Rada Miejska

Mentalista
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Rada Miejska

Post autor: Mentalista » wtorek 04 sty 2011, 23:57

Odbyły się już z tego co wiem trzy sesje Rady. Czy mam rozumieć, że czekamy na jakiś informator? Czy w ogóle takowy będzie wydawany? Jak ma to robić przewodniczący Rafał czy będzie miał na to czas jak jego poprzednik skądinąd emeryt - a Pan Rafał to jeszcze za młody na człowieka z dużą ilością wolnego czasu do zagospodarowania?

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Relacja: Mieszkaniec
Kontakt:

Re: Rada Miejska

Post autor: _tomek » środa 05 sty 2011, 00:05

Poprzednik sądzę nie ma ochoty już tego robić - gdyby miał pewnie by był przewodniczącym.

Na razie podobno można coś w ostatnim Echu poczytać...ale to komunikacja jak kołchoźnik za PRLu... można włączyć lub wyłączyć, a audycja zawsze ta sama...
tak to jest..ogłoszenia o przetargach to jednak zawsze grosz.

Arsen
Gwarek
Gwarek

Post autor: Arsen » środa 05 sty 2011, 09:37

To jest wyłącznie sprawa organizacyjna. Oprócz Przewodniczącego jest jeszcze kilka osób w Radzie i to wcale niemało jak na taką miejscowość. Trzeba podzielić się obowiązkami.

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » środa 05 sty 2011, 15:13

No to grzecznie czekamy może coś z czasem się urodzi.
To zawsze będzie ocena pracy rady może nawet samego przewodniczącego jako słabego organizatora.

Babcia
Sztygar
Sztygar

Post autor: Babcia » czwartek 06 sty 2011, 11:06

Z tego co jeszcze pamiętam to Informator RM był wydawany kwartalnie a tyle jeszcze nie minęło od wyborów. A ponadto najważniejsza sprawa teraz to Budżet i na tym powinna się skupic Rada I Przewodniczący. Cierpliwości kolego jeszcze sobie poczytasz a jak pragniesz informacji to najlepiej u żródła - na Sesji RM.

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 09 sty 2011, 23:22

Przeniosłem Cię tutaj, bo tam inny wątek.
bułka pisze:Troche nie na temat ale pośrednio:
byłam na spotkaniu noworcznym i pan burmistrz mówił o tym co udało się zrobić w zeszłej kadencji i o tym co będzie robione w ten nowej.

Oto co zostało wyczytane (więc penie uchwalone w nowym budrzecie):
- wyciąg!!! (tomek będzie zachwycony)
- dalsza część remontu basenu. (oj przepraszam stawu kompielowego)
- rajd MTB
- Dog Terking
- bieg Nordic Walking (marsz na Jawornik, bieg na jawornik)
- wprowadzanie kanalizacji na zasadzie przydomowych oczyszczalni scieków na wsiach w gminie (jakis prgram chyba unijny). Zgadnijce któr wieć dostanie taką mozliwość..... Błotnica. W nagrodę za wybory :-)
Dokładnie nie pamiętam co tam jeszcze było ale to co mi utkwiło w pamięci.

O jakichś zabytkach nie słyszałam ale mogło mi umknąć.
Jak wam się podoba?
Jak już zbudują ten wyciąg to będę naprawdę zachwycony, synka będę właśnie uczył w tym roku, więc stok pod nosem i to właściwej trudności i wielkości to by było ekstra....
tyle, że to nie zmienia tego, że to okropne marnotrawstwo podchodzące pod niegospodarność.
Ale zapewne wydzierżawią to komuś za pół darmo to i okaże się rentowne - a będzie działać jak napada śnieg...schemat działania już znamy: gmina buduje, oddaje tanio w dzierżawę, umarza podatki NO i SIĘ OPŁACA. a 1mln zł -co tam przecież WYCIĄG JEST NAJWAŻNIEJSZY (WJN!)

reszta OK, dobrze że robią...mieszkańcom Błotnicy lepiej by się zreważnował remontując drogę...

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » poniedziałek 10 sty 2011, 09:37

Mieliśmy już ranking knajp.
Proponuję małe referendum (obstawianie) na temat - czy miłościwie panujący Stanisław zdoła utworzyć wyciąg narciarski w gminie ZS? Może tak prosto tak lub nie.
Mój głos to - nie!!! I tego jestem pewien na 99%

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 10 sty 2011, 10:33

Wiesz, jest wątek o wyciągu, gdzie próbuję przekazać to, że budowa wyciągu tutaj to skrajna głupota, bo czasy się zmieniły...

viewtopic.php?f=6&t=666

Ale ciężko to pojąć mieszkańcom....jeżdzących na nartach mamy w gminie może 20...za to mówiących "jakby był wyciąg to bym jeździł" jest masa...
oczywiście to kompletna bzdura, bo jaka jest różnica pojechać do Lądka. Cena paliwa przy pozostałych kosztach (kupno/wypożyczenie nart, ubranie, karnet, instuktor?) nie gra roli. We współczesnych butach narciarskich nie da się przecież chodzić (przez miasto).

