Ile osób stąd wyjechało?

_tomek
Gwarek
Gwarek
Relacja: Mieszkaniec
Kontakt:

Ile osób stąd wyjechało?

Post autor: _tomek » sobota 25 cze 2011, 22:23

łazik poruszył w innym wątku ten temat. Już dawno miałem taki wątek założyć.
Z mojego rocznika (80') z 30 osób, które się uczyły ze mną w podstawówce dziś w ZS mieszka może z 5.
Oczywiście jak każde dziecko w ZS znałem wszystkich z rocznika niżej i wyżej z imienia i nazwiska - i tam jest podobnie..

Wyjechały setki. Czy wrócą - wątpię...bo do czego. Problem jest tylko jeden i taki jak we wszystkich małych miejscowościach - praca.

KUKI
Bajtel
Bajtel
Relacja: Sympatyk

Re: Ile osób stąd wyjechało?

Post autor: KUKI » sobota 25 cze 2011, 22:33

brak pracy zmusza nas do wyjazdu czy to do innej miejscowości lub co gorsze z granice,gdzie nigdy nie będziemy traktowani tak samo jak mieszkaniec danego kraju.

Awatar użytkownika
pablo
Rotman
Rotman

Post autor: pablo » niedziela 26 cze 2011, 23:02

u mnie w rodzinie to są pustki z powodu wyjazdów i to nie małe !

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek

Post autor: WNO FOLLOWER » czwartek 13 paź 2011, 08:37

Miasteczko zamieszkiwała bowiem bardzo dziwna społeczność.
ROZDZIAŁ I 41 KUSZENIE ŚW. ANTONIEGO

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » sobota 14 sty 2012, 23:03

_tomek pisze:Po pierwsze, regresu tego miasta nic już nie powstrzyma.Po prostu zbyt dużo wyjechało, zbyt mało się rodzi. Nie chce mi się pisać więcej, bo już od pół roku mam zamiar napisać o tym artykuł - co się stanie z tym miasteczkiem...wielkim prorokiem do tego być nie trzeba - wystarczy popatrzeć w różne statystyki i zapytać o przyczyny zjawisk. Ale omówienie tego to na kilka stron.
Kontynuujmy ten temat.Sam jestem zaniepokojony jak np.za 10 lat bedzie to wygladalo.Strach pomyslec co by bylo gdyby zamknieto kopalnie.Ciekawy jestem statystyk z ostatnich np 8 lat ile osob zmarlo,urodzilo sie,ile obecnie zamieszkuje itp.Na stronie gminy dane sa sprzed 4 lat.Liczba 2930 mieszkancow to juz jest dawno nie aktualna.
Przyjaciel ziemi złotostockiej

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » sobota 14 sty 2012, 23:32

Dane z gminy są trudne w interpretacji. Sam gdzie jesteś zameldowany?

Osobiście szokujące mnie dane przedstawiła dyr. szkoły,
że 16% dzieci, które mają obowiązek realizować obowiązek szkolny w gminie realizuje go gdzie indziej.
To pokazuje skale ile jest zameldowanych, a mieszka gdzie indziej.
W szkole uczy się obecnie 380 dzieci czyli 84%
te 16% to 64 dzieci!
Przecież same nie wyjechały. Przemnóż gdzieś pomiędzy 2, a 3...
A to tylko Ci co mają dzieci na emigracji i nie mają ubezpieczenia...cała reszta nie ma powodów meldować dzieci tutaj.

Mieszkam w szeregówkach, nie są to najnowsze domki w ZS, niektóre mają już prawie 30 lat. Większość z ich mieszkańców ma dorosłe dzieci, często wnuki. Z wszystkich 24 domków z całego tego pokolenia dzieci z lat 80 w ZS mieszka chyba trójka. Wyjechało (1,2,2,2,1,1,1) - to moja siódemka, nikt z ich dzieci nie został w ZS.

Z drugiej strony masz nowe lub odremontowane domki - na Radosnej, Stawowej, Kasprowicza, pół Chwalisławia..a przed nimi auta na "obcych" rejestracjach. Tak jak i ja przyjeżdżają na weekend, lub mieszkają mając interesy gdzie indziej. Ich nie znajdziesz w statystyce gminy.

