Rada Miejska

maadam
Sztygar
Sztygar
Relacja: Mieszkaniec

Re: Rada Miejska

Post autor: maadam » niedziela 12 lut 2012, 22:02

no i miałam skomentować, no ale co tu komentować...

radny to powinien być etat tak jak burmistrz. Normalna, pełnopłatna praca. wtedy można by coś od niego wymagać, przygotowania do sesji, wiedzy merytorycznej i prawnej itp.
Teraz są to ludzie pracujący w innych miejscach dostający marne grosze za sesje.
nawet trudno ich rozliczyć z tego co robią bo to tak jakby rozliczać pomocna dłoń. taka trochę społeczna robota. więc w sumie to nawet nie mam do nich pretensji. Musieli się dogadać...nie mieli wyjścia. szkoda tylko, że na burmistrza zasadach a nie własnych. Zobaczymy teraz co nasz włodarz zrobi w trakcie roku. Patrzymy mu na rączki i spełnianie obietnic.

Ja na razie daje sobie spokój. Moje życie osobiste uległo gwałtownym poprawom jakościowym odkąd tu nie zaglądam więc na razie tak zostanie.
pozdrawiam ;-)

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 13 lut 2012, 00:34

Ja też już nie mam specjalnie ochoty pisać, szczególnie, że w pewnym sensie zmuszam Dobka do pracy na tym zabijanym przez roboty forum.

Radnym się nie chce szarpać z MNP. Po prostu. Za 100zł miesięcznie mają jeździć się szarpać z nim po sądach?

Mi za darmo się nie chce, a jakby mi ktoś dał nawet 500zł to nadal by mi się nie chciało.

Nie będę pisał, że to ostatni mój post...ale to, że nic się nie zmieni do wyborów jest jasne jak nigdy.

--------------------------------------

Żeby zrozumieć poniższe trzeba zapoznać się z tym pojęciem: :)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Paradoks_k%C5%82amcy

---------------------------
http://spoko.eu.org/zlotystok/rada%20mi ... opalni.mp3

Burmistrz: "Proszę państwa my jesteśmy teraz na granicy pomiędzy zapytaniem, a przetargiem z zakresu obsługi punktów świetlnych. Ze względu na to, że tych punktów świetlnych już mamy max w stosunku do ceny jaką możemy najtańszą uzyskać za obsługę punktu świetlnego. Każdy następny punkt świetlny powodować będzie konieczność ogłoszenia przetargu, nie zapytania ofertowego tylko przetargu. Aby ogłosić przetarg musimy przeprowadzić inwentaryzację całej sieci oświetleniowej w gminie, co będzie kosztować kilkadziesiąt tysięcy złotych - sama dokumentacja i dopiero na podstawie tej dokumentacji możemy ogłaszać przetargi."

---------------------------

Przewodnicząca Rady zapytała...i taką dostała odpowiedź.

Obrazek

Pismo to odczytano na Radzie, okazuje się, że w stosunku do pytań radnej nieco mało treści zawiera...ale zadano kolejne pytania:

http://spoko.eu.org/zlotystok/rada%20mi ... _08_02.mp3

I dowiadujemy się, że...wygrywający przetarg na obsługę punktów świetlnych realizuje wszystkie pozostałe zadania już jako zlecenia - nawet bez zapytania ofertowego...
Co to jest "obsługa punktu świetlnego" ? nie wiemy...ale wiemy czym nie jest, nie mam na tyle wyobraźni co można robić z lampą po całej litanii rzeczy, które burmistrz zleca.
Może malowanie? Kurcze tylko koło mnie wszystkie jakoś zardzewiałe stoją..

Raz nazywają to obsługą innym razem utrzymaniem innym konserwacją.

Co można robić z punktem świetlnym za 5,59 +VAT rocznie? chyba popatrzeć czy stoi...

Poprzednio burmistrz odpowiedział, że są na granicy z obsługą punktów świetlnych...może wtedy byli :)
Dziś mówią, że punktów jest 800, a obsługa jednego to 5,59+VAT = 5,5 tys zł rocznie!

Na podstawie zapytania wartego 5,5 tysiąca złotych dokonuje się wyboru wykonawcy prac wartych 190 tysięcy?

Trzeba mieć tupet, żeby mówić to takim tonem jakby to było normalne...

Ale przecież NIK nas kontrolował!

:)

śmiać mi się z tego chce....a tymczasem nasza komisja rewizyjna szuka nieprawidłowości w delegacjach na tysiąc złotych podpisanych 10 lat temu Lubienieckiemu...

