Sport w mieście czyli chodzimy z kijami

Sheriff
Sztygar
Sztygar
Relacja: Mieszkaniec

Sport w mieście czyli chodzimy z kijami

Post autor: Sheriff » czwartek 27 sty 2011, 20:17

Informuję wszystkich zainteresowanych, że od poniedziałku do piątku co dzień chodzimy z kijami do nordica na wycieczki. Miejsce spotkań- koło pomnika Mickiewicza zawsze o godz.15,00, czekamy na spóźnialskich 10min i idziemy w teren. Każdy kto ma ochotę przyłączyć się do nas zapraszamy.

Mentalista
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Re: Sport w mieście czyli chodzimy z kijami

Post autor: Mentalista » czwartek 27 sty 2011, 21:55

Brawo. Nareszcie jakaś inicjatywa. Proponuję napisać coś na słupach ogłoszeniowych bo wiem, że jest wielu ludzi którzy chodzą indywidualnie a może są wyznawcami zasady - w kupie raźniej - ale się wstydzą.
Jeszcze raz brawo - widziałem kiedyś Panią na chodniku i aż mi się serce zaśmiało że wreszcie ktoś się zdecydował pomachać publicznie rączkami i nóżkami.

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 27 sty 2011, 22:04

Mentalista pisze:i aż mi się serce zaśmiało że wreszcie ktoś się zdecydował pomachać publicznie rączkami i nóżkami.

Jakbyś się sam ruszył to byś zobaczył znacznie więcej takich i by Ci się serce śmiało do rozpuku (oby nie :) )

Z kijami już przynajmniej kilkanaście osób chodzi w zdecydowanej większości kobiet. Za to wyłącznie mężczyzn można spotkać na biegówkach.

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » czwartek 27 sty 2011, 22:14

_tomek pisze:
Mentalista pisze:i aż mi się serce zaśmiało że wreszcie ktoś się zdecydował pomachać publicznie rączkami i nóżkami.

Jakbyś się sam ruszył to byś zobaczył znacznie więcej takich i by Ci się serce śmiało do rozpuku (oby nie :) )

Z kijami już przynajmniej kilkanaście osób chodzi w zdecydowanej większości kobiet. Za to wyłącznie mężczyzn można spotkać na biegówkach.

Przygadał kocioł garnkowi - jak Twoja małżonka z teściem śmiga na spacerze ty z pewnością siedzisz na kompie i drukujesz coś na forum. :-)e004
W ZS widok kogoś na mieście z kijkami to raczej rzadkie zjawisko. Wiem o kilku zwolennikach biegania na nartach i wszyscy jakimś trafem z szeregówek się wywodzą.
Podziwiam wszystkich ja niestety na takie przyjemności nie mam czasu ani możliwości. Może na emeryturze. :D

Babcia
Sztygar
Sztygar

Post autor: Babcia » czwartek 27 sty 2011, 22:20

Najlepiej przespacerowac się do kamieniołomu i wtedy można zobaczyc wszystkich aktywnych spacerowiczów o każdej porze roku. Według niektórych można nawet zegarki nastawiac.

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 27 sty 2011, 22:23

Mentalista pisze:Przygadał kocioł garnkowi - jak Twoja małżonka z teściem śmiga na spacerze ty z pewnością siedzisz na kompie i drukujesz coś na forum. :-)

Raczej jestem na nartach....

W ZS widok kogoś na mieście z kijkami to raczej rzadkie zjawisko. Wiem o kilku zwolennikach biegania na nartach i wszyscy jakimś trafem z szeregówek się wywodzą.

A gdzie tam...na biegówki z bloków drugie tyle. A z kijami to już naprawdę spora drużyna.

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » czwartek 27 sty 2011, 22:30

czyli sciezka nordik cos tam nie takim głupim pomysłem sie okazuje :-)

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » czwartek 27 sty 2011, 22:56

bułka pisze:czyli sciezka nordik cos tam nie takim głupim pomysłem sie okazuje :-)

No nareszcie. A to pomysł podobno MNP Stanisława - tak mi mówiono a przy otwarciu Przewodniczący Senior miał wiele uwag i o ten piękny obiekt tak się pokłócili, że hej.

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 27 sty 2011, 23:08

A wiesz co to ironia?

Następna będzie ścieżka dla chodzących z psem - ścieżka dog-trekking.
Będzie prezentować najlepsze techniki chodzenia z psem!
A na 13-tej tablicy instrukcja jak się sprząta po psie.

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » czwartek 27 sty 2011, 23:15

_tomek pisze:A wiesz co to ironia?

Następna będzie ścieżka dla chodzących z psem - ścieżka dog-trekking.
Będzie prezentować najlepsze techniki chodzenia z psem!
A na 13-tej tablicy instrukcja jak się sprząta po psie.

Wiem.
A i tu nasuwa mi się kolejny pomysł na współpracę UM i zakładu.
Zakład produkuje zestaw dla miłośników psów i kotów. Nazywa się jak pamiętam WC Rex i służy do zbierania kupek tych spod ogona. :lol:

Awatar użytkownika
Spratus
Gwarek
Gwarek
GG: 9970970

Post autor: Spratus » czwartek 27 sty 2011, 23:15

Moze przynajmniej ktoś by sprzątał po swoim pupilu. :P

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » piątek 28 sty 2011, 09:01

Każdy ma jakieś hobby i trzeba się cieszyć że ścieżka funkcjonuje,chociaż sam pewnie nie skorzystam z niej.
Jestem za takimi projektami ,tylko nie za taka głupia polityką.Takie inwestycje powinni przyklepywać radni jak w Złotym Stoku nie było by w co już ładować kasy.Po prostu z nudów,bo reszta była by doprowadzona do ładu.

Sheriff
Sztygar
Sztygar

Post autor: Sheriff » piątek 28 sty 2011, 12:04

Wiem, ze kilka osób chodzi z kijami, w związku z tym głoszę wszem i wobec, że istnieje możliwość chodzenia w grupie. Jeden punkt zborny i jedna godzina aby ten co chce się dołączyć wiedział, że z tego miejsca zawsze idziemy. Chodzimy w różne rejony, ostatnio byłyśmy w Czechach przez Bilą Vode. Wyprawa na trzy godziny. Ale było super. Robimy zdjęcia ciekawych miejsc czy ludzi poznanych po drodze. Ogólnie mamy humor i stanowimy zespół zaczepno-obronny. Tzn Najpierw zaczepiamy, staramy się pogadać z kimś a jak ktoś okaże się mało społeczny to uruchamia się obrona czyli ucieczka podpierana kijami. Język czeski jest prosty tylko ręce czasami bolą jak się nagadamy za dużo. Jest super. Robimy ok. 15-20 km. Początki są trudne i odzywa się lenistwo, ale po tygodniu już ci tego brakuje i musisz iść. Uzależniasz się jak od forum. Zapraszamy, chodzimy każdego dnia - bez sobót i niedziel, ale to mówię o mnie, jak inni chcą to idą. Dzisiaj idziemy, przypominam godz. 15,00 koło Mickiewicza.

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » piątek 28 sty 2011, 14:20