Rada Miejska

lazik
Gwarek
Gwarek
Relacja: Mieszkaniec

Re: Rada Miejska

Post autor: lazik » czwartek 29 gru 2011, 23:03

Się rozpisali.
:D Ja bym dodał jeszcze jedną zmianę w budżecie.Oprócz stałego prawnika przydał by się psychiatra .
Jakaś nowa choroba,że tak nazwę [klanofobia-sondownicza]

Poza tym merytorycznie się was czyta :D ,i wszyscy macie co dziwne troszku racji.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 29 gru 2011, 23:05

To będzie dla komisji rewizyjnej bardzo pracowity rok. Przegłosowano także wniosek p. Tichanowicza o zbadanie nieprawidłowości przy boisku na Sienkiewicza/Wolności, Wapienników i Stawu Kąpielowego...

http://spoko.eu.org/zlotystok/rada%20mi ... szerki.mp3

maadam
Sztygar
Sztygar

Post autor: maadam » czwartek 29 gru 2011, 23:13

Mentalista pisze:
_tomek pisze:p. Grużlewski - prezes Kopalni
[To nie dziwię się, że MNP wyszedł korzystając z propozycji bezradnego seniora. :-)e004 ] - mentalista napisał

mentalku brzydalku.

Nie potrafisz komentować bez mieszania swoich prywatnych uczuć względem opisywanych osób.

Najpierw piszesz, że nie wiesz kto to ale mądrze gada a potem piszesz coś co świadczy, że ta osoba nie była mile widziana i nie dziwisz się że MNP wyszedł.

Nie ładnie!
Trzeba potrafić rozgraniczyć pewne rzeczy. Trochę to było dziecinne.

-ale ta zupka dobra mamusiu, pycha mniam mniam. Kto ją robił?
-twoja babcia której tak nie znosisz synku
- za słona

:-)

maadam
Sztygar
Sztygar

Post autor: maadam » czwartek 29 gru 2011, 23:24

nie ukrywam, że analizuję tą radę cały dzień.

Zastanawia mnie jedna rzecz.
Rzeczywiście są sprawy ważniejsze od kortu i kolejnego boiska. Zaoszczędzono prawie 500 tys.

burmistrz bronił inwestycji mówiąc, że już ma na nią podpisana umowę z (no właśnie z kim, z Qwsi, urzędem marszałkowskim) z kimś i że będzie to wielka strata bo jest to dotacja już przyznana.

Teraz kilka moich pytań:
1). Czy warto wyrzucać z budżetu coś co mamy dofinansowane i tak na prawdę nie jest to koszt 500 tys bo kasa zostanie zwrócona.
2). Dlaczego burmistrz mówiąc o tym nie zaznaczył ile wynosi dotacja i ile z tych 500 tys wróci do gminy? Jest to istotna informacja moim zdaniem. Jeśli jest jak słyszałam, że aż 80% to myślę, że trochę szkoda było tak to wywalać. Może warto było wywali coś co finansuje tylko gmina.
3). Czy rzeczywiście gmina ma podpisana umowę na te pieniądze? Gdzie jest o tym informacja? Dlaczego burmistrz nie rozwinął tego tematu. Dlaczego nie pokazał umowy?
4). skoro jest umowa to musiał być złożony wniosek a do wniosku musiały być dostarczone wszystkie dokumenty. Wiec pytanie- dlaczego burmistrz nie zaznaczył, że skoro wydano już tyle pieniędzy na projekty, wyceny i przetargi io może szkoda teraz już rezygnować z tego projektu.
5). Czy rzeczywiście powstał taki projekt i jest już umowa?

Trochę to dziwne. Bo jeśli jest umowa i gmina ma odzyskać aż 400 tys to jakoś słabo to burmistrz argumentował i słabo bronił. Gdyby przedstawił te rzeczy o które pytam to sama przyznałabym mu rację, że szkoda to wywalać.

Nawet jeśli to wszystko jest to najgorsze w tym jest fakt, że radni tego nie wiedzą. Że MNP nie raczy ich o tym informować przez co mogą wynikac takie sytuacje.

Dlatego popieram radnych gdyż ze zwykłej niewiedzy mogli wywalić coś co ja tez w takiej sytuacji bym z budżetu usunęła.

Jutro dowiem się w qwsi czy taka umowa została podpisana. Chyba, że wiecie coś więcej.

co o tym myślicie?

