Rada Miejska

_tomek
Gwarek
Gwarek
Relacja:Mieszkaniec
Kontakt:
Re: Rada Miejska

Post autor: _tomek » środa 09 mar 2011, 20:46

http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private ... tok/55.pdf

To już archiwum....30 maja 2003....

Ciekawa sesja rady, bo w CKIPie - są na niej także dzieci (raczej młodzież)...
D. Kościółek zapytał, czy będzie budowane podwórko szkolne; w tej chwili dzieci nie mają gdzie usiąść i spędzić przerwy.
Z-ca Burmistrza wyjaśnił, że zgłoszono mu już ten temat, jest to bardzo istotna sprawa, rzeczywiście nie ma takiego miejsca koło szkoły

Karol Bochenek wnioskował o wykonanie parkingu rowerowego koło szkoły, a D. Kościółek stojaków rowerowych koło większości sklepów.
Michał Plantos wnioskował o wybudowanie rampy do jazdy na rolkach (beton 10 m/20m).

Z-ca Burmistrza wyjaśnił, że wszystkie tego typu propozycje będą mogły być zapisane w
strategii Gminy, na ręce W. Wieji złożył prośbę o zorganizowanie spotkania z młodzieżą w budynku szkoły i przygotowanie ważnych propozycji, których być może nie zauważa się, a są godne przeanalizowania.

K. Bochenek zgłosił, że dzieci nie mając gdzie jeżdżą po chodnikach i jezdniach, a przez to są spisywane przez policję.

Wychowawca W. Kupczak wyjaśnił, że dla młodzieży bez opieki stadion jest obiektem zamkniętym, udostępnianym tylko zorganizowanym grupom, a klucze posiadają tylko wyznaczone osoby.

Roksana Kowalska zgłosiła konieczność zajęcia się włóczącymi się bezpańskimi psami.

Burmistrz mówił o bardzo wysokich kosztach akcji wyłapywania psów, jednak jest to problem i trzeba będzie go rozwiązać.

M. Plantos wnioskował, że jeśli koszt wynajęcia hycla jest tak wysoki, proponuje zorganizować zbiórkę pieniędzy.

R. Kowalska prosiła o naprawę huśtawek na placu zabaw na ul. Sienkiewicza (wymiana desek i wmurowanie huśtawek w ziemię).

Michał Plantos wnioskował o wykonanie przejścia dla pieszych między budynkiem 3 Maja 35 i boiskiem sportowym.

Burmistrz wyjaśnił, że znajdują się tam działki budowlane i być może zostaną sprzedane.

W. Kupczak, zaproponował, aby w związku z koniecznością zwiększenia bezpieczeństwa pieszych na osiedlu Chemików, wprowadzić tam ?strefę miejską?, co skutkować będzie pierwszeństwem pieszego przed samochodem.

Burmistrz stwierdził, że wniosek zostanie rozpatrzony.
Niektóre problemy rozwiązały się same...np. boisko do którego miało prowadzić przejście już nie funkcjonuje - w 18-tce nie ma już dzieci...
To jedno, które zostało potrącone w tym miejscu przez auto na szczeście żyje..

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » środa 09 mar 2011, 22:37

XXXIV Sesja Rady Miejskiej w Złotym Stoku - 23 listopada 2005 r.
1. Nadlesniczy Zbigniew Plesniarski przedstawił radnym i mieszkancom plan użytkowania lasu w dolinie ?Złotego Jaru? na 2006 r. Stary 120 letni drzewostan bedzie wycinany i zastapiony nowymi nasadzeniami, szczególnie jodły. Prace te nie wpłyna na retencje wody pozyskiwanej dla miasta z ujecia w rejonie Czarnego Stawu. Problemem jest ustalenie trasy wywozu ok. 1000
kubików drewna w sposób nie zagraajacy mieszkancom ul. Staszica.

Nadlesniczy deklaruje wspólne działania w remoncie dróg. Uzgodniono wyjazd Burmistrza do Nadlesnictwa w Bardzie celem ustalenie sposobu rozwiazania tego problemu teraz i na przyszłosc.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 20 mar 2011, 00:11

Organ stanowiący się po(d)pisał :)

Obrazek

hermenegilda
Dreptacz
Dreptacz
Relacja:Były mieszkaniec

Post autor: hermenegilda » niedziela 20 mar 2011, 19:00

Mam rozumieć że po za parkiem nie obowiązuje?

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 20 mar 2011, 21:55

Wiesz, wszystko tu śmieszy.
1. Pomysł...radni problem zauważyli i uradzili, że tabliczka coś zmieni w zwyczajach mieszkańców...

