Rada Miejska

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Posty: 467
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 12:57
Relacja: Mieszkaniec
Lokalizacja: Złoty Stok
Kontakt:

Re: Rada Miejska

Post autor: niebieski24 » poniedziałek 21 lis 2011, 22:28

jeden tydzien w roku mozna ;)

Mentalista
Gwarek
Gwarek
Posty: 336
Rejestracja: czwartek 09 gru 2010, 18:55
Relacja: Sympatyk

Re: Rada Miejska

Post autor: Mentalista » poniedziałek 21 lis 2011, 23:26

_tomek pisze:A jeśli nawet zechcecie już zostawić tez 120 tys. w oświetleniu, to wybudujcie oświetlenie chodnika do kopalni i ulicy Złotej.
Tomku myślę, że jesteś na tyle inteligentny, że wreszcie zrozumiesz. Dopóki na kopalni łapę będzie trzymać Klan dopóty MNP i magistrat nie wyda w tym kierunku ani złamanego grosza. Przecież nie trudno zauważyć tej prawidłowości od lat. Odezwy Twoje i innych tu nic nie pomogą. Dajcie spokój.
A jeżeli chcesz usłyszeć argumenty na Twój wniosek to proszę:
"ulica Złota w 98% służy do dojazdu turystów do Kopalni. Odbywa się to w 100% samochodami lub autokarami i na dodatek w porze dziennej tak więc oświetlenie jest zbędne. Chodnik do kopalni służy do przeprowadzania turystów - co także odbywa się za dnia. Mieszkańcy ZS po nocy nie mają czego tam szukać. A jeżeli kopalnia jest tym zainteresowana to niech wykona oświetlenie na własny koszt".

Jeżeli chcesz to usłyszeć to usłyszysz. Ale co ci to da? Jeszcze jedno potwierdzenie, że MNP chce zagiąć parola na Kopalni?

maadam
Sztygar
Sztygar
Posty: 133
Rejestracja: czwartek 03 lis 2011, 21:22
Relacja: Mieszkaniec

Re: Rada Miejska

Post autor: maadam » wtorek 22 lis 2011, 11:05

mylisz się ze swoją wypowiedzią choć o niechęci masz rację :-) Klan i NMP to nie najlepsi kuple niestety.
Nie wiem co chodzi Tomkowi ale ja wnioskowałam u Pana Tichanowicza o oświetlenie tej ścieżki ze Staszica. Tu bardzo często chodzą turyści w ciemnych godzinach, bardzo często prowadzane są grupy do sklepów a zimową porą jest tam ciemno. To co mogliśmy oświetlić oświetliliśmy. Ten kawałek ziemi nie należy do Klanu ale do gminy. I tak poręcz zrobiliśmy sami.

Jeśli chodzi o ulicę złotą to weź się przejdź tamtędy w wakacje lub w jakiś dzień wolny jak jest ciepło. Bardzo dużo osób tędy chodzi i idzie dalej potokiem na Kamyki lub ścieżką na Staszica i do miasta. To jest fajna trasa i wygodna i cała masa mieszkańców tędy spaceruje. Często z całymi rodzinami, dzieciakami inni chodzą tu na spacer z psami. Tak więc zasadność chodnika jest tu spora tym bardziej, że droga jest wąska i w tym czasie natężenie ruchu jest duże.
Sama często tędy chodziłam bo to dobry kawałek na spacer z wózkiem.


Ale rację masz, że burmistrz niczego dobrowolnie nie zrobi żeby nam życie ułatwić- tylko, że to nie nam a turystom i mieszkańcom głównie.


Dla mnie nie ma wątpliwości- pan burmistrz rozkręcił tyle atrakcji w mieście, przyczynił się do powstania tylu zabytków i muzeów że faktycznie nie ma co inwestować w ul. Złotą. Dla mnie to więcej niż żałosne żeby w mieście takie zabytki jak mennica niszczały i były tam mieszkania. To jeden z większych tego typu zabytków europie. Ewangelik jeszcze kilku takich świetnych dzierżawców i się zawali...itp itd. Jak NMP zrobi coś w mieście co na prawdę jest potrzebne (bo 100 boisk nie jest nam potrzebne tak jak ulice i kanalizacja) czy w końcu będzie tu jakaś atrakcja w mieście nie stworzona przez Klan jak mówisz to zacznę się zgadzać, że jest to odpowiedni człek na odpowiednim krześle.

