Rada Miejska

lazik
Gwarek
Gwarek
Relacja: Mieszkaniec

Re: Rada Miejska

Post autor: lazik » poniedziałek 25 lip 2011, 21:39

Dobre :D ,Andrzej groźny,już jest swój.Zabieg i po sprawie.
Chociaż były by ponowne wybory z powodu X, to i tak w mieście jest tylko elektorat burmistrza,reszta na banicji.wygrał by w pierwszej turze :D Czarne konie są ale co :roll:
corrado850 pisze:Łaziku, prawdziwy kozak z ciebie :D coś podobnego widziałem w kopalni soli w Wieliczce, ale tam koło miało ok 10cm średnicy :D
:D Jak się bawić to się bawić,na kopalni domek na drzewach skończyłem,pod tamą też mostek na linach,ale nie wiem czy jeszcze stoi :roll:
Wątek jednak o radzie.Wracając do tematu ,kasy w gminie ful ,chyba to już drugie stanowisko na które małe pieniądze nie idą :roll:
Jakiś kierownik od basenu,teraz zastępca,pewnie był uciążliwy tymi swoimi pytaniami ,teraz tylko będzie przytakiwał z wdzięczności :D

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 25 lip 2011, 21:55

Ja słyszałem też, że CKIP ma jeszcze w tym roku kort tenisowy zaorać i przerobić na ceglany...
dobry pomysł mają, żeby nie móc robić lodowiska w zimie...

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
GG: 8824316
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » poniedziałek 25 lip 2011, 21:58

Tomku, teraz nie ma ani kortu ani lodowiska, wiec wydaje mi sie, ze to dobry pomysl :)
"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 25 lip 2011, 22:11

dobekfooto pisze:Tomku, teraz nie ma ani kortu ani lodowiska, wiec wydaje mi sie, ze to dobry pomysl :)
Nie wiem czy wiesz, że nowe boiska są wielofunkcyjne:

ze specyfikacji przetargowej:
http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private ... k/1553.zip
plik: opis techniczny - boiska sportowe w złotym stoku.pdf
str 12
5.17. ELEMENTY WYPOSAŻENIA I WYKOŃCZENIA :
- siatka i słupki metalowe do tenisa ziemnego – 2 zestawy,
- zestaw piłek do gier zespołowych : do piłki koszykowej - 10 sztuk, do piłki
ręcznej 10 - sztuk, do piłki nożnej - 10 sztuk, do piłki siatkowej - 10 sztuk,
do tenisa ziemnego - 30 sztuk, rakiety do tenisa ziemnego - 8 sztuk,
A tak wogóle co z boiskami, bo widzę, że można już z niego korzystać (w piłkę grają), ale widzę także, że nadal jest ochrona wynajęta przez wykonawcę = nadal nie odebrane.

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » poniedziałek 25 lip 2011, 22:21

Nie wiedzialem. Ale to i tak mnie nie przekonuje. Nie wiem jaka jest nawierzchnia na tych nowych boiskach ale z pewnoscia nie jest to cegla, ktora nie bez powodu jest uzywana na wiekszosci kortow. Takie boisko laczy w sobie dynamike odbic pilki oraz jest stosunkowo miekkie i nie nadyreza stawow (z tego powodu boisko asfaltowe jest dla mnie zdecydowanie nie do zaakceptowania) Jak bedzie z nowymi boiskami, wyjdzie w praniu :)

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 25 lip 2011, 22:36

dobekfooto pisze:Nie wiedzialem. Ale to i tak mnie nie przekonuje. Nie wiem jaka jest nawierzchnia na tych nowych boiskach ale z pewnoscia nie jest to cegla, ktora nie bez powodu jest uzywana na wiekszosci kortow. Takie boisko laczy w sobie dynamike odbic pilki oraz jest stosunkowo miekkie i nie nadyreza stawow (z tego powodu boisko asfaltowe jest dla mnie zdecydowanie nie do zaakceptowania) Jak bedzie z nowymi boiskami, wyjdzie w praniu :)
Widzisz...masz rację, że cegła jest dobra...tylko chyba nigdy nie widziałeś jak wygląda utrzymanie takiego kortu.
Pogooglaj trochę na ten temat to zobaczysz w czym problem...

Zobacz boisko na Sienkiewicza jak starannie jest pielęgnowane...albo tablice do kosza na boisku poniżej, czy też boiska do siatki jakie mamy w mieście...
W Legnicy mam taki kort obok domu...jeden chwast, dziury, linii brak.

