Rada Miejska

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Relacja: Mieszkaniec
Kontakt:

Re: Rada Miejska

Post autor: _tomek » sobota 09 kwie 2011, 20:29

Mentalista pisze:
dobekfooto pisze:Na sesji był obecny nasz ulubiony redaktor Echa Tygodnia. Ciekawe czy będzie miał odwagę, aby o tym napisać i ciekawe czy Rada pociągnie sprawę dalej czy odpuści

Szlak mnie trafia jak zdaję sobie sprawę z tego, że co działo się na RM mam się dowiedzieć z gazety z beznadziejnych artykułów pana AJ jakby nie można było po każdej sesji sklecić kilka zdań i zamieścić na stronie magistratu.???
Czym zajmuje się pani magister na stanowisku Podinspektor ds. Rady Miejskiej?
Pewnie napisze 3-4 uchwały po każdej sesji i basta. Narobiło się tych wydziałów w tym naszym magistracie jakby nasza gmina rozrastała się w tempie podwyżek cen cukru!!!

No i dowiedzieliście się?? kupiłem dziś echo...o RM jest tylko wzmianka, że subwencja na oświatę się zmniejszyła o 100 tys... i radni widzą "ratunek" w sprzedaży gruntów (jak zawsze)...

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 17 kwie 2011, 00:34

Mogłaby Rada np. zapytać gdzie się podziewa Sprawozdanie z wykonania budżetu gminy za 2010 rok...

http://www.rp.pl/artykul/624202.html
Każdy wójt powinien opracować i przedstawić radzie sprawozdanie z wykonania budżetu za 2010 r. Ma na to czas do końca marca

Awatar użytkownika
pablo
Rotman
Rotman

Post autor: pablo » niedziela 17 kwie 2011, 21:58

ja gdzieś coś o tym sprawozdaniu słyszałem ze nie opracowano do końca są jakieś luki ale to pewnie tylko plotki

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Post autor: łazik » poniedziałek 18 kwie 2011, 22:21

:D Pablo.Nie plotki.fakty. :wink:
NIE SNUJMY JAK COŚ NIE WIEMY :P

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 18 kwie 2011, 22:30

łaziku...niby racja...ale "polityka informacyjna" urzędu jest taka, że mieszkańcom już tylko plotki pozostają...

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 21 kwie 2011, 18:27

http://zlotystok.pl/asp/pl_start.asp?ty ... ja=artykul

Zapowiada się ciekawie:

8. Podjęcie uchwały w sprawie trybu i sposobu powoływania i odwoływania członków Zespołu Interdyscyplinarnego w Gminie Złoty Stok oraz szczegółowych warunków jego funkcjonowania.

Ciekawe co to ma być ten "zespół"...czyżby kolejna komisja i okazja do wypłacania diet?

9. Podjęcie uchwały o zmianie uchwały Nr XXIV/159/09 w sprawie przyjęcia wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Złoty Stok.

Chodzi o zmianę tej uchwały:
http://edzienniki.duw.pl/duw/WDU_D/2009/29/698/Akt.pdf

10. Zapoznanie się z wnioskiem taryfowym na zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków.

Znaczy będzie "taniej"....:(

11.Spotkanie z Nadleśniczym i Leśniczym w sprawie ustanowienia lasów ochronnych na terenie gminy Złoty Stok.

Ciekawe co ze spotkania wyniknie...

12.Spotkanie z Przewodniczącą Rady Powiatu i Starostą Ząbkowickim.

Przewodnicząca to p. Orczyk.

Kto idzie?

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 25 kwie 2011, 08:41

Jak zapewne widzicie wiele ulic do dziś nie zostało uprzątniętych z piachu rozsypanego w zimie.

Pytanie do burmistrza (i Rady także) w związku z podwyżką opłat za wodę i ścieki:

Dlaczego my mieszkańcy mamy płacić za wyciąganie piachu ze studzienek kanalizacyjnych?
Nie prościej (taniej) jest go pozmiatać z ulic zanim tam wpadnie?