Najgorsze jest to, że miasto nie jest w stanie zatrzymać młodych ludzi, tych, którzy założą rodziny. Nie jest to problem tylko ZS, ale większości małych wsi i miasteczek.
W efekcie społeczność się starzeje. Zostają tylko Ci, którzy są na to miasto "skazani" ze względu na różne ograniczenia (finanse, wykształcenie, konieczność opieki nad rodzicem).

Zaś dla tych co się tu osiedlają ważna jest raczej spokojna okolica i przyroda. Tyle, że oni z nielicznymi wyjątkami (Sheriff) nie angażują się w życie tej gminy, być może po prostu nie mają czasu. A może widok z okna i las im wystarcza....

---------------------------
Zapraszam do dyskusji.

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » niedziela 15 sty 2012, 00:18

Nie jestem ze Zlotego Stoku.Meldunek mam oczywiscie za granica.Dane szkolne ktore podales sa szokujace.
REX pisze: Miasto wymiera Znajoma pokazała mi Złoty Dzwon chrzty 37, pogrzeby 62 za ubiegły rok
To mowi samo za siebie.Cmentarz sie zapelnia szybko.Co nie przyjade to sporo nowych ,,kwater'' sie pojawia.
Marnie to widze a juz czare goryczy dopelniaja likwidowane sklepy i niszczejace pustostany.Ciezko bedzie cos zmienic.

Spratus
Gwarek
Gwarek
GG: 9970970

Post autor: Spratus » niedziela 15 sty 2012, 00:23

Moim zdaniem nie jestesmy w stanie miasta w takiej formie uratować. Musi się stać to co się stało z innymi miejscowościami o "profilu" takim jaki ma nasze miasteczko. W końcu zostaną tylko ludzi którzy będą tu pracować i oni będą miasto ciągnąć. Zostaną właściciele i pracownicy zakładzików, powstanie trochę jakiś hoteli/pensjonatów. Ale to za 20 lat - myślę, że wcześniej nie.

Jest jeszcze jedna opcja która da pracę pewnej liczbie ludzi. Zbudujmy w ZS elektrownie atomową, a co.

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » niedziela 15 sty 2012, 00:33

Spratus pisze:Jest jeszcze jedna opcja która da pracę pewnej liczbie ludzi. Zbudujmy w ZS elektrownie atomową, a co.
Pensjonaty juz sa i stoja puste.O elektrowni zapomnij.Mam tu u siebie w pracy oddzial elektrowni i uwierz oni nie biora do pracy ludzi z lapanki.To musza byc wykwalifikowani ludzie.W Zlotym Stoku szczesciem bylby jakis zaklad,fabryka podobna do tego ktory juz byl kilkadziesiat lat temu i ktory zywil setki ludzi.

villadei
Bajtel
Bajtel

Post autor: villadei » niedziela 15 sty 2012, 01:15

i to właśnie proszę Państwa jest neoliberalizm, i kadzidło proboszcza nie pomoze! NON POSSUMUS!

villadei
Bajtel
Bajtel

Post autor: villadei » niedziela 15 sty 2012, 01:19

.... A w Czechach - tym "złym", skolektywizowanym i "bezbożnym" - A jakże! kraju i społeczeństwie wszystko jakoś się kręci..............

Spratus
Gwarek
Gwarek
GG: 9970970

Post autor: Spratus » niedziela 15 sty 2012, 02:11

villadei - w związku z czym to mówisz? Bo nie bardzo łapię związek.

zlotasztabka
Sztygar
Sztygar

Post autor: zlotasztabka » niedziela 15 sty 2012, 10:44

villadei pisze:i to właśnie proszę Państwa jest neoliberalizm, i kadzidło proboszcza nie pomoze! NON POSSUMUS!
villadei pisze:.... A w Czechach - tym "złym", skolektywizowanym i "bezbożnym" - A jakże! kraju i społeczeństwie wszystko jakoś się kręci..............
Po pijaku się nie wsiada za klawiaturę :lol:
GAWLITZEK pisze:Pensjonaty juz sa i stoja puste.
Brakuje marketingu, sprzedawanie usług turystycznych jest dziś bardzo trudne.
GAWLITZEK pisze:W Zlotym Stoku szczesciem bylby jakis zaklad,fabryka
Pamiętam spotkanie ze Stanisławem Gołębiowskim w ZDK przed wyborami. O ile można mu wierzyć to sondował możliwości budowy fabryki. Po wywiadzie okazało się, że nie byłoby w okolicy zbyt wielu odpowiedzialnych ludzi do pracy. Może ktoś jeszcze był na tym spotkaniu i pamięta lepiej ten wątek?