Zobaczcie sobie cennik z Javornika, Lądka czy Kamienicy (gdzie jest tanio)
http://www.skizalesi.cz/cenik.htm
http://narty.ladek.pl/index.php?op=cennik
http://www.snkamienica.pl/strona_zimowa/cennik.php

Wyjazd na narty z dojazdem to od 45 do 160zł(czechy). Jak nie masz sprzętu to jeszcze dolicz 30-50zł na wypożyczenie. No i instruktor, który bierze 50-70zł za godzinę...Na ubranie trzeba wydać od 600 wzwyż.

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 10 sty 2011, 11:08

Gdyby dać prawo głosu radnym co umieją jeździć na nartach to żadnego wyciągu nikt by nie dyskutował...

Jest jeszcze inna wesołość...zlecono już projekt...firmie z Gdańska za 63800zł. To była jedyna oferta - nikt inny nie chciał tego nawet projektować...

http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private ... k/1764.pdf
http://www.pe-polska.pl/kontakt.html

i co google wynalazło o "PE-POLSKA opinie":

http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,85879,0,0
Firma prowadzona przez niepowaznych ludzi, ktorzy nie maja pojecia o projektowaniu. Zrzucanie obowiazkow \"zarzadu\" na innych jest codziennoscia, pracownicy traktowani przedmiotowo, kazdy jest odpowiedzialny i winny tylko nie szefostwo. Szczerze nie polecam!
Ostrzegam wszystkich przed tą firmą. Z resztą, nie jest to firma, tylko zwykły obóz pracy. Żadnego szacunku ze strony "zarządu". Założyciele mieli "świetny" pomysł na biznes - nie znamy się na projektowaniu, zakładamy firmę projektową. Będziemy robić tanie projekty - bierzemy każdy przetarg, który jest w internecie
za 30% realnej ceny - wszystko wygramy, a zrobić projekt to 5 minut, więc z 20 wypchniemy w miesiącu. Weźmiemy studentów do pracy
na umowy o dzieło - najtaniej, a zwolnić najłatwiej. My wiemy wszystko najlepiej - jak ktoś będzie się stawiał, wylejemy, nie zapłacimy - na jego miejsce jest 5 następnych. Młodzi ludzie, zaraz po studiach, traktowani jak murzyni z czasów niewolnictwa. Pomijam fakt, że nie płacą na czas, albo wcale. Firmy jak te zaniżają rynek pracy. Odradzam, ostrzegam!
Pe-Polska to firma, która przynosi same problemy - głównie z płatnościami. Dodatkowo hierarchia w firmie sprawia, że to właśnie pracownicy/projektanci odczuwają wyżywanie się szefostwa. Projekty biorą po zaniżonych cenach przez co nie tylko psują rynek ale też nie mają na wypłaty.

Zazwyczaj średni okres pracy to 3 miesiące bo dłużej ludzie albo nie wytrzymują atmosfery albo nie dostają wypłaty już od 2óch miesięcy. Zarząd ma w miarę stabilną płacę ale to dlatego, że pojedyncza osoba musi koordynować po kilkanaście projektów (widziałem, że i ponad 30).