Na asfaltowym może nie można GRAĆ w TENISA, ale do zabawy w tenisa się nadaje....bez remontu od 1967r. - 44 lata

A w zimie bezpieczne lodowisko....(tzn kiedyś - jak się komuś chciało)

REX
Sztygar
Sztygar

Post autor: REX » poniedziałek 25 lip 2011, 23:39

czy potrzebne są miastu te wszyskie boiska, skoro mieszkaja tu starsi ludzie. Czy za te pieniadze w pierwszej kolejności nie można było wybudować trochę mieszkań i stworzyc miejsca pracy. Za dwadzieścia lat kto bedzie na tych boiskach Wilkowyje ławeczka z dziadkami wspomnienia i mamrot.

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » wtorek 26 lip 2011, 00:13

_tomek pisze: Widzisz...masz rację, że cegła jest dobra...tylko chyba nigdy nie widziałeś jak wygląda utrzymanie takiego kortu.
Najblizszy ceglasty kort znajduje sie w Laskach i wiem jak wyglada jego utrzymanie. Kilka razy w roku trzeba zadbac o to, zeby chwasty nie rosly i wymagana jest kultura zawodnikow (po kazdym meczu grabienie calej powierzchni). Tak przygotowany kort dostarcza wiele radosci. Rozumiem Twoj punkt widzenia Tomku, ale wybierajac pomiedzy ceglastym kortem a kortem asfaltowym i nieczynnym lodowiskiem w zimie dalej obstaje przy swoim :)
REX pisze:czy potrzebne są miastu te wszyskie boiska, skoro mieszkaja tu starsi ludzie. Czy za te pieniadze w pierwszej kolejności nie można było wybudować trochę mieszkań i stworzyc miejsca pracy. Za dwadzieścia lat kto bedzie na tych boiskach Wilkowyje ławeczka z dziadkami wspomnienia i mamrot.
Sugerujesz, ze w Zlotym Stoku nie ma mlodziezy? W Zlotym Stoku nareszcie bedzie boisko do pilki noznej z prawdziwego zdarzenia dla dzieci i amatorow. Wybacz ale nie kazdy ma kondycje zeby biegac po pelnowymiarowym boisku, ktore u Nas zreszta jest zarezerwowane jedynie dla klubu pilkarskiego. Pierwszy raz spotykam sie ze zdaniem, ze nie warto inwestowac w boiska i dbac o kondycje rozwijajac zainteresowania mlodziezy... Brak slow Moj Drogi ...
Kto ma te miejsca pracy stworzyc? Burmistrz? W jaki sposob? Kolejna interesujaca teza ...

REX
Sztygar
Sztygar

Post autor: REX » wtorek 26 lip 2011, 10:52

Źle mnie zrozumiałeś. Co jest w tej chwili ważniejsze praca i mieszkanie czy boisko sportowe. Te pieniadze które poszły na boiska i basen mogły stworzyć mieszkania i zatrzymac uciekającą młodzież. Co jet ważniejsze boiska czy dokończenie budowy łącznika szkoły który lada dzień przejdzie w ruinę.czy tak dobry gospodarz wydaje pieniadze. Najpierw chyba robię to co jest najpotrzebniejsze.

Awatar użytkownika
corrado850
Sztygar
Sztygar

Post autor: corrado850 » wtorek 26 lip 2011, 11:27

W sumie wydali trochę kasy na boiska i basen, ale co z tego? I tak wszystko jest pozamykane...

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 26 lip 2011, 11:35

Nie ma sensu wymieniać...prawie wszystko jest napisane...zobaczcie tylko co jest realizowane, a co nie...gdzie równowaga..

proponuję zacząć od strony 60:

http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private ... k/1702.pdf

Awatar użytkownika
pablo
Rotman
Rotman

Post autor: pablo » wtorek 26 lip 2011, 12:10

młodzieży nie zatrzyma co z tego że będą mieć mieszkanie jak nie będą mieć pracy aby je utrzymać

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » wtorek 26 lip 2011, 16:52

REX pisze:Źle mnie zrozumiałeś. Co jest w tej chwili ważniejsze praca i mieszkanie czy boisko sportowe. Te pieniadze które poszły na boiska i basen mogły stworzyć mieszkania i zatrzymac uciekającą młodzież. Co jet ważniejsze boiska czy dokończenie budowy łącznika szkoły który lada dzień przejdzie w ruinę.czy tak dobry gospodarz wydaje pieniadze. Najpierw chyba robię to co jest najpotrzebniejsze.

