Rada Miejska

REX
Sztygar
Sztygar

Re: Rada Miejska

Post autor: REX » piątek 08 lip 2011, 13:34

MNP burmistrz ponoc pieniędzy nie ma, ale etat wicedyrektora CKiP ds technicznych dla pana Roberta Z. stworzył. Jakie bezrobocie panuje u nas. Pan RZ stracił posada prezesa komy w Bardzie z powodu upadłości spółki. Teraz bedzie wicedyrektorem. Jest w tym jeszcze pewna smieszność. Wicedyrektor z wyższym wykształceniem bedzie podlegał pani dyrektor ze średnim i to chyba niepełnym. Ale to tylko Złoty Stok

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Relacja: Mieszkaniec
Kontakt:

Post autor: _tomek » piątek 08 lip 2011, 16:50

Wczoraj burmistrz poinformował radnych, że pan mgr inż. Robert Zacher został zatrudniony na stanowisku w CKIP, by zająć się sprawami naszego stawu kąpielowego.
Unikał nazwania tego stanowiska.

Tutaj umieściłem album z 200 zdjęciami z budowy. Robiłem je nie po to by były ładne.
Jeśli masz Dobku zdjęcia ze starego basenu, ale bez śniegu, to bardzo proszę na maila, to dołączę do albumu, bo mam tylko zimowe.

http://spoko.eu.org/zlotystok/basen/album/

A tu filmik, który nakręciłem telefonem podczas wycieczki radnych.
Trzeba dać trochę głośniej, żeby wyraźnie słyszeć.

Janina Frankowicz
Sztygar
Sztygar

Post autor: Janina Frankowicz » piątek 08 lip 2011, 22:00

Tomku
To bardzo miłe, że chciałeś poswięcic swój prywatny czas by nie tylko byc na komisji ale jeszcze wszystko dokładnie dokumentowac. Radni w tej terenowej wycieczce juz na tym odcinku przekonali się i pokazali nie tylko zaniedbanie inwestycyjne ale też i wiele administracyjnych. Gdyby nasi urzędnicy i inne służby publiczne do końca egzekwowali przestrzegania obowiązujących przepisów mogłoby byc trochę inaczej. Pan burmistrz cały czas udowadniał nam, jak niewiele możemy zrobic a poza tym u burmistrza każda konkretna informacja jest tajemnicą handlową lub inną, której nie potrafię nazwac. Z mojego dawnego urzędniczego doświadczenia taki stosunek do rady był niedopuszczalny, ale to były inne czasy. Jednak nie zrażam się i nadal będę drążyc nurtujące mnie sprawy i pokazywac tę powszechną niemożnośc.
Mam nadzieję, że zapowiadany zastępca zajmie się sprawami pozyskiwania środków zewnętrznych na realizację zadań a naszej gminie.

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » piątek 08 lip 2011, 23:05

Janina Frankowicz pisze:Pan burmistrz cały czas udowadniał nam, jak niewiele możemy zrobic a poza tym u burmistrza każda konkretna informacja jest tajemnicą handlową lub inną, której nie potrafię nazwac. Z mojego dawnego urzędniczego doświadczenia taki stosunek do rady był niedopuszczalny, ale to były inne czasy.
Proszę się cofnąć na pierwszą cześć komisji - w urzędzie. Dotyczyła ustalenia rozwiązania problemu ścieków w Błotnicy. Miasto zamówiło koncepcję, którą wykonała zewnętrzna firma za 7 tys.zł. Burmistrz czytał jej fragmenty, a komisja po wysłuchaniu podjęła na tej podstawie decyzje. Czy radni mieli możliwość się z nią zapoznać?
Odpowiem - nie. Jedyną kopię miał burmistrz w rękach i nie trafiła do radnych.
A przecież każdy powinien dostać kopię miesiąc wcześniej.
Janina Frankowicz pisze: Jednak nie zrażam się i nadal będę drążyc nurtujące mnie sprawy i pokazywac tę powszechną niemożnośc.
Mam nadzieję, że zapowiadany zastępca zajmie się sprawami pozyskiwania środków zewnętrznych na realizację zadań a naszej gminie.
NIEMOC. NIC SIĘ NIE DA.

