Rada Miejska

lazik
Gwarek
Gwarek
Relacja: Mieszkaniec

Re: Rada Miejska

Post autor: lazik » czwartek 01 mar 2012, 19:29

Skończcie.
Tomek szuka przepustu , radna pisze listy w ważnym interesie.Na dniach będzie wielka inwestycia[rura fi 300 sztuk 1 zostanie osadzona] :)

Wszyscy widza robicie wiele.

Awatar użytkownika
pablo
Rotman
Rotman

Post autor: pablo » wtorek 06 mar 2012, 12:38

Janina Frankowicz
Sztygar
Sztygar

Post autor: Janina Frankowicz » wtorek 06 mar 2012, 16:44

Dzisiaj na Komisji Gospodarki zaczęliśmy od wyciągu. Informacja P. Burmistrza "firma, która wygrała przetarg na dokumentację ma kłopoty, ale obiecali nam,że się wywiążą z umowy"!, dalsze pytania: z czego i jak będzie realizowany, koszty eksploatacji pozostały bez odpowiedzi. Mimo wcześniejszego poinformowania P.Burmistrz nie mógł uczestniczyć w Komisji /inne plany/. Na wizję lokalnąw świetlicach w Mąkolnie i w Chwalisławiu wybrał się z komisją p. Zawadzki. W Mąkolnie wskazano na braki, ale największym brakiem moim zdaniem jest brak porozumienia między użytkownikami obiektu tj. OSP i Radą Sołecką, muszą ustalić zasady wspólnego korzystania z obiektu i działać razem, a nie obok siebie. Stażystka od godz. 12 nudzi się przy komputerze, bo pierwszy autobus przywozi dzieci ze szkoły o 13-tej. Brak koncepcji wykorzystania stażystów. Chwalisław, stwierdzono kilka oczywistych błędów, ale też gdyby sołtys mocniej zadziałał to ocieplić naczynie wyrównawcze i dopływ wody ze studni można było zrobić. Złe odprowadzenie wody opadowej i brak przepustu wzdłuż drogi. Zagrażające bezpieczeństwu pochyłości i skos: wejście do budynku, przejście do kuchni. Ogólnie bardzo śliskie płytki przed wejściem do budynku i na schodach. Świetlica chyba na wsi nie potrzebna, bo oddana jeszcze w grudniu a do dziś nie było na niej żadnego zebrania ani też nie korzystają z niej mieszkańcy mimo, że jest cały czas ogrzewana. Stąd mój wniosek o zatrudnienie animatora kultury w ramach CKiP, zadaniem którego będzie rozbudzenie inicjatyw życia kulturalnego na wsi np. w ramach kół lub stowarzyszeń. Bo wyremontowano świetlicę i nikomu ona nie służy. Nie możemy wszystkiego cedować na sołtysa, bo nie zawsze potrafi on być takim animatorem. Nie wszyscy mają takiego sołtysa jak Błotnica!
A krąg betonowy już podobno jest tylko brak ludzi, aby go wkopać!

Janina Frankowicz
Sztygar
Sztygar

Post autor: Janina Frankowicz » wtorek 06 mar 2012, 16:46

P.s. Marta wam to na pewno lepiej opisze, bo patrzyła i słuchała uważnie.

Janina Frankowicz
Sztygar
Sztygar

Post autor: Janina Frankowicz » środa 07 mar 2012, 20:53

Nie jestem osobą która zna się na wszystkim i do tego nie aspiruję. Staż powinien mieć określony program, prowadzony być pod czyimś kierownictwem, bo od kogoś trzeba się przecież uczyć. A jak panienka mówi, że nie działa komputer bo jest uszkodzony kabelek za cirka 20,-zł to trzeba go wymienić. Pani sołtys takim funduszem dysponuje. Oprócz obsługi komputerów oczekiwałabym od stażysty w świetlicy wiejskiej, żeby organizował inne zajęcie dla dzieci /wide p. Krysia z biblioteki obok/. A czas pracy należy dostosować do potrzeb, bo nie wydaje mi się żeby UP określał jego godziny od-do, raczej jego wymiar. Napisałam to co widziałam, a jeśli to dotyczyło Pani/Pana pociechy to trudno, czy ewentualnie odpowiada Pani/Pan za stażystów to proszę wiedzieć, że tak na to patrzą inni ludzie. A staż jest przecież płatny z budżetu, czyli z naszych pieniędzy.

