Akcja Zima w Złotym Stoku

turysta
...
...

Re: Akcja Zima w Złotym Stoku

Post autor: turysta » niedziela 29 sty 2012, 16:48

Witam.
Odwiedziłem Waszą stronę gdyż w połowie lutego 2012r wybieram się samochodem do Złotego Stoku i Lądka Zdroju, będę jechał od strony Katowic.
O drodze nr390 odcinek Złoty Stok – Lądek Zdrój naczytałem się wiele złych opinii, szczególnie o zimowym utrzymaniu tej drogi.
Czy moglibyście napisać coś więcej na temat tego odcinka trasy, czy są tam bardzo niebezpieczne strome podjazdy, jak wygląda utrzymanie zimowe, czy trzeba zabrać łańcuchy czy wystarczą dobre zimowe opony, napęd mam tylko na przednią oś.
Z góry dziękuję za odpowiedzi oraz dodatkowe sugestie, fotki i filmiki :D

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Relacja: Mieszkaniec
GG: 8824316
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » niedziela 29 sty 2012, 16:52

Wczoraj tamtędy jechałem.
Zimowe opony i ostrożna jazda w zupełności wystarczą żeby bezproblemowo pokonać tą trasę. Chyba, że trafisz na świeże opady śniegu i droga nie będzie jeszcze odśnieżona, wtedy może być ciężko i radzę wybrać objazd przez Kłodzko (a i tutaj nie ma gwarancji że jakaś ciężarówka nie stanie na trasie).
Szerokiej drogi ;)
"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

turysta
...
...

Post autor: turysta » niedziela 29 sty 2012, 17:31

Witam.
Dziękuję dobekfooto, może jeszcze ktoś coś ciekawego podrzuci :)
O objeździe prze Kłodzko też sobie poczytałem, można tam ugrzęznąć na wiele, wiele godzin dzięki ciężarówkom i nie tylko.
Z tego co tu wyczytałem drogi u Was odśnieża się w kilka godzin po opadach, ale czy wszystkie.

Pozwolę sobie jeszcze pozawracać Wam głowę przed samym wyjazdem, być może innym turystom i nie tylko przydadzą się informacje tu zamieszczone :)

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 29 sty 2012, 17:45

Dobku, niezupełnie masz rację :)

Przede wszystkim - turysto - którędy jedziesz? bo my do Warszawy jeździliśmy zazwyczaj przez Nysę, Opole, Częstochowę.
Ale teraz otwarta jest już obwodnica Wrocławia i przez Wrocław sądzę, że jest porównywalnie szybko.

Jeśli jedziesz przez Nysę - to nie jedź przez Złoty Stok, tylko w Paczkowie przez granicę do Javornika, a tam w prawo na Travną, Lutynię, Lądek - droga lepsza od naszej, bo bez dziur - ale też kręta i wąska.

Jeśli przez Wrocław - to jedź do Kłodzka i tam na drogę 33 do Lądka...tam nie ma problemów...
przez Złoty Stok jest krócej, ale tylko miejscowy pojedzie szybciej - zakręty...
Chyba, że chcesz "widokowo" - to zapraszamy.

ALE UWAGA! Tu się Dobek pomylił....Gdy pada śnieg to broń Cię od jazdy krajówkami:
46 Złoty Stok- Kłodzko
8 Kudowa - Kłodzko - Ząbkowice

Obydwie na 90% będą zablokowane przez TIRy.

turysta
...
...

Post autor: turysta » niedziela 29 sty 2012, 18:19

Witam.
Tomku, będę jechał od Katowic przez Nysę, przekraczanie południowej granicy mnie nie rajcuje, zawsze się miejscowe „pały” czepią o byle co, jak za wschodnią granicą :shock:
Wybrałem drogę nr390 Złoty Stok – Lądek Zdrój, jak mnie zakręty zmęczą to chyba można gdzieś się zatrzymać i napawać widokami jakimi Wasza okolica została obdarzona :D

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 29 sty 2012, 18:39

Zapraszamy.
turysta pisze:Witam.
Tomku, będę jechał od Katowic przez Nysę, przekraczanie południowej granicy mnie nie rajcuje, zawsze się miejscowe „pały” czepią o byle co, jak za wschodnią granicą :shock:
Nic Cię takiego w Czechach nie spotka. Nie wiem skąd masz o nich takie zdanie.