Janina Frankowicz
Sztygar
Sztygar

Post autor: Janina Frankowicz » środa 22 lut 2012, 19:50

Mam zamiar ponownie złożyć wniosek o zmianę organizacji ruchu na naszym Rynku, tj. wprowadzenie ruchu dwukierunkowego od ul. 3-Maja do pl. Kościelnego. Wyeliminuje to absurdalne rundy wokół Magistratu pojazdów wyjeżdżających z górnej części miasta oraz samochodów dostawczych z ul. Wojska Polskiego. Wystarczająca będzie tylko zmiana oznakowania i wprowadzenie na odcinku dwukierunkowym uprzywilejowania dla jednego kierunku, co pozwoli na zachowanie bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników ruchu. Właściciele sklepów na ul. Wojska Polskiego postulują o przywrócenie ruchu jednokierunkowego od pl. Kościuszki do Rynku z ograniczeniem prędkości jak dla terenu osiedla tj. 20km/h. W związku z otwarciem naszych marketów ubyło im znacznie klientów, co stawia ich na skraju bankructwa. Sama wiem, że chcąc zrobić większe zakupy w ABC, u p.Młodzieniaka czy u Małgosi nie mówiąc już o sklepach mięsnych muszę łamać przepisy. Ograniczony ruch na tym odcinku skróciłby przejazd mieszkańcom przez miasto, bez konieczności wyjeżdżania na DK, a w okresie letnim może również zachęcił by do wjazdu do Rynku jadących od strony Lądka. Nie w każdym wypadku obwodnica jest korzystna dla mieszkańców. Oczywiście mam na myśli samochody osobowe. Liczę na Wasze opinie.

Janina Frankowicz
Sztygar
Sztygar

Post autor: Janina Frankowicz » środa 22 lut 2012, 20:04

Zachęcam do zapoznania się na BIP-ie z ofertami na remont świetlicy w Laskach. Duże zainteresowanie, ciekawe tylko czy niska cena to też niska jakość?

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » środa 22 lut 2012, 20:19

Tutaj jest:
http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private ... k/2326.pdf

Najniższa oferta 272 tys. - firma ze Strzelina
potem spółdzielnia z Ząbkowic (to ta co remontowała kaplicę na skrzyżowaniu i wapienniki) 282 tys
a potem firma z Otmuchowa 293 tys...

i 12 innych ofert - znacznie droższych.

Jak nie dopilnują to będzie kolejna fuszerka...jak na każdej budowie.

Mentalista
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Post autor: Mentalista » środa 22 lut 2012, 20:44

Janina Frankowicz pisze:Mam zamiar ponownie złożyć wniosek o zmianę organizacji ruchu na naszym Rynku
Pani Janino proponuję zająć się rzeczami, które przyniosą korzyści większej liczbie mieszkańców niż garstka sklepikarzy.
Mogę podpowiedzieć np. ceny wywozu śmieci (były chętne konkurencyjne firmy niestety dostały kopa), cena wody, która za kilka tygodni znowu wzrośnie, dziurawe chodniki i drogi, brak śmietników itd. Jest duże pole do popisu.
Pani powyższy pomysł jest od początku skazany na porażkę – tak jak zapowiedziana przeze mnie porażka pospolitego ruszenia przeciwko budżetowi MNP. Możemy się założyć!

Proszę zająć się sprawami, które rokują choć odrobinę powodzenia bo za 3 lata okaże się, że jedyną rzeczą jaką Pani załatwiła jest transport ludności z Chwalisławia.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » środa 22 lut 2012, 20:50

Mentalista pisze:
Janina Frankowicz pisze:Mam zamiar ponownie złożyć wniosek o zmianę organizacji ruchu na naszym Rynku
Proszę zająć się sprawami, które rokują choć odrobinę powodzenia bo za 3 lata okaże się, że jedyną rzeczą jaką Pani załatwiła jest transport ludności z Chwalisławia.
To dobrze, że będzie miała choć jeden sukces, a nie ZERO jak prawie wszyscy pozostali, którzy zapomnieli o mieszkańcach.

Zajmij się tymi co przychodzą na Radę popatrzeć.

Awatar użytkownika
pablo
Rotman
Rotman

Post autor: pablo » środa 22 lut 2012, 21:00

nie będę tutaj rzucał nazwiskami bo przecież nie o to chodzi ale usłyszałem kiedyś tekst od radnej w stylu- a ja chodzę bo nie mam co w domu robić a kasa się przyda

zlotasztabka
Sztygar
Sztygar

Post autor: zlotasztabka » środa 22 lut 2012, 21:39

Moim zdaniem ruch samochodowy na WP to zły pomysł:
1.Niedługo zaczną się wycieczki szkolne i spacery dużych grup młodzieży po mieście.
2.Mimo marketów ludzie chodzą tam z zakupami i nie przyzwyczają się do ruchu samochodów.
3.W centrum ZS chodzi dużo pijanych ludzi więc łatwo o potrącenie kogoś.
4.Droga jest po prostu za wąska, wychodząc ze sklepu można wejść prosto pod samochód.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » piątek 24 lut 2012, 13:10

Najnowsze plotki...