Patrząc na stan finansów gminy....urlop potrzebny?...szczególnie gdy będą trwały prace nad budżetem 2012.

Mamy kilku bardzo konkretnych radnych: Tichanowicz, Rapacz, Grygiel, Śleziak, może innych, nie wszystkich jeszcze poznałem, ale to nie zmienia faktu, że sposób załatwiania spraw w Złotym Stoku, to zawsze uprzejma prośba do burmistrza.
A burmistrz...cóż, trzeba mu oddać, że jest zawsze dobrze przygotowany do rady i ciężko rzeczowo z nim rozmawiać - tym bardziej mając tak skromny dostęp do informacji.

Do tego często wykorzystuje blef ..np. jak zapytałem o mauzoleum Guttlerów i remont, to pierwsza odpowiedź była (cytuję)
-to nie jest gminne
ja: nie jest gminne, to czyje to jest właśnie?
-właśnie Guttlerów - jest spadkobierczyni

..dopiero radny Tichanowicz wyprostował, że to nieprawda...i burmistrz się musiał poprawić.

"działania Pańskie zostały wyprzedzone przez konserwatora, który zauważył, że skoro gmina sobie poradziła z kościółkiem św. Trójcy, no to wzięli cały cmentarz jako zabytek i nakazali nam naprawę grobowca Guttlerów, zrobienie ścieżek, likwidacja bluszczu"

-----------
Ciężko uogólnić, że radni to ludzie nieodpowiedzialni - to nieprawda, ale rada jako całość to tylko grupka osób, która przychodzi łaskawie prosić o załatanie dziurki tu i tam, a w zamian podnosi rękę ZA wszystkim czego chce burmistrz.

Teraz opór już chyba nie ma sensu...co zrobić z takim zadłużeniem? Radni recepty też na to nie mają.

Podobno (plotka) trwają modlitwy, żeby gmina nie dostała dofinansowania na wyciąg, bo nie ma środków na wkład gminy.

Jedyne co gmina może to wyprzedawać majątek, podnosić podatki, zmniejszać wydatki na wszystko co nie jest niezbędne.

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » piątek 08 lip 2011, 23:44

Na komisji była też rozmowa o pilnowaniu basenu, co by się dzieci nie potopiły przed otwarciem.
Dzieciaki sprytne..miały nawet koleżankę "na czujkę" koło bramy.
Woda chyba jeszcze zimna.
Obrazek

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Post autor: łazik » sobota 09 lip 2011, 08:27

_tomek pisze:Mamy kilku bardzo konkretnych radnych: Tichanowicz, Rapacz, Grygiel, Śleziak, może innych,
Z filmiku widzę że Rapacz daje rady,konkretne podejście.Rozśmieszył mnie ten co powiedział że kratka do studzienki to projekt inżynierski ,no z takim podejściem to on nic nie zrobi dla gminy.
_tomek pisze:Montelli napisał(a):
I te tony śmieci - kto tym zarządza: szkoła czy gmina? Gospodarz powinien się mocno czerwienić...

Przyjrzyj się jeszcze raz na zdjęcia. Ten budynek ma dach, który ma rynny wewnątrz budynku, lekko mówiąc ciekną.
Czym są przy tym wapienniki i ich odwodnienie...
Obiekt jest w bardzo dobrym stanie,Tomek ma rację.Dobrze żeby tymczasem go zabezpieczyć przed wodą.Właz 500 punktowo izolacja [łaty ]na dachu .Lepik na zimno.Koszty banalne,dajmy nawet 2000 za całość.Nie musi tego robić firma tylko jakiś mądrzejszy z interwencji,tylko musi znaleźć się ktoś kto pokarze gdzie,jak i co.
REX pisze:MNP burmistrz ponoć pieniędzy nie ma, ale etat wicedyrektora CKiP ds technicznych dla pana Roberta Z.
Już mam zadanie dla fachowca od spraw technicznych .W 90 proc moje uwagi pisane tu na forum co do basenu zostały poprawione.
Jak wiemy staw to jest tylko z nazwy,ze stawem to ten obiekt nie ma nic wspólnego.Jest to w 100 procentach dziełem człowieka i usterki się zdarzają.Dobrze że wywalczono spust wody ze[stawu] bo dzieło człowieka bywa zawodne.To nie natura która sobie tak czy siak poradzi.
Maty użyte do izolacji kąpieliska mają też swoją nie wieczną wytrzymałość.Przekonacie się o tym niebawem i będziecie dziękować że macie spust wody z basenu,bo nie nazwę tego stawem.Tym bardziej gdy wsypano na maty dziesiątki ton żwiru.Ten żwir jest pierwszym powoderem że ten basen będzie ciekł.

