Strona informacji o mieście

_tomek
Gwarek
Gwarek
Relacja: Mieszkaniec
Kontakt:

Strona informacji o mieście

Post autor: _tomek » niedziela 19 cze 2011, 21:05

OK, nowy wątek.
Sheriff pisze:Mam propozycję dla twórców, malarzy, grup wokalnych, właścicieli gastronomi, noclegów i innych przybytków aby dostarczyli zdjęcia ze swojej działalności a my postaramy się trochę wypromować waszą pracę. Za FREE!!. Chodzi o to aby było dużo informacji o naszym mieście jak również należy zrobić wspólną stronę info, ale takie prawdziwe info. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to proszę o wiadomość.
maad pisze:Też jestem za pomysłem zrobienia stricte informacyjnej strony turystycznej Złotego Stoku - czyli wszystko co tu można zobaczyć zgromadzić na jednej stronie.
Na stronie urzędu trzeba szukać, a i tak wielu rzeczy nie ma.
Tak to dobry pomysł, ale trzeba to po prostu zrobić.
zlotystok.net zatrzymał się w czasie dawno temu - admin nie ma czasu.
Na pewno musi to redagować parę osób - żeby nie powtórzyć tego błędu.
Na pewno bezpośredni dostęp do treści muszą mieć właściciele biznesów, urząd, CKIP itd.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Re: Strona informacji o mieście

Post autor: _tomek » niedziela 19 cze 2011, 21:34

Strona WWW jaką chcemy stworzyć składa się z dwóch elementów

1. Bazy danych, która zawiera treść strony i wszystkich podstron, tym na razie się nie przejmujemy, jak wystartujemy to zaczniemy tworzyć treść (robi się to podobnie jak wpisy na forum)

2. Skórki, która daje wygląd. Wygląd, to czcionka, jej kolor, układ strony i wygląd menu. Można ją potem zmieniać, nie zmieniając treści.

Aby było jak najprościej wybiera się skórkę, która mniej więcej odpowiada temu co chcemy uzyskać, trzeba sobie zadać najprostsze pytania:
-jasne, czy ciemne tło
-kolorystyka - zielona, niebieska, brązowa

Po wybraniu skórki trzeba ją przystosować - wykonać nowy banner zgodny kolorystycznie (to ten obrazek na górze strony). Dopasować drobiazgi, które nam nie pasują.

OK, jak robimy to razem, to proszę przejrzyjcie te "skórki" i napiszcie, która Wam się podoba

http://drupal.org/project/themes

------------------------------------------------------------
Proszę mi nie pisać, że zaczynam od tyłu, bo najpierw trzeba zrobić projekt graficzny itd.. jasne... jak ktoś ma czas to niech zrobi :) my aż tyle czasu nie mamy i zamiast "cudownego" wyglądu będzie akceptowalny, a z czasem może się zrobi lepszy (a może nie). Zresztą dziś nie wiemy co finalnie z tego wyjdzie.

Mi się np. podoba ta:

http://drupal.org/node/640536

Awatar użytkownika
maad
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: maad » poniedziałek 20 cze 2011, 10:03

Mi się podoba taka:
http://drupal.org/node/640536

Chociaż to co Tomek zaproponował też ładne. Uf... dużo tego do wyboru:)

Sheriff
Sztygar
Sztygar

Post autor: Sheriff » poniedziałek 20 cze 2011, 11:22

Maad podałeś dokładnie ten sam projekt co Tomek. Albo sie pomyliłeś albo obydwu wam się podoba to samo.
Mnie się podoba http://drupal.org/project/marinelli uważam, że jest bardzo czytelny, mocno rozbudowany, menu bardzo bogate, co powoduje, że możemy stworzyć dużo więcej informacji. Natomiast jeżeli chcecie baner zrobić z trzech zdjęć to może wprowadzić panoramę z 3 zdjęć lub zrobić jedno zdjęcie miasta i z czasem zrobić mozaikę ze zdjęć mieszkańców. Tomku na pewno wiesz o co mi chodzi - w programie AndreaMosaic, ale to za jakiś czas myślę, że fajnie by było utworzyć obraz naszej społeczności, zostało by to dla potomnych. Historia, którą tworzymy my. Co Wy na to? Pomyślmy przyszłościowo, może stworzymy gazetę internetową a z czasem pójdziemy jeszcze dalej np studio TV. Dlaczego nie?

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 20 cze 2011, 11:30

Ja chciałbym zrobić stronę dla turystów - zero polityki - i dziś, i w przyszłości.
Rzetelne informacje dobrze podane.
Zdjęcia, opisy tras, wspomnieni twórcy lokalni, ciekawe obiekty, SAME POZYTYWY.