Tylko, że turyści baranami nie są. Widzą teren Kopalni zadbany, oświetlony i czysty i widzą wjazd i miasto- syf. Tak więc mieszkańcy i NMP mogą sobie na nas narzekać i niechaj ich toczy ten robak zawiści bo i tak zaślepieni nienawiścią i zazdrością nie zobaczą, że to właśnie w mieście źle się dzieje a nie tu na kopalni...

taki lajf...

A żeby coś zacząć nie trzeba mieć fortuny na start. Wystarczy głowa na karku. wniosek unijny i kredyt z banku. Klan nie dostał spadku od dziadka z ameryki i (uwaga zdziwię was :-) ) nie nakradł jak się lubi w mieście powtarzać. Do dziś spłacane są niektóre kredyty inwestycyjne a nowe są zaciągane. Można zacząć od niczego- trzeba w to wierzyć i chcieć zaryzykować.

Swoją drogą w grudniu nabór na wnioski dla mikro i jest jeszcze około 300 tys. Tak więc do dzieła!

Szperacz
Gwarek
Gwarek
Posty: 302
Rejestracja: poniedziałek 25 maja 2009, 09:57

Re: Rada Miejska

Post autor: Szperacz » wtorek 22 lis 2011, 17:07

Dziś MNP przegrał definitywnie i ostatecznie jedną ze spraw sądowych, którą wytoczył swego czasu. Nie mogę pisać o szczegółach nie zostałem upoważniony. Liczy sie wynik kolejna sprawa przegrana kolejne pieniądze do zapłacenia sądowi, ale przecież nie z jego kieszeni tylko naszej. Pozdrawiam Szperacz

Awatar użytkownika
Enyo*
Dreptacz
Dreptacz
Posty: 54
Rejestracja: czwartek 04 sie 2011, 22:40
Relacja: Mieszkaniec

Re: Rada Miejska

Post autor: Enyo* » wtorek 22 lis 2011, 17:51

Jeśli chodzi o ulicę złotą to weź się przejdź tamtędy w wakacje lub w jakiś dzień wolny jak jest ciepło. Bardzo dużo osób tędy chodzi i idzie dalej potokiem na Kamyki lub ścieżką na Staszica i do miasta. To jest fajna trasa i wygodna i cała masa mieszkańców tędy spaceruje. Często z całymi rodzinami, dzieciakami inni chodzą tu na spacer z psami. Tak więc zasadność chodnika jest tu spora tym bardziej, że droga jest wąska i w tym czasie natężenie ruchu jest duże.
Sama często tędy chodziłam bo to dobry kawałek na spacer z wózkiem.
Popieram w 100%
Chodzę tamtędy z dzieciakami na spacery i jest dokładnie tak jak mówisz. Chodnik jest tam bardzo potrzebny :!: ale jak widać musi się coś komuś stać, żeby władze miasta ze chciały coś z tym zrobić. :cry:

_tomek
Gwarek
Gwarek
Posty: 2474
Rejestracja: piątek 04 cze 2010, 23:52
Relacja: Mieszkaniec
Kontakt:

Re: Rada Miejska

Post autor: _tomek » wtorek 22 lis 2011, 20:27

Mentalista pisze: Jeżeli chcesz to usłyszeć to usłyszysz. Ale co ci to da?
Mentalisto, nie pisałbym tutaj, gdybym nie chciał by coś się zmieniło.
Zmiana w świadomości ludzi jest cenniejsza niż te parę dziur w chodnikach, które da się załatać w dwa miesiące.

Chcę, by ludzie mieli świadomość, że źle wybrali. I nie chodzi mi wcale o MNP, tylko o radnych.

Przez krótką chwilę wydawało się, że ta Rada będzie miała własne zdanie.
Zaczęli od założenia opozycyjnego klubu i utrącenia burmistrzowi pensji. Budżet zatwierdzili, bo jak mówili "to nie my przy nim pracowaliśmy".
Pensję oddali po pół roku, klub się jeszcze wcześniej przestał spotykać, a wynik prac przy ICH budżecie zobaczymy w przyszłym tygodniu.

Dlaczego? Bo wybraliśmy radnych, którzy są uwikłani w urzędowe układy.