Być może doczekamy się zastępcy burmistrza...

Nieoficjalnie oto najnowszy kandydat p. Tadeusz Cymbała - radny powiatu, działacz Samoobrony.
Ma nawet stronę na fejsie:
http://www.facebook.com/profile.php?id=100001639085676

Postać bardzo barwna i znana w Ząbkowicach.

Rada Powiatu wczoraj zlikwidowała stanowisko p. Cymbały - etatowego członka zarządu powiatu (z niemałą pensją).

Niestety, aby zostać u nas zastępcą musiałby zrezygnować z mandatu w Radzie Powiatu.

zlotasztabka
Sztygar
Sztygar

Post autor: zlotasztabka » piątek 24 lut 2012, 17:44

Dokładnie barwna i znana. Nie można mu znaleźć innej pracy?

lazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: lazik » piątek 24 lut 2012, 19:50

Widać że porządny chłop,szkoda by się zmarnował u nas.

maadam
Sztygar
Sztygar

Post autor: maadam » środa 29 lut 2012, 14:05

no i co/ Forum zdechło?
W przyszły wtorek tj. 6 marca o 11:00 komisja gospodarki z wizją lokalna w Chwalisławiu i Mąkolnie.

Widzę, że wszyscy maja już dosyć. Pytanie tylko czy to dobrze.
Rzeczywiście miło się żyje bez zaglądania tutaj. Spokojniej :-)

niestety w moim wypadku nie da rady się odseparować od polityki naszej wielkomiejskiej gdyż ta jak namolny kot włazi nam pod pierzynę.

kolejne dwa donosy przyszły do nadzoru budowlanego na nas. szczegóły na infokopalnia.pl

Pan burmistrz doszukuje się czego tylko może. Mam nadzieję, że skoro tak dzielnie stoi na staży prawa budowlanego to właściciele tych domów pokrytych blacho-dachówka i po remontach bez zezwoleń a będących w strefie zabytkowej tez nie będą spali spokojnie czekając na list ze starostwa. Toż moi mili państwo blacho-dachówka w strefie zabytkowej naszego miasta jest ZAKAZANA!!!
Aż strach pomyśleć ile dachów pójdzie do rozbiórki...
Czy tych pogwałceń prawa nasz włodarzyk chodząc po mieście nie widzi?
Źle zaparkowanych aut pod jego oknem biurowym nie widzi- czemuż to a czemuż nie dzwoni na policję praworządny nasz gołąbek pokoju?

A woda w Laskach...ech tam tez policja budowlana mogłaby to co u nas na placu no ale burmistrzowi wolno omijać przepisy...no i wiele innych których to belek we własnym oczodole nie widzi a świętszy od papieża próbuje być...

ciekawam co powie o niedoróbkach w Chwalisławiu. Pewnie znowu jakaś wredna firma zawiniła a on biedy teraz baty zbiera.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » środa 29 lut 2012, 14:34

maadam pisze: Widzę, że wszyscy maja już dosyć. Pytanie tylko czy to dobrze.
Rzeczywiście miło się żyje bez zaglądania tutaj. Spokojniej :-)

niestety w moim wypadku nie da rady się odseparować od polityki naszej wielkomiejskiej gdyż ta jak namolny kot włazi nam pod pierzynę.
Sam jeden nie zamierzam walczyć o to, żeby się tu lepiej działo:
-gazeta zdechła, a echo drukuje zgodnie z cennikiem :)
-klub radnych okazał się najdelikatniej ujmując niekompetentny (choć to niewłaściwe słowo)
-kandydaci z poprzednich wyborów (Florek, Wieja, Silarska, Giża) zamilkli całkowicie - nie ma ich...
-Fintowska działa, ale społecznie - nie politycznie (bo musi współpracować z MNP), ale chyba ochoty na politykę już też nie ma.
-całe zastępy kandydatów na radnych z poprzednich wyborów...gdzie oni są?
-radni powiatowi - gdzie oni są?

Tylko Kopalnia, MNP i Manaches prowadzą swoje prywatne wojenki.

Sam wolę sobie dyskutować z MNP niż spotykać się w sądzie...
ot taki stan zimnej wojny...on mnie nie nęka...ja też się ograniczam.
Prywatnej wojny nie potrzebuję.
A obecnie po prostu nie mam czasu - dużo roboty mam.