Nie jestem przekonany co do tego, ze mieszkania socjalne zatrzymalyby mlodziez w miescie. Co do pracy - tutaj sie zgodze - bez pracy nikt nie zostanie w Zlotym Stoku. A pracy jest bardzo malo i dla mlodych ludzi niezbyt atrakcyjna. Ja na przyklad chocbym chcial to nie znajde odpowiedniego zatrudnienia w Zlotym Stoku, wiec pozostaje mi jedynie Wroclaw. Co do pieniedzy ktore poszly na basen to nie jest taka prosta sprawa, ze mogly one tak o po prostu pojsc sobie na budowe mieszkan socjalnych. Bylo dofinansowanie na obiekty sportowe, wiec budujemy obiekty sportowe. Zgadzam sie z tym, ze boiska nie sa w stanie zatrzymac w Zlotym Stoku mlodziezy, ale przynajmniej dzieci beda mialy zajecie i zamiast wybrac sie na demolowanie tego co mamy w miescie spozytkuja swoja energie na granie w pilke.
Co do mieszkan socjalnych to byl tu juz ten temat poruszany i jak dla mnie w dalszym ciagu mieszkania socjalne w laczniku szkoly to pomysl niedopouszczalny.

Szperacz
Gwarek
Gwarek

Post autor: Szperacz » wtorek 26 lip 2011, 17:56

Pozwólcie, że włączę się w dyskusję i przedstawię wam parę danych statystycznych. W latach 1970 – 75 ochrzczono 417 dzieci, udzielono 184 śluby, i pochowano 98 osób. W latach np. 1991 - 1995 ochrzczono 259 dzieci, udzielono 107 ślubów, i pochowano 220 osób. I dane za lata 2006 – 2010 ochrzczono 191 dzieci, udzielono 83 śluby, i pochowano 242 osób. Dane dotyczą tylko naszej parafii, a więc trzeba wyłączyć z tych danych statystycznych sołectwo Laski. Pozdrawiam Szperacz

lazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: lazik » wtorek 26 lip 2011, 18:56

Nie ma pracy nie ma ludzi.Boiska i inne tam ratatuj nie dadzą chleba rodzicom tych dzieci.
Mieszkania są,przecież kiedyś w stoku żyło o 1/3 ludzi więcej, a mniej budynków było.Masa mieszkań stoi wolna.
Zgadzam się z Rexem .
Szperacz tą statystyką jasno pokazał powód wyludniania,wraz z padaniem zakładów pracy pada miasto.
Może tu być i 100 boisk,nawet do plucia na odległość,wyludniania to nie zatrzyma.
Praca praca i jeszcze raz praca dla ludzi.
dobekfooto pisze:Ja na przyklad chocbym chcial to nie znajde odpowiedniego zatrudnienia w Zlotym Stoku,
Dawniej Złoty Stok zatrudniał i nie takie mózgi :D ,była praca i dla wykształconych i dla robotników fizycznych tym bardziej.
W całym kraju jest problem małych miast i wsi co do wyludniania i starzenia się społeczeństwa,ale u nas to przykład ksiażkowy

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 26 lip 2011, 21:11

lazik pisze: W całym kraju jest problem małych miast i wsi co do wyludniania i starzenia się społeczeństwa,ale u nas to przykład ksiażkowy
Dokładnie tak.
Powolny upadek dużych zakładów jeszcze pogłębił sytuację.

Statystyka Szperacza wskazuje na szybkie wymieranie miasta...
I to widać...na ulicach pusto.

Ale gdy popatrzycie na nieruchomości to zobaczycie coś ciekawego:
1. W ciągu ostatnich 30 lat powstało:
-18 mieszkań i 24 domki na 3-go Maja
-drugie tyle nowych domów na Stawowej, Polnej, Kasprowicza,
-po kilka na Słonecznej, Krzywej, Harcerskiej, Niskiej, Prusa, Radosnej

W tym roku też widzę budowane są kolejne, a kilka działek pod budownictwo mieszkaniowe zostało już sprzedanych

Ale na rynku wtórnym - kompletny zastój - ceny? czy po prostu brak chętnych?

Co się stanie w ZS? To samo co w Orłowcu czy Chwalisławiu...