Mentalista
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Post autor: Mentalista » wtorek 26 kwie 2011, 21:36

Tomku chyba się nie mylę, że widziałem dzisiaj twój mały autobusik w ZS. Jak jesteś na miejscu to może podejdziesz na radę i zapytasz osobiście?. Ja będę.

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 26 kwie 2011, 21:56

Niestety nie będę, siedzę już w Legnicy i nawet na weekend nie zjadę do ZS, tak się złożyło.

Janina Frankowicz
Sztygar
Sztygar

Post autor: Janina Frankowicz » wtorek 26 kwie 2011, 21:58

Ulice w górze miasta pozamiatane, a piasek wywieziony do lasu. A kanalizację zatyka nie tylko piach ale jeszcze wiele innych rzeczy, które potrafimy w nią wpuścic. Ale ogólnie miasto jest brudne. Liczono na prace interwencyjne i się przeliczono. Słyszałam, że sprzątanie dużo kosztuje a w budżecie takich środków nie przewidziano. Nie oczekujmy, że Rada będzie sprzątac, wykorzystajmy lepiej nasze służby miejskie.

Janina Frankowicz
Sztygar
Sztygar

Post autor: Janina Frankowicz » piątek 29 kwie 2011, 17:47

Byłam dzisiaj na sesji RM. do tej pory nie mogę pozbierac myśli. Atmosfera bardzo napięta. Zaproszeni na sesję goście sa lepiej przygotowani w swoich tematach niż radni. W efekcie konkretne pytania zadają tylko nieliczni. Robiłam notatki, bo od 10 do 15,30 nie zapamiętałabym wszystkiego, ale przyznam, że nie potrafię z tego co usłyszałam wyciągnąc konstruktywnych wniosków. Muszę poznac regulamin rady!

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » piątek 29 kwie 2011, 18:07

Ale możesz tak "bez wniosków" opisać co było przedmiotem dyskusji i o co się spierano. Super, że masz notatki!

Zaproszeni na sesję goście sa lepiej przygotowani w swoich tematach niż radni.

A to przecież normalne, po to się ich zaprasza.

W efekcie konkretne pytania zadają tylko nieliczni.

Ale to nie "efekt" tylko ignorancja...goście po to są, żeby radni pytali i dostali zrozumiałą odpowiedź.
Nie pytają = nie chcą wiedzieć.

Regulamin rady to chyba bardzo tajny dokument...nigdzie nie widziałem...

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » sobota 30 kwie 2011, 14:56

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » sobota 30 kwie 2011, 20:56

W związku z tym, że mamy protokoły, można je przejrzeć i zorientować się w aktywności radnych. Oto wyniki mojego subiektywnego przeglądu 6 protokołów z Rady..

Radni:
Stanisław Braszka
Alicja Szlachta
Maria Znamirowska

właściwie o nic nie pytali i nie zgłaszali żadnych spraw.

Aktywność kilku innych również można uznać za bardzo niską, bo ograniczyła się do tego co zaprotokołowano poniżej:

Łukarsz Karski zapytał się, czy Kopalnia zapłaciła podatek ?
Burmistrz oznajmił, że gmina weszła jej na hipotekę. Dodał, że te sprawy mogą potrwać nawet kilka lat.

Marta Żurawiak ? czy będzie zorganizowany transport dla ludzi z Chwalisławiu? (wycofują wszystkie autobusy).

Zaznaczam, że to na podstawie protokołów - nie wiem co jest protokołowane. Raczej niewiele.

Kilku należy pochwalić.
Oczywiście Jerzego Tichanowicza, ale także Zbigniewa Śleziaka, Wojciecha Króla i Andrzeja Rapacza.

Należy zauważyć też aktywność mieszkańców, p. Manaches trzykrotnie uczestniczył w obradach.
Dziennikarz Echa czterokrotnie.

