Rada Miejska

Secundus
...
...
Relacja: Mieszkaniec

Re: Rada Miejska

Post autor: Secundus » środa 28 gru 2011, 21:04

WITOJCIE!!!

Jestem tu nowy, choć czasami czytuję. Wreszcie Radni chyba nie są bezradni!!!
No nie wierzę, własnym oczom! Brawo dla Pani Krysi!!! Tak trzymać!!! A jednak Klub istnieje i działa - to chyba dobrze!!! Życzę samych sukcesów w dalszej pracy. Pokażcie kto tak naprawdę rządzi. Brawo dla tej mądrej 9 i wyrazy uznania dla wstrzymujących się - to też o was dobrze świadczy!!! Myślicie!!!!

Pozdrawiam serdecznie!!!

Spratus
Gwarek
Gwarek
GG: 9970970

Post autor: Spratus » środa 28 gru 2011, 21:27

CUDOWNIE! Znacie to uczucie kiedy widzicie w filmie Polaków roznoszących w pył wrogów, albo czytacie artykuł o tym jak to bohatersko Polacy walczyli gdzieś? TAK SIĘ WŁAŚNIE CZUJĘ! BRAWO RADNI! BRAWO! Cudowne zakończenie roku.

Witaj Secundus

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Post autor: WNO FOLLOWER » czwartek 29 gru 2011, 00:15

maadam pisze:Od początku rady ostro i zdecydowanie prowadziła spotkanie, powiedziała, że dużo się uczy i nawet jeździ na szkolenia dla przewodniczących rad gdzie się już trochę nauczyła i nabrała pewności i dlatego zaczyna wprowadzać zmiany.
http://www.taxpress.com.pl/oferta.php?id=40
Przykładowa oferta szkolenia dla radnych (od 20 do 50 osób), sześć i pół "klocka".
Miasteczko zamieszkiwała bowiem bardzo dziwna społeczność.
ROZDZIAŁ I 41 KUSZENIE ŚW. ANTONIEGO

lazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: lazik » czwartek 29 gru 2011, 07:24

Gdyby rok w rok uchwalano tego typu budżet , dziś mielibyśmy już zagospodarowany łącznik,chodniki po wsiach,kanalizację w chwalcu,remontnięty ewangelik,a nawet ratusz i masę prostych spraw za sobą.
Dziś mogli byśmy robić budżety typu ,wreszcie coś zbudujmy,np wyciąg ,albo zróbmy wielka gwarkiadę dla mieszkańców,zaprośmy Metalicę,w kamieniołomie będzie akustycznie :D .

Co z tego wyjdzie,zobaczymy.Bynajmniej jest obiecująco,a Marcie wielkie dzięki bo G.. byśmy wiedzieli,tak jak reszta ciemnogrodu nie interesująca się niczym.

Awatar użytkownika
maad
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: maad » czwartek 29 gru 2011, 10:11

Cieszę się, że radni w końcu wzięli sprawy w swoje ręce. Zaczęli zajmować się sprawami miasta, a nie tym co burmistrz im podsunie do przegłosowania.
Burmistrz po złości nie "udostępni" swojego radcy prawnego, więc rada będzie miała swojego - i na to nie żal wydawać pieniedzy (według mnie).

Wieki ukłon dla Pani Przewodniczącej - tak powinno się prowadzić radę. A jak ktoś nie chce w niej uczestniczyć to zawsze może sobie wyjść;)

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 29 gru 2011, 12:46

REX pisze:Czyli narescie został sprowadzony na ziemie. Może zacznie mysleć do kogo wygłasza te swoje prostackie i aroganckie teksty. Stare powiedzenie mówi że kij ma dwa końce. Role się odwróciły i nie tylko trzeba słuchać radnych ale realizować ich pomysły. Super sprawa
Szczyt arogancji wobec radnych. Przykładowo komisja gospodarki (przew. Grygiel) zaopiniowała pozytywnie propozycje budżetu burmistrza, pod warunkiem przeznaczenia 13 tys. na zmianę planu zagospodarowania obiektu łącznika przy szkole, pierwszy etap, żeby coś z tym obiektem zrobić.
Burmistrz zgłosił autopoprawkę do budżetu - przeznaczył na to 8 tys. przesunięte z wydatków Rady Miejskiej (czyli już chyba tylko z diet).

