĘPNY TEMAT MAMY DLA p. Króla....tylko czy on się odważy zapytać? (retoryczne).

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 02 lut 2012, 13:53

Chciałbym zaznaczyć, że uważam, że odwoływanie WF przy obecnych temperaturach jak najbardziej ma sens...tak jak jakichkolwiek innych zajęć tam.

Po prostu ogrzewanie tej sali przy tych temperaturach to potworne koszta.

Awatar użytkownika
pablo
Rotman
Rotman

Post autor: pablo » czwartek 02 lut 2012, 22:05

z tym ogrzewaniem nie jest tak do końca bo w czasie zajęć powinno być min.18 stopni a prawda taka ze jest oszczędność i jest średnio 14-15 a w takie mrozy to już nie mówię

nikt tego nie pilnuje bo w sumie jak jest wf to jest ciepło !!! ale tez jest jeden minus ja jak tam ostatnio byłem to to obecne ogrzewanie jak jest na full-a i długo puszczone to jest dziwny zapach nie jest to dym tylko taki specyficzny ale niby nie szkodliwy bo czujniki nie piszczą

Awatar użytkownika
Sylwester
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: Sylwester » piątek 03 lut 2012, 01:14

A ja tylko dodam, ze moze Wojtek Krol powinien startowac na burmistrza :idea: :wink: :?:

Pozdrawiam
Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami.

maadam
Sztygar
Sztygar

Post autor: maadam » piątek 03 lut 2012, 14:11

miałam komentować pana Króla na burmistrza ale chyba się powstrzymam.

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » piątek 03 lut 2012, 15:42

maadam pisze:miałam komentować pana Króla na burmistrza ale chyba się powstrzymam.
Co autor miał na myśli pisząc ten tekst bo jakoś ciężko sens wyciągnąć.

katrinaaa123
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: katrinaaa123 » piątek 03 lut 2012, 18:31

Ja mam pytanie do ludzi którzy czytają to forum i może coś na ten temat wiedzą.
Moje dziecko chodzi na treningi piłkarskie (płatne) zorganizowane przez p. Króla, które odbywają sie na sali w szkole. W tym tygodniu zostały odwołane ponieważ przebywa w hotelu jakaś grupa.
Jak wygląda tak na prawde sprawa sali sportowej? Czy po południami mozna na przykład umówić sie i iść zagrać ze znajomymi w kosza? Ile to kztuje i dla kogo idzie ta kasa?

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » piątek 03 lut 2012, 19:07

katrinaaa123 pisze:Ja mam pytanie do ludzi którzy czytają to forum i może coś na ten temat wiedzą.
Ale o co pytasz...przecież masz wszystko w tym wątku!
MNP i Skarbnik: "Ma obiecane, że będzie miał dostęp w pierwszej kolejności"
No i ma!

I Król mimo, że to widzi, ba! nawet w tym uczestniczy! to musi cicho siedzieć.

To po prostu żenujące...

Sylwester! Proszę broń tu swojego kandydata na burmistrza...
Pchał się do Rady! Został przewodniczącym Komisji Rewizyjnej - właśnie tej, która się zajmuje taką prywatą - patologią w tej gminie - to dlaczego teraz nic nie robi?

Panie Król, było dalej grać w piłkę, a tak ważną rolę w Radzie zostawić komuś z jajami.

katrinaaa123
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: katrinaaa123 » piątek 03 lut 2012, 19:24

dzieki za wyjasnienie, nie czytałam całego wątku. No to faktycznie cos nie tak.....

zlotasztabka
Sztygar
Sztygar

Post autor: zlotasztabka » piątek 03 lut 2012, 20:58

katrinaaa123 pisze:Czy po południami mozna na przykład umówić sie i iść zagrać ze znajomymi w kosza?
Gdybyście się umawiali na kosza to napisz PW. Z chęcią bym pograł :)

Awatar użytkownika
Sylwester
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: Sylwester » piątek 03 lut 2012, 21:07

Tomek.
A tam odrazu nie ma jaj.... To co ma zrobic wedlog Ciebie Tomku i jak ma dotrzc do Burmistrza, ktory zawsze wszystko zwala na pisma, ustawy i regulaminy albo z gory twierdzi ze sie nie da??? Moze inaczaj, w jaki sposob Wojtek ma pokazac, ze ma jaja??? Wierz mi, jesli chodzi o Wojtka, to napewno czajnik jest wypelniony woda, az po gwizdek i gotuje sie w nim ostro, teraz trzeba tylko poczekac az gwizdek da sygnal ( jesli rozumiesz o co mi chodzi). Chlopak ma klase i kuty leb, a juz napewno mu zalezy na dzieciakach i mlodziezy w Zlotym Stoku..... Rece ma zwiazane dzieki polityce w UM i pewnie w szkole, a jak pokaze jaja i podskoczy zbyt wysoko, to go zaraz pewnie burmistrz do sadu wezmie, sprawe zalozy i to jeszcze za pieniadze podatnikow, bo przeciez nie ze swoich.... Dom na Slasku musi wykanczac...
Tu nie chodzi o to zeby kogos bronic, tylko o to aby porzadek w UM zrobic i znalezc kogos inteligentnego i z klasa, oraz kogos komu bedzie zalezalo na rozbudowie i rozwoju miasta....
Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami.

ODPOWIEDZ