maadam
Sztygar
Sztygar

Post autor: maadam » środa 07 mar 2012, 21:41

mi z posiedzenia podobała się dyskusja o wyciągu- część radnych wyglądała na zaskoczonych samym faktem, że temat wrócił na wokandę. My chyba również sądziliśmy, że wyciąg to głupota i temat zakończony.
Widocznie pan burmistrz nauczony doświadczeniami z poprzednich miesięcy tym razem postanowił radnych informować o podjętych czynnościach i okazuje się że dokumentacja na wyciąg robi się.

Rzeczywiście jak pisze pani Janina, nie robiono kosztorysów utrzymania obiektu - bo jak stwierdził pan Gołębiowski takie obliczenia nie sa na tym etapie potrzebne. Powiedział, że do niektórych wniosków unijnych (a o takowe będzie się starał na wyciąg) takowe kalkulacje nie sa wymagane więc nie trzeba się tym kłopotać.

Szkoda tylko, że sens i intencja pytających o to była inna- nie o fakt czy do wniosku trzeba takie dokumenty ale o fakt ile taka kolejna błyskotliwa inwestycja będzie gminę rok rocznie kosztowała w utrzymaniu.
Burmistrza nie przekonały te pytania i niepewności.

Bardzo podobała mi się gdy burmistrz tłumaczył "gawiedzi" jako ten mądrzejszy, że wyciąg jest potrzebny gdyż tak mówił raport Fair Play- że gmina nie ma całorocznej oferty turystycznej. Więc wysnuwam wnioski, że za rok pan burmistrz chce znowu zapłacić za ten prestiż i zdobyć kolejny certyfikat udowadniając że słucha wytycznych audytorów - geniuszy, którzy sugerują wyciąg jako lekarstwo na brak turystów w zimie...

Innym strzałem było tłumaczenie, że unia szczególnie z radością wspiera takie inicjatywy, które nie przynoszą dochodów. Więc coś co nie powstało by aby zarabiać, unia chętniej dofinansuje niż obiekt który może zarabiać i się finansować. Tłumaczył, że gmina musi udowadniać, że inwestycja się nie opłaca aby dostać dotację. W takim razie mam wniosek do pana burmistrza aby wybudował nam centrum lotów w kosmos- tak samo się nie opłaca ale może unia sfinansuje :-)

Potem rzeczywiście nasz włodarz musiał opuścić obrady gdyż goście dosłownie mu z nieba spadli... :-D
Przewodniczący komisji pan Grygiel zapytał zaraz po wyjściu burmistrza, kiedy ustalono termin tej komisji i kiedy powiadomiono o tym burmistrza. Okazało się, że przynajmniej 3 tygodnie MNP wiedział o terminie komisji. Pan Grygiel był wyraźnie niezadowolony i wcale się mu nie dziwię, bo przyszedł czas na wnioski i sprawy różne do czego niezbędny był pan burmistrz do którego było mnóstwo pytań itp.

Wizje lokalnie przebiegły w bardzo miłej atmosferze czego nie pamiętam z poprzednich sesji czy komisji. Niestety (lub stety :-) )stwierdzam, że radni dużo swobodniej i sympatyczniej rozmawiając gdy pana burmistrza nie ma. Generują wiele pytań i wniosków których nikt na wstępie nie urywa krótkim "nie bo nie" lub nieco dłuższym " z literalnego punktu widzenia, wskaźniki mówią nie" :-)

Poza wieloma wnioskami dotyczącymi poprawek i zmian niedoróbek powstał fajny wniosek pana Rapacza aby przeznaczyć kilka tysięcy złotych już w tym roku na to aby zainicjować działalność ludzi w sferze kultury nazwijmy to wiejsko - ludowej. Czyli prościej pisząc na powstawanie KGW czyli kół gospodyń wiejskich.