Może to przeważyło, że za zmianami głosował też radny Grygiel - już w pierwszym głosowaniu.

Radni zdecydowali się nie budować kortu tenisowego i boiska do siatkówki przy CKIP, ucięli także 70 tys.(ze 190 tys.) przeznaczonych na modernizację i remont oświetlenia ,10 tys. z pieniędzy na utrzymanie urzędu miasta, 5 tys. na udział gminy w targach.
Pieniądze te przeznaczyli na:
1. Budowę nowego wodociągu Płonica-granica gminy 200 tys.
2. Remont dachu na przedszkolu w Mąkolnie oraz ogrodzenia - 149 tys.
3. Remont dachu na łączniku i dokumentacja 120 tys.
4. Chodnik od kościoła do świetlicy w Mąkolnie - 50 tys.
5. Konieczny (nadzór budowlany) remont płotu przy korcie obok CKIP - 50 tys.
6. Zatrudnienie prawnika dla potrzeb Rady i mieszkańców (będzie obecny podczas dyżuru Przewodniczącej Rady Miasta) - 10 tys.
7. Wykonanie dojazdu do kościółka św. Antoniego w Mąkolnie - 5 tys.

http://spoko.eu.org/zlotystok/rada%20mi ... zmiany.mp3

Po odczytaniu burmistrz wygłosił "mowę-trawę" dlaczego te wszystkie propozycje są niemożliwe do uchwalenia i jakie mogą być ich konsekwencje (np. brak obsługi oświetlenia w mieście i odszkodowania za odstępstwo od umowy z p. Szpilarewiczem)

http://spoko.eu.org/zlotystok/rada%20mi ... skusja.mp3

A tu pierwsze głosowanie - mina burmistrza - bezcenna...
"Proszę Państwa, wszystko wzięło w łeb, prognoza, nie można uchwalić budżetu."

Po chwili wraz ze świtą opuścił obrady mówiąc coś pod nosem
(końcówka - może ktoś ma ma lepsze uszy :) )

http://spoko.eu.org/zlotystok/rada%20mi ... chodzi.mp3

Potem przegłosowano wszystkie zmiany. W niektórych był jakiś sprzeciw - np. zabranie 70 tys. z oświetlenia (8 za, 5 przeciw), ale np za przedszkolem w Mąkolnie głosowało już 10 za.
W niektórych głosowaniach za głosowali także Grygiel, Rapacz i Śleziak (nie chcę ale muszę :) - przecież Mąkolno :) )

Na koniec uchwalono budżet wraz ze zmianami (9 za).

Tyle dotyczące sprawy najważniejszej, ale były też inne mniej ważne, ale ciekawe - napiszę Wam później.

REX
Sztygar
Sztygar

Post autor: REX » czwartek 29 gru 2011, 13:41

Powiedział przed wyjściem że nie będę tu siedział tak to odsłuchałem. Nadal ten... MNP myli pojecia. On chce żeby rada wykonywała jego polecenia a jest całkowicie odwrotnie to on ma wykonywac co mu zleci rada. Super tak trzymać. tomek prześledz sprawę miejskiego elektryka i zobacz ile ten człowiek wyciąga kasy z urzędu. Żona miejskiego elektryka to były pracownik urzędu. Syn wielki strażak Sam i jest elektorat na wybory. Sprawdz bo masz wprawę czy poza panem Sz. ktos inny wygrywał przetargi na cokolwiek zwiazane z miejskim oswietleniem łaczni z malowaniem słupów.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 29 gru 2011, 13:48