Radni Ruszkowska i Maziakowski mają dzieci zatrudnione w urzędzie.
Radni Król i Śleziak są prezesami klubów sportowych dotowanych przez gminę.
Radna Znamirowska od lat dorabia nadzorując prace interwencyjnych.
Radny Grygiel z każdą władzą się potrafi dogadać (kiedyś sam tu rządził) - w Błotnicy go słusznie chwalą.
Radny Rapacz to postać podobna do Radnego Grygla, o ile w dyskusji jest to głos ciekawy i wartościowy, to przy podnoszeniu ręki jest całkowicie przewidywalny.

Jest jeszcze Radny Braszka, który praktycznie się nie odzywa, a wiem jak wygląda tylko dlatego, że wszystkich pozostałych na zdjęciu znam. To jego i radnej "wstrzymuję się" Ruszkowskiej brakło właśnie w "opozycji", która dziś wygląda tak:

GRZECH, KARSKI, ROSIŃSKI, SZLACHTA, TICHANOWICZ, FRANKOWICZ, ŻURAWIAK

Choć ta opozycja jest tylko teoretyczna - w rozsypce...nie spotykają się, bo 7 i tak niczego nie przegłosuje...

Należy zaznaczyć, że nie jest to opozycja jak Kaczyński w sejmie. Często głosują również za propozycjami burmistrza. Niestety nie mają wspólnego stanowiska, tylko Tichanowicz i Grzech mają silną wolę coś tu zmienić.

---------
Możecie zadać mi pytanie - no przecież tych 8 radnych pro-burmistrzowskich także reprezentuje część mieszkańców - przecież w wyborach wygrał obecny burmistrz i to ich reprezentują.

Spośród tych radnych to może Radni: Grygiel, Rapacz i Ruszkowska kogokolwiek reprezentują, pozostałych prawie nie słychać w dyskusji.

-----------

Faktycznie więc ludzie mają rację narzekając na burmistrza, ma tu pełnię władzy.

Każdy może sprawdzić, o co wnioskował radny na którego głosował.

Tu jest plik w którym połączone są wszystkie opublikowane 10 protokołów z sesji, wystarczy dać wyszukaj (CTRL+F) i wpisać nazwisko.

http://spoko.eu.org/zlotystok/rada%20miasta/1-10.pdf

--------------------

Naprawdę chciałbym, żeby na forum pojawił się któryś z "radnych burmistrza" lub ktoś kto broniłby strony burmistrza.

Sądzę, że tym ludziom po prostu wstyd.

Mentalista
Gwarek
Gwarek
Posty: 336
Rejestracja: czwartek 09 gru 2010, 18:55
Relacja: Sympatyk

Re: Rada Miejska

Post autor: Mentalista » wtorek 22 lis 2011, 20:58

_tomek pisze:Mentalisto, nie pisałbym tutaj, gdybym nie chciał by coś się zmieniło.
Od ilu lat piszesz? Pewnie większość panowania MNP Stanisława i co się zmieniło?
ławki połatali, śmieci pozbierali ..... coś jeszcze możesz dodać? Jakie są wyniki twoich wytyków?

Jeśli miałeś nadzieję, że dzięku obecnym bezradnym coś zmienisz to się grubo mylisz i zapomnij o tym.
Młody jeszcze jesteś (w pozytywnym znaczeniu) nie znasz tych ludzi tak więc nie możesz wiedzieć co po nich możesz się spodziewać.! Nawet ten bezradny senior tak przez Was chwalony pod niebiosa w 2006 roku podczas kampani wyborczej jak Rejtan szaty rwał za MNP i całą winę za niepowodzenia kadencji brała na siebie i na radnych. W jakim celu? Dziś wielki opozycjonista?!
_tomek pisze:Chcę, by ludzie mieli świadomość, że źle wybrali. I nie chodzi mi wcale o MNP, tylko o radnych.
To dobre bo niektórzy z nich już są wybierani ponownie i nadal ci wyborcy w nich wierzą lub nie mają normalnej alternatywy.
Na MNP też psy wieszają przez 4 lata a jak przyjdzie do wyborów to wolą stare zło niż nową niepewną beznadzieję.

Reasumując dzisiaj 22 listopada 2011 oceniam jako kolejny klub Klakierów a nie jakiś tam klub opozycyjny.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Posty: 2474
Rejestracja: piątek 04 cze 2010, 23:52
Relacja: Mieszkaniec
Kontakt:

Re: Rada Miejska

Post autor: _tomek » wtorek 22 lis 2011, 21:30

Mentalista pisze:Jeśli miałeś nadzieję, że dzięku obecnym bezradnym coś zmienisz to się grubo mylisz i zapomnij o tym.
Młody jeszcze jesteś (w pozytywnym znaczeniu) nie znasz tych ludzi tak więc nie możesz wiedzieć co po nich możesz się spodziewać.! Nawet ten bezradny senior tak przez Was chwalony pod niebiosa...
Niestety bezradny senior podziela Twoją opinię.

