Rada Miejska

_tomek
Gwarek
Gwarek
Relacja: Mieszkaniec
Kontakt:

Re: Rada Miejska

Post autor: _tomek » piątek 22 lip 2011, 20:35

katrinaaa123 pisze:Czytajac wypowiedź Sylwestra rzuca się w oczy że potrafi krytykować Radnych i Burmistrza(a przypominam że są to osoby wybrane przez Mieszkańców naszej Gminy) a nie potrafi poprawnie napisać kilku prostych słów: "komurek""restarowania" "mlodzierzy"
A jaki widzisz związek pomiędzy krytyką władz, a zasadami ortografii?

Naprawdę nie czepiajmy się literówek i ortografów, chodzi o treść, a nie detale.
Może mnie gryzą w oczy ortografy, ale bardziej interesuje mnie, żeby ludzie w tym mieście zaczęli mieć swoje zdanie - chcieli wogóle rozmawiać na takie tematy.

Sama też lubisz krytykować - zaczęłaś przecież od krytyki Klubowej.
katrinaaa123 pisze: Szumnie nazwany Dom Kultury to nie jest już to samo co kiedyś. Dzieci mało tam uczęszczają bo i po co?
Mamy lipiec, a żadnych atrakcji dla dzieci, które zostały w mieście w czasie wakacji nie ma.....
Co te dzieci mają robić, szczególnie w taką pogodę...?
A zresztą, nawet jak coś organizują to nie jest to nic nadzwyczajnego. Ciągle to samo, bajki, komputery, gry planszowe itd.
A gdzie jakiekolwiek nowe pomysły??? Może czas się zastanowić nad zmianą "obsady" CKIP???/
Jest wątek o CKIP...
Ja pamiętam ZDK z czasów gdy byłem dzieckiem i jakoś nie mogę sobie przypomnieć, żeby znacząco więcej niż teraz.

Awatar użytkownika
Sylwester
Dreptacz
Dreptacz
Relacja: Sympatyk

Post autor: Sylwester » piątek 22 lip 2011, 23:07

Dzieki Tomek za zrozumienie. No coz ja uwazam, ze krytykowac kazdy moze jeden lepiej drugi gorzej........ Faktem jednak jest, ze to dzieki osobowoscia takim jak Tomek i inni na tym forum, ktore sledze od dwoch lat, robia cos pozytywnego dla misteczka i naglasniaja problemy, oraz zalezy im na dobrze tej miejscowosci. Przygladajac sie temu wszytkiemu z boku uwazam, ze powinno nastapic wiele zmian czy to w UM czy w CKIP jak wspomniala kolezanka we wczesniejszym poscie. Rozumiem, ze to ludzie wybrali rade miejska, ale przygldajac sie temu filmikowi, naprawde wyobrazam sobie rade miejska stworzona z ludzi takich jak P. Rapacz ............ Wybaczcie to moje zdanie... Powinni to byc ludzie mlodzi, wyksztalceni, glodni nowych osiagniec, najlepiej tacy, co gdzies byli (na swiecie) cos widzieli i czegos sie nauczyli, a co moga przekazac miastu i ludnosci i pomoc w rozwoju na skale 21 wieku.......Jestem zdania, ze zawsze mozna, jesli sie czegos bardzo pragnie.... No tak, nie jestem niestety najwiekszym milosnikiem p. Burmistrza i to rowniez tylko moje uczucia i wywody do ktorych mam prawo. Tomku twoj wklad jest niesamowity i naprawde swiecisz przykladem dla innych!!!
Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » sobota 23 lip 2011, 00:54

Dziękuję. Po takim słodzeniu to nie wypada nie odpisać :)

Śmieję się trochę z tego:
Czekam na nastepne wybory zlotostockie niecierpliwie!!!

Bo jeśli ludzie się przez te następne 3 lata nie obudzą, to zmian także nie będzie.

Najbardziej się cieszę nie z tego, że dzięki forum, zdjęciom coś się uda posprzątać, zmienić itd. tylko z tego, że coraz więcej osób tak samo jak ja widzi potrzebę zmian - wchodzi na forum i pisze...

Ludzie się interesują polityką - rozmawiają w kółko o Tusku i Kaczyńskim, ale nie mogą pojąć, że znacznie większy wpływ na ich codzienne życie mają wybory samorządowe - szczególnie w tak małym miasteczku.