Z obecnością radnych raczej nie ma problemów.

apropos zawartości protokołów:

http://www.echo.hekko.pl/archiwum/numer279/08.jpg
(...) Burmistrzowska pensja jest niższa od wynagrodzenia pozostałych wójtów i burmistrzów w powiecie. Mając powyższe na uwadze radna Maria Znamirowska wyszła z inicjatywą ponownego przegłosowania pensji dla burmistrza, lecz spotkało się to z protestem radnego J. Tichanowicza.

śladu po takich rzeczach nie ma.

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » niedziela 01 maja 2011, 21:26

pensja burmistrza wzrośnie. Już większość radnych głosuje jaki im burmistrz gra. Już od piątku byłaby wyższa pensja lecz zaszły chyba jakieś formalne błędy (ktoś się nie podpisał czy coś). Tak więc na kolejnej sesji będzie ponowne głosowanie czy pensje podnieść. Tym razem większość radnych była za podniesieniem pensji. Tym razem pensja ma być wyższa niż poprzednio (pewnie aby wynagrodzić biednemu burmistrzowi stracone pól roku).

Mi tam osobiście to już (i tu przepraszam za prostactwo) rzygać się che jak myślę o naszych nowych radnych co to pisali w ulotkach jacy to są konkretni, stanowczy i niezależni. Jasne - pól roku burmistrz ich urabiał. Nawet roku nie wytrzymali.
Została garstka w opozycji... cóż nic już z tego miasta nie będzie... Prywatne hrabstwo włodarza, który ma władze absolutną. Proponuje nie organizować już wyborów bo i tak się nic nie zmieni, W ZS do "władzy" pchają się właśnie tacy mądrzy - niezależni jak prezes klubu podlegającego burmistrzowi, pani której córkę zatrudnia burmistrz, młody człowiek który przyznał że się boi wspierać kontrkandydata bo jego przełożony to znajomy burmistrza, przewodniczący który nie mógł być radnym (sorki chłopie ale trochę głupio wyszło), itp itd...

Radni się boją o pracę, o swoich bliskich o to, że się nie znają i nie wiedzą, że burmistrz będzie tłumaczył tak zawile że i tak się pogubią. Boją się wszystkiego i to jest straszne bo po jaką cholerę się tam pchali skoro się boją i są uzależnieni. Na co liczyli - że jak się sprzeciwią to nie będzie konsekwencji? Czy faktycznie chodzi tylko o tych kilka złotych które dostają?

Teraz już wszystko wróciło do normy i decyzje i pomysły burmistrza będą przechodziły bez zająknięcia.

No ale Lew, wapienniki i inne fuszerki - spokojnie odnowi je przed wyborami. Nie trzeba byc geniuszem ani wróżką aby prognozować, że teraz przez trzy lata nic się nie zmieni aby w 4 roku przeżyć szok inwestycji.
A lud ciemny znów wzruszony do urn pójdzie uniżony...

Janina Frankowicz
Sztygar
Sztygar

Post autor: Janina Frankowicz » niedziela 01 maja 2011, 22:24

Bułka to trochę nie tak. Byłam ostatnio na sesji i obserwowałam wszystko z boku. Praca rady obwarowana jest szczegółową procedurą: ustawa, statut, regulamin. Duży obszar przepisów i nie wszyscy jeszcze go opanowali dlatego pan Burmistrz ma przewagę formalno-prawną. Poza tym niektórzy radni skutecznie przeszkadzają przewodniczącej w sprawnym prowadzeniu sesji. Jeśli chce się byc skutecznym należy najpierw dobrze poznac przepisy regulujące pracę rady i wtedy nie będzie mowy o manipulacji. A o zależnościach i powiązaniach w ZS pisałam wcześniej, są one czytelne dla wtajemniczonych. Trudno znależc ludzi którym nie można by przypisac prywatnych interesów, ale tacy też są. Obniżenie pensji burmistrzowi na starcie było na pewno dla niego upokarzające. A teraz można się zastanawiac czy ten "sybir" pomógł, czy już można dac marchewkę.