Gdyby był użyty żwir płukany sortowany na 8-16 bo widzę że taki miał być to by było wszystko ok.Ale zamawiająca osoba ten żwir popełniła widzę klasyczny błąd.Zamówiła żwir 8/16 ,zwykłe kruszywo budowlane.Jest to żwir pozyskiwany również w drodze mielenia dużych kamieni.Taki żwir jest bardzo ostry,szczególnie zawarty w nim bazalt,jak nóż.Wniosek prosty .

Jeszcze jedna uwaga co do filmiku i wycieczki radnych.Jak dobrze usłyszałem ,chodzi o tą rozpieprz..drogę na Leśnej[przyłącza].Ktoś powiedział że nie możemy wyegzekwować przywrócenia nawierzchni do stanu ...bo ten ktos nie zgłosił zakończenia prac.Hmm,a jak w ogóle nie zgłosi :?: No z takim podejściem to też macie widzę kłopoty.Przecież komisyjnie szli radni ,obchód miasta.Na podstawie inspekcji mogą śmiało powysyłać upomnienia i wyegzekwować pewne sprawy.Ja rozumiem co na prywatnej posesji, to nie można za wiele ,ale to jest droga .Weronika powiedziała Leśna 26 i już powinien gość mieć list z UM w skrzynce :)

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » sobota 09 lip 2011, 09:18

Rozśmieszył mnie ten co powiedział że kratka do studzienki to projekt inżynierski ,no z takim podejściem to on nic nie zrobi dla gminy.
łaziku, to akurat mieszkaniec i może "projekt inżynierski" to rzeczywiście za dużo powiedziane, ale ma facet rację, bo ten przepust jest wyjątkowo parszywy do wykonania. Przejdziemy się to zobaczysz.
Obiekt jest w bardzo dobrym stanie,Tomek ma rację.Dobrze żeby tymczasem go zabezpieczyć przed wodą.Właz 500 punktowo izolacja [łaty ]na dachu .Lepik na zimno.Koszty banalne,dajmy nawet 2000 za całość.Nie musi tego robić firma tylko jakiś mądrzejszy z interwencji,tylko musi znaleźć się ktoś kto pokarze gdzie,jak i co.
Radny Tichanowicz mówił, że Rada w zeszłym roku przekazała 5000 zł na zabezpieczenie łącznika, teraz pytał gdzie się podziały te pieniądze.
No z takim podejściem to też macie widzę kłopoty.Przecież komisyjnie szli radni ,obchód miasta.Na podstawie inspekcji mogą śmiało powysyłać upomnienia i wyegzekwować pewne sprawy
Wiesz radni to wyjątkowy przypadek...zapominasz o tym, że mamy urzędników w urzędzie. Objazd tego miasteczka to najwyżej 1 dzień.