Radni prawdopodobnie przyklepią budżet - bez dyskusji...Zresztą po co dyskutować, jak się potem zmienia ten budżet co miesiąc zgodnie z oczekiwaniami MNP.

Śmieję się z tej komisji rewizyjnej...ciekawe co im burmistrz przyniesie do klepnięcia?
kolejny niewypał z sołectwa?
a może jakiś z OPS albo ze szkoły (konkurs na dyrektora w przyszłym roku) ?
bo chyba nie jakieś znalezisko z czasów Lubienieckiego...

ktoś się wybiera?

Mentalista
Gwarek
Gwarek
Posty: 336
Rejestracja: czwartek 09 gru 2010, 18:55
Relacja: Sympatyk

Re: Rada Miejska

Post autor: Mentalista » wtorek 22 lis 2011, 21:46

_tomek pisze:ktoś się wybiera?
A po co? Co daje przynoszenie tych wiadomości z rady świerzych jak bułeczki, po których tylko ból brzucha ze śmiechu.
Po co to wielogodzinne siedzenie Marty czy Twoje, po co to nagrywanie komedii, po co słuchanie głupawych, niekompetentnych wypowiedzi bezradnych, po co wysłuchiwać prowadzenia sesji przez przewodnika bezradnych jakby jej się na obiad spieszyło, po co wysłuchiwać wypocin MNP jak i tak większość bezradnych nie rozumie nawet połowy z tego a on z ubawem tak to im podaje aby osiągnąć zaplanowany cel.

Ja to traktuję jako niezły ubaw siedząc z dala od domu i jest to swego rodzaju połączenie z miastem złotej przygody tylko szkoda, że w wersji komediowo-beznadziejnej.

maadam
Sztygar
Sztygar
Posty: 133
Rejestracja: czwartek 03 lis 2011, 21:22
Relacja: Mieszkaniec

Re: Rada Miejska

Post autor: maadam » środa 23 lis 2011, 10:24

niech żywi nie tracą nadziei. :-)

Powiem ci po co.. po to, że może choć jedna osoba z czytających forum, czy gazetę złotostocką czy Echo zrozumie, że to jest szopka a nie urząd.
Jeśli choć kilka osób otworzy oczy to warto było.

Ludzie nie wiedzą bo nie ma nic informacji (sam pisałeś kiedyś na forum do mnie "i co dalej, co jeszcze było" znaczy, że tez się ciekawisz).
Gdyby nie nasza ciężka (bo tomek ma rację siedzenie tam a potem słuchanie nagrania to orka) praca to wy tez nic byście nie wiedzieli.

daw to to, że są tacy co ich to nie obchodzi- ale może jak przeczytają to i owo to się zainteresują jak się okaże że jest coś co ich może dotyczyć...

itp.
Poza tym liczymy na to, że radni i NMP też się poprawiają z sesji na sesję bo wiedzą, że my ich uważnie słuchamy- kto wie czy dlatego się już niektórzy nie odzywają- bo się boja ośmieszyć.

zobaczymy

Awatar użytkownika
maad
Dreptacz
Dreptacz
Posty: 87
Rejestracja: środa 06 paź 2010, 12:50
Relacja: Mieszkaniec

Re: Rada Miejska

Post autor: maad » środa 23 lis 2011, 13:01

Zapomniałeś jeszcze Tomku dodać, że radni z tzw opozycji też najczęściej nie mają własnego zdania na problemy gminy i wierzą w to, co im burmistrz powie.
Nie przygotowują się do Rady, nie mają pojęcia co przegłosowują (wszyscy).
Słyszałem taką opinię broniącą radnych, że to są ludzie, którzy mają pracę i nie mają czasu na zajęcie się sprawami miasta.
To ja się pytam - po co się pchacie do tej rady??
Obecni radni mają nauczkę - przynajmniej to forum troche im utrze nosa i może za trzy lata zastanowią się tysiąc razy czy startować.
A MNP z pewnością zadowolony z takich radnych BEZRADNYCH.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Posty: 2474
Rejestracja: piątek 04 cze 2010, 23:52
Relacja: Mieszkaniec
Kontakt:

Re: Rada Miejska

Post autor: _tomek » środa 23 lis 2011, 16:35

Nie jest tak do końca, podam wspaniały przykład na to jak działa obecna Rada...