Tu na miejscu padają decyzje od których zależy cena wody, ciepła, wywozu śmieci, przedszkola. To od burmistrza i radnych zależy czy łatamy chodnik, czy zamiast tego robimy festyn w parku. Czy dofinansowanie do obiadu dostaną biedne dzieci, czy damy im trochę mniej, a za to zrobimy zawody sportowe dla przyjezdnych albo nowe boisko.

I nie mówię tylko w kontekście wyborców, ale także potencjalnych kandydatów.

Po co startują ludzie, którzy nie mają ochoty występować w czyimś imieniu? w ogóle nie odzywają się na Radzie?
Nie chce im się przygotować do Rady, przeczytać o czym będzie mowa i mieć jakieś zdanie?

Przejdź się na Radę.. zobaczysz podpierających się na rękach, dłubiących w nosach, bawiących się rękami czy po prostu popijających herbatkę. Oczywiście nie wszystkich, tych paru ze sobą rozmawia (a raczej z burmistrzem).

Po co startują ludzie, którzy są tak uwikłani w "urzędowe układy", że potem gdy się z czymś nie zgadzają mogą tylko wstrzymywać się od głosu? (albo głosować "ZA")

Czekam na nastepne wybory zlotostockie niecierpliwie!!!

I co z tego, jeśli nie będzie przyzwoitych kandydatów.
Popatrz na ostatnie wybory burmistrza...jaki wysyp, aż 5 kontrkandydatów...tylko co oni robili tu rok wcześniej? nic?
Pytasz ich co sądzą ogromnym zadłużeniu gminy...odpowiadają "jak zostanę burmistrzem to się wypowiem", albo snują jakieś chore plany inwestycyjne, kiedy widać, że w budżecie braknie nawet na bieżące remonty.
Ludzie widzą, że lepszy stary burmistrz, który już umie niż nowy zielony co nie ma o niczym pojęcia, ale "ma dobre chęci".

Chciałbym nawet, aby na forum znalazł się jakiś zwolennik burmistrza i się wypowiadał, żeby ktoś potrafił powiedzieć coś pozytywnego, przecież burmistrz ma także sukcesy, służy ludziom jak umie najlepiej. Byłoby ciekawiej.

Dziś gmina realizuje tylko jego wizję, radni sprowadzili się do roli jaką mogliby wykonywać pisząc na forum...
Nie potrafią nic zrobić razem.
Rok temu także była komisja w "łączniku" przy szkole - lało się tak samo...nikt przez rok tam nie zajrzał, nie sprawdził..
dziś mogliby wyciągnąć konsekwencje z tego, że obiekt niszczał...

A ta rynna w Laskach...można grzecznie prosić burmistrza i pytać, a można przyjść z gotową uchwałą i ją przegłosować. Tak zresztą jak burmistrz powiedział, żeby zrobili...

Zapytać to ja mogę - zwykły mieszkaniec - raz w tygodniu burmistrz przyjmuje, ale nawet forum też czasem czyta - nie muszę z domu wychodzić.

--------------
Po prostu potrzeba jeszcze kilku osób w Radzie, którym będzie się bardzo chciało coś tu ruszyć...

Awatar użytkownika
Sylwester
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: Sylwester » sobota 23 lip 2011, 01:33