Miasto będzie żyło dwoma niezależnymi bytami:
1. Związanym ze "starymi" mieszkańcami, zarabiającymi na miejscu - biednym i skromnym
2. "Letniskowym" - związanym z ludźmi zarabiającymi gdzie indziej, tu przyjeżdżającymi wypocząć, być może na dłużej - wychować dzieci lub spędzić tu ostatnie dni.

Tym pierwszym można pomóc jedynie obniżając (a raczej starając się nie podwyższać) kosztów życia - wody, śmieci, żywności, szkoły, przedszkola, czynszu...

Ci drudzy ucieszą się z nowego boiska, kortu, ścieżki turystycznej itd...

Wszyscy (poza sklepikarzami) ucieszą się z dwóch minimarketów...

Mam dobre porównanie kosztów życia w dużym mieście i Złotym Stoku. Jedyne co w ZS jest tańsze to...nieruchomości (które tu na miejscu uważamy za drogie)... przedszkole (czy niania) także są znacznie tańsze.

lazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: lazik » wtorek 26 lip 2011, 22:37

_tomek pisze:Statystyka Szperacza wskazuje na szybkie wymieranie miasta...
I to widać...na ulicach pusto.
Statystyka ,pewnie podobne procenty dotyczą innych miasteczek.
Dobrze pokazała o co chodzi.Każdy to widzi,czuje,ale te liczby są alarmujące :!:
Za X lat,dajmy 10,może 15 będą tu ludzie żyć z samej rety ,a co szczęśliwsi u jakiegoś małego przedsiębiorcy.Z resztą już tak jest :roll:
dobekfooto pisze:Kto ma te miejsca pracy stworzyc? Burmistrz?
Nie, ksiądz :)
Od czego jest dobry gospodarz :?:
Nie musi i nie ma nawet możliwości tworzyć miejsc pracy,chyba że przed wyborami dla interwencyjnych. :wink:
Burmistrz może stworzyć [musi]klimat dla pozyskania przedsiębiorców,inwestorów.Jeśli jest to Ci nowe to dziwię się .

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » wtorek 26 lip 2011, 23:08

lazik pisze: Nie musi i nie ma nawet możliwości tworzyć miejsc pracy,chyba że przed wyborami dla interwencyjnych. :wink:
Burmistrz może stworzyć [musi]klimat dla pozyskania przedsiębiorców,inwestorów.Jeśli jest to Ci nowe to dziwię się .
Nie mam pojecia z jakiego powodu mi sie dziwisz Laziku... Dobry gospodarz jest wlasnie od tego zeby zapewnic odpowiednie warunki do rozwoju przedsiebiorstw a nie tworzyc przedsiebiorstwa. Przeciez burmistrz nie zalozy 10 spolek ktore beda rozwijaly branze turystyczna, bo nie takie jest jego zadanie. On ma pomoc przedsiebiorca sie rozwinac i ulatwic im funkcjonowanie ich firm - zwlaszcza na poczatku. Podtrzymuje swoja teze co do ktorej masz takie zastrzezenia "Burmistrz nie stworzy miejsc pracy" potrzebni sa inwestorzy.

REX
Sztygar
Sztygar

Post autor: REX » wtorek 26 lip 2011, 23:13

Tak pomógł przedsiębiorcy że zakład padł a właściciel nawet go czyli burmistrza niechce widziec i słyszeć

Awatar użytkownika
Sylwester
Dreptacz
Dreptacz
Relacja: Sympatyk

Post autor: Sylwester » wtorek 26 lip 2011, 23:21

No i tu sie zgadzam z Lazikiem!!! Mowie wam ludzie trzeba inwestowac w jedzenie i produkcje jedzenia ekologicznego, bo juz niedlugo swiat nie bedzie mial co jesc i trzeba bedzie jedzenie eksportowac ( oczywiscie juz jest to robione), Sprzedaje sie teraz najlepiej to co jest nie zmodyfikowane i po dobrej cenie..... Burmistrz niech mysli o otwieraniu szklarni cieplarnianych (tak jak to robia gdzie inndziej w Polsce w malych miejscowosciach) do produkcji warzyw i owocow i zatrudnia fachowcow, oraz ludzi do uprawy, zamias otwierac boiska.......... No i juz wczesniej gdzies wspomnialem o tych farbach ekologicznych, ktore nie sa toksyczne..... Ludzie malowac mieszkania co jakisz czas musza, jesc musza tez i tak juz bedzie zawsze......
Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami.

ODPOWIEDZ