REX pisze:Powiedział przed wyjściem że nie będę tu siedział tak to odsłuchałem. Nadal ten... MNP myli pojecia. On chce żeby rada wykonywała jego polecenia a jest całkowicie odwrotnie to on ma wykonywac co mu zleci rada. Super tak trzymać. tomek prześledz sprawę miejskiego elektryka i zobacz ile ten człowiek wyciąga kasy z urzędu. Żona miejskiego elektryka to były pracownik urzędu. Syn wielki strażak Sam i jest elektorat na wybory. Sprawdz bo masz wprawę czy poza panem Sz. ktos inny wygrywał przetargi na cokolwiek zwiazane z miejskim oswietleniem łaczni z malowaniem słupów.
Tu nie ma co śledzić, to jest sprawa dla komisji rewizyjnej.
W BIPie nic nie ma na ten temat - co komu za ile - kompletnie nic od 2002 r.
A choćby jak wynikło na radzie 30 listopada br. rozstrzygnięto zapytanie ofertowe (czy tam przetarg - powiedziano na okrągło).
Nazywa się to zapytaniem (bo zapytanie może nie być publikowane), ale kwoty są ponad progami przetargów - wszystko tajne/poufne. Burmistrz mówi, że nie ma dokumentacji oświetlenia - a przecież ona na pewno istnieje - pytanie kto ją ma.

Do firmy p. Szpilarewicza nic nie mam. Robią robotę profesjonalnie, sprawnie i dobrze, polecam ich usługi.

REX
Sztygar
Sztygar

Post autor: REX » czwartek 29 gru 2011, 13:56

Ja też nic nie mam do tej firmy ale jakaś sprawiedliwość czy przejżystość powinna być.

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » czwartek 29 gru 2011, 15:48

_tomek pisze:Tu nie ma co śledzić, to jest sprawa dla komisji rewizyjnej.
A którzy bezradni są w tej komisji?
Może nasza forumowa bezradna Pani Janina w sprawach utajnianych umów, zapytań ofertowych itp coś popchnie sprawy.
Jest ich parę tak więc będzie co robić przez najbliższe miesiące.
Co Pani na to?
Aha wracając do ostatniej sesji - Bezradni i wszyscy co myślicie, że MNP przegrał jak to nazywacie wojnę. Mylicie się i to grubo już Klan mu na odcisk nacinął i jak to wygląda? Tak też będzie wyglądał ten rok budżetowy - bezradni bendą bezradnymi bo władza wykonawcza ma narzędzia a rada może tylko wnioskować, uchwalać i się stawiać. MNP i tak przynajmniej w części postawi na swoim a na tych wojnach straci tylko społeczeństwo miasta i gminy.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 29 gru 2011, 15:57

Mentalista pisze: MNP i tak przynajmniej w części postawi na swoim a na tych wojnach straci tylko społeczeństwo miasta i gminy.
Powiedz tylko co ma do stracenia? jak wyglądał projekt burmistrza? Co możemy stracić?

Nasi radni mogą stracić nerwy, tylko tyle.

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » czwartek 29 gru 2011, 16:23

_tomek pisze:Powiedz tylko co ma do stracenia? jak wyglądał projekt burmistrza? Co możemy stracić?
Kolejny kort tym razem ceglany, kolejne boisko do siatkówki plażowej. To chciałeś usłyszeć?

Wszyscy zgadzamy się z tym, że są ważniejsze rzeczy od tych powyżej. Że nawet 10 kortów nic nie zmieni jak nie ma promocji kultury fizycznej w mieście czy szkole. Niech CKiP po wykonaniu ogrodzenia na korcie zorganizuje turniej tenisa ziemnego. Mogę już dzisiaj przedstawić listę uczestników: trzech Alchimowiczów i trzech WF-fistów. I tyle przecież dzieciaki nie wiedzą co to jest rakieta do tenisa.?

Pamiętajcie wszyscy- funkcję Burmistrza MNP traktuje nie jako gospodarza tylko jako polityk, który "pracuje" przez cztery lata na to aby miał co wpisać na ulotkę przedwyborczą. Potrzebuje dużych tematów jako sztandarów do niesienia do urn. Co mu z chodniczka w Mąkolnie, co mu z wymiany rury (pewien jest, że deszcz zacznie kiedyś padać a i tak jak to podkreślił mają zaklepane 50 klocków na wodę z kamieńca), na co mu remont dachu w przedszkolu w Mąkolnie jak można go połatać za parę stówek rękoma inetrwencyjnych na wiosnę itd. On potrzebyje prasy, artykułów (oczywiście nie Marty), że są boiska, korty, że stawia na rozwój młodzieży i krzewienie kultury fizycznej ble ble ble......
A czy ktoś po wyborach będzie sprawdzać, że na korcie gra tylko kilku Panów w jesieni życia którzy starają się przyzielenić opadające liście. Nikt - ale wynik zostanie choćby z przewagą dwóch głosów - cztery lata beztroskiego brania kilku tysięcy wypłatki miesięcznie.