Do pani Katrinaaa 123:" Szumne Domy Kultury" istnieja w calej Polsce, a dzieci, nastolatkow, doroslych i seniorow trzeba zachecic i znalezc odpowiednia inicjatywe. Skrytykowala Pni CKIP, napisala Pani o braku pomyslow, ale sama nie przyblizyla ani jednego. To moze ja przyblize kilka co powinno sie dziac w CKIP aka " Gminnym Domu Kultury". 1. Kolo rekodzielnicze: Program zajęć rękodzielniczych obejmuje przede wszystkim: lalkarstwo (wykonywanie lalek przy jednoczesnej nauce szycia ręcznego, szycia na maszynie, umiejętności łączenia ze sobą różnych materiałów)
techniki artystyczne (wykonywanie stroików okazjonalnych z wykorzystaniem różnych technik plastycznych).
Modelowanie z masy solnej, plasteliny, modeliny, gliny, poznanie ściegów hafciarskich – nauka wyszywania, tkanie. Pracownie rekodzielnicze w Domach Kultury w Polsce sa organizatorem konkursu lalkarskiego pt: "zabawka ze skrawka" (warto sprawdzic). Uczestnicy zajęć biorą udział w różnych konkursach plastycznych o zasięgu międzyszkolnym, regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. Wielokrotnie zostają też ich laureatami. 2. Uniwersytet Trzeciego Swiata ( to bardzo wazne dla gminy i tez warte sprawdzenia) rowniez organizowane przy domach kultury. 2 Klub aktywnych kobiet. 3 Kolo gospodyn wiejskich. 4. Kolo podroznika (mozna zapraszac ciekawe osoby i dzielic sie informacjami ze swiata i np: z mieszkania poza granicami kraju.) 5. Dla dzieci: warsztaty artystyczne, kluby plastyczne odpowiednie wiekowo,, warsztaty muzyczne odpowiednie wiekowo, teart, dziennikarstwo dla najmlodszych i tych starszych, grupy kabaretowe, zajecia fotograficzne, zajecia plenerowe dla malych i zainteresowanych przroda, nauka gry na instrumentach, nauka gotowania dla mlodych (jest wiele starszych pan, ktore moglyby swiadczyc jako instruktorki...........6. Taniec towarzyski (kiedys istnial przy domu kultury), taniec nowoczesny, balet, to oczywiscie dla wszystkich od tych malych do doroslych. 7. Dla niewyzytych fizycznie i wandali zlotostockich Kickboxing i Thai Boxing ( w zaleznosci od instruktora to rowniez uczy dyscypliny i szacunku). 8. Jezyki obce nie tylko uczone w szkole, ale rowniez w CKIP ( np: kolo dyskusyjne w jezyku angielskim, niemieckim). 9. Kolo malego historyka ( dla dzieci) mozna ich uczyc od poczatku o historii Zlotego Stoku ciekawostkach i w ten sposob nauczyc szanowania miasteczka......... Moge jeszcze powymieniac kilkanascie, ale do tego wszytkiego, sa potrzebni ludzi z ikra i ktorzy chcieliby zmienic oblicze CKIP, nie tylko dla zlotego Stoku, ale dla calej gminy, poniewaz powinien to byc Gminny Dom Kultury...... O pieniadze na rozwijanie dzieci i mlodziezy, mozna pisac do wielu placowek w tym do Unii Europejskiej....... Jest to najwazniejsza placowka w Zlotym Stoku, poniewaz ksztaltuje mlodych ludzi, a starszym pomaga zostac na topie i przekazywac mlodym pokoleniom swoja wiedze....... Dalej bede sie upierac, ze budynek powinien zostac wyremontowany wewnetrznie, ogrodzenia powinny byc odnowione, kwiaty i krzewy zasadzone, co rowniez tyczy sie UM....... Jesli burmistrzowi nie zalezy na losach dzieci po zajeciach szkolnych i podczas wakacji, nie zalezy mu na ksztaltowaniu mlodych ludzi i przyszlych kandydatow na radnych i burmistrzow tego miasteczka, to nie wiek gdzie to wszytko zmierza, ale napewno nie w kierunku 21 wieku. Instruktorow do programow mozna znalezc, znalezliby sie rowniez napewno walentariusze, a nawet zaoferowac mlodziezy w szkolach srednich i dac im poczucie, ze moga byc za cos odpowiedzalni i przyczynia sie do pomagania mlodszym w rozwijaniu sie.... Nie wiem czy to nie powinno byc przeniesione do innego dzialu, ale jest to odpowiedz, do pani ktora chciala pomysly..... Teraz prosze pojsc z tym do CKIP, oraz UM i rowniez dodac swoje pomysly. :wink:

Awatar użytkownika
corrado850
Sztygar
Sztygar

Post autor: corrado850 » sobota 23 lip 2011, 09:20

W sumie po to jest to forum żeby min. krytykować, i wygłaszać swoją opinię :)