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » sobota 09 lip 2011, 12:47

_tomek pisze:ten przepust jest wyjątkowo parszywy do wykonania. Przejdziemy się to zobaczysz.
:D Nie żartuj,to jest zwykły przepust,daj na forum jego zdjecie, bo go tylko na filmiku widziałem i dam kilka prostych rozwiązań.
_tomek pisze:Radny Tichanowicz mówił, że Rada w zeszłym roku przekazała 5000 zł na zabezpieczenie łącznika, teraz pytał gdzie się podziały te pieniądze.
Rada może dać i 100 tyś,ale jak robota idzie bez pomysłu,nadzoru to i to za mało.Gdyby to był mój dach to idę na niego z rolka papy ,2 wiadra jakiegoś bitumitu ,wyłaz pod pachę i dach zabezpieczony,dłużej niż 8g bym tam nie siedział, to nie przekładka dachu tylko łatanie dziur+ montaż klapy.
Ten sam przypadek co z naprawą zniszczonej drogi przy basenie,chłopy robią wielkie nic ,nikt im nie podpowiada jak co zrobić,metodami średniowiecznymi PRÓBUJĄ naprawić zdewastowana drogę. Koszt naprawy tej drogi wyniesie wreszcie dwa razy więcej niż zrobiła by to ekipa np. gruchy,bo czas będzie 5 razy dłuższy i sami po sobie będą kilka razy poprawiać,bo się nie znają i sprzętu nie mają.
Jeszcze jedna sprawa,z tego co na filmiku zrozumiałem , ten spust z basenu nie będzie skanalizowany,będzie płyną przy drodze rozpieprzał ją :?:[WYPŁUKIWAŁ] .Przecież tam jest stary kanał z basenu wystarczy go odkopać i podłączyć,on jest w części ogrodzenia gesu zawalony, ale jaki to problem wymienić jeden kręg.To chyba i tak taniej niż co roku naprawiać krawężniki podpłukane przez płynącą wodę.
:D Teraz jadę na rybki i mam w nosie wszystko :wink:

Awatar użytkownika
makalu9
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: makalu9 » niedziela 10 lip 2011, 11:03

"I te codzienne przejazdy na lądkowską jak w zegarku. Domy na Sudeckiej się trzęsą, a nie wspomnę o ludziach którzy codziennie ok. 6 rano mają pobudkę jak "zasuwają" po tych dziurach z dużą prędkością. Wracają ok. 18, i tak codziennie (2 czasem 3 samochody-potwory z drzewem). Tylko czekamy jak zdarzy się jakieś nieszczęście. I to już jest tragiczne...
Ja tam i tak do pracy na 6. Ale większość mieszkańców Sudeckiej ma przymusową pobudkę.
Droga, dziura na dziurze i na dodatek bardzo niebezpieczna."

Pisałam tak w temacie "wycinka lasów". Domy dalej się "trzęsą", dochodzą regularne przejazdy tzw. "patelni" i innych "ciężarowców". Rozumiem, muszę gdzieś dojechać i wrócić. Ale nie można by chociaż progu spowalniającego? Ta droga "lądkowska" jest tragiczna...

Janina Frankowicz
Sztygar
Sztygar

Post autor: Janina Frankowicz » niedziela 10 lip 2011, 20:04

Jest nadzieja, że będzie lepsza bo na przyszły rok zaplanowano remont. Próg spowalniający to kolejne żródło hałasu, a zakręty wymuszają spowolnienie.

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 10 lip 2011, 20:40

pablo pisze:dzisiaj młodzież przetestowała basen podobno woda super ciepła
Tak widziałem tam chyba ze dwadzieścioro i już nie uciekały na mój widok.
Ale parę minut po mnie przyszedł burmistrz i chyba jego autorytet zrobił na dzieciach wrażenie (miał też psa, nawet dużego ale pieszczoch raczej :) ) bo dzieciaki zwiały, a jedno nawet zostawiając spodenki. Burmistrz je zabrał i są do odebrania w urzędzie. Ot takie pozytywne zaskoczenie na koniec dnia.

Obrazek

Awatar użytkownika
pablo
Rotman
Rotman

Post autor: pablo » niedziela 10 lip 2011, 21:53

no na pewno je ktoś odbierze :D

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » środa 13 lip 2011, 21:13

ja tam się nawet zastanawiałam czy nie iść po nie- pomyślcie co za gadżet i to z rąk samego burmistrza :-)

Awatar użytkownika
pablo
Rotman
Rotman

Post autor: pablo » środa 13 lip 2011, 23:36

he he kto pierwszy ten lepszy :D

Awatar użytkownika
Spratus
Gwarek
Gwarek
GG: 9970970

Post autor: Spratus » środa 13 lip 2011, 23:53

a jak by się burmistrz ucieszył na twój widok bułko :D W końcu tak Cię lubi. :D

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » środa 20 lip 2011, 00:01

Rewolucja w śmieciach (od 2012)....