Sama ilość projektów jest chora bo od początku roku wygrali ich około 100 - wyobraźcie sobie jakie biuro jest w stanie pociągnąć taką ilość? Żadne. I oni też nie dają rady. Stres, brak wypłat, zaniżone ceny przetargowe, to biuro idzie na dno.
Dziwi mnie, że ta firma w ogóle jeszcze istnieje. Projekty robione "na odpierdziel" bo projektanci (czyli młodzi ludzie zaraz po studiach) są zawaleni robotą i nie mają się kogo poradzić więc robią jak umieją.
Rotacja pracowników ogromna, wiadomo że im dłużej ktoś pracuje to lepiej wykonuje swoją prace..."zarząd" chyba nie wie tego, bo zamiast zainwestować w pracownika to styrają go na maksa. polityka prowadzenia tej firmy jest kompletnie bez sensu, tzw. "zarząd" chyba pomylił biuro projektowe z biurem sprzedaży, nie liczy się jakość tylko ilość. TO NIE JEST PRAWDZIWE BIURO PROJEKTOWE TYLKO JAKAŚ IMITACJA. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości, czy iść tam do "pracy".....to niech przestanie mieć złudzenia. Praca w PE-POLSKA to strata czasu, nie potrzebne nerwy i stres, a zarobek wątpliwy.
Nie wiem czy wszyscy już zauważyli te piękne komentarze co 4 minuty od 21:05 do 21:17 :) Wiadomo że piszą je nasi kochani "szefowie". Jeśli można nazwać tę firmę biurem projektowym to wszyscy teraz uwierzmy w świętego mikołaja ;] oczywiście nie chcę go obrażać bo jest bardziej realny niż ta FABRYKA PROJEKTÓW ... Szefowie to po prostu wyzyskiwacze, ta firma to jeden wielki mobing. Fakt faktem według nich można zrobić projekt w 3 godziny, chcecie jeździć takimi drogami ? Jak dal mnie .... szkoda życia. Chcesz zmarnować swoją przyszłość to nie widzę problemu przyłącz "do zespołu" dwóch oszustów którzy wywierają presję na młodych pracownikach ... Obiecuję wam że sprawa tej firmy będzie jeszcze wielką sensacją w wiadomościach
... NIE MUSICIE MI WIERZYC w końcu macie 3 komentarze świadczące o wielkim profesjonaliźmie, szkoda że to tylko 3 na całe 30 ;] "jeszcze pisali to zapewne szanowni "prezesi" buahahahahahah ludzie nie mający pojęcia o projektowaniu. Pełen szacunek dla tych którzy się odważyli przedstawić swoje rację - od razu wylecieli z pracy ... ;] to jak Oświęcim tyle że po Hitlerze ... POWODZENIA
Jest tego 4 strony!

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » poniedziałek 10 sty 2011, 20:55

Burmistrz miłuje się w przetargach i wydawaniu pieniędzy gminnych na takie własnie firmy. Wycena kopalni kosztowała go 30 000 to co Ty piszesz to kolejna niezła kwota ale i tak niska jak na taki projekt. szkoda tylko, że pewnie spatraczą i 60 tys pójdzie się ....

Mi na przemian opadaja ręce i ogarnia takie wkurzenie że nie moge spac po nocach przez tego gołąbka. W sumie to nie on mnie tak wkurza tylko te 980 osób które tak ślepo na niego głosują.
Ja wiem, że mi to zaraz się zarzuci, że on zły dla kopalni to go nie lubimy, ale nie o to chodzi. Niechby facet był najgorszy dla nas ale faktycznie ratował to miasto i podnosił je z ruiny zamiastje w nią wpychac to bym sama na niego głosowała.

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 10 sty 2011, 21:07

Pali licho burmistrz jego nawet rozumiem, ale od czego jest rada? Przeciw budowie tylko jeden głosował...ciekawe co teraz będzie z tym pomysłem...

A niech budują...co ja się będę budżetem gminy przejmował...cała masa ludzi o niczym nie ma zielonego pojęcia...zamiast drogi/ciepłowni/czystej wody w kranach przez cały rok będą mieli wyciąg narciarski. Gmina powinna tu jeszcze lunapark zbudować - dla mieszkańców...

Muszę tylko porozmawiać z kimś z Błotnicy...skąd oni mleko mają, bo sklepu u nich niema, a jak kupisz w Złotym Stoku to do domu dojeżdza śmietana :)

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » poniedziałek 10 sty 2011, 21:13

dziś opowiedziano mi wypowiedź pewnego pracownika interwencyjnego z ZS.
Rozmawiał z interwencyjnymi z Lasek.
Opowiadał jak to mają teraz przesr..e (cytuję) bo źle głosowali i jak burmistrz bedzie teraz obcinał im roboty, że nie dostana miejsc, że są głupi (oni= mieszkancy Lasek) bo słuchali się śzumskiej i jej kłamst i że są razem z Kopalnią i Panią Doktor na liście - bardzo nie lubianych (tylko, że ten ktoś inaczej to nazwał).

Ot tak mi się przypomniało :-)
Co w trawie piszczy.

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » środa 12 sty 2011, 13:36

źródło: Echo Tygodnia: [url]http://www.echo.hekko.pl/archiwu ... lowna.html

Obrazek
Właściwie nie wymaga komentarza.
Brakuje tylko wyjaśnienia "po co się za to brałem"...

Obrazek

Ciekawe kiedy się ukaże wykonanie budżetu 2010 i budżet 2011 w BIPie...
Na razie nie ma co komentować tych rewelacji.
W każdym razie zadłużamy się dalej!