2. Zamiast kupić gotową tabliczkę za 5zł "Zakaz spożywania alkoholu" wykonano(za nasze pieniądze) ładniejszą - złote napisy - no przecież "miasto złotej przygody" :) turyści to zobaczą!

3. Podpisali się pod nią jakby komuś robiło to różnicę...sądzili, że powaga Rady Miasta skłoni ludzi do przestrzegania prawa...co tam ustawa..TU MÓWI RADA MIASTA!

Dedykuję naszym radnym projekt innej tabliczki do umieszczenia w parku:

Obrazek

Spratus
Gwarek
Gwarek
GG:9970970

Post autor: Spratus » niedziela 20 mar 2011, 22:19

Obrazek

bułka
Gwarek
Gwarek

Re: CKIP - Centrum Kultury i Promocji - Miejski Dom Kultury

Post autor: bułka » wtorek 22 mar 2011, 21:23

chyba powoli dochodzimy do wniosku, że mimo iż rada zmieniła skład nadal nie widać znaczącej zmiany. a tak bardzo liczyłam na to, że efekty będzie widać szybko i od zaraz.

Gdy byłam na jednej radzie to niestety muszę przyznać ale lekko sie załamałam.
Dyskusja na tematy nieistotne, omawianie czy w zdaniu wstawić "i" czy "oraz" natomiast bez zastanawiania się nad treścią samego zdania.
To tak ogólnie biorąc. wiadomo, że nie ze wszystkim ale niestety7 po godzinie siedzenia i słuchania miałam dosyć bo nic z tego nie wynikała - może dlatego AJ ma tak mało i mętnie do napisania o naszych radach, teraz mu się nie dziwię.
Rzeczywiście tylko Pan Tichanowicz sie tam przeciwstawia i widzę, że męczy to innych (takie mieli miny). Pan Tichanowicz starał się zmienić pewne wydatki ale był przegłosowywany. był również przeciwko wydatkom na orkiestrę dętą ( qwsi jak widzieliśmy też). Itp Itd.

Jak było widać Tomku po twojej uwadze o źle podpisanej notatce - nie czytają i nie interesują się.
Szkoda mi, że to piszę ale powoli zaczynam się zawodzić na naszych nowych radnych - obym sie myliła... oby za jakis czas było widać ich efekty.

Widzę, jednak, że tak jak burmistrz planuje tak mu się przyklaskuje i tak Chwalisław będzie miał świetlicę za niemałą sumkę w Mąkolnie jest wioska internetowa, nowa świetlica a teraz jeszcze kompleks boisk a największa wieś w gminie - Laski nic, nic, nic, nic. Bardzo mnie to boli bo to moja kochana wieś

Tomku ja wiem, że mieszkania socjalne to podstawa i szkoda, że społeczeństwo nie wybrało pana Waldka bo pewnie dopiął by swego. Ale powiedz mi jak się ma piernik do wiatraka? To, że te rodziny przejda do socjalnych to nie rozwiąże nam kłopotu z brakiem dobrego wychowania dzieciaków. w socjalnych mieszkaniach nadal będa odbywały się prywatne tragedie tych ludzi.

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » wtorek 22 mar 2011, 21:36

a i jeszcze jedno: ja myślę, że każdy przeczytał ten budżet. Nie każdy go jednak rozumie lub inaczej mówiąc nie każdy potrafi tworzyć budżety bo większość z tych osób nigdy nie musiała. Nie pisze tego aby kogoś obrazić, ot ludzka rzecz jest ze nie na wszystkim się znamy. Ja tam nie wstydzę się tego, że nie mam pojęcia o samochodach czy robieniu stron internetowych choc z takowych korzystam. W naszej gminie jednak zauważa się tendencję specjalistów tak zwanych samozwańczych - i tak burmistrz jest specjalista od funduszy unijnych, specjalista od strony internetowej widać, że nim nie jest (kimże jest w takim wypadku), radca prawny i prawnik pokazał nam już kilka razy swoje możliwości (raz aż sędzina poprosiła o pokazanie legitymacji bo nie wierzyła, że facet ma uprawnienia), radnych zostawię na razie w spokoju bo nadal w nich wierzę... Ale zostawiam sobie trochę czasu i tez zacznę wymieniać :-)

Ja wiem, że jeszcze się nie urodził taki co b wszystkim dogodził, ale może chociaż ktoś kto spróbuje?