Fajny pomysł i zastanawiam się czy takiego koła w stoku nie założyć- koło gospodyń miejskich. Mogłoby powstać takie koło gdzie młode dziewuchy uczyłyby się tradycyjnych ludowych rzeczy, szydełkowania, ozdabiania, gotowania itp. Takie KGW ale dla młodych babek, które lubią tradycje a nie mają babci która by im przekazywała wiedzę i zwyczaje...
musze pomyśleć o tym, ale obawiam się, że to kolejny zwariowany pomysł na który mi czasu i życia nie starczy :-)

usika
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: usika » czwartek 08 mar 2012, 10:13

Gdyby stażysta był na tyle ogarnięty to potrafił by odpowiedzieć na proste pytanie . Co robi w danym czasie i jakie są jego obowiązki ?a odpowiedz była :yyyy... siedzę tu .

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 08 mar 2012, 12:49

Janina Frankowicz pisze:Dzisiaj na Komisji Gospodarki zaczęliśmy od wyciągu. Informacja P. Burmistrza "firma, która wygrała przetarg na dokumentację ma kłopoty, ale obiecali nam,że się wywiążą z umowy"!,
To proszę zapytać za co im zapłacono?
Czyżby "się okazało", że projekt za ponad 60 tys. nie nadaje się do realizacji?

http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private ... k/1764.pdf
Janina Frankowicz pisze:dalsze pytania: z czego i jak będzie realizowany, koszty eksploatacji pozostały bez odpowiedzi.
Wydzierżawi się komuś za bezcen...spadnie śnieg to będzie kręcił...przecież to sprawdzony model z czasów PRL..tak właśnie to działało.
Janina Frankowicz pisze:Na wizję lokalną w świetlicach w Mąkolnie i w Chwalisławiu wybrał się z komisją p. Zawadzki.
WOW, cieszę się, że w końcu wyzdrowiał! Jeszcze jakby wrócił do pracy...nie w sensie miejsca pracy...
Janina Frankowicz pisze: Chwalisław, stwierdzono kilka oczywistych błędów, ale też gdyby sołtys mocniej zadziałał to ocieplić naczynie wyrównawcze
Pani Janino, po to są przepisy budowlane, żeby naczynie bez cyrkulacji wody nie było instalowanie tam gdzie istnieje ryzyko zamarznięcia.
Proszę sobie butelkę z wodą powiesić za oknem i 10 metrowym wężem podłączyć do ciepłej wody...choćby nie wiem jak Pani to ocieplała to przy -20 zamarznięcie jest tylko kwestią czasu.

Ma też resztę usterek poprawić? Kominy czyścić sam latając nad kominem - bo przecież ław nie zamontowano i kominiarz nie wejdzie?
Przecież to był remont kapitalny budynku! Wszystko powinno być na tip-top.

Poza tym sołtys nie jest palaczem, sprzątaczką ani złotą rączką. To wybrany przez mieszkańców ich przedstawiciel.
Janina Frankowicz pisze: Stąd mój wniosek o zatrudnienie animatora kultury w ramach CKiP, zadaniem którego będzie rozbudzenie inicjatyw życia kulturalnego na wsi np. w ramach kół lub stowarzyszeń. Bo wyremontowano świetlicę i nikomu ona nie służy.
Czy Pani wie ile osób pracuje w CKIP? za mało?
Proszę się przyjrzeć jak idzie "rozbudzenie inicjatyw życia kulturalnego" w mieście...

Dziś kolejny koncert w środku tygodnia...
Proszę zajrzeć.
http://ckipzlotystok.weebly.com/index.html
8 stycznia -WOŚP
14 lutego - Akordeon
8 marca - koncert jazzowy

A przecież to ZIMA - kiedy nie można organizować imprez na świeżym powietrzu.

To czego Pani oczekuje w Chwalisławiu...