Uważam, że sprawy tego miasta powinny zostać załatwione na miejscu - na Radzie Miasta, a nie mielone przez zewnętrzne organa (nadzór budowlany, nik, sądy, prokuratury itd.)

Oczywiście można wskazać problemy...z założeniem, że inni ich po prostu nie widzą, ale gdy je już pokazano i nikt nie ma ochoty się nimi zająć.

Wybraliście takiego burmistrza i takich radnych...to sobie teraz możecie ponarzekać....ale cichutko, bo prawie każdy w tym mieście jest w jakiś sposób zależny od MNP.

Awatar użytkownika
Sylwester
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: Sylwester » środa 29 lut 2012, 18:46

Tomek powiedzial slusznie: "sprawy miasta powinny byc zalatwiane na miejscu"..........

Szkoda tylko, ze Tomek sie poddaje, bo naprawde czytalo sie jego relacje zawsze w pozytywny sposob i dawaly one jakias nadzieje na przyszlosc. Tomek, Maadam Gawlicek i pare innych osob, daja tu na forum poczucie, ze jak sie czegos naprawde chce to powinno sie dzialac, przynajmniej w moim przypadku tak to widze. Pokazuja tez wizje miasta i tego co sie dzieje, dla wielu sledzacych i czytajacych forum jest to wazne.

Forum napewno nie padnie, ale uwazam, ze powinno byc podpiete pod Facebook w swojej orginalnej wersji, wtedy wiecej osob czytaloby najnowsze tematy i tak dalej.... ( To jednak wiele pracy ze strony kogos, kto chcialby sie poswiecic i powinna to byc osoba na miejscu.)

Kopalnia na Facebook dziala fajnie juz prawie 1000 osob tam jest i milo sie czyta nowosci od nich i oglada zdjecia.

Burmistrz niech tam lepiej sie nie doszukuje problemow w kopalni tylko niech wezmie farby i penzle i zabierze sie do roboty, odremontuje swoja kamienice a pozniej wszystkie inne sie sypiace i szpecace miasto, no i niech sie zajmie tym co najwazniejsze, niech otworzy nowy rynek pracy w Zlotym Stoku zeby mlodzi nie musieli szwedac sie po swiecie. Tyle do zrobienia w miescie a ten sie przyczepil kopalni jak wsza wlosow. Mam nadzieje, ze bedzie mu to wszytko i jeszcze wiecej wytkniete palcami przy nastepnych wyborach.......... :shock:

Polityka jest meczaca i ludzie napewno sa zmeczeni, ale mysle ze podczas nastepnych wyborow wszystko sie ruszy, ludzie sie obudza i zrobia porzadek..... Tak jak Tomek wspomnial wczesniej, kogo sobie wybiora, od tego bedzie zalezala ich przyszlosc.....

Ja rowniez mysle, ze burmisrz tylko czeka na to kiedy forum padnie, wtedy komunikacja miedzy mieszkancami oraz mieszkancami poza granicami zostanie urwana (jesli chodzi o sprawy miasta), a on bedzie mogl dalej krecic rozowa wate i ludziom wciskac, mowiac ze wszytko widzi w rozowych kolorach, a tak naprawde wszystko jest bardzo, ale to bardzo szare :wink:
Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami.

Awatar użytkownika
Sylwester
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: Sylwester » środa 29 lut 2012, 19:09

Zapomnialem cos dopisac a jest to dowcip:

- Pytanie -Czym się różni kadencja burmistrza od kolejki linowej w górach???
- Odpowiedź - Niczym. I tu i tu widoki są piękne, rzygać się chce, a wysiąść nie można.

Wiec jesli chcecie ludzie zmian, to naprawde zalecam glosowac nastepnych razem a to juz niedlugo....

Pozdrawiam.
Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami.

Janina Frankowicz
Sztygar
Sztygar

Post autor: Janina Frankowicz » środa 29 lut 2012, 20:36

Uważam się za osobę, która ma własne zdanie i potrafi go bronić, dlatego bardzo wnikliwie wsłuchuję się we wszystkie obietnice Pana Burmistrza. I na pewno będę go rozliczać ze wszystkich. Nie chodzę na komisje i sesje dla diety, bo jest to dla mnie sprawa drugorzędna. A oszczędności jakie powstały w przetargu na świetlicę w Laskach dopilnuję aby zostały przeznaczone na wnioskowane przez nas zadanie. Ja nie zamierzam opuszczać Forum. Nie zgadzam się z donosami p.burmistrza, tym bardziej, że w ten sam sposób nie egzekwuje przestrzegania prawa przez innych. Np.remonty zabytkowych budynków /blacha zamiast dachówki, plastykowe okna o różnych wzorach na frontowych ścianach, kolorystyka elewacji itd./. Po Komisji 6 marca napiszę szczegółową informację.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » środa 29 lut 2012, 21:29