Babcia
Sztygar
Sztygar

Post autor: Babcia » wtorek 22 mar 2011, 22:13

Kochani chyba pomyliliście wątek, jest przecież "Rada Miejska". A gdyby pozostali radni mieli taki staż jak Pan J.T. to pewnie też wszystko mieliby w małym paluszku. W ciągu 4 miesięcy nie można się wszystkiego nauczyc, a nasz kalendarz wyborczy jest taki, że na starcie trzeba przyjąc budżet nad którym pracowali w poprzedniej kadencji i dopiero w następnych latach można pracowac na swoim. A wracając do CKiP to zauważyłam, że najbardziej aktywną grupą korzystającą z jego pomieszczeń są nasi emeryci i chwała im za to. Oferta dla dzieci i młodzieży nie jest adekwatna do obecnych oczekiwań tej grupy. Byłam na jednej imprezie z wnuczką i mam mieszane odczucia, bo uważam, że jak się organizuje zabawę dla dzieci to powinni zając się nimi animatorzy a dla opiekunów należałoby zorganizowac coś innego, aby nie przeszkadzali dzieciom w zabawie i nie blokowali miejsc na sali.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 22 mar 2011, 22:34

bułka pisze:Szkoda mi, że to piszę ale powoli zaczynam się zawodzić na naszych nowych radnych - obym sie myliła... oby za jakis czas było widać ich efekty.
Powiem przewrotnie...mnie nie zawiedli...sądziłem, że nic nie będą robić i tak jest...może to kwestia, że zostali radnymi, a nie rozumieją jakie to im daje możliwości? Jeszcze ta idiotyczna sytuacja z tym jednym radnym...którego inni zrobili jeszcze przewodniczącym...
Może tego roku nie zmarnują i się przynajmniej zaintersują jak działa gmina, może zaczną chodzić dookoła i nie trzeba będzie pisać pism, że śmieci leżą tu i tam....
Widzę, jednak, że tak jak burmistrz planuje tak mu się przyklaskuje i tak Chwalisław będzie miał świetlicę za niemałą sumkę w Mąkolnie jest wioska internetowa, nowa świetlica a teraz jeszcze kompleks boisk a największa wieś w gminie - Laski nic, nic, nic, nic. Bardzo mnie to boli bo to moja kochana wieś
Poczekaj...zobaczymy...jak na razie gminne inwestycje się ciągną beznadziejnie...sfuszerowana kaplica trójcy, sfuszerowane wapienniki, boisko przy szkole, które uniknęło fuszerki dzięki uporowi dyrektorki szkoły (ale jeszcze wszystko przed nim) i staw kąpielowy, gdzie już sama wiesz jak to wygląda...

Na razie nie widać przetargów na te inwestycje...a już przecież powinny być, by zacząć "w sezonie"...żeby nie trzeba było malować na mrozie...ehhh
bułka pisze:Tomku ja wiem, że mieszkania socjalne to podstawa i szkoda, że społeczeństwo nie wybrało pana Waldka bo pewnie dopiął by swego. Ale powiedz mi jak się ma piernik do wiatraka? To, że te rodziny przejda do socjalnych to nie rozwiąże nam kłopotu z brakiem dobrego wychowania dzieciaków. w socjalnych mieszkaniach nadal będa odbywały się prywatne tragedie tych ludzi.
Nie pisałem, że to problem rozwiąże, ale nawarstwienie się różnych problemów też tym dzieciom nie pomaga...nie mam pojęcia, jak żyją Ci ludzie, ani czego potrzebują. Zaszokowało mnie, że lista ma dwadzieścia lat..to przecież całe jedno pokolenie...

------------------------
Babcie pisze:a nasz kalendarz wyborczy jest taki, że na starcie trzeba przyjąc budżet nad którym pracowali w poprzedniej kadencji i dopiero w następnych latach można pracowac na swoim.
Babciu, przeczytaj choćby wikipedię i nie powtarzaj takich głupot.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bud%C5%BCet_gminy

Jak ktoś nie wie o co chodzi to może popytać starszych stażem. Mogą sobie ten budżet uchwalać i do kwietnia. To nie jest kwestia jakiegoś procesu prawnego, tylko zwykłego dogadania się co do sensowności inwestycji - np. wyciągu...

Radni (nawet nowi) powinni mieć na ten temat jakiś zdanie...akurat zdanie tego jednego "co się ciągle sprzeciwia" znam, podobnie jak przedstawioną przez niego argumentację...pozostali głosują przeciwko niemu, ale argumentów nie słychać...
Podaj mi wypowiedź publiczną - w prasie, na stronie, gdziekolwiek.. innego radnego niż Tichanowicz...nie ma??? Poza "informatorem" byłego przewodniczącego wydanym "z przymusu" nie ma nic...