Wspomnicie moje słowa - jak MNP ugra z Klanem bądź podatek bądź przejęcie większościowego udziału w Kopalni - wybory ma w kieszenie. Takich sukcesów potrzbuje i o nie będzie walczyć wszystkimi środkami.
I możecie pisać na forum czy w gazetach cel jest jeden kolejna kadencja - choćby po trupach. Amen

Spratus
Gwarek
Gwarek
GG: 9970970

Post autor: Spratus » czwartek 29 gru 2011, 17:05

Możliwe Mentalisto jednak moim zdaniem nawet taka bitwa, która przytemperowała troszkę zapędy burmistrza jest ważna. Radni mają do takich działań prawo. Parafrazując slowa MNP: dane im prawo przez prawo. :lol:

Janina Frankowicz
Sztygar
Sztygar

Post autor: Janina Frankowicz » czwartek 29 gru 2011, 17:47

Zakres uprawnień Rady i Burmistrza jest bardzo dokładnie określony w ustawie, należy się tylko jej trzymać. Rada ma dwa poważne instrumenty: budżet i absolutorium. Musi się nauczyć na nich grać. Nie jestem w komisji rewizyjnej i nie będę wchodzić w jej kompetencje, koledzy sobie poradzą. W przesunięciu środków z modernizacji oświetlenia na dach łącznika nie chodziło o wykonawcę tych zadań. Według mojej oceny jest to jeden z najbardziej rzetelnych i uczciwych fachowców z jakimi miałam kontakt w swojej karierze zawodowej i biznesowej. Polecam każdemu. Na decyzję miała wpływ informacja, że na modernizację oświetlenia mamy jeszcze dwa lata, a jestem przekonana, że jeśli w trakcie roku jeżeli powstaną oszczędności Rada przekaże je na oświetlenie. W innych działach trudno było o takie czasowe ograniczenie. A poza tym nie uważam, że powinniśmy toczyć jakieś bitwy bo cel mamy wspólny /moim zdaniem/ poprawa życia ludzi w naszej gminie, dlatego szanujmy się, nie obrażajmy i działajmy razem.

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » czwartek 29 gru 2011, 19:25