REX
Sztygar
Sztygar

Post autor: REX » sobota 23 lip 2011, 11:17

Z tego co pamiętam z kampanii tylko jeden z kandydatów mówił że nie jest sztuką wydawać pieniadze podatników tylko wydawać pozyskane. Chwalicie za wypowiedz A R radnego, który mówi powołajmy zespół, zespól wyda opinie a burmistrz... co z tego wynika. Dach przecieka powołajmy zespół - kto ma wejść itd. dwa miesiące, obrady zespołu wreście opinia trzy miesiące burmistrz kolejne dwa miesiące bo mósi się przespać ze sprawą. Mamy ponad pół roku. Jest decyzja, ale juz nieaktualna poniewaz juz się nie bedzie lało przez dziurawy dach poniewaz dachu już nie będzie. Podobnie sprawa kawałka rynny w Laskach. Zamiast od ręki podjąc decyzje to nie uchwała najpierw projekt później komisje, a na koniec burmistrz powie prosze wskazać mi źródło finansowania bo ja pieniędzy nie mam. I tak wkółko przez 4 lata.

lazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: lazik » sobota 23 lip 2011, 14:43

Przez głupie rynny , właściwie ich brak [ok 1200zł] zniweczą elewację,mury zamakają,pewnie pieczarki wewnątrz na ścianie wyrosną z wilgoci.Pytanie:po co ta izolacja folią kubełkową była robiona [fundamenty],skoro woda za nią się z dachu leje.
Nie prosił bym się o rynny ,tylko kazał zapłacić za ponowny remont temu kto ich nie przewidział.
Kompletny brak odpowiedzialności za nasze ,podatników pieniądze.
REX pisze:Z tego co pamiętam z kampanii tylko jeden z kandydatów mówił że nie jest sztuką wydawać pieniadze podatników tylko wydawać pozyskane. Chwalicie za wypowiedz A R radnego, który mówi powołajmy zespół, zespól wyda opinie a burmistrz... co z tego wynika. Dach przecieka powołajmy zespół - kto ma wejść itd. dwa miesiące, obrady zespołu wreście opinia trzy miesiące burmistrz kolejne dwa miesiące bo mósi się przespać ze sprawą. Mamy ponad pół roku. Jest decyzja, ale juz nieaktualna poniewaz juz się nie bedzie lało przez dziurawy dach poniewaz dachu już nie będzie. Podobnie sprawa kawałka rynny w Laskach. Zamiast od ręki podjąc decyzje to nie uchwała najpierw projekt później komisje, a na koniec burmistrz powie prosze wskazać mi źródło finansowania bo ja pieniędzy nie mam. I tak wkółko przez 4 lata.
W SUMIE RACJA,CO TYLKO MOGĄ TO BIUROKRATYZUJĄ :) ,NAWET BŁACHE SPRAWY KTÓRE OD RĘKI SIĘ WSZĘDZIE ROBI.
corrado850 pisze:W sumie po to jest to forum żeby min. krytykować, i wygłaszać swoją opinię :)
NIE CHODZI TU O KRYTYKĘ :wink: Pisać i zwracać uwagę trzeba.Nie ma nic gorszego niż bierność.
To nasze miasto,tu żyjemy,chcemy rozwoju,pracy,jakiejś logiki w trwonieniu kasy gminnej[naszej],nie władz :wink: .
Sylwester pisze:Przygladam sie temu forum juz od dluzszego czasu i religijnie czytam wszytkie posty..
Witam na forum,każda opinia się przydaje,łatwiej wówczas wyrobić sobie ZDANIE na poruszane tematy.
poz :wink:
katrinaaa123 pisze:Czytajac wypowiedź Sylwestra rzuca się w oczy że potrafi krytykować Radnych i Burmistrza
Na tym polega opozycja :D brak opozycji to już chyba dyktatura :wink:

ACHA :D TERAZ LAZIK NIE ŁAZIK
Admin dokonał zamachu na buŁkę i Łazika ,w sumie lazik też może być :wink:
Mam mniej postów przynajmniej teraz :D

katrinaaa123
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: katrinaaa123 » sobota 23 lip 2011, 16:09

