Akcja Zima w Złotym Stoku

kris
Bajtel
Bajtel

Re: Akcja Zima w Złotym Stoku

Post autor: kris » środa 15 lut 2012, 19:53

Ale ZIMA !!!!!

Janina Frankowicz
Sztygar
Sztygar
Relacja: Mieszkaniec

Post autor: Janina Frankowicz » czwartek 16 lut 2012, 15:47

A ja dzisiaj zaliczyłam spacer z górki z laseczką. Trzeba było zejść po tradycyjne pączki, a te były około południa tylko w DINO. Podziwiałam moich odważnych sąsiadów, którzy zjechali na dół, a do góry nie obyło się już bez łańcuchów. Ja takowych nie posiadam więc nie ryzykuję jazdy. Jak przestanie wiać i padać to nasze służby powoli uporają się z tym problemem. Widok z okna mam cudowny.

Arsen
Gwarek
Gwarek

Post autor: Arsen » czwartek 16 lut 2012, 20:52

Mamy nadzieję, że zima się kończy. Podjazd Sienkiewicza pod górę nie jest najprzyjemniejszy. Są tam trzy wrażliwe miejsca i tam powinno być posypane. Można pomóc kierowcom umieszczając piasek do posypania na poboczu.

kris
Bajtel
Bajtel

Post autor: kris » czwartek 16 lut 2012, 20:58

Wczoraj wieczorem na drodze do Kamieńca był armagedon.Przy tej okazji sprawdziłem,że nr alarmowy 112 nie działa.Policja nic nie może
zrobić bo wszyscy stali,nikt nie przekroczył prędkości,mandatów nie będzie - to po co przyjeżdżać.
Pan Morelowski przeleciał swoim traktorkiem ale niestety - przykro mówić - nie pomógł nikomu. :(

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 16 lut 2012, 21:13

kris pisze:Pan Morelowski przeleciał swoim traktorkiem ale niestety - przykro mówić - nie pomógł nikomu. :(
Mi zeszłej zimy pomagał dwukrotnie, a raz naprawdę z wielkim poświęceniem, widać musiał jechać gdzie indziej...
Jest podwykonawcą wielu firm...a jego "traktorek" to mega maszynka, bo z napędem na dwie osie, a ostatnio i tak ledwo dał radę mnie wyciągnąć :) - taką fantazję miałem :) zamiast standardowej linki na 3 tony zaczepionej do haka w aucie trzeba było się zaczepić za tylną belkę pasem od montowania ładunku na ciężarówce. Bardzo mu wdzięczny jestem, bo bym stał do wiosny.

Jak utkniesz na dobre nikt inny w okolicy Ci nie pomoże.

Wczoraj był armageddon chyba wszędzie...Na DK46 po raz pierwszy sytuację rozwiązano z głową.
Policja zablokowała drogę i kierowała TIRy na pobocze już na drodze do Paczkowa, Unimog (nie wiem czyj) i być może właśnie wspomniany traktorek wyciągały TIRy z Mąkolna. Potem drogę odśnieżono, zasolono i dopiero puszczono TIRy.

Dzisiaj zablokowana była droga do Ząbkowic w Strąkowej, a także Ząbkowice - Dzierżoniów.

Awatar użytkownika
pablo
Rotman
Rotman

Post autor: pablo » czwartek 16 lut 2012, 21:33

Tomku dzisiaj na Ząbkowice zablokowana ? co się stało ? ja jechałem ok 9 i 10 to wszystko ok wczoraj były problemy bo wypadek był

kris
Bajtel
Bajtel

Post autor: kris » czwartek 16 lut 2012, 22:04

_tomek pisze:Jak utkniesz na dobre nikt inny w okolicy Ci nie pomoże.
Utknąłem ok. 21 a wykopaliśmy się ok.24.Napisałem "wykopaliśmy" się bo staliśmy w cztery auta.Co mam myśleć o kimś kto widząc taką sytuację , mając supertraktorek ,przejeżdża dwa razy zostawiając kilka osób bez pomocy?

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 16 lut 2012, 22:08

pablo pisze:Tomku dzisiaj na Ząbkowice zablokowana ? co się stało ? ja jechałem ok 9 i 10 to wszystko ok wczoraj były problemy bo wypadek był
Ponoć 3 tiry w okolicach Strąkowej około godz 12.
kris pisze:
_tomek pisze:Jak utkniesz na dobre nikt inny w okolicy Ci nie pomoże.
Utknąłem ok. 21 a wykopaliśmy się ok.24.Napisałem "wykopaliśmy" się bo staliśmy w cztery auta.Co mam myśleć o kimś kto widząc taką sytuację , mając supertraktorek ,przejeżdża dwa razy zostawiając kilka osób bez pomocy?
Wow, to nie zazdroszczę...rozumiem...chyba nic innego niż złość Ci nie pozostaje.

turysta
...
...