I jeszcze kolejny kwadracik z działań Rady:

Obrazek

Ciekawe co będzie pierwsze - hotel w budynku szpitala czy wyciąg narciarski nieopodal?

Popatrzcie - budowę boisk udało się zatrzymać ze względu na warunki atmosferyczne (dzięki pismom p. dyrektor),
a kaplicę tynkowano i malowano na mrozie...(tu nie miał kto napisać).

Obrazek

Spłynie na pewno pytanie kiedy....płynęła już za Niemców i w 97'
Obok wkleiłem ilustrację nie zamieszczoną w Echu - z 1938r.

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » środa 12 sty 2011, 15:30

[...] przedszkolaki obudzili się po drzemce poobiedniej. Pewnie ta ustawa dopiero w tym roku wyszła, że Pan Przewodniczący z ręką w nocniku został. Tomek trafnie to ujął - po co się za to brałem.
A czy Pan Rosiński i Śleziak nie byli radnymi poprzedniej kadencji? nie było tej ustawy? nie dzierżawili nic i nie byli Prezesami B-klasowego klubu sportowego? :D czy ten komisarz nie był dobrze poinformowany? Ale pyatń się nazbierało w tym temacie - może ktoś zna odpowiedzi?
Co do budrzetu - to jestem ciekaw ile gmina ma pieniędzy w firmach czyli jak jest kwota zaległych podatków - jak np. 300 tys Termexu.?
Wyciągu w tej kadencji obawiam się nie będzie! Ten rok to na projekt, 2012 uzgodnienia i poprawki w projekcie, 2013 przetarg na wykonawcę, 2014 wykonawca po negocjacjach z MNP Stanisławem zrezygnuje. I będzie kiełbasa przedwyborcza - wyciąg wam zbuduję jak mnie wybierzecie - bo ile można etapów modernizacji kanaliza wymyśleć i dróg transportu rolnego wyremontować?
Co do kaplicy już pisałem - śmiechu warte. Ale napisać mógł ten Pan który codziennie przepuszcza dzieci na skrzyżowaniu on chyba pracuje w gminie i na pewno widział jak słone błoto spod kół oblewało ścianę i denerwowało malujących ją wykwalifikowanych pracowników budowlanych.
Radosna ma duże nachylenie powierzchni?!?!? Ten autur AJ to jest gość pisze aby pisać i tak wszystkie artykóły o czym wspominałem przy temacie ciepłowni Termex!

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » środa 12 sty 2011, 20:52

lubię czytać twoje teksty Mentalisto. Nie wiem czy dobrze odczytuję, ale ironia, nazywanie burmistrza MNP i inne :-) Uwielbiam. MNP prawie jak Najświętsza Maria Panna

a na twoje pytania odpowiem tak. owszem Ci panowie byli radnymi w poprzedniej kadencji i dzierżawili te pola, perzesury et cetera. Tylko w tamtej kadencji nikt nie ośmielał się sprzeciwiać MNP Stanisławowi więc jemu to nie przeszkadzało. Co innego teraz kiedy pensja w dół i opozycja...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Site Admin
Relacja: Były mieszkaniec
Kontakt:

Post autor: admin » czwartek 13 sty 2011, 02:24

Przewodniczący ustąpi
Gminny Komisarz Wyborczy w Złotym Stoku zakwestionował zasadność sprawowania mandatu radnego czterech osób: Ryszarda Rosińskiego (dzierżawa gminnej dziatki), Wojciecha Króla i Zbigniewa Śleziaka (prezesura w klubach sportowych) oraz przewodniczącego Rady Miejskiej Rafała Beceli (prowadzenie działalności gospodarczej na mieniu komunalnym).

O ile w przypadku trzech pierwszych osób sprawa jest "do wyprostowania" (z działki można zrezygnować, a prezesury się zrzec), to gorzej jest z przewodniczą­cym, któremu pozostało wybrać: albo być rudnym albo prowadzić działalność.

"Ponie­waż nie mogę zaryzykować utraty źródła utrzymania mojej rodziny, zmuszony zostałem do złożenia mandatu."
Gdybym napisał to, co sobie pomyślałem po przeczytaniu tego, to Moderatorzy dali by mi bana.