Do Sylwestra: Dziękuję za propozycje dotyczące zajęć w CKIP. Ja wiem, że takie jednostki jak Domy Kultury są w całym kraju, i nie tylko, bardzo ważne w każdym mieście.
Ale niestety w naszym mieście nie. Oprócz okazjonalnych imprez( WOSP, Dzień Kobiet itp) mało się tam dzieje.
A co najbardziej mnie wkurza, to całkowity brak zajęć tam dla dzieci w lipcu( pracownicy urlopują). Połowę wakacji więc dzieci spędzają (oprócz szczęśliwców którzy wyjeżdżają) na przysłowiowej ulicy, przed komputerem, tv.
Wróciłam niedawno z małej miejscowości koło Ostrowa Wlk. Tam Dom Kultury zorganizował dla dzieci letnia olimpiadę wielorodzajową (tak to się chyba nazywało). Każdego dnia dzieci rywalizowały w różnych dyscyplinach, zespołowo i indywidualnie. Były zajęcia sportowe, robienie samolotów z papieru, lepienie z gliny, układanie najwyższej wieży z klocków, malowanie koszulek, robienie masek, przeróżne konkurencje. Dzieci miały niezły ubaw, na koniec każdego dnia dostawały drobne upominki a na koniec miesiąca ma być podliczenie punktów każdego gracza i rozdanie głównych nagród( sponsor dał 3 rowery). Pomysł realizują już kolejny raz z rzędu.
A nasze dzieci? Cóż, lipiec jakos zleci, a w sierpniu CKIP znów jak w ubiegłym roku zorganizuje "super" zajęcia.

REX
Sztygar
Sztygar

Post autor: REX » sobota 23 lip 2011, 16:54

Mamy Eko buduje się Dino i ponoć powstanie jeszcze biedronka. Pytanie dla kogo. Miasto wymiera. Młodzi uciekają. Dlaczego brak pracy i mieszkań. Czy któs słyszał o budowie nowych mieszkań. Może powołać komisje, zrobic zebrania i cos postanowić. Myslę że cztery lata na takie obrady to za mało nawet jak dla pana AR

Awatar użytkownika
Sylwester
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: Sylwester » niedziela 24 lip 2011, 00:56

Wiec moze pracownicy CKIP zamiast myslec o wakacjach i planowac swoje wyjazdy w lipcu i sierpniu, najpierw powinni pomyslec aby zorganizowac dzieci i wakacje, co powinno byc juz zorganizowane kilka miesiecy wstecz, jakis oboz, olimpiade jak pani Ktrinaaa wsponiala, warsztaty tworcze, artystyczne, teatralne i tak dalej przy CKIP....... Powinni stworzyc listy dla zainteresowanych rodzicow juz pare miesiecy wczesniej i zainteresowanych zapisac na letnie zajecia np: 2 tygodnie w lipcu i dwa tygodnie w sierpniu, wtedy kazdy rowniez ma czas na planowanie swoich wakacji w pozostalych tygodniach lipca i sierpnia.... Pracownicy rowniez powinni sie umowic kiedy kto sie wybiera na urlop, bo chyba wszyscy naraz nie jada, mam nadzieje, ze moga sie podzielic na grupy...... Takie sprawy jednak trzeba planowac z glowa i wczesniej........ Moze nawet tez zachecic rodzicow i babcie, ktorzy mogliby pomoc w prowdzeniu zajec podczas wakacji a ktorzy nie pracuja, mogliby sie zapisac jako walentarjusze juz miesiace wczesniej i wraz z pracownikami CKIP, pomoc w opracowaniu programow na lato i rowniez pomoc w ich prowadzeniu ( czyny spoleczne istnieja na calym swiecie, to tylko od ludzi zalezy czy chca dac cos od siebie bezinteresownie, karma za takie czyny moze byc niesamowita).......... Jestem zdania ze trzeba czegos naprawde chciec, aby to osiagnac i jest powiedzenie ktore bardzo lubie " NIE MA RZECZY NIEMOZLIWYCH". Ludzie gminy wspolna praca i swoimi pomyslami moga razem wiele osiagnac i najlepiej jest gdy sie nie czeka, zeby ktos cos zrobil za nas, bierzmy zycie jak byka za rogi i do przodu, bo mamy to zycie tylko jedno i to od nas samych zalezy co w nim osiagniemy, jakie pomysly wykorzystamy, jak zawazymy na rozwijanie sie innych pokolen i jak zostaniemy zapamietani. Brakuje w miescinie optymizmu i brakuje ludzi, ktorzy uwierza w to, ze jak sie tylko chce to mozna. U dolu pod tym postem jest powiedzenie, ktore dla mnie np: duzo znaczy. Pozdrawiam serdecznie. Mam nadzieje ze CKIP czyta forum......