Arsen
Gwarek
Gwarek

Post autor: Arsen » niedziela 15 sty 2012, 11:16

Byłem na tym spotkaniu. Na moje zapytanie o przedstawienie tendencji rynku pracy w ZS, otrzymałem wymijającą odpowiedz, że Burmistrza nie interesuje ilość miesc pracy w mieście, tylko utrzymanie bezrobotnych. Z drugiej strony co miał odpowiedzieć jak nie miał wizji powstrzymania tendencji spadkowej, zciągnięcia inwestorów, którzy wspomogą rynek pracy. Jednak mieszkańcy poparli burmistrza i został wybrany na następną kadencję. Takie jest życie.

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
GG: 8824316
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » niedziela 15 sty 2012, 12:08

zlotasztabka pisze:O ile można mu wierzyć to sondował możliwości budowy fabryki. Po wywiadzie okazało się, że nie byłoby w okolicy zbyt wielu odpowiedzialnych ludzi do pracy. Może ktoś jeszcze był na tym spotkaniu i pamięta lepiej ten wątek?
Byłem na tym spotkaniu. Z jego wypowiedzi wynikało, że w Złotym Stoku nie ma osób chętnych do pracy i dlatego żadna fabryka raczej nie powstanie ...
Nie ma bo Ci ludzie wyjechali w poszukiwaniu pracy. Gdyby była możliwość pracy na miejscu to z pewnością zostali by na miejscu i pracowali tutaj. Ale tak jest właśnie logika Burmistrza, dopasowana do jego potrzeb i aktualnej sytuacji...
"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

lazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: lazik » niedziela 15 sty 2012, 13:42

To miasto to wymieralnia z domieszką polityki pro socjalnej wspierającej patologię,nieróbstwo,pijaństwo,rodziny które wyjścia nie maja jak iść do opieki.
Nie wspiera się tu nic i niczego konkretnego.Niszczy się począwszy od infrastruktury skończywszy na miejscach pracy.Słyszałem że i sklep chemiczny ten obok Młodzieniaka też będzie kończył swojĄ krótkĄ karierę.Takich przykładów ostatnio ,alarmujących jest kilka.
Zrujnowali to miasto doszczętnie tą polityką socjalu[utrzymywaniu elektoratu].
dobekfooto pisze:Byłem na tym spotkaniu. Z jego wypowiedzi wynikało, że w Złotym Stoku nie ma osób chętnych do pracy i dlatego żadna fabryka raczej nie powstanie ...
Nie ma bo Ci ludzie wyjechali w poszukiwaniu pracy. Gdyby była możliwość pracy na miejscu to z pewnością zostali by na miejscu i pracowali tutaj. Ale tak jest właśnie logika Burmistrza, dopasowana do jego potrzeb i aktualnej sytuacji...
I ja to wiem i ty to wiesz,wszyscy to wiemy ŻE DO RUINY DOPROWADZA TO MIASTO. Od kilku lat,albo i więcej tylko się o tym pisze że miasto upada.Nie robi się nic poza tym.
Przykład głupi kolejna wizja zniszczenia czegoś co jeszcze nie powstało czyli to coś co zbudowałem.Myślisz że będę się żarł z kimkolwiek :) po prostu to pojedzie do Lubinia i tyle.W Lubiniu też będą budować tego typu urządzenia.Mają gotowe jeszcze na tym zarobię ,bo zbuduję im co by nie chcieli :) .Po co kopalnia ma znów się spierać o cokolwiek,mają kopalnie im starczy.

Żaden zakład tu nie powstaje wiec i ludzie pracy mieć nie będą.Budżet mamy powalająco skromny dzięki braku wpływów z podatków.Tu paradoks,burmistrz chciał jakiś podatek od chodników bo kasy nie ma a tu burmistrz już podatku nie chce niszczy coś co jeszcze nie powstało.Łot polityka.
Wizje Pani Janinki widzę są słuszne,tylko jak zwiększyć budżet.Co sprzedawać dalej majątek gminny,przecież łakome kaski już poszły,to co zostało to albo działki bez żadnego zaplecza[wiśniowy] albo jakieś ratatuj.