Punkt 10 sesji z dnia 29 kwietnia 2011 - fragment protokołu:
Zapoznanie się z wnioskiem taryfowym na zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe
odprowadzanie ścieków.

D. Knych poinformował radnych o nowych taryfach, które obowiązują od 15 kwietnia 2011 r.
Cena wody składa się z dwóch pozycji: Cena za 1 m3 dostarczonej wody 3,57 zł/m3 i z opłaty
abonamentowej 7,53 zł/odbiorca/miesiąc. Cena ścieków również składa się z dwóch pozycji:
Cena za 1 m3 odprowadzonych ścieków 4, 52 zł/m3 oraz opłata abonamentowa
4,05zł/odbiorca/miesiąc. Zapoznał radnych z wnioskiem taryfowym, który zakłada zysk
określony na poziomie 2%.

Ł. Karski zapytał, czy zgodnie z prawem, propozycje cen za wodę i ścieki nie powinny być
wywieszone na 90 dni przed ich obowiązywaniem?

W dyskusji udział wziął radny J. Tichanowicz stwierdzając, że wniosek zakłada 2% wzrost
kosztów, natomiast cena wody w stosunku do poprzednio obowiązującej wzrosła
o kilkanaście procent. Zapytał, z czego to wynika? Prezes spółki „WOD-KAN” wyjaśnił,
że w cenie wody jest jeszcze ujęta pozycja kosztów związanych z pompowaniem wody
z Kamienica, czego nie było w zeszłym roku. Poza tym w zeszłym roku różnicę pomiędzy
osiągniętymi przychodami i kosztami pokryliśmy z zysków wypracowanych ze świadczenia
usług własnych.
Przewodnicząca Rady odczytała wniosek taryfowy z dnia 25.02.2010 r.
---------
Koniec - nic więcej nie ma na ten temat
Jak widzisz, radny Karski (najmłodszy radny!) zapytał o aspekt prawny!

Widzisz odpowiedź? Tak właśnie działa rada...olano to pytanie...i olano prawo..


A teraz co na to ustawa.
Rozdział 5
Zatwierdzanie taryf oraz zasady rozliczeń za zbiorowe zaopatrzenie w wodę
i zbiorowe odprowadzanie ścieków
Art. 24.
1. Taryfy podlegają zatwierdzeniu w drodze uchwały rady gminy, z wyjątkiem taryf
zmienionych w związku ze zmianą stawki podatku od towarów i usług.
2. Przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne, w terminie 70 dni przed planowanym
dniem wejścia taryf w życie, przedstawia wójtowi (burmistrzowi, prezydentowi
miasta) wniosek o ich zatwierdzenie.
3. Do wniosku o zatwierdzenie taryf przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne
dołącza szczegółową kalkulację cen i stawek opłat oraz aktualny plan.
4. Wójt (burmistrz, prezydent miasta) sprawdza, czy taryfy i plan zostały opracowane
zgodnie z przepisami ustawy, i weryfikuje koszty, o których mowa w art.
20 ust. 4 pkt 1, pod względem celowości ich ponoszenia.
5. Rada gminy podejmuje uchwałę o zatwierdzeniu taryf, w terminie 45 dni od dnia
złożenia wniosku
, o którym mowa w ust. 2, albo o odmowie zatwierdzenia taryf,
jeżeli zostały one sporządzone niezgodnie z przepisami.
5a. W razie stwierdzenia przez organ nadzoru nieważności uchwały o zatwierdzeniu
taryf albo niestwierdzenia nieważności uchwały o odmowie zatwierdzenia taryf,
czas obowiązywania dotychczasowych taryf przedłuża się o 90 dni od dnia
doręczenia przedsiębiorstwu wodociągowo-kanalizacyjnemu rozstrzygnięcia
nadzorczego. Przepis ust. 2 stosuje się odpowiednio.
5b. W razie stwierdzenia przez organ nadzoru nieważności uchwały o odmowie zatwierdzenia
taryf, taryfy zweryfikowane przez wójta (burmistrza, prezydenta
miasta) wchodzą w życie po upływie 14 dni od dnia doręczenia przedsiębiorstwu
wodociągowo-kanalizacyjnemu rozstrzygnięcia nadzorczego.
6. Rada gminy może podjąć uchwałę o dopłacie dla jednej, wybranych lub wszystkich
taryfowych grup odbiorców usług. Dopłatę gmina przekazuje przedsiębiorstwu
wodociągowo-kanalizacyjnemu.
7. Przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne ogłasza zatwierdzone taryfy w
miejscowej prasie lub w sposób zwyczajowo przyjęty w terminie do 7 dni od
dnia podjęcia uchwały
, o której mowa w ust. 1.
8. Jeżeli rada gminy nie podejmie uchwały w terminie, o którym mowa w ust. 5, taryfy
zweryfikowane przez wójta (burmistrza, prezydenta miasta) wchodzą w życie
po upływie 70 dni od dnia złożenia wniosku o zatwierdzenie taryf.

9. Przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne ogłasza w miejscowej prasie lub
w sposób zwyczajowo przyjęty taryfy, o których mowa w ust. 5b lub 8, w terminie
co najmniej 7 dni przed dniem wejścia ich w życie
.
9a. Na uzasadniony wniosek przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjnego rada
gminy, w drodze uchwały, przedłuża czas obowiązywania dotychczasowych taryf,
lecz nie dłużej niż o 1 rok.

9b. W uzasadnieniu wniosku, o którym mowa w ust. 9a, zamieszcza się w szczególności
informacje dotyczące zakresu świadczonych usług oraz warunków ekonomicznych
uzasadniających przedłużenie obowiązywania dotychczasowych taryf.
9c. Do wniosku, o którym mowa w ust. 9a, nie dołącza się szczegółowej kalkulacji
cen i stawek opłat oraz planu.
10. Taryfy obowiązują przez 1 rok, z zastrzeżeniem ust. 5a, 5b i 9a.
Kolejny temat dla komisji rewizyjnej...

Wniosek był z 28 lutego
Rada była zobowiązana podjąć uchwałę zatwierdzającą taryfy w ciągu 45 dni od daty zgłoszenia wniosku czyli do 14 kwietnia. W ogóle jej nie podjęła! NIE MA!
http://www.biuletyn.net/nt-bin/start.as ... =224&str=1

Co więcej Rada zbierała się 1 marca i 31 marca - dlaczego wtedy się tym nie zajęła?

WOD KAN poinformował Radę o zmianie obowiązujących stawek od 15 kwietnia - po fakcie !!!
poinformował o zmianie, która Rada musi zatwierdzić!

W dodatku miał złożyć wniosek na 70 dni (a nie 45) przed planowanym wejściem nowych taryf.
A stawki mógł zmienić dopiero po ich zatwierdzeniu przez radę..

Spieszyło się, bo w 2010 taryfy zatwierdzono do 14 kwietnia 2011:
http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private ... k/1652.pdf

Nawet jeśli Rada nie podjęła uchwały nowe stawki mogły wejść w życie dopiero 70 dni po złożeniu wniosku czyli 9 maja.

-----------------
Więc jak widzicie Gmina Złoty Stok nie leży w Polsce tylko w jakiejś republice bananowej, gdzie jakieś inne prawo obowiązuje.


---------
Co więcej:
Art. 21.
1. Przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne opracowuje wieloletni plan rozwoju
i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych będących w
jego posiadaniu, zwany dalej „planem”.

2. Plan określa w szczególności:
1) planowany zakres usług wodociągowo-kanalizacyjnych;
2) przedsięwzięcia rozwojowo-modernizacyjne w poszczególnych latach;
3) przedsięwzięcia racjonalizujące zużycie wody oraz wprowadzanie ścieków;
4) nakłady inwestycyjne w poszczególnych latach;
5) sposoby finansowania planowanych inwestycji.
3. Plan powinien być zgodny z kierunkami rozwoju gminy określonymi w studium
uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy, z ustaleniami
miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz ustaleniami
zezwolenia wydanego temu przedsiębiorstwu na prowadzenie zbiorowego zaopatrzenia
w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków.
4. Przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne przedkłada plan wójtowi (burmistrzowi,
prezydentowi miasta), który sprawdza, czy spełnia on warunki
określone w ust. 3.
5. Plan spełniający warunki określone w ust. 3 rada gminy uchwala w terminie 3
miesięcy od dnia przedłożenia planu wójtowi
(burmistrzowi, prezydentowi miasta).
Gdzie jest ten plan?