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 01 maja 2011, 23:03

Primo, zostawmy już temat pensji burmistrza - jeśli jeszcze o tym to już tylko cyfry i bez komentarza - to po prostu nudne.

Niezależność radnych...cóż ja rozumiem, że mają swoje interesy i z czegoś trzeba żyć, a o pracę ciężko...nic na to nie poradzisz..ludzie ich wybrali - lepszych kandydatów nie było.

Ale na działanie gminy oprócz spraw poważnych, składają się bzdety..i niektórym się chce je zgłaszać:
W. Król:
? ustawić znak świetlny na przejściu dla pieszych (droga krajowa nr 46),
? ustawić lustro w Laskach na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 46 z droga powiatową.

A innym nic kompletnie się nie chce...

Dla mnie to byłby wielki wstyd, gdyby moje nazwisko w ciągu 6 kolejnych rad pojawiło się tylko w kontekście:

Radna .... opuściła obrady (13.05).

Szanowni Radni...diety z rad na których nie zabieracie głosu przeznaczcie na Pomocną Dłoń lub inny zbożny cel.
Możecie się też w tymże wolnym dla Was czasie pomodlić w czyjejś intencji, np. tego potrąconego na przejściu pod OPS, bezpiecznego przejścia mieszkańców poboczem drogi do EKO albo szybkiego zawalenia się mauzoleum Guttlerów czy też kościółka św. Antoniego w Mąkolnie. Oczywiście służę pomocą gdyby trzeba było więcej intencji.

Jak ich zostawimy sobie samych, to będzie wszystko po staremu...

Janina Frankowicz
Sztygar
Sztygar

Post autor: Janina Frankowicz » czwartek 05 maja 2011, 21:21

Tomku trzeba byc na Sesji RM, bo niektórzy zabierają głos aby zabrac. Uważam, że idąc na Sesję trzeba się przygotowac ale mielenie w kółko tego samego, też nie ma sensu. A tak na marginesie to przez miesiąc mamy z głowy problem wody, bo śnieg się stopi, a od 15 maja są nowe ceny, bo muszą. Ale proszę nie pisac, że wodę mamy za darmo bo to bzdura. Za darmo można sobie zaczerpnąc przy Sztolni, nikt nie każe płacic, z sieci niestety musi kosztowac.

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 05 maja 2011, 22:01

Janina Frankowicz pisze:Tomku trzeba byc na Sesji RM, bo niektórzy zabierają głos aby zabrac. Uważam, że idąc na Sesję trzeba się przygotowac ale mielenie w kółko tego samego, też nie ma sensu.

Zgadzam się, ale po co komu radny "ryba", który przez 6 kolejnych rad nawet się o nic nie zapytał, nie mówiąc już o jakimś wniosku...
Czyli mamy takich co nie mówią nic, takich co zabierają głos, aby zabrać i takich co mielą w kółko to samo.
Proszę niech Pani napisze, którzy radni się nie mieszczą w tych kategoriach, to ci rzeczowi, przygotowani i zatroskani sprawami gminy. Pochwalmy ich, bo na to zasługują!

Tomku trzeba byc na Sesji RM

...jak to mówią.. uczciwi ludzie na złotostockiej Radzie Miasta nigdy nie będą, bo pracują w tym czasie...Radni kończą przed 15-tą i mało kto zdąży pójść i o coś zapytać, nie mówiąc o przysłuchiwaniu się obradom.

Mogliby raz do roku Radę zwołać w sobotę, wtedy mieszkańcy pracujący poza ZS (sporo ich i będzie więcej) i mieszkańcy "weekendowi" (też sporo ich) mieliby szanse przyjść.
Ale zapewne radni nie są zainteresowani.

Janina Frankowicz pisze:Ale proszę nie pisac, że wodę mamy za darmo bo to bzdura. Za darmo można sobie zaczerpnąc przy Sztolni, nikt nie każe płacic, z sieci niestety musi kosztowac.