Zaraz na wjeździe są dwa fotoradary i przejeżdzasz obok komisariatu w Javorniku. :)

Gdy Cię zatrzymają, najczęściej biorą dokumenty, nawet w nie nie zaglądają, tylko każą dmuchać w alkomat (fukać po ichniemu :) ), potem oddają i w drogę (nie to co u nas pół godziny kontroli).

Przez Czechy jeździ się przepisowo. Kary za przekroczenie powyżej 20km/h są drakońskie. Fotoradary sobie stawiają na trójnogu.

Ale na pewno nie mogę powiedzieć, że są czepialscy. Nigdy nie miałem z nimi żadnych problemów.

Spratus
Gwarek
Gwarek
GG: 9970970

Post autor: Spratus » niedziela 29 sty 2012, 19:40

Co do kontaktów z policją tomek ma rację. Szczególnie tutaj przy granicy raczej jest z policją czeską bardzo miło i spokojnie - wiele razy po czeskiej stronie jeździłem, a nigdy ich nawet nie spotkałem. :P Ja bym jednak wybrał drogę przez Złoty Stok. Do ZS od Paczkowa tą droga się bardzo miło dojeżdża. Jest kilka newralgicznych punktów, ale o tym to jeśli zajdzie potrzeba. Zależy od pogody.
Co się tyczy drogi do Lądka: Myślę, że na "czeskiej" drodze może być gorzej z odśnieżaniem. Nasza jest chyba częściej odśnieżana niż ich. Poza tym - jakby okazało się, że utknąłeś między Złotym Stokiem, a Lądkiem to po wcześniejszej wymianie telefonów pewnie któryś z forumowiczów zaoferuje pomoc (jeśli tylko będę na miejscu z samochodem, to chętnie pomogę). Droga nie jest aż taka straszna. Trzeba tylko pamiętać o tym, że nie jest to zwykła kręta droga, ale kręta droga w lesie położona na stoku góry. Ostrożnie i bez szarżowania, a będzie wszystko ok.;)

usika
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: usika » niedziela 29 sty 2012, 20:38

Już tak tych turystów nie straszcie, bywały większe śniegi w poprzednich latach i jakoś się dawało tamtędy przejechać . Teraz tylko trochę rozumu w głowie (dobrze mieć CB i naładowaną komórę) i spokojnie można jechać .Jazda od strony Kłodzka jest strasznie nudna i monotonna (te wioski się strasznie ciągną ).U nas zdecydowanie widoki są urokliwe .Polecam
Ostatnio zmieniony poniedziałek 30 sty 2012, 07:03 przez usika, łącznie zmieniany 1 raz.

Paszeko
...
...

Post autor: Paszeko » niedziela 29 sty 2012, 20:47

Miły ''Turysto'' nie demonizował bym na Twoim miejscu sytuacji ze śniegiem w naszym rejonie. O ile nie nastąpią jakieś gwałtowne opady to na dzień dzisiejszy tego śniegu jest naprawdę niewiele.... Dlatego też spokojnie na dzień dzisiejszy ''ubrany'' w normalne zimowe opony możesz się wybrać drogą ze Złotego Stoku na Lądek Zdrój. Choć zawsze łańcuchy powinieneś mieć w bagażniku./mogą się przydać już pod samą Czarną Górą/ bo tam rozumiem się wybierasz. Odradzałbym jednak drogę przez Czechy, a to tylko dlatego że droga ta w Czechach może być nawet ''czarna'' ale rozczarowanie będzie czekało Cię po przekroczeniu granicy z Polską w Lutyni. A tak dla Twojej wiadomości o drogę na Lądek dba szczególnie Burmistrz Stronia Ślaskiego ponieważ to Jemu właśnie zależy na turystach z Twojego kierunku. A więc szerokiej drogi. :D

turysta
...
...

Post autor: turysta » niedziela 29 sty 2012, 21:11

Witam.
Jak będę w Złotym Stoku to na pewno odezwę się przez CB radio i jeszcze raz podziękuję za pomoc i dobre rady :D
Gdzie Was szukać na CB na ogólnym czy macie jakiś inny ulubiony kanał :)

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 30 sty 2012, 00:26

Obrazek

Wróćmy do tematu...W przetargu nie ujęto odśnieżania chodników na ul. 3-go Maja od Rynku w dół.