(co do tego, że off-topic trudno - moderator się narobi).

Mentalista
Gwarek
Gwarek
Relacja:Sympatyk

Post autor: Mentalista » środa 23 mar 2011, 16:39

A kiedy będzie następna sesja i co na niej będzie?

Babcia
Sztygar
Sztygar

Post autor: Babcia » środa 23 mar 2011, 18:07

Tomku, nie będę z Tobą polemizowac na temat mojej wiedzy. Jestem zarozumiała ale nie aż tak. A że są sprawy które będą zawsze do załatwienia no cóż w życiu tak bywa, malowałam w domu 4 lata temu i znowu trzeba. Nie wiem w czym Ci Rafał tak nadepnął na odcisk, ale trudno, poznałam go i wiem, że należy do tych młodych, ambitnych którym coś się chce i nie ma tylko postawy roszczeniowej. Mimo, że ma mieszkanie w Opolu, a tam też łatwiej o pracę wrócił do ZS. Wiadomo, dzieci, dziadkowie ale znalazł sposób na życie. Mnie też okoliczności sprowadziły z powrotem do ZS i też mam ochotę na działanie mimo moich lat. A większośc niestety stąd ucieka. Co do mieszkań to one nie rozwiążą problemu, bo moim zdaniem pierwszym problemem jest PRACA dla tych co chcą, bo Ci co nie chcą to nawet gdyby był jej nadmiar nie splamią się.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » środa 23 mar 2011, 18:37

Babcia pisze:Nie wiem w czym Ci Rafał tak nadepnął na odcisk, ale trudno, poznałam go i wiem, że należy do tych młodych, ambitnych którym coś się chce i nie ma tylko postawy roszczeniowej.
Ja nie jestem jego wrogiem...

Dla mnie jest nieprzywoite wieszanie reklam alkoholu na budynku domu kultury...nawet jeśli mieści się tam kawiarnia czy pub (zwał jak zwał)...
Klubowa nawet szyldu nie ma, a "reklamy" wiszą...
Sam na jego miejcu dawno bym je ściągnął po takiej nagonce...ale jak widzę ten bezsensowny upór, to mi się tylko śmiać chce.

Co do jego działalności publicznej, cóż...wielu tutaj już powiedziało co o tym myśli...i sam zakończyłem tę dyskusję o ile pamiętam i nadal nie widzę sensu kontynuacji. Kosztowny epizod w życiu gminy...
Swoją drogą - nas forumowiczów to tylko obrażać potrafił...

Skończmy temat Rafała...on nie chce pisać na forum...to i my nie piszmy o nim.

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » piątek 25 mar 2011, 19:05

Wiadomość dla Tomka i wszystkich zainteresowanych reklamami napoi wyskokowych na zendeku - już ich nie ma. Tylko ślad został bo jak malowali to nikomu się nie chciało ich odkręcić. To tyle w tym temacie a teraz z innej beczki.
Temat już był wałkowany ale jakoś nie do końca rozkminiony. A chodzi mianowicie o zwolnienia z podatku, którymi z tego co wiem rozporządza samodzielnie MNP Stanisław. Mam takie pytania:
- wszystkie podatki są w budżecie jako dochód - to co się dzieje jak MNP parę setek tys w roku firmą tak tylko sobie znanego klucza "podaruje"?
- czy znane są kryteria otrzymania takich zwolnień? jedno już znamy - należy swoją działalność prowadzić pod ziemią - to taki żarcik :lol:
- czy o tym nie powinno decydować szersze gremium (Rada Miasta) bo samodzielność w tych sprawach rodzi ładnie mówiąc niepokój, nieufność i swędzenie pleców?
- czy znana jest lista (podmiotowo-wartościowa) takich burmistrzowych prezentów? i w jaki sposób można ją opublikować?
- czy są w magistracie już jakieś wnioski o umorzenie podatków?

Fajnie by było zapoznać się z tym wątkiem działalności MNP Stanisława bo z tego co się mówi są to nie małe pieniądze a podatków nikt nie lubi płacić a nie płacą tylko przedsiębiorcy. Ciekawe?!