Awatar użytkownika
Sylwester
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: Sylwester » niedziela 24 lip 2011, 01:09

Panie laziku :lol: Prosze wybaczyc za znieksztalcanie imienia, ale komputer trzeba byloby przestawiac za kazdym razem na jezyk polski ( zreszta tyczy sie to wszytkich wyrazow). A tak na marginesie to jest pan utalentowanym czlowiekiem, az milo popatrzec na zdjecia i na wyniki pracy!!! To kolo jest fantastyczne! Mysle ze powinien pan sprobowac i otworzyc swoja firme budujac takiego typu budowle i oczywiscie sprzedawac na terenie Europy jako ze mozna je rowniez przewozic na lawetach: http://www.cabins-r-us.com/ Ciesza sie niesamowita popularnoscia. To tak tylko na marginesie oczywiscie.
Serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Sylwester
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: Sylwester » niedziela 24 lip 2011, 01:16

Panie Laziku kurcze zapomnialem jeszcze tego dodac: http://www.frontierloghomes.com/gallery ... allery.htm. Te kabiny sa naprawde czadowe i super byloby mieszkac w takiej lub wynajmowac na cale wakacje gdzies w gorach, czy nawet u nas, a okolice mamy piekna....

Awatar użytkownika
Sylwester
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: Sylwester » niedziela 24 lip 2011, 07:23

[Do Tomka. "Dziękuję. Po takim słodzeniu to nie wypada nie odpisać".
A tam slodzenie, pisze tylko prawde, gdyby wiecej takich osob bylo to podejrzewam, ze sytuacja wygladala by zupelnie inaczej w miescie. A komplement i docena sie nalezy. To forum jest bardzo potrzebne, poniewaz sa ludzie ktorzy czytaja i sledza, ale sie nie rejestruja ( moze sie czegos obawiaja, albo boja sie krytyki gdy cos napisza, lub kto wie jakie tam maja powody). Mi zabralo 2 lata zeby sie zarejestrowac, bo zaczyna mnie naprawde krew zalewac przygladajac sie temu wszytkiemu i czuje, ze musze oddac swoj glos! Mysle, ze z czasem Ci ktorzy czytaja poczuja to samo i znajda sie na forum, zyjemy w wolnym kraju kazdy ma prawo do opinni...... Ty Tomek pewnie i z czasem jakis medal dostaniesz za zaslugi jesli chodzi o pilnowanie czystosci miasta, oraz za dbanie o dobro miesciny, a juz napewno bedziesz nalezal w przyszlosci do tych ktorym zalezalo........
.

REX
Sztygar
Sztygar

Post autor: REX » niedziela 24 lip 2011, 12:27

Jak myśliucie czy w dzisiejszych czasach można zostać dyrektorem nie mając choćby matury?

katrinaaa123
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: katrinaaa123 » niedziela 24 lip 2011, 13:16

My nie myślimy, my WIEMY że można dużo bez odpowiedniego wykształcenia. Szczególnie w Złotym Stoku. Można być Dyrektorem CKIP, można być nauczycielem języka angielskiego w szkole.....

Awatar użytkownika
corrado850
Sztygar
Sztygar

Post autor: corrado850 » niedziela 24 lip 2011, 13:21

REX pisze:Jak myśliucie czy w dzisiejszych czasach można zostać dyrektorem nie mając choćby matury?
Można tylko trzeba ruszyć głową, mieć znajomości lub pieniądze, nic więcej nie potrzeba...

lazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: lazik » niedziela 24 lip 2011, 17:58

REX pisze:Jak myśliucie czy w dzisiejszych czasach można zostać dyrektorem nie mając choćby matury?
Nawet prezesem można zostać.To że ktoś jest wykształcony nie oznacza że umie myśleć racjonalnie.Takie mam zdanie.Oczywiście wykształcenie pomaga,ale w przypadku gdy się pracuje w swoim wykształconym fachu.Większości i tak nas życie uczy.Co mi z tego że ja się w szkole uczyłem kosinusów jak mi one są do niczego nie potrzebne w Życiu.
Sylwester pisze:Mysle ze powinien pan sprobowac i otworzyc swoja firme budujac takiego typu budowle i oczywiscie sprzedawac na terenie Europy jako ze mozna je rowniez przewozic na lawetach: http://www.cabins-r-us.com/ Ciesza sie niesamowita popularnoscia.