Mimo to od bloków do skrzyżowania chodnik po zachodniej stronie ulicy był i jest odśnieżany i posypane(daje się tam przejechać ciągnikiem).

Zgodnie z prawem odśnieżanie chodników należy do właścicieli posesji przy nich...

Ale niestety to w Złotym Stoku fikcja, bo nikt mandatu za nieodśnieżenie nie wlepi.
I musimy się ślizgać, bo urzędnikom w magistracie brakuje zdrowego rozsądku...

To chodnik przy prywatnej posesji podobno należącej do mieszkańca Paczkowa, tegoż samego co ma starą szkołę 2.
Za sąsiada ma radnego...

Obrazek

A to piękny kontrast - odśnieżony i posypany chodnik przy dawnym komisariacie i szklanka przy CKIP.
Ale co tam ...jak się ktoś wykopyrtnie to gmina płaci odszkodowanie...
To może prościej dopisać ten CKIP do przetargu...

Obrazek

Montelli
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: Montelli » poniedziałek 30 sty 2012, 08:50

A propos CKiP-u:

mróz już od kilku ładnych dni trzyma i co słychać z lodowiskiem? Rzeczywiście woreczki ładnie napełnione piaskiem, a woda wylana i zamarznięta?

ja90
...
...

Post autor: ja90 » wtorek 31 sty 2012, 11:46

I co? Nic nie wiadomo z tym lodowiskiem ?

Chciałbym pojeździć, ale nie wiem czy jest sens tam iść. Ostatnio poszedłem tam zobaczyć to zamknięte na kluczyk było.. Hmmm

Rozumiem, że żeby pojeździć to trzeba iść poprosić o kluczyk, i bez problemu dostanę tak ? Wynikałoby więc że w niedzielę to raczej jazda odpada ?

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » wtorek 31 sty 2012, 12:40

ja wylejesz wode na wlasna reke to czemu nie pojezdzisz smialo :P a tak na powaznie , kolejna inwestycja ktora musi czekac otwarcia przez staroste czy o co chodzi ? kiedy bedzie na to lepszy czas jak nie teraz kiedy mrozy sa po -15, -20 ? co obudzi sie ktos w marcu ze mialo byc lodowisko ?

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 31 sty 2012, 16:12

Lodowisko już otwarte, do 20 będzie światło, lód chyba OK (nie znam się), pełniejsze info zaraz w wątku CKIP:

viewtopic.php?f=8&t=932&start=260

kris
Bajtel
Bajtel

Post autor: kris » niedziela 12 lut 2012, 11:55

A KOMA znowu śpi. Dojazdy do skrzyżowań wyglądają jak lodowisko.Ziarnka piasku nie uświadczysz.
Najgorzej jest przy dojeździe Niską do Kościuszki (dojazd do kościoła).Co roku to samo.A jak coś się stanie wyrok będzie brzmiał:
Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.Krew się gotuje.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 12 lut 2012, 12:00

Konkurs fotograficzny....stawiam piwo za zdjęcie piaskarki Komy podczas pracy...
Czy oni ją w ogóle mają?

kris
Bajtel
Bajtel

Post autor: kris » niedziela 12 lut 2012, 12:09

KOMA ma - wolne -przecież mamy niedzielę. Jutro będzie padać więc też nici z posypywania. I tak do wiosny.

maadam
Sztygar
Sztygar

Post autor: maadam » niedziela 12 lut 2012, 22:22

a u nas zawsze odśnieżone i posypane więc nie wiem co jest grane w mieście. ja tam chwalę odsnieżaczy :-)

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 12 lut 2012, 22:27

maadam pisze:a u nas zawsze odśnieżone i posypane więc nie wiem co jest grane w mieście. ja tam chwalę odsnieżaczy :-)
Hehe...Marta Ty się przejdź raz piechotą... tylko odśnieżone...w sobotę do Was jechałem to nieskażona biała szklaneczka była.

Ale prawda, że macie powody do radości :) po tylu latach :)

ODPOWIEDZ