Janina Frankowicz pisze:Zakres uprawnień Rady i Burmistrza jest bardzo dokładnie określony w ustawie, należy się tylko jej trzymać.
Pani Janino tu nie chodzi o uprawnienia i o możliwości działania tylko o - konkretne działania.
Janina Frankowicz pisze:Nie jestem w komisji rewizyjnej i nie będę wchodzić w jej kompetencje, koledzy sobie poradzą.
Tylko czy koledzy i koleżanki wiedzą czym się maja zająć bo mam wrażenie, że na razie bawią się w piaskownicy zabawkami które im MNP zechce dać do zabawy.
Janina Frankowicz pisze:W przesunięciu środków z modernizacji oświetlenia na dach łącznika nie chodziło o wykonawcę tych zadań. Według mojej oceny jest to jeden z najbardziej rzetelnych i uczciwych fachowców z jakimi miałam kontakt w swojej karierze zawodowej i biznesowej.
Sama Pani widzi że zarówno Rada jak i Pani tu na forum podnosicie słowa -rzetelność i uczciwość jakbyście mieli do nich wątpliwości. Tu nie chodzi o firmę Szpili (mając wiarę uczciwości) tylko sposób rozliczania (mowa) z magistratem. Nie wiem kto się podczas rady wypowiadał ale prawdę mówił taka obsługa powinna być od zadania bądź na godziny a nie czy się stoi czy się leży kasa się należy i to nie mała. Czy ktoś zadał pytanie na czym polega ta obsługa bieżąca? Wymiana żarówek i przestawianie zegarów oświetlenia dwa razy w roku za 50 tysiaków? No no !
Z tematem modernizacji to się zgodze tylko czy za rok nie będzie za duże obciążenie?
A łącznik to taka kość niezgody dla wszystkich. Rada bezradnych co innego, MNP co innego, Pani Dyrektor szkoły co innego. Może lepiej ogłosić przetarg na wyburzenie i po kłopocie może nie wielka kasa a ile się oszczędzi na przyszłość.
Janina Frankowicz pisze: A poza tym nie uważam, że powinniśmy toczyć jakieś bitwy bo cel mamy wspólny /moim zdaniem/ poprawa życia ludzi w naszej gminie, dlatego szanujmy się, nie obrażajmy i działajmy razem.
Jaki wspólny cel? O czym Pani mówi.? Jakby była to wspólna sprawa to dzisiaj było by tylko jedno głosowanie a nie kabaret i wiocha. Jedni bezradni mają inne cele (np. członkowie komisji budżetowej) inni mają inne cela, MNP inne a społeczeństwo może chce zupełnie co innego. Komisja budżetowa i sesja odsłoniły wszystkie wasze bolączki a jedną napewno - tchórzostwo co pokazaliście dobitnie przy głosowaniu w sprawie Czarneckiego. Starch was obleciał aby popatrzyć w oczy Borowcą i Czarneckiego i powiedzieć jestem za a ja przeciw i Pani to nazywa szacunkiem. Kpina. To samo zrobili dzisiaj bezradni wstrzymujący sie od głosu bojąc się gniewu MNP. A on nadejdzie nieuchronnie ale to później.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 29 gru 2011, 19:52

Mentalista pisze:Jaki wspólny cel? O czym Pani mówi.? Jakby była to wspólna sprawa to dzisiaj było by tylko jedno głosowanie a nie kabaret i wiocha. Jedni bezradni mają inne cele (np. członkowie komisji budżetowej) inni mają inne cela, MNP inne a społeczeństwo może chce zupełnie co innego. Komisja budżetowa i sesja odsłoniły wszystkie wasze bolączki a jedną napewno - tchórzostwo co pokazaliście dobitnie przy głosowaniu w sprawie Czarneckiego. Starch was obleciał aby popatrzyć w oczy Borowcą i Czarneckiego i powiedzieć jestem za a ja przeciw i Pani to nazywa szacunkiem. Kpina. To samo zrobili dzisiaj bezradni wstrzymujący sie od głosu bojąc się gniewu MNP. A on nadejdzie nieuchronnie ale to później.
Po części masz rację...ale kąsasz na oślep.
Po kolei...
Krytykujemy radnych...ale akurat to jak wyglądał projekt budżetu to wyłącznie zasługa burmistrza...radni zgłosili mnóstwo wniosków i ich MNP nie ujął...do dziś twierdzi, że z wodą problemu nie ma...a podobno już teraz ją pompujemy z Kamieńca.

Dziś jedziesz po radnych ogółem, ale jednak WIĘKSZOŚĆ zrobiła robotę w najważniejszym momencie...Chwalmy ich za to teraz, bo to dobry objaw, że zamiast 1 głosu burmistrza, słyszeliśmy tych głosów 9.

W sprawie Borowca i Czarneckiego okazało się coś ciekawszego. Uchwała rady jest nieważna, bo nie można jej było podjąć w głosowaniu tajnym. Głosowanie będzie powtórzone jawnie - sprawa więc wraca z niepewnym wynikiem...
Głupio, że mówisz o tchórzostwie do radnej, która tu na forum napisała, że jest za budową warsztatu.

Nie istnieje jedna prawda, jeden system oceny, wyłącznie czarne lub białe.

---------------------------------
Nie wiem kto się podczas rady wypowiadał ale prawdę mówił taka obsługa powinna być od zadania bądź na godziny a nie czy się stoi czy się leży kasa się należy i to nie mała.
p. Grużlewski - prezes Kopalni

na Radzie był również p. Fleszar - tak, ten co był wójtem w Kamieńcu - teraz mieszka na końcu Chwalisławia,
a na pierwszej części także p. Orczyk i senator Jurcewicz, a także p. Jan Manaches.
Ostatnio zmieniony czwartek 29 gru 2011, 23:54 przez _tomek, łącznie zmieniany 1 raz.