Mentalista
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Post autor: Mentalista » czwartek 29 gru 2011, 23:31

maadam pisze:Nie potrafisz komentować bez mieszania swoich prywatnych uczuć względem opisywanych osób.
Pani Marto wnioskuję, że Panią klanofobia dopadła.
W mojej wypowiedzi nie ma ani grama moich prywatnych uczuć. Zuważyłem jedynie, że MNP tyle czasu spędził z Panem Prezesem na salach sądowych (z marnym dla siebie wynikiem), że domyślam się (lub nawet nie dziwię się) że skorzystał z propozycji seniora i wyszedł.

Pana Prezesa na oczy chyba nie widziałem a więc ciężko abym mógł wyrobić sobie opinie na jego temat.
Spokojnnie bez emocji.

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek

Post autor: WNO FOLLOWER » czwartek 29 gru 2011, 23:36

Nie chcę się wypowiadać, mnie tylko razi że kort tenisowy stał się symbolem czegoś złego - niepotrzebnego. Nie bronię tej inwestycji, pewnie są ważniejsze, zresztą co mam do gadania.

Korty ziemne są wszędzie, w Kłodzku, Ząbkowicach itd. Ludzie grają w tenisa, są organizowane turnieje.
http://ktt.ubf.pl/news.php
http://osirzabkowice.pl/galeria/tenis20 ... s2011.html

Nie łatwo być sympatykiem sportu w Złotym Stoku.
Miasteczko zamieszkiwała bowiem bardzo dziwna społeczność.
ROZDZIAŁ I 41 KUSZENIE ŚW. ANTONIEGO

maadam
Sztygar
Sztygar

Post autor: maadam » czwartek 29 gru 2011, 23:40

Panie (i tu chciałabym wstawić Twoje imię tak jakTy też uczyniłeś ale nie znam) Anonimie! :-) (ładnie brzmi: Anonim Mentalista)
ach sam nas nauczyłeś że jad płynie zewsząd a zwłaszcza z twoich wypowiedzi :-)
I tak jakoś szukam podtekstów

nic to, historyjka o dziecku i tak była ładna :-)

no a na klanofobię cierpię bo to choroba dziedziczna a dodatkowo wyssałam ją z mlekiem matki ;-) nic już na to nie poradzę.

Miomo to staram się być empatyczna i zrozumieć MNP i jak zrobi coś dobrego to go za to chwalić.
Ostatnio zmieniony sobota 31 gru 2011, 10:44 przez maadam, łącznie zmieniany 1 raz.

maadam
Sztygar
Sztygar

Post autor: maadam » piątek 30 gru 2011, 11:33

no i niestety rzeczywiście umowa na ten projekt jest podpisana.

jest to aż 80% zwrotu kosztów- najwięcej z możliwych bo inne podobne programy dają tylko max. 75%

Dlaczego przepływ informacji w gminie jest taki - czyli żaden!!!???
Dlaczego radnym nawet podczas sesji nikt nie powiedział tego wszystkiego? Zamiast powiedzieć ile z tego nam zwrócą to MNP straszył sądami i zawaleniem się budżetu.

bez sensu dla mnie. I co teraz?
radni chcą wydać 50 tys. na ogrodzenie kortu a za około 100 tys. po zwrotach byłby cały kort i boisko....

tylko czy ktoś to komuś powiedział. Czy burmistrz rozmawiał z radnymi o tym. pewnie nie bo do tej pory sam podejmował wszystkie decyzje i mógł w budżet wrzucać rzeczy które nie miały jeszcze miejsca jak np. te zapytania ofertowe na oświetlenie czy inne rzeczy.
Omijając radnych sam doprowadził do sytuacji takiej jak ta.

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek

Post autor: WNO FOLLOWER » piątek 30 gru 2011, 11:51

maadam pisze:Dlaczego radnym nawet podczas sesji nikt nie powiedział tego wszystkiego? Zamiast powiedzieć ile z tego nam zwrócą to MNP straszył sądami i zawaleniem się budżetu.
Czysta polityka, burmistrz sprytny lis chce pokazać, że radni są nieodpowiedzialni i te sprawy.
maadam pisze:Dlaczego przepływ informacji w gminie jest taki - czyli żaden!!!???