Obyśmy się nie przekonali co będzie jeśli Wod-kan także będzie ją musiał kupić....

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 17 maja 2011, 19:09

I mamy kolejny protokół z obrad rady...

http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private/zlotystok/2013.pdf

Przede wszystkim mamy podwyżkę cen wody

Prezes spółki ?WOD-KAN? wyjaśnił, że w cenie wody jest jeszcze ujęta pozycja kosztów związanych z pompowaniem wody
z Kamienica, czego nie było w zeszłym roku.
Poza tym w zeszłym roku różnicę pomiędzy osiągniętymi przychodami i kosztami pokryliśmy z zysków wypracowanych ze świadczenia usług własnych.

I to pewnie nie ostatnia podwyżka, bo zakupów wody jeszcze nie było...

mamy też 3 strony na temat jak (i kto) podniesiono burmistrzowi wynagrodzenie:

1. ?Ustala się dla Burmistrza Złotego Stoku Stanisława Gołębiowskiego wynagrodzenie
miesięczne, na które składają się:
1) wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 5.000 zł (pięć tysięcy złotych);
2) dodatek funkcyjny w wysokości 1.500 zł (jeden tysiąc pięćset złotych).?

--------------

Dosyć ciekawe były pisma do RM..

Pismo z dnia 27.04.2011 r. od Pana Jana Manaches dotyczące naruszenia prawa
pierwokupu dla mieszkańców ul. Złotej 7 oraz innych działań tutejszych władz,
niezgodnych z prawem.

Rada Miejska jednogłośnie (11 za, 0 przeciw, 0 wstrzymujących) skierowała sprawę do
zbadania przez Komisję Rewizyjną.

W końcu właściwy adres!

Są też ciekawsze:
Pismo z dnia 31.03.2011 r. nadesłane przez Julię Piterę pismem z dnia 22.04.2011 r. znak
SJP-571-156(6) /11 zawierające szereg zarzutów dotyczących pracy w Urzędzie Miejskim
w Złotym Stoku.
Rada Miejska nie potwierdziła zarzutów zwartych w piśmie. Sprawę zbadania wydatków
poniesionych przez Radę Sołecką w Laskach skierowano do zbadania przez Komisję
Rewizyjną sołectwa Laski.

???

Były też zapytania radnych:
J. Tichanowicz:
? Ile pozostało Burmistrzowi dni urlopu?
? Dlaczego katering na imprezy masowe nie jest wybierany w drodze konkursu?

-bez znaczenia...za 4 lata będzie po prostu dwa razy więcej...
-bo tak to tylko mieszkańcom się nie opłaca...pytanie dlaczego wogóle jest wybierany...
w parku miejsca nie brakuje przecież.

A. Rapacz:
? Połamane tablice na trasie między szczytami Gór Złotych,
? Konserwacja platformy widokowej na Jaworniku,
? Uzupełnić deski w wiacie turystycznej pod Trzeboniem.

Jedyny radny co potrafi wyjść za miasto?

Ale to mnie najbardziej zdenerwowało:

Pismo z dnia 01.03.2011 r. od Parafii Rzymsko ? Katolickiej p.w. Niepokalanego
Poczęcia N. M. P. w Złotym Stoku w sprawie odtworzenia drogi gminnej nr 731 do
Kaplicy św. Antoniego w Mąkolnie.

Burmistrz wyjaśnił, że jest to zadanie inwestycyjne, którego nie ma w budżecie

Cholera, to pisma są do Rady....a zamiast Rady odpowiada burmistrz!?
I to, że nie ma w budżecie....a po co to pismo było....to radni prawie na każdej sesji zmieniają budżet, a tym się nie potrafią zająć?

Radni Nasi Kochani...świetnie, że burmistrz z wszystkiego was wyręcza (w tym kontekście nawet zrozumiałe jest podniesienie pensji), ale należało także sobie obniżyć...albo najlepiej złożyć mandat..

ODPOWIEDZ