Post autor: turysta » sobota 18 lut 2012, 09:02

Witam.
Jak już wcześnie pisałem, chciałbym prosić Was o podpowiedź jak najlepiej i bezpiecznie dojechać autem z Złotego Stoku do Lądka Zdroju.
Trochę śniegu nasypało od czasu mojej ostatniej wizyty na Waszym forum i warunki dojazdu się zmieniły.
Wyjazd z Złotego Stoku do Lądka planuję skoro świt w niedzielę 19.02

Z góry dziękuję za pomoc, turysta :)

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » sobota 18 lut 2012, 10:06

Obecnie na drodze Lądek - Złoty Stok warunki są fatalne (na dole błoto pośniegowe, pod spodem lód - na górze z pewnością biało).
Ale droga jest przejezdna. Przez Czechy z pewnością podobnie.
Pozostałe drogi czarne mokre.

turysta
...
...

Post autor: turysta » sobota 18 lut 2012, 16:59

Witam.
To może pojechać przez Kłodzko, niby dalej ale bezpiecznie ?

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » sobota 18 lut 2012, 17:14

Jak się nie czujesz na siłach to jedź.
Obecne warunki to dla nas zupełna normalka, żadne tam łańcuchy nie są potrzebne, tylko po prostu zimowe opony.

Sheriff
Sztygar
Sztygar

Post autor: Sheriff » sobota 18 lut 2012, 17:36

Lądecką jechałam wczoraj w nocy. Od strony Złotego Stoku do połowy drogi, czyli do przełęczy z wycinką drzew, odśnieżone jest szeroko, trochę wozi, ale miną się dwa samochody. Natomiast równo od tego miejsca w stronę Lądka, odśnieżone tylko na szerokość jednego samochodu. Jechałam i modliłam się aby nikt mi nie nadjechał z przeciwka bo musiałam bym wjechać w bandę śniegową i nie wiem czy bym wyjechała, pomimo tego, że mam terenówkę z napędem 4x4. Śnieg mokry, jak wjedziesz możesz nie wyjechać. Wozi od bandy do bandy. Lepiej jechać przez Kłodzko, tylko trzeba pamiętać, że teraz jest mokro a nad ranem będzie przymarznięte, więc ślisko. Lądecką o tyle lepiej, że tiry nie siedzą ci na zadku i można jechać swoim rytmem.

turysta
...
...

Post autor: turysta » sobota 18 lut 2012, 18:20

Witam.
Bardzo dziękuję za pomoc :)
Pojadę przez Kłodzko, w niedzielę rano tirów tam nie powinno być, bezstresowa wycieczka, chyba.

Z poważaniem turysta :)

zlotasztabka
Sztygar
Sztygar
Relacja: Sympatyk

Post autor: zlotasztabka » sobota 18 lut 2012, 18:37

No pewnie że przez Kłodzko.
Słyszałem wczoraj, że chłopaki z Lądka czy Stronia "polują na stłuczki" starymi samochodami na górskich drogach. Jak ktoś przyjeżdża z głębi kraju, to nie zawsze potrafi umiejętnie wytracić prędkość. Szczególnie ponoć upatrzyli sobie auta z tablicami zaczynającymi się na literkę P.

Awatar użytkownika
pablo
Rotman
Rotman

Post autor: pablo » sobota 18 lut 2012, 19:48

ja bym jechał przez lądkoską co jak co ale te widoki nie odpuścił bym sobie tego

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » sobota 18 lut 2012, 21:15

Ja też, kiedyś polonezem jeździłem na letnich oponach :) , ale sam wiesz jak niektórzy tam jeżdżą...trójki nie potrzebują..szybciej przez Kłodzko będą :)

turysta
...
...

Post autor: turysta » czwartek 29 mar 2012, 21:28

Witam :D
Bardzo dziękuję za pomoc. Także dzięki temu forum mile spędziłem czas w Lądku i Złotym Stoku (cały miesiąc) i bezpiecznie pojeździłem po Waszych górkach.
Warto się zapoznać z nieznanym terenem w który się jedzie i takie forum naprawdę pomaga, a miłe jest to że niby obce sobie osoby są skore do pomocy gdy naprawdę w życiu co rusz „jeden drugiemu wilkiem”
Napewno do Was wrócę bo było miło :D

PS. Kolega Cledappeabs to niech zacznie pisać po chińsku będzie śmieszniej.

maadam
Sztygar
Sztygar

Post autor: maadam » piątek 30 mar 2012, 21:38

drogi Turysto, to nie kolega a jakiś robot, zresztą pełno ich tu bo forum niestety umiera. Przerzuciliśmy się na Facebooka "fanklub władz miasta Złoty Stok" tam teraz jesteśmy i chętnie nadal będziemy pomagać :-)
pozdrawiam
Marta

lazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: lazik » piątek 30 mar 2012, 22:39

maadam pisze:forum niestety umiera
Samo z siebie nic się nie dzieje.
Admin 5 czy ile tam lat prowadził forum,spisał na psy.Polityka zaszkodziła :) dzieciak,DLA MNIE .

ODPOWIEDZ