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Posty: 467
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 12:57
Relacja: Mieszkaniec
Lokalizacja: Złoty Stok
Kontakt:

Re: Rada Miejska

Post autor: niebieski24 » środa 23 lis 2011, 19:31

ja pisalem o tym wczesniej przed wyborami i bede sie tego trzymal , Radny to moim zdniem czlowiek ktory zostal wyrozniony powinien to robic z pasji z milosci do miasta a nie dlatego , ze mozna na tym dorobic takie jest moje zdanie i nie zmienie go , a jak ktos sie tlumaczy tym , ze ma prace i nie moze sie przygotowac do rady to odpowiedz jest prosta zostaw to bo sie do tego nie nadajesz i tyle w temacie

andrzej frankow
Dreptacz
Dreptacz
Posty: 83
Rejestracja: czwartek 13 lis 2008, 21:25
Lokalizacja: Zloty Stok

Re: Rada Miejska

Post autor: andrzej frankow » środa 23 lis 2011, 21:22

Wszstko bardzo górnolotne, a odpowiedź jest taka, że radnym jest osoba wbrana przez wborców. W Złotym Stoku jak narazie głosuje się na osobę. Inaczej mówiąc mamy takich radnch jakich sami sobie wbraliśmy. Następna okazja za 3 lata.

Montelli
Dreptacz
Dreptacz
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 14 lut 2005, 09:16
Relacja: Mieszkaniec
Lokalizacja: Złoty Stok/Wrocław

Re: Rada Miejska

Post autor: Montelli » środa 23 lis 2011, 22:12

_tomek podaje radnym tematy na tacy! Nawet sami nie muszą grzebać i się przygotowywać do sesji. Radni, macie jeszcze dużo czasu, aby powyższe opinie o Waszej bezradności zmienić!

andrzej frankow
Dreptacz
Dreptacz
Posty: 83
Rejestracja: czwartek 13 lis 2008, 21:25
Lokalizacja: Zloty Stok

Re: Rada Miejska

Post autor: andrzej frankow » środa 23 lis 2011, 22:44

Ale ocena dopiero za 3 lata

Mentalista
Gwarek
Gwarek
Posty: 336
Rejestracja: czwartek 09 gru 2010, 18:55
Relacja: Sympatyk

Re: Rada Miejska

Post autor: Mentalista » środa 23 lis 2011, 23:04

_tomek pisze:Nie jest tak do końca, podam wspaniały przykład na to jak działa obecna Rada...
CO Ty Tomku piszesz. Jak nie jest tak do końca a jak jest:
Bezradni olewają robotę i nawet wypisywanie przez nas tu dyrdymałów nie pomoże bo niektórzy z nich internetu w domu nie mają.
MNP i magistrat olewają bezradnych (pisaliści o przykładach), prawo, zasady, regóły
Bezradni olewają MNP i magistrat oraz swoich wyborców. Bo co z tego, że ten bezradny junior zapytał jak nie pociagnął tematu i podwyżki mamy wprowadzone bezprawnie - co na to MNP i Magistrat - mają to w d...e.
Co tu oceniać? za kilka miesięcy MNP zdominuje cała drużynę bezradnych i będzie sielanka na radach jak się patrzy.
Wtedy będziecie nagrywać bardzo miłe słodkie pierdzenie z mlaskaniem podczas jedzenia ciasteczek i popijaniem kawki.
Gdzie jest informator o pracy rady bezradnych - czy jest publikowany czy olano temat?

_tomek
Gwarek
Gwarek
Posty: 2474
Rejestracja: piątek 04 cze 2010, 23:52
Relacja: Mieszkaniec
Kontakt:

Re: Rada Miejska

Post autor: _tomek » środa 23 lis 2011, 23:14

Mentalista pisze:Bo co z tego, że ten bezradny junior zapytał jak nie pociagnął tematu i podwyżki mamy wprowadzone bezprawnie - co na to MNP i Magistrat - mają to w d...e.
Jak miał pociągnąć...pójdź na radę i zobacz...zapytał - nikt nie odpowiedział. Został olany.
Miał k....mi rzucać?
Tichanowicza olewają koncertowo...mówi, tłumaczy....nikt się nie odzywa...wszyscy ZA.
KABARET.

----------Andrzeju, nie psuj chłopaka. Ma rację.