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » czwartek 29 gru 2011, 20:06

_tomek pisze:p. Grużlewski - prezes Kopalni
To nie dziwię się, że MNP wyszedł korzystając z propozycji bezradnego seniora. :-)e004
_tomek pisze:Głupio, że mówisz o tchórzostwie do radnej, która tu na forum napisała, że jest za budową warsztatu.
A jak zagłosowała? :-)e079
Mówie o wszystkich bezradnych a napewno o większości.
_tomek pisze:Krytykujemy radnych...ale akurat to jak wyglądał projekt budżetu to wyłącznie zasługa burmistrza...radni zgłosili mnóstwo wniosków i ich MNP nie ujął
Przypomnę Tomku (coś słabo z Twoją pamięcią) że komisja budżetowa klepnęła budżet MNP.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 29 gru 2011, 20:41

Mentalista pisze:
_tomek pisze:p. Grużlewski - prezes Kopalni
_tomek pisze:Krytykujemy radnych...ale akurat to jak wyglądał projekt budżetu to wyłącznie zasługa burmistrza...radni zgłosili mnóstwo wniosków i ich MNP nie ujął
Przypomnę Tomku (coś słabo z Twoją pamięcią) że komisja budżetowa klepnęła budżet MNP.
Akurat budżetowa nie klępnęła - przesłuchaj - opiniowała negatywnie...ale nie o to chodzi...

Tylko o to, że projekt budżetu był beznadziejny. Nie można było nie dać na wodociągi, nie można tolerować dziury w chodniku przed przedszkolem, zabójczych schodów na Jadwigi, gnijącego łącznika, cieknącego dachu na przedszkolu itp..

Czy mają tolerować to, że rada podejmuje decyzje nie znając prawa - patrz sprawa kanalizacji na Strzeleckiej.

Ale to dopiero początek. W zeszłym roku budżet zmieniano na każdej sesji...Cóż stoi na przeszkodzie radnym nadal to robić :)

Nigdzie nie słyszałem, żeby rada planowała wprowadzić gminę w nowe przepisy "śmieciowe", a przecież są do tego zobowiązani...Gdzie gmina ma na to pieniądze - może miała na tym korcie ... tak jak w tym roku pozbyła się wyciągu i 450 tys. zostało rozpisane...

Gdzie gmina w budżecie ma cokolwiek dotyczącego ciepłowni?

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » czwartek 29 gru 2011, 20:59

Zgadzam się z tym Tomku i już na początku pisałem, że są ważniejsze sprawy niż kort i boisko do siatkówki.
_tomek pisze:Gdzie gmina w budżecie ma cokolwiek dotyczącego ciepłowni?
A coś się dzieje z obecną? Ktoś na nią narzeka, pisze petycje, że za drogo (niebieski24 wymiękł), że za zimno. Cisza dobrze jest ciepło ceny rynkowe i jest git jeszcze tylko MNP odroczy podatki i kolejny rok się obleci.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 29 gru 2011, 21:30

Kolejny temat dla komisji rewizyjnej poruszył...Rafał Becela...W piśmie do Rady w niedelikatnych słowach wyraził się o KOMIe i jej zarządzaniu cmentarzem:

"(...) Aktualne zarządzenie jednak nie rozwiązuje problemu dotychczasowych pokrzywdzonych przez spółkę KOMA,
którzy wg mojej oceny zostali zwyczajnie oszukani.
Bo czy ktokolwiek kto załatwia formalności związane z pogrzebem bliskiej osoby myśli racjonalnie, śmiem twierdzić, że nie.
Stan emocjonalny tych osób był obrzydliwie wykorzystywany przez spółkę KOMA. Proceder ten trwał co najmniej kilka lat. (...)"

http://spoko.eu.org/zlotystok/rada%20mi ... _groby.mp3

ODPOWIEDZ