Sylwester pisze:Te kabiny sa naprawde czadowe i super byloby mieszkac w takiej lub wynajmowac na cale wakacje gdzies w gorach, czy nawet u nas, a okolice mamy piekna....
Chaty piękne,swego czasu budowałem w tym stylu.Nie to mnie kreci,kręci mnie coś czego już nie ma ,a człowiek swoja inteligencją potrafił setki lat temu wykonać.Dziś nie jednemu naukowcowi spędzają sen z powiek.
Nie lubię kopiować czegoś co już istnieje.Sam wyszukuję ryciny,zapiski, interpretuje je i od podstaw tworzę szkice plany projekty na podstawie tychże dokumentów.
Sylwester pisze:To kolo jest fantastyczne!
Jeszcze troszku minie nim będzie dopuszczone do użytku.Koło będzie elementem rekonstrukcji wyciągu górniczego ,windy górniczej.
będzie to dość duuuża konstrukcja z drewna,nigdzie na świecie nie ma takiej rekonstrukcji,bynajmniej nie w internecie.
Windy górnicze były głównie napędzane za pomocą kieratu konnego,ta winda będzie napędzana za pomocą koła[dreptacza].Taki dreptacz był setki lat temu dość powszechny,konie były drogie.Np u nas w stoku mogły napędzać pompy górnicze,traczki,dźwigi budowlane...
Moja winda idzie na pierwszy strzał,następnie kierat,młyn stęporowy,piece hutnicze,dom,pracownia kata ,czyli obraz urządzeń wykonywania kar śmierci,tortur w średniowieczu,a i później.
Wszystko będzie robione od podstaw na zasadzie nieraz więcej myślenia mniej roboty,ale powstanie.Zwłaszcza że większość z rekonstrukcji będzie robiona po raz pierwszy od setek lat.
W zasadzie wszystko jest na etapie projektowania ale już pracujemy nad elementami które będą ruchome,nie wymagające prawnych uwarunkowań,po prostu ekspozycja.Gdy powstanie pełen projekt wówczas pewnie zostanie on zaprezentowany może i w mediach.
W planie bynajmniej mamy budowę średniowiecznego parku przygody,który zawierał by najciekawsze rekonstrukcje maszyn,urządzeń kiedyś istniejących.Powstanie również strzelnica w której będą trzy maszyny balista,bo już jest,onager,a nad trzecia się jeszcze zastanawiam bo plac mały :D Pewnie i bym zbudował ale parkować auta też gdzieś turyści muszą.Burmistrz widzę w tym nie pomaga bo są kłopoty z parkingiem obok kopalni :(
Jednak nie ma co się przejmować tylko działać.Was tez zachęcam bo samym pisaniem nic w tym mieście się nie zmieni,chociaż nie powiem w wielu przypadkach to działa :D

Awatar użytkownika
corrado850
Sztygar
Sztygar

Post autor: corrado850 » poniedziałek 25 lip 2011, 12:09

Łaziku, prawdziwy kozak z ciebie :D coś podobnego widziałem w kopalni soli w Wieliczce, ale tam koło miało ok 10cm średnicy :D

REX
Sztygar
Sztygar

Post autor: REX » poniedziałek 25 lip 2011, 18:03

Już wiem skąd to wychwalanie nagle radnego AR Panie Andrzeju nie zrób pan głupstwa bo pewnego dnia obudzisz się z ręką w nocniku jak to było w przypadku poprzedniego zastępcy Wojciecha G. Młody to i pewnie naiwny

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 25 lip 2011, 18:25

REX pisze:Już wiem skąd to wychwalanie nagle radnego AR Panie Andrzeju nie zrób pan głupstwa bo pewnego dnia obudzisz się z ręką w nocniku jak to było w przypadku poprzedniego zastępcy Wojciecha G. Młody to i pewnie naiwny
ech tam plotki...
ja słyszałem inną, że z-cą zostanie inspektor od zarządzania kryzysowego (przecież kryzys będzie :) ) ...

ale to prawda...zastępcą można zostać dziś, a jutro być bez pracy...

------------------------
REX...pofantazjujmy trochę...przewidujmy ruchy...

a co byś zrobił gdybyś wiedział, że przed końcem roku będą kolejne wybory burmistrza?

co gdyby startował w nich WW, AR i XX (jest jeszcze jeden "czarny koń") ?

ODPOWIEDZ