---------------

Cóż świetlica jest potrzebna...w namiocie głosować nie będą...tym bardziej, że to z dofinansowaniem. Pytanie tylko o projekt.
Jeśli budynek jest tak rzadko używany to trzeba było zamiast instalacji CO, wybudować kominki w obu salach, a dwa pomieszczenia w których jest instalacja wodna ogrzewać elektrycznie - tylko, żeby nie zamarzło.
Teraz, żeby nagrzać tę salę, trzeba "podkręcić" piec wiele godzin wcześniej. Zatrudnić palacza i w praktyce palić ciągle (co kosztuje).
Gdyby były kominki, ludzie mogliby przyjść i sami sobie godzinę wcześniej napalić.
usika pisze:Gdyby stażysta był na tyle ogarnięty to potrafił by odpowiedzieć na proste pytanie . Co robi w danym czasie i jakie są jego obowiązki ?a odpowiedz była :yyyy... siedzę tu .
Przestańcie atakować stażystę. To nie jest samodzielne stanowisko - tzn nie powinno być.
Niestety jest to jak widać staż w pilnowaniu, żeby nikt nie wynosił komputerów...
Pani Janina ma rację, że ktoś powinien nim kierować, bo po co jest staż?
Jak sobie gmina chce zatrudnić ciecia, to niech to robi na zapytanie ofertowe dla agencji ochrony...a nie marnuje szanse dla nauki zawodu bezrobotnym.

Awatar użytkownika
maad
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: maad » czwartek 08 mar 2012, 13:34

maadam pisze:Fajny pomysł i zastanawiam się czy takiego koła w stoku nie założyć- koło gospodyń miejskich. Mogłoby powstać takie koło gdzie młode dziewuchy uczyłyby się tradycyjnych ludowych rzeczy, szydełkowania, ozdabiania, gotowania itp. Takie KGW ale dla młodych babek, które lubią tradycje a nie mają babci która by im przekazywała wiedzę i zwyczaje...
musze pomyśleć o tym, ale obawiam się, że to kolejny zwariowany pomysł na który mi czasu i życia nie starczy :-)
Ta jasne - a firma sama będzie się kręcić;)

_tomek pisze:
Janina Frankowicz pisze:Dzisiaj na Komisji Gospodarki zaczęliśmy od wyciągu. Informacja P. Burmistrza "firma, która wygrała przetarg na dokumentację ma kłopoty, ale obiecali nam,że się wywiążą z umowy"!,
To proszę zapytać za co im zapłacono?
Czyżby "się okazało", że projekt za ponad 60 tys. nie nadaje się do realizacji?

http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private ... k/1764.pdf
Komisja po analizie wybrała ofertę (a miała wybór dość duży), ale i tak "proponuje się zawrzeć umowę..." - podpisane Burmistrz. Po co komu te komisje, ci ludzie???? Przecież każdy dokument wychodzący z Urzędu jest podbity i podpisany przez jedną osobę??
Nie pierwsze to pieniądze wyrzucane lekką ręką przez burmistrza.
Pod koniec kadencji pokuszę się o podliczenie - ile to już kasy Burmistrz Gołębiowski zmarnował na swoje "widzi mi się".

Awatar użytkownika
maad
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: maad » czwartek 08 mar 2012, 13:40

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 08 mar 2012, 13:43

Chyba najgorsze są "widzi mi się - odwołam się" od wyroków na gminę...koszty sądowe tylko rosną, a na wyroki ludzie czekają.

zlotasztabka
Sztygar
Sztygar
Relacja: Sympatyk

Post autor: zlotasztabka » piątek 09 mar 2012, 07:20

Janina Frankowicz pisze: Dzisiaj na Komisji Gospodarki zaczęliśmy od wyciągu. Informacja P. Burmistrza "firma, która wygrała przetarg na dokumentację ma kłopoty, ale obiecali nam,że się wywiążą z umowy"!,
A to Polska właśnie.
PE-POLSKA zaczyna od wykorzystywania niedoświadczonych pracowników, a teraz wykorzysta nawet burmistrza ZS. A wystarczy poświęcić 5 min aby przeczytać opinie oszukanych przez tą firmę.
Dobrze muszą kręcić że nikt jeszcze nie dobrał im się do skóry. Obiecanki cacanki.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 11 mar 2012, 08:50

Zaraz wrzucę mp3, między innymi wypowiedź MNP o wyciągu, która była zanim sobie poszedł.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 11 mar 2012, 09:42

O wyciągu i nie tylko, nagranie w całości...
http://spoko.eu.org/zlotystok/rada%20mi ... 6_001s.mp3

Wydano już ponad 60 tys. na projekt, który jak widać wciąż nie jest gotowy.
W dodatku będzie do poprawki, bo zakładał pobieranie wody do naśnieżania z miejskiego wodociągu, a radni nie chcą do tego dopuścić.
W zeszłą zimę było w nim pełno wody, ale w tę trzeba było kupować w Kamieńcu.