Newsy tak, ale takie jak w "wydarzenia kulturalne" i wideo takie jak filmiki o kopalni.

Brudy pierzemy na forum, turystom serwujemy wyłącznie sielankę.

Sheriff
Sztygar
Sztygar

Post autor: Sheriff » poniedziałek 20 cze 2011, 12:07

Tomeczku o to mi chodzi, czyli gazeta promująca nasze miasto, felietony z odbytych imprez z wycieczek po naszej ziemi. Natomiast w TV spotkania z ciekawymi ludźmi i wytwórcami oraz warsztaty przez internet. Tak aby zachęcić innych do przybycia do nas i spróbowania swoich sił w tworzeniu różnych rzeczy typu zabawki, pocztówki, warsztaty twórców pisanek wielkanocnych i jak samemu zrobić palmę. To są tylko małe przykłady. Na spotkaniach poznałam wielu twórców o których nawet my mieszkańcy nie mieliśmy pojęcia a warto ich pokazać.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 20 cze 2011, 12:18

No to super. Warto sobie to wszystko powiedzieć na początku, żeby nie było potem problemów.

Awatar użytkownika
corrado850
Sztygar
Sztygar

Post autor: corrado850 » poniedziałek 20 cze 2011, 12:40

http://drupal.org/node/906044 też dobre, tylko w tle góry złote i złoty stok.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 20 cze 2011, 12:46

Graficznie ładne, ale troche brakuje miejsca na treść. Tylko jeden sidebar i mocno przerośnięty banner.
To by się idealnie nadawało na stronę jakiejś agroturystyki.

Awatar użytkownika
corrado850
Sztygar
Sztygar

Post autor: corrado850 » poniedziałek 20 cze 2011, 12:48

W sumie to ty się bardziej znasz, niż ja :D :D :D

Sheriff
Sztygar
Sztygar

Post autor: Sheriff » poniedziałek 20 cze 2011, 13:20

corrado850
skórka ekstra ale tak jak mówi Tomek mało miejsca na info. Ale skórka bardzo mi się podoba

Może jakieś pomysły na działy info. Trzeba to wszystko zebrać do kupy i zacząć zbierać informacje.
Moje działy to:
1.zabytki nasze oraz z okolicy ( informacje o nich, kiedy można je zwiedzać, godz. otwarcia, ceny biletów )
2. gastronomia (nazwa, adres, tel, kiedy otwarte i godz,polecane dania, przysmak kuchni z jego pochodzeniem a może i sposobem wykonania, przedział cenowy )
3. Noclegi ( nazwa, adres, tel, strona www., typ obiektu, czy przyjazne dzieciom, gdzie przyjmowane są zwierzęta)
4. Atrakcje w mieście: kopalnia, skalisko, wapienniki, staw no właśnie w tym miejscu urywa się nam zasób atrakcji. Pomimo, że każdy ma na stronie swoje dane to na stronie info powinny być zamieszczone ogólne dane, aby turysta nie musiał skakać po stronach.
5. Imprezy cykliczne ( kiedy i o jakiej randze)
6. Trasy piesze, rowerowe, nordicowe,
7. Tel alarmowe i adresy szpitali, straży, policji
Oddzielny duży dział to
-Twórcy i produkty regionalne
-Historia życiem pisana, czyli wywiady z ludźmi, którzy przybyli na te ziemie, lub którzy tu zostali aby tu żyć

Teraz Wy

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 20 cze 2011, 13:30

Sheriff pisze: 4. Atrakcje w mieście: kopalnia, skalisko, wapienniki, staw no właśnie w tym miejscu urywa się nam zasób atrakcji. Pomimo, że każdy ma na stronie swoje dane to na stronie info powinny być zamieszczone ogólne dane, aby turysta nie musiał skakać po stronach.
To tylko atrakcje w mieście.
Trzeba wymieć także te wokoło, Na zamek w Javorniku jest 10 minut jazdy autem i niecała godzinkę rowerem, a prawie nikt go nie wymienia!
Muzeum Gazownictwa w Paczkowie, Pałac w Kamieńcu.
Ludzie muszą mieć możliwość ułożenia wycieczki obejmującej więcej niż jedną atrakcję - na cały dzień lub cały weekend.
Trzeba też mieć na uwadze specyficznych turystów - np. zwiedzających kościoły, klasztory itp.
Sheriff pisze: 6. Trasy piesze, rowerowe, nordicowe,
Ostatnio jestem zachwycony czeskimi ścieżkami rowerowymi...wczoraj byłem na Borówkowej!