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3577 ... ancow.html

http://www.administrator24.info/prawo/i ... inach.html

W skrócie i te najważniejsze:
-właściciel każdej zamieszkanej nieruchomości będzie płacił za wywóz śmieci
-w przypadku zamieszkanej nieruchomości opłata za śmieci będzie naliczana od
*liczby mieszkanców zamieszkujących daną nieruchomość, albo
*ilości zużytej wody z danej nieruchomości, albo
*powierzchni lokalu mieszkalnego

w zależności co Rada dla całej gminy wybierze, ale może także przyjąć jedną stawkę od każdego gospodarstwa domowego (stałą niezależnie od ilości mieszkańców,zużycia wody,powierzchni)

Rada ustali stawkę opłaty oraz ustali stawkę opłaty za pojemnik o określonej pojemności.
Rada określi niższe stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jeżeli odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób selektywny.
Właściciel nieruchomości jest obowiązany złożyć do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w terminie 14 dni od dnia zamieszkania na danej nieruchomości pierwszego mieszkańca lub powstania na danej nieruchomości odpadów komunalnych.

W razie niezłożenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi albo uzasadnionych wątpliwości co do danych zawartych w deklaracji wójt, burmistrz lub prezydent miasta określa, w drodze decyzji, wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, biorąc pod uwagę uzasadnione szacunki, w tym średnią ilość odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach o podobnym charakterze.

W razie stwierdzenia, że właściciel nieruchomości nie uiścił opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi albo uiścił ją w wysokości niższej od należnej, wójt, burmistrz lub prezydent miasta określa, w drodze decyzji, wysokość zaległości z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Z pobranych opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi gmina pokrywa koszty funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, które obejmują koszty:

1) odbierania, transportu, zbierania, odzysku i unieszkodliwiania odpadów komunalnych;

2) tworzenia i utrzymania punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych;

3) obsługi administracyjnej tego systemu.
Rada gminy może określić, w drodze uchwały stanowiącej akt prawa miejscowego, rodzaje dodatkowych usług świadczonych przez gminę w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania
tych odpadów oraz wysokość cen za te usługi.
--------------
Podsumowując...wszystkie nasze śmiecie będą w rękach gminy. Wszyscy mieszkańcy bez wyjątku będą płacić nowy podatek zależny od tego co nam Rada wybierze (będzie pewnie sporo dyskusji na ten temat).

A porządek w gminie na co dzień będzie zależał wyłącznie od działań burmistrza, który będzie miał w temacie śmieci władzę wręcz absolutną.

Czytając ustawę i widząc ile dołożono biurokracji do tego wszystkiego to pewnie będą jeszcze potrzebne ze trzy nowe stanowiska w urzędzie.

Janina Frankowicz
Sztygar
Sztygar

Post autor: Janina Frankowicz » środa 20 lip 2011, 20:56

To nic nowego, tylko już dawno zapowiadana ustawa śmieciowa i wynikający z niej podatek śmieciowy. Będziemy segregowac, a gminy UTWORZY sortownie!!!, nowe miejsca pracy i pieniądze jeśli tylko potrafią je pozyskac.

Awatar użytkownika
Sylwester
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: Sylwester » piątek 22 lip 2011, 14:32