To już problem społeczny, nieufność. Widzę ciekawe rozwiązanie, co może być paradoksem - TENIS :D

Politycy, artyści, ludzie biznesu spotykają się często grając w tenisa, to jest sport który łagodzi obyczaje, przy tenisie prowadzi się rozmowy biznesowe, często grają ze sobą ludzie o skrajnie odmiennych poglądach. Może gdyby u nas była moda na tenisa to byłoby mniej konfliktów, a poszczególne ośrodki władzy informowały by się o swoich planach. Do uprawiania tego pięknego sportu nie trzeba jakiejś szczególnej sprawności 8)

Obrazek

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » piątek 30 gru 2011, 12:31

maadam pisze:no i niestety rzeczywiście umowa na ten projekt jest podpisana.
jest to aż 80% zwrotu kosztów- najwięcej z możliwych bo inne podobne programy dają tylko max. 75%
Dlaczego przepływ informacji w gminie jest taki - czyli żaden!!!???
Dlaczego radnym nawet podczas sesji nikt nie powiedział tego wszystkiego? Zamiast powiedzieć ile z tego nam zwrócą to MNP straszył sądami i zawaleniem się budżetu.
bez sensu dla mnie. I co teraz?
radni chcą wydać 50 tys. na ogrodzenie kortu a za około 100 tys. po zwrotach byłby cały kort i boisko....
Radni o tym wiedzieli, podjęli tę decyzję świadomie.
Burmistrz był głuchy kiedy mówili w zeszłym roku, że ceglasty kort jest do bani, a boisko do siatkówki plażowej przy CKIP to nieporozumienie. Podpisał umowę w ogóle nie konsultując tego z radnymi, ani na etapie projektu, ani potem...
Po prostu wpadł na pomysł i chciał go za wszelką cenę zrealizować.

Refundacja 80% - super, ale najpierw trzeba te pieniądze wydać...a dzięki działaniom burmistrza z 2009,10 i 11 r. gmina nie ma możliwości już się zadłużyć.

Tak jak pisałem powyżej radni nie mogli już tolerować braku nakładów na rzeczy które wymagają pilnych remontów.
Co się stanie gdy gmina nie wybuduje kolejnego boiska? niewiele....a za wodę z Kamieńca, którą wylewamy na pola przy drodze za Płonicą trzeba płacić.

Mogli wykonać manewr jak burmistrz w ostatnich latach - podnieść ponad realne możliwości plan dochodów gminy i wydać te pieniądze....ale dziś by to się skończyło zarządem komisarycznym.

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek

Post autor: WNO FOLLOWER » piątek 30 gru 2011, 12:56

Szacun dla Pana Jerzego za "Panią Radną Frankowicz". Jnni dalej panijasiują.

maadam
Sztygar
Sztygar

Post autor: maadam » piątek 30 gru 2011, 13:12

w takim wypadku rozumiem i popieram działania radnych. Trzeba postawić na swoim a burmistrz powinien uzgadniać z nimi inwestycje a nie wpisywać wszystko co potem ładnie wygląda na ulotkach.

Tak czy owak, radni dali czadu, bardzo ich za to podziwiam i trzymam kciuki aby konsekwentnie dążyli do SWOICH a nie MNP celów.

REX
Sztygar
Sztygar

Post autor: REX » piątek 30 gru 2011, 15:26

Jest też dalszy ciąg rady poza radą. MNP dostał zimny prysznic gdy mu wypomniano, walkę o mandat radnego z Rafałem B. Konkluzja gdyby RB był nadal w radzie i jej przewodniczącym uzależniony i szantażowany co jakiś czas przez burmistrza to inaczej by to wszystko było. A tak wspaniałe przesunięcie przewodniczącą została Krysia a na miejsce RB weszła bardzo kompetentna Pani Jasie Jeszcze lepsza od RB Brawo. Tyle nawojował MNP Powoli zaczynają też przecierać oczy jego ludzie. Radny M wysłuchuje od sklepikarzy co narobił razem z burmistrzem. Ile lokali zostanie zamkniętych itd. Może i MNP sie też obudzi najwyższy czas zakopać topory i wsiąść się do uczciwej pracy. Szczęśliwego nowego roku nie dla burmistrza ponieważ już 3 stycznia ma sprawę w sądzie. Nawet pracownicy urzędu mają już tego dość. Nie wiem z kim ale przygotowania juz rozpoczęto czyli ustalanie taktyki.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » sobota 31 gru 2011, 00:12