Sheriff
Sztygar
Sztygar

Post autor: Sheriff » poniedziałek 20 cze 2011, 13:49

Nie rozumiem dlaczego nasz kościół nie jest otwarty dla turystów. Może porozmawiamy z proboszczem, zrobimy kilka zdjęć. Jak jeżdżę po Polsce to widzę, że kościoły są otwarte a do tego można zapalić świeczkę intencyjną i stoi skrzyneczka na datki. Każdy turysta wrzuca pieniążki za świeczkę i jeszcze dodatkowe monety. Sami teraz byliśmy na wycieczce w kościołach w Czechach i w Krzeszowie. Czemu nie możemy promować własnego kościoła. Za jakiś czas jakbyśmy mieli więcej do pokazania można by utworzyć miejsce dla przewodnika, który opowiadał by grupom o naszym kościele i innych zabytkach, może droga krzyżowa, pustelnik. Wszyscy chcemy aby rozwój turystyki ruszył z kopyta, więc wszystko co może temu posłużyć musimy uruchomić.

Spratus
Gwarek
Gwarek
GG: 9970970

Post autor: Spratus » poniedziałek 20 cze 2011, 15:19

A może nie Drupal? Jakiegoś innego CMS'a może? Ten na którym jest strona Unii po aktualizacja się super sprawdza - eXtreme fusion. Łatwo edytuje się skórki (poprzednia miała układ tylko zachowany, a każda grafika była zmieniana, tak samo szerokości i inne pierdółki, a obecna chyba też ale to Dobka trzeba pytać bo tą on się zajmował). Poza tym - cały interfejs po Polsku. ;)

EDIT: Ok - znalazłem, że polski interfejs też jest. Więc to odpada. Jak coś jestem do usług, mam teraz dużo wolnego więc do końca września mogę pomagać. Potem się zobaczy. ;)

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 20 cze 2011, 15:33

Drupal również ma cały interfejs po polsku.
Wiesz od strony technicznej to moja praca będzie, a chcę jej mieć jak najmniej.
Drupal ma wszystko co potrzebne. Nie ma co kombinować.

Ze stylami nie mam problemów - mam DreamWeavera, który rozkłada skórki na części pierwsze i pozwala edytować z podglądem na żywo.

Co do strony Unii to otwórz ją w IE 9 i zobacz jak się sidebary porozjeżdzały.

CMSy są trzy: Wordpress, Drupal, Joomla.

Drupala używam od dawna i nie mam z nim problemów.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 20 cze 2011, 15:35

EDIT: Ok - znalazłem, że polski interfejs też jest. Więc to odpada. Jak coś jestem do usług, mam teraz dużo wolnego więc do końca września mogę pomagać. Potem się zobaczy. ;)
A jesteś/bedziesz w ZS?

Będzie masa osób do przeszkolenia z najprostszego HTMLa i obsługi tego.

No i treść do wpisania...Większość nie będzie chciała się uczyć, tylko da parę zdjęć i tekst, który trzeba będzie wklepać.

Spratus
Gwarek
Gwarek

Post autor: Spratus » poniedziałek 20 cze 2011, 15:50

Oj do ZS nie wiadomo keidy zawitam. W zezłym tygodniu byłem 5 dni także... Jak coś - bardzo chętnie nagram tutorial z obsługi i wpisywania treści. :D

Awatar użytkownika
corrado850
Sztygar
Sztygar

Post autor: corrado850 » poniedziałek 20 cze 2011, 18:44

Przydała by się jeszcze podstrona w której zawarte są dane przedsiębiorstw na terenie gminy, w stylu:
PUH "Kajtek"
usługi jakieś
Jan kowalski
tel 949449494
ulica
itp.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 21 cze 2011, 12:10

Mamy zielone światło od burmistrza!
Dostaniemy info.zlotystok.pl
Pozostały tylko kwestie techniczne, są w toku.

Sheriff rozmawiała z burmistrzem i przekonała go do pomysłu.

Dziękuję.

Jedziemy więc dalej, proponuję się spotkać. Może w piątek wieczorem?

Spratus
Gwarek
Gwarek

Post autor: Spratus » wtorek 21 cze 2011, 13:04

Zróbcie spotkanie w jakimś miejscu gdzie jest internet, to mogę wziąć udział albo się przysłuchiwać chociaż przez Skype czy coś. Wideokonferencja :D

ODPOWIEDZ