Przygladam sie temu forum juz od dluzszego czasu i religijnie czytam wszytkie posty....... Mam swoich ulubionych do ktorych naleza Tomek, Lazik, Bulka, Gawlicek. Ogladajac ten filmik ktory zostal nakrecony przez Tomka, teraz mam naprawde przed oczami niesamowicie uboga perspektywe tego miasteczka ( wyklucze tu A Rapacza, Z Sleziaka). Ten fimik powinien byc opublikowany dla mieszkancow, aby naprawde sie obudzili i otworzyli oczy! Poza Andrzejem Rapaczem, ludzie widze nawet nie potrafia sie wyslowic, a z braku inicjatywy i pomyslow oraz braku slow, drapia sie po karku, nie moga ustac w miejscu, nerwowo potrzasaja kluczami od samochodu ( Burmistrz na czele)...... Najbardziej podoba mi sie gdy pan Andrzej Rapacz (Chlopak wyedukowany i zainteresowany bardzo roznymi watkami i problemamai ZS, ktory potrafi sie wyslowic) tlumaczy stojacym co ma na mysli, a burmistrz przewraca oczami i ma mine taka, ze gdybym to opisal tutaj to mogl by sie jeszcze pograzyc w jakiejs depresji...... Praktycznie mial w czterech literach to co Andrzej mial do powiedzenia. Jesli ktos naprawde sie temu przyglada, to wybaczcie ale wedlog mnie, to brakuje tam klasy, taktu i zapalu a zwlaszcza od kogos kto uwaza sie za glowe miasteczka :shock:..... Wierzyc sie nie chce, ze tyle mlodych wyedukowanych i madrych osob wyjechalo ze Zlotego Stoku, ale moze o to chodzi im mniej konkurencji o stolki w UM tym pewnie lepiej....... Niestety po dluzszym sledzeniu tego co sie dzieje i barku inicjatyw a zwlaszcza jesli chodzi o obdrapane budyntki zlotostockie, ktore bija po oczach (Dukat, Byla szkola nr:2, ogrodzenia CKIP), rozpadajace sie ruiny starych komurek na wielu podworkach i ogolny brak estetyki, naprwde nadchodzi czas na zmiany w UM...( Budynek UM jest rowniez wizytowka miasta i powinien przyciagac oko a procz tego, ze jest nowszy dach, brakuje tam restarowania scian zewnetrznych, brakuje kolorow jednym slowem czysta depresja...... Czekam na nastepne wybory zlotostockie niecierpliwie!!! Mam nadzieje, ze rowniez do tej pory nie wytna nam wszytkich lasow do okola.... Osoby startujace w wyborach powinny promowac sie juz teraz, jesli powaznie mysla o ZS i o przyszlosci miesciny. I na milosc boska jesli czyta to ktos z UM, a mam nadzieje ze tak, zrobcie cos ludzie z odrestaurowaniem CKIP ( sala glowna, parkiety, lazienki i.t.d), ktokolwiek wspomina o dzierzawie tego miejsca zupelnie postradal zmysly..... To jest DOM KULTURY ZLOTEGO STOKU i dla mieszkancow wazne miejsce, a zwlaszcza dla dzieci i mlodzierzy, czyli mlodego pokolenia ktore sie dopiero rozwija......Tak bylo od lat.......
Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami.

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » piątek 22 lip 2011, 16:12

Sprowokowałeś mnie do przedstawienia nagrania z Rady....na tej komisji nad którą załamujesz ręce to się jeszcze coś działo!

To nagranie z 25 maja 2011, pyta Przewodnicząca Rady - radna z Lasek - Krystyna Grzech,
odpowiada burmistrz, potem słyszymy też radnego Tichanowicza.

katrinaaa123
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: katrinaaa123 » piątek 22 lip 2011, 20:16

Czytajac wypowiedź Sylwestra rzuca się w oczy że potrafi krytykować Radnych i Burmistrza(a przypominam że są to osoby wybrane przez Mieszkańców naszej Gminy) a nie potrafi poprawnie napisać kilku prostych słów: "komurek""restarowania" "mlodzierzy"
Bardzo łatwo jest krytykować, wytykać palcem.
Szumnie nazwany Dom Kultury to nie jest już to samo co kiedyś. Dzieci mało tam uczęszczają bo i po co?
Mamy lipiec, a żadnych atrakcji dla dzieci, które zostały w mieście w czasie wakacji nie ma.....
Co te dzieci mają robić, szczególnie w taką pogodę...?
A zresztą, nawet jak coś organizują to nie jest to nic nadzwyczajnego. Ciągle to samo, bajki, komputery, gry planszowe itd.
A gdzie jakiekolwiek nowe pomysły??? Może czas się zastanowić nad zmianą "obsady" CKIP???/

ODPOWIEDZ