Wróciło pismo w sprawie przejęcia przez gminę wyrobisk po kopalni...
We wrześniu 2010 burmistrz wystąpił o przekazanie wyrobisk do Starostwa Powiatowego, wniosek był opiniowany przez Urząd Wojewódzki, który to opiniował odesłanie tego do Ministerstwa Skarbu Państwa - co też Starostwo uczyniło.
Ministerstwo Skarbu Państwa przekazało to do Ministerstwa Infrastruktury.
Ministerstwo Infrastruktury zażądało dokumentacji, którą to burmistrz odesłał im 8 lutego 2011 (zapewne operaty, które były zrobione do decyzji o podatkach). Potem sprawa utknęła, aż burmistrz w październiku poprosił Radę Miasta o wysłanie pisma ponaglającego, co też Rada uczyniła.
Właśnie przyszła odpowiedź z Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej (dawniej Infrastruktury), departamentu gospodarki nieruchomościami....że na podstawie (...) przekazują tą sprawę wg właściwości do Ministerstwa Skarbu.
Po 1,5 roku biurokracji pismo wróciło tam gdzie je pierwotnie wysłano...

http://spoko.eu.org/zlotystok/rada%20mi ... wo_odp.mp3

-----------------------
Nie mogę się już doczekać odpowiedzi Ministerstwa Skarbu...

W sumie to dobre do promocji miasta...Miasto w którym to poległ już NIK, dwa ministerstwa, a zdaniem niektórych także Trybunał Konstytucyjny. :)
a i wiele przepisów uznaje się tu za durne i niepotrzebne :)

Spratus
Gwarek
Gwarek
GG: 9970970

Post autor: Spratus » sobota 31 gru 2011, 11:00

Zawsze mówiłem, że Złoty Stok to miasto wyjęte spod prawa... To po prostu parodia.

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek

Post autor: WNO FOLLOWER » sobota 31 gru 2011, 11:38

Spratus pisze:Zawsze mówiłem, że Złoty Stok to miasto wyjęte spod prawa... To po prostu parodia.
Jak w piosence :lol:

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 02 sty 2012, 20:44

Budżet uchwalony i choć głosował przeciw, radny Król i tak się cieszy :)

http://uniazs.aplus.pl/news.php
Na środowej sesji Rady Gminy uchwalony został budżet na 2012 r. Tym samym znamy wysokość dotacji, jaką otrzyma nasz klub - wynika to z uchwały Rady obowiązującej od 4 lutego 2011 roku, a także z wniosku złożonego przeze mnie we wrześniu. Tak więc wspomniana dotacja wyniesie w przyszłym roku 56 tys. zł., co oznacza wzrost o 40 % w stosunku do roku obecnego. 40 % tej kwoty możemy wydać na zakup sprzętu sportowego, napojów i odżywek, a także na pokrycie kosztów administracyjnych i związanych z utrzymaniem stadionu. Pozostała część pieniędzy zostanie przeznaczona na wynagrodzenie trenerów ( instruktorów ), opłaty sędziowskie, rejestracyjne oraz transport na wszelkie zawody sportowe. Oczywiście nie liczymy ( nie możemy ) tylko na dotację gminną, klub musi zgromadzić co najmniej 28 tys. zł. jako wkład własny - będą to składki członkowskie i wszelkie darowizny od sponsorów. Można więc przypuszczać, że rok 2012 będzie dla "Unii" najlepszym, jak dotąd, rokiem pod względem finansowym.
Dla porównania : dotacja w 2010 r. wyniosła 35 tys., w 2011 r. - 40 740 zł.

Oby był równie udany pod względem sportowym.
I tego Wam życzę!

Obrazek

Awatar użytkownika
Enyo*
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: Enyo* » poniedziałek 02 sty 2012, 21:49

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 02 sty 2012, 22:00

Prawda - poczytaj powyżej.

Awatar użytkownika
Enyo*
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: Enyo* » poniedziałek 02 sty 2012, 22:15

Tak czytałam. :D

Projekt, podpisana umowa, brak kasy w budżecie ponieważ tak zdecydowali radni. Wszystko jasne. Zastanawia mnie ten tekst.
Gmina zwróci dotację w wysokości 324847,00zł, ponieważ decyzją radnych zadanie zostało wykreślone z budżetu i nie będzie realizowane.
Burmistrz podjął działania w kierunku przywrócenia zadania do budżetu Gminy.
GMINA ZWRÓCI - czyli co taka kara za zerwanie umowy :?:

czy prowokacja :?:

ODPOWIEDZ