Armatka zużywa 15-20m3 na godzinę, na taki stok trzeba z 5 armatek, by go naśnieżyć - nie w całości, tylko na szerokość 30m powiedzmy, trzeba by z dwa dni ich pracy.
Ile to wody? spory staw. 30x30x4m głęboki to zaledwie 3600m3.

Zbiornik wody dla miasta na ul. Górniczej ma 500m3, armatki opróżniłyby go w 6 godzin! Miastu starcza na dwa dni.

Wciąż nie ma też odpowiedzi ile będzie kosztowało utrzymane wyciągu, p. Zawadzki mówi, że to będzie wiadomo jak będą już mieli wszystkie projekty.

Oczywiście jest pewne, że gmina będzie do interesu dopłacać, ale nikt nie wie ile (a może raczej nie chcą tego powiedzieć).

----------------
Pod koniec nagrania słychać jak radny Rapacz pyta o koła gospodyń wiejskich- tzn. narzeka, że ich nie ma, choć jedno - w Laskach miało powstać.

Ostatnio żona rozmawiała z sołtysem jednej z wsi (daleko stąd)...skarżył się, że chcieli dotacje z gminy na zespół pieśni i tańca...
Jeden radny na sesji powiedział, że "te panie są już za stare, żeby w nie inwestować".
Więc u nas z radnymi nie jest tak źle :)

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 11 mar 2012, 14:03

Oraz całość nagrania z Mąkolna:
http://spoko.eu.org/zlotystok/rada%20mi ... 6_002s.mp3

i Chwalisławia:
http://spoko.eu.org/zlotystok/rada%20mi ... 6_003s.mp3

I jeszcze parę zdjęć z Chwalisławia:
http://spoko.eu.org/zlotystok/rada%20mi ... _6834s.jpg
http://spoko.eu.org/zlotystok/rada%20mi ... _6840s.jpg
http://spoko.eu.org/zlotystok/rada%20mi ... _6839s.jpg
http://spoko.eu.org/zlotystok/rada%20mi ... _6842s.jpg

W sumie nic wielkiego...gdyby nie to, że to dopiero 3 miesiące po odbiorze..

Cóż...radni bardzo żałują p. Zawadzkiego...że ma tyle obowiązków, że się nie wyrabia...
Ja tego nie rozumiem, jak można podpisywać odbiór całości i płacić ...gdy robota nie skończona...
prąd już poprawili ale ław przy kominie nadal brak. Jak można odebrać takie niedorobione projekty?

Nie wiem czy dobrze usłyszałem, ale wydaje mi się, że ktoś tłumaczył, że dostęp do wyczystki jest...trzeba tylko odsunąć piec...

Cóż winny wszystkiemu co się tam stanie będzie sołtys...i to jego problem - od teraz.

Radni napisali wnioski z komisji, że hoho (1000% normy porównując do zeszłorocznej komisji w terenie)...czy coś z tej ich wizyty nich wyniknie?

lazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: lazik » niedziela 11 mar 2012, 16:21

JEŻELI TAK SIĘ UPARLI TEGO WYCIĄGU TO PRZECIEŻ JEST WODA CAŁOROCZNA :idea: 20M OD WYCIĄGU.Po co się rozwodzą nad wodą z wod kan.
[ EMANUEL JEST SZTOLNIA ODWADNIAJĄCĄ]
Kto powiedział że śnieg z wody arsenowej nie będzie biały :D