No ale :-)e007 :-)e044 :-)e095

Zaryzykować własnego nie mogę, ale zaryzykować pieniądze z podatków innych to mogę. Przecież ponowne wybory nie odbędą się za friko.
Do kiedy można pełnić funkcję radnego w takim wypadku, to ustawę można znaleźć, ale ustawy takiej nie udało się znaleźć, by się dowiedzieć czy nie ma konfliktu interesów.
I jeszcze żebym sam doszedł do wniosku, że może zaistnieć konflikt interesów, więc nie startuję. Lub właśnie się dowiedziałem, że jest takie "obostrzenie", więc uważam za słuszne... Nie... zaistniała konieczność.
Przy tym wszystkim, zdania "będę dalej zabiegał o rozwój naszej gminy" już nawet nie ma co komentować.
Dlaczego mnie to w... wnerwia? Bo żebym jeszcze doczytał się tam jakiejś skruchy. Trudno, wszyscy popełniamy błędy, Przewodniczący też może. Ale nie, w zamian za to mamy reklamę!!! odpowiedniego koła... które powinno się wstydzić, że do takiej sytuacji dopuściło.
Solenne zapewnienie Przewodniczącego, że swą funkcję będzie pełnił ile się da, też mnie jakoś nie napawa optymizmem w tej sytuacji.

Gdyby taka "niefortunna" sytuacja przydarzyła się mnie, zrezygnowałbym z funkcji przewodniczącego, a te parę złotych z diety przekazał na "Pomocną dłoń". Wtedy obdarowani podziękowaniami wyborcy, byli by w stanie uwierzyć, że coś tu się dzieje na serio.
Każdą rzecz, można powiedzieć na wiele różnych sposobów.
Znajdź taki, który nie obrazi innych lub nie pisz wcale.

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » czwartek 13 sty 2011, 18:54

Tu lezy caly system.Ani burmistrz, ani przewodniczacy,ani radni nie znaja podstaw prawa i ustaw!
To jest kompromitacja calego urzedu w Zlotym Stoku.
Przyjaciel ziemi złotostockiej

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » czwartek 13 sty 2011, 20:27

Chola chola proszę Pan. MNP Stanisław jest po wielu fakultetach łącznie z prawnym co prawda administracyjnym ale prawnym. Tak więc prosze nie oczerniać Władz, że nie uczona. Ona poprostu dostosowuje prawo do własnych potrzeb i tak było w poprzedniej kadencji. Teraz układ się zmienił no i prawo trza było ruszyć do roboty.
Dajcie spokój jeszcze raz pójdziemy do urn oddać swoje głosy. Może się trafi jakaś słoneczna niedziela to i spacer będzie przyjemny.

Babcia
Sztygar
Sztygar

Post autor: Babcia » czwartek 13 sty 2011, 21:22

Drogi Adminie. Twój atak na Rafała nie jest do końca uzasadniony. Facet naprawdę się zaangażował w pracę i widzę, że mu zależy na naszym mieście. Co do swojej działalności też miał inne plany ale niestety zabrakło życzliwości ze strony wiadomych osób /dla innych były i są życzliwe/. A co do kosztów społecznych to prawo demokracji. I jeszcze jedno, nie wszyscy lubią się chwalic swoją filantropią, ale pomagają tam gdzie trzeba bez rozgłosu. Uszanujmy to.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Site Admin
Relacja: Były mieszkaniec
Kontakt:

Post autor: admin » czwartek 13 sty 2011, 21:44

Atak to niewłaściwe słowo, tak mi się wydaje.
Praktycznie nie znamy się z nim. Więc nie wypowiadam się o Nim, o jego biznesie, ani o niczym innym z nim związanym, tylko o zaistniałej sytuacji.
Nie oceniam i nigdy nie będę oceniał nieznajomych, jakimi są ludźmi. Nie napisałem, że złym człowiekiem jest. Nie wysuwałem też postulatu o paleniu na stosie.
Natomiast uważam, że sytuacja w której publiczne pieniądze muszą być trwonione, na ponowne wybory, nie przez wypadek losowy tylko zaniedbanie, jest sytuacją bardzo złą. Bo to są Pani pieniądze, Pana pieniądze, Wasze pieniądze.
Powtórzę to co napisałem w pierwszym poście: nikt nie jest idealny, ale liczy się jak się podchodzi do własnych błędów. Jeśli zamiast przyznać, że wyszło źle, wciska się reklamę kółka, to ja nie lubię jak mi się ciemnotę wciska.

Jeśli w moim poprzednim wpisie, wskaże Pani miejsce gdzie posunąłem się dalej niż do moich odczuć na temat sytuacji, lub coś co by było nieuzasadnionym atakiem, wyjaśnię lub przeproszę Przewodniczącego.
Każdą rzecz, można powiedzieć na wiele różnych sposobów.
Znajdź taki, który nie obrazi innych lub nie pisz wcale.

ODPOWIEDZ