Janina Frankowicz pisze:Uważam się za osobę, która ma własne zdanie i potrafi go bronić, dlatego bardzo wnikliwie wsłuchuję się we wszystkie obietnice Pana Burmistrza. I na pewno będę go rozliczać ze wszystkich.
Ciekawe jak go Pani rozliczy...proszę rozliczyć z tego co ma Pani pod domem - ten przepust miał być naprawiony...

15 minut staliście nad nim! Jak załatać dziurkę...Cała Komisja Gospodarki!

A potem odpowiedź...w Przyłęku takich nie mają...

Obrazek

"Tatusiu...ale przecież obiecałeś!!!"
Janina Frankowicz pisze:A oszczędności jakie powstały w przetargu na świetlicę w Laskach dopilnuję aby zostały przeznaczone na wnioskowane przez nas zadanie.
Teraz to możecie tylko grzecznie prosić...

http://finanse-publiczne.pl/artykul.php?view=1483
W uzasadnieniu orzeczenia wskazał, że według art. 179 ufp (z 2005 r.) przygotowanie projektu uchwały budżetowej wraz z objaśnieniami, a także inicjatywa w sprawie zmian tej uchwały, należą do wyłącznej kompetencji zarządu jednostki samorządu terytorialnego. Z przepisem tym zbieżny jest art. 60 ust. 2 pkt 4 usg, w myśl którego wójtowi gminy (burmistrzowi, prezydentowi) przysługuje wyłączne prawo do zgłaszania propozycji zmian w budżecie gminy. W odniesieniu do zmian w trakcie roku budżetowego uchwalonej wcześniej uchwały budżetowej brzmienie powyższych przepisów wskazuje, że organ stanowiący jednostki samorządu terytorialnego nie może przystąpić do prac zmierzających do zmiany uchwały budżetowej bez inicjatywy organu wykonawczego tej jednostki, przejawiającej się w przygotowaniu projektu zmiany takiej uchwały i skierowaniu takiego projektu pod obrady organu stanowiącego.
Przecież udajecie naiwne dzieci.

Jako jedna z niewielu ma Pani szczere chęci poświecić swój czas i nerwy dla mieszkańców, to cenię, ale bądźcie konkretni, konsekwentni, czytajcie ustawy!

Janina Frankowicz
Sztygar
Sztygar

Post autor: Janina Frankowicz » czwartek 01 mar 2012, 08:46

Tomku wiem doskonale że inicjatywa przysługuje tylko organowi wykonawczemu, ale zmianę w budżecie musi przyjąć organ stanowiący. Więc mamy możliwość nie wprowadzenia zmian na które nie ma naszej akceptacji.
Problem przepustu zgłaszam ciągle i mam nadzieję, że na najbliższej komisji usłyszę konkrety. Miejmy nadzieję, że inżynier Zawadzki będzie zdrowy i nie na urlopie. Powoli kropla drąży skałę.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 01 mar 2012, 10:25

Janina Frankowicz pisze:Tomku wiem doskonale że inicjatywa przysługuje tylko organowi wykonawczemu, ale zmianę w budżecie musi przyjąć organ stanowiący. Więc mamy możliwość nie wprowadzenia zmian na które nie ma naszej akceptacji.
Problem przepustu zgłaszam ciągle i mam nadzieję, że na najbliższej komisji usłyszę konkrety. Miejmy nadzieję, że inżynier Zawadzki będzie zdrowy i nie na urlopie. Powoli kropla drąży skałę.
Tak mówi teoria...Zobaczymy jak Wam wyjdzie praktyka, czyli ta wyjechała, ten "nie mógł" przyjść, a ten się rozmyślił.
Miejmy nadzieję, że inżynier Zawadzki będzie zdrowy i nie na urlopie.
Zobaczycie go jak zostanie pracownikiem roku i będzie wisiał w ramce na ścianie.

---------------------
Przepust 40x72x9 jest dostępny w Przyłęku za 90zł netto.

Radni z Komisji Gospodarki - zrzuta po 20zł i załatwicie połowę wniosków z zeszłorocznej komisji.

Przynajmniej będzie wyglądało, że naprawdę na czymś Wam zależy, a nie na spacerku na koszt podatnika....że jak zwykle pogadali i poszli...

ODPOWIEDZ