BARDZO ROZSĄDNIE SKOMENTOWAŁ WYCIĄG PAN JUREK:Wybudujmy sobie przystań kajakową w Mąkolnie licząc na większą wodę.Dodać Pan Jurek mógł jeszcze że potrzeba bo inni mają a my nie.
Nie nazywajmy tego pagórka dla kóz wyciągiem tylko przyszłym pochłaniaczem przynajmniej 80t rocznie.Jak już tak chcemy wiedzieć ile będzie kosztować utrzymanie ,bo widzę że wiedzą ile tylko nie chcą przyjąć tego do wiadomości.
1.Operator ratraka,serwisy,paliwo,uprawnienia..
2.Energia oświetlenie,social,pompy..
3.Obsługa techniczna,kasjer,operator armatek,kto wie ale na pewno jedna osoba nie będzie sprzedawała biletów jeździła ratrakiem,obsługiwała pomieszczenia [przebieralnie,obsługiwała pompy[czy na basenie może być tylko jedna osoba?przecież grali wariata że ratowników nie trzeba a dwóch w pierwszym sezonie Radek z wody wyciągał.
4.dozór techniczny
5.Nadzór ze strony um[stanowisko]nawet niech będzie ta sama osoba co latem basen nadzoruje,ale jest koszt.Mam wrażenie ze Car właśnie w tym kierunku tworzy oślą łąkę.
6.Wywóz nieczystości,szambo,śmieci
7.Remonty bieżące x
8.Tak palnąłem 80t ale wyjdzie jeszcze raz tyle :D

:) NASI MIESZKAŃCY UMIŁOWANI W SPORTACH ZIMOWYCH TOMEK I KILKUNASTU INNYCH RAZEM WZIĘCI NA SWOJĄ PASJE NIE WYDAJĄ PODEJRZEWAM NAWET 20T ROCZNIE A MAJĄ FUL WYPAS,OD WYBORU DO KOLORU WYCIĄGI Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA W OKOLICY.WIEC INWESTYCJA NIE OPŁACALNA ALE BARDZO POTRZEBNA BO FER PLEJA ZA 7T NIE BĘDZIE HMM

Puknijmy się wreszcie w :-)e044 :D
Za rok złóżmy wniosek do budżetu odbudowę lini kolejowej bo inni maja , my nie.SZYMON I DWÓCH INNYCH Z DREZYNIADY BĘDĄ W NIEBIE.
Chcemy być lepsi od innych gmin? Dajmy ludziom zarabiać , gmina będzie miała wpływy z podatków , zakończy się wyludnianie , zacznie prawdziwy rozwój a nie idiotyczna polityka wpajania ludziom że z turystyki całe miasto będzie żyć.Sanatorium z tego miasta zrobiono.

Janina Frankowicz
Sztygar
Sztygar

Post autor: Janina Frankowicz » niedziela 11 mar 2012, 17:37

Łazik nie sanatorium tylko ZOL, w którym udaje się opiekę i leczenie, a kierunek wiadomy /K..k/!

maadam
Sztygar
Sztygar

Post autor: maadam » niedziela 11 mar 2012, 20:23

sama nawet miałam podpowiedzieć o Emanuelu na komisji ale wyszłam z założenia, że pomysł wyciągu jest tak głupi, że nie ma co go ratować pomysłami...

lazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: lazik » niedziela 11 mar 2012, 22:09

Carowi nie chodzi o ekonomię inwestycji. Nawet nie zastanawiał się że 500 lat stoi tam sztolnia z wodą.
Nie ważne koszta ,ekonomia ,jest potrzebny wyciąg.Problem tworzymy my podsuwając tak banalne rozwiązania do inwestycji.
Zmiana projektu to strata czasu bo nie chodzi tu o wyciąg jako inwestycię dla ludzi tylko o punkt w ulotce wyborczej za nasze pieniądze.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 11 mar 2012, 23:42

Widzę, że jakieś zainteresowanie nagraniami jest :)

Pierwszy film, ale najdłuższy i potrzebowałem lepszego internetu, żeby go wrzucić.
W opisie na YT wpisałem także kto siedzi przy stole.
http://youtu.be/Q2ovam5pN_8

Aha, nagrania to zasługa Marty. Dziękujemy!

ODPOWIEDZ