Nadzieja jakaś jest bo ta rada wysyła sygnały pozytywne,chce dobrze,obiera kierunek,wiedzą że to ich miasto...
Tylko czy energii,zawzięcia im starczy

Awatar użytkownika
pablo
Rotman
Rotman

Post autor: pablo » czwartek 19 sty 2012, 13:20

statystyki mówią same za siebie !!!

http://dza.doba.pl/?s=subsite&id=5662&mod=1

Awatar użytkownika
Sylwester
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: Sylwester » sobota 21 sty 2012, 05:56

Czesc by z checia wrocila, tylko do czego jak roboty nie ma, a burmistrz siedzi w urzedzie i twierdzi, ze fabryki tu nie potrzebne, bo wszyscy powyjezdzali a same glupki i nieroby pozostawaly, (z garstka tych paru madrych co tam probuja cos dzialac" To akurat moje stwierdzenie o madrych: :wink: ). Burmistrzowi to jednak na reke, bo jak jest tylko garstka madrych, to poskacza, poskacza i moze sie jakos uspokoja sobie mysli.... A jak by tak wszyscy madrzy tu zostali i nie wyjezdzali, to wtedy nie mogl by wladac po swojemu, bo by mu sie to szybko urwalo....... A tak to ma swoj prosty ludek, oddane baby wjejskie i garstke innych, ktorzy nie potrafia myslec za siebie, kitu im nawciska, oni uwierza i do przodu Panie i Panowie... A emigranci i szwendajacy sie po swiecie, ktorzy sobie czasami mysla: chcialbym wrocic do domu, zmeczony jestem tulaczka po swiecie, nie czuje sie jak u siebie w domu a noz moze tam sie cos polepszy, a noz jakas praca sie otworzy....... Burmistrz o takich ludziach nawet nie mysli, po co ich zachecac do powrotu, jeszcze wroca i stolek mi zabiora, no i wladze a to jego hobby :roll:

Klimat na calym swiecie sie zmienia a i z klimatem emigracja. Na calym swiecie ludzie zaczynaja miec dosyc politykow, korupcji i rzadzacych. Strajki i pochody ludzi w roznych krajach sa przykladem na to, ze trzeba poprostu dzialac i wierzyc w to co siedzi w glebi duszy, a juz napewno oddac glos. Ekonomia jest niepewna wszedzie, emigrantow zabardzo z otwartymi rekami nie przyjmuja, wiec i wyjazdy tez pewnie sie ogranicza z czasem, zreszta zaczyna byc tez niebezpiecznie w roznych krajach...

Wydaje mi sie ze sprawdzi sie niedlugo powiedzenie w wielu przypadkach osob ktore wyjechaly niedawno, iz: " wszedzie dobrze, ale w domu najlepiej". Oj i co wtedy burmistrz zrobi z tymi ktorzy wracaja??? A moze im obieca, ze gdziec w eterze jest jakas nowa planeta i peniadze na drzewach rosna i tam powinni leciec???

Zloty Stok potrzebuje miejsc pracy!!!! To w nastepnych wyborach powinno byc walkowane, tylko pamietajmy: obecny burmistrz juz nam wizje o tym dal i ten Pan twierdzi, ze tu fabryki nie potrzeba, a jak by sie udalo to i kopalnie by zniszczyl i zamknal, lub Bog wie co wiecej....... Nienawisc w czlowieku, moze doprowadzic do niesamowitch szkod.... W tym przypadku beda to szkody dla Zlotego Stoku..... Na koniec chlop wyjedzie i tyle go beda widzieli, nikomu w oczy nie bedzie musial patrzec :wink:
Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami.

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » niedziela 22 sty 2012, 11:25

,,STATYSTYKA REFERATU EWIDENCJI LUDNOŚCI URZĘDU MIASTA I GMINY ZŁOTY STOK ZA ROK 2011''.
Sa dostepne dane za poprzednie lata :?: Ciekawie by bylo zestawic trendy,czy ta przewaga pogrzebow nad urodzinami to tylko jeden rok czy tak jest non stop.
Swoja droga:urodzin 37,zgonow 62=-25.To tak za ok 10 lat przy tym trendzie bedzie 250 osob mniej.Dodaj drugie tyle co wyjada=500 :shock:

REX
Sztygar
Sztygar

Post autor: REX » niedziela 22 sty 2012, 13:33

Jeśli popatrzymy za ostatnie 10 lat to z gminy nie ma ponad 1000 osób wyjechało zmarło itp. ponad 5800 na początku XXI wieku a teraz 4700

ODPOWIEDZ