Niebieski! Ci wybrani ludzie kandydowali z "miłości do miasta".
Pieniądze?....są marne...ale są i dzięki nim radni w ogóle przychodzą.

Jedynie przewodnicząca ma 700zł co miesiąc, ale nikt tej fuchy nie chce, bo w tym są co wtorek rozmowy z p. Jankiem , kupa papierowej roboty i umawianie wszystkich ludzi na Radę. Ona jest młoda, ambitna i chce się nauczyć. Od razu została rzucona na głęboką wodę. Żaden radny nie ma tyle pracy, te pieniądze nie wynagradzają tego.

Kłopot jest taki, że wybrani radni są po prostu kiepscy. Radni Braszka, Znamirowska, Żurawiak właściwie są niemi. Po co radny, który się w ogóle nie odzywa przychodzi na sesję?

Panią Znamirowską rozumiem, bo ona działa i jest w ścisłym kontakcie z MNP. Wszystkie drobne prace w mieście - jej robota. Po prostu wszystko ma obgadane :)

Dlaczego nikt nie przeczyta tekstu ustawy PRZED RADĄ - to jest po prostu żenujące. Mi odnalezienie tego zajmuje jakieś 2 minuty, a czytanie kolejne 15. Oczywiście trzeba mieć wiedzę prawną, żeby rozumieć niuanse, ale nie takie proste kwestie jak terminy i procedurę.
Cokolwiek wyniknie - radni "panie burmistrzu, prosimy o opinię"...

Jedynie Tichanowicz i Frankowicz się starają coś odszukać. p. Janina np. załatwiła kwestię dowozu młodzieży licealnej z Chwalisława gimbusem do miasta...jak się poszperało w przepisach to jednak się okazuje, że wolno ich wozić.

Dlaczego Rada nie prosi o opinie prawne PRZED wydaniem decyzji?
Prawnik w większości tych spraw wyda opinię w ciągu dwóch dni, a prawie wszystkie takie opinie można zebrać PRZED Radą, przewodnicząca mogłaby mieć do każdego punktu taką opinię.
Prawnika MAMY zatrudnionego w gminie - CHYBA NIE JEST TYLKO OD SPRAW KOPALNI.

A zupełnie przykra sprawa gdy zobaczymy jak radni reprezentują swoje okręgi. Gdyby robili co do nich należy wątek "Napraw, wyremontuj, posprzątaj" nie byłby potrzebny.
andrzej frankow pisze:Ale ocena dopiero za 3 lata
Mylisz się Andrzeju. Za 3 lata są po prostu kolejne wybory - w których z braku lepszych kandydatów być może znowu wygrają Ci sami.

Nie ma powodu czekać 3 lata, gdy można już powiedzieć radnym, że się nie starają. A nawet nie respektują prawa.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Posty: 2474
Rejestracja: piątek 04 cze 2010, 23:52
Relacja: Mieszkaniec
Kontakt:

Re: Rada Miejska

Post autor: _tomek » środa 23 lis 2011, 23:28

Przemili Radni, Burmistrzu....Mentalista podsunął mi "świetny" pomysł.

Skoro Gmina dzierżawi ewangelik, obiekt z którym od lat nie wie co ma zrobić, nie chce na niego łożyć środków i który niszczeje....to przecież identyczny stosunek gmina ma do obiektu łącznika w szkole....

Wydzierżawcie łącznik!

za 500zł - jak ewangelik!

Mentalista
Gwarek
Gwarek
Posty: 336
Rejestracja: czwartek 09 gru 2010, 18:55
Relacja: Sympatyk

Re: Rada Miejska

Post autor: Mentalista » środa 23 lis 2011, 23:30

No teraz to jakoś normalnie Tomku napisałęś.
Z tego co wywnioskowałem z Twojej wypowiedzi, nagrań i innych relacji to że rady wogóle nie są przygotowywane tak samo jak bezradni.
A prawnik w magistracie nie jest od kopalni bo kopalnia ma swojego prawnika - tak myślę. Prawnik jest od wyrobisk, chodników kopalnianych, tuneli, sztolni, dziur w ziemi i poczekajmy co tam jeszcze MNP wymyśli z tych pojęć geologicznych. Jedno jest pewne - parola zagioł na Klanie i nie widzę aby zajął się czymś konkretniejszym w tej kadencji. Oj będzie ostro.

ODPOWIEDZ