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » piątek 25 mar 2011, 21:40

Mentalista pisze:Wiadomość dla Tomka i wszystkich zainteresowanych reklamami napoi wyskokowych na zendeku - już ich nie ma. Tylko ślad został bo jak malowali to nikomu się nie chciało ich odkręcić.
No i super, może teraz coś tam ładnego zawiśnie, choć gablota ze szkłem pewnie się nie utrzyma...
Mentalista pisze: Temat już był wałkowany ale jakoś nie do końca rozkminiony. A chodzi mianowicie o zwolnienia z podatku, którymi z tego co wiem rozporządza samodzielnie MNP Stanisław. Mam takie pytania:
- wszystkie podatki są w budżecie jako dochód - to co się dzieje jak MNP parę setek tys w roku firmą tak tylko sobie znanego klucza "podaruje"?
- czy znane są kryteria otrzymania takich zwolnień? jedno już znamy - należy swoją działalność prowadzić pod ziemią - to taki żarcik :lol:
- czy o tym nie powinno decydować szersze gremium (Rada Miasta) bo samodzielność w tych sprawach rodzi ładnie mówiąc niepokój, nieufność i swędzenie pleców?
- czy znana jest lista (podmiotowo-wartościowa) takich burmistrzowych prezentów? i w jaki sposób można ją opublikować?
- czy są w magistracie już jakieś wnioski o umorzenie podatków?
tajne/poufne....ale w BIPie jest plik sprzed roku:
http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private ... k/1745.pdf
i poprzedni:
http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private ... k/1247.pdf

W tym pierwszym nie ma WOD-KANu...co mnie trochę dziwi...

Zauważ, że burmistrz wcale nie jest skory do umarzania (darowania), jedynie są odroczenia, raty itd.. nie przepadło..(przynajmniej teoretycznie).
Zresztą to nie są jakieś znaczące (w całym budżecie) kwoty...

Możesz sobie też zobaczyć wykonanie budżetu 2009, strona 7

http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private ... k/1745.pdf

gdzie też jakoś nie widać problemu...kurcze jak to jest księgowane?

ale jest coś ciekawego:
odsetki od nieterminowych wp/ar z tytułu podalków i oplal - na plan 5.000 zl
wykonano 31.658,27 zl, tj. 633 ,1% - ponadplanowe dochody z tego tytu ł u
uzyskano z odsetek od zaległości wplacanych prlez osoby prawne.
---------
nie rozumiem po co ten wtręt o kopalni...oni chyba jakoś ratami płacą, bo zawsze widnieją w tych zestawieniach z sumą 20 tys..ale płacą, bo nie rośnie z roku na rok

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » sobota 26 mar 2011, 08:47

Co do kopalni to przecież napisałem że to żarcik bo z tematu, który jest w sądzie można tylko pożartować bo pisząc poważnie można również do niego trafić. Tak to każdy by chciał płacić- jak podatki obejmują może połowę powierzchni na której prowadzona jest działalność gospodarcza. Na tym zakończymy poczekamy co MNP zdziała w sądzie.
Co do tych umorzeń jestem przekonany, że część tematów nie trafia do publicznej wiadomości! Może radni by coś w tym temacie zaradzili? A co z resztą moich pytań? MOże ktoś coś jeszczee wie w tym temacie?

Babcia
Sztygar
Sztygar

Post autor: Babcia » sobota 26 mar 2011, 14:20

Rozłożenie na raty, odroczenie płatności a tym bardziej umorzenie to już tzw. pomoc publiczna i do tego są przypisane procedury i warunki. Decyzja należy do kompetencji Burmistrza, Rada decyduje o podatkach i opłatach lokalnych. Egzekucja należy do Burmistrza i on składa informację Radzie o realizacji przychodów własnych do budżetu. Raz miałam zamiar wystąpic o odroczenie ale procedura mnie zniechęciła, wolałam zapłacic odsetki ustawowe za zwłokę.

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » sobota 26 mar 2011, 14:55

No to już się coś wyjaśniło dzięki Tomkowi i Babci.
Poczekajmy trochę może znajdzie się lista firm którym umorzył MNP podatki bo takowe w ubiegłych latach były! Tylko skąd ją pozyskać.?

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » sobota 02 kwie 2011, 21:37

Mentalista pisze:No to już się coś wyjaśniło dzięki Tomkowi i Babci.
Poczekajmy trochę może znajdzie się lista firm którym umorzył MNP podatki bo takowe w ubiegłych latach były! Tylko skąd ją pozyskać.?
Wiesz co....a ja dzisiaj usłyszałem, że umorzono podatki....EKO...
nie wiem czy to plotka...ale to by było przegięcie...
ta lista rzeczywiście może być dłuuuuga..

Radni się raczą zapytać i udostępnić w BIP - czy też mamy sami napisać wniosek o udzielenie informacji publicznej?

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » niedziela 03 kwie 2011, 00:11

_tomek pisze:nie wiem czy to plotka...ale to by było przegięcie...
CZEMU :?:
Lepiej tak niż dobijać na poczatek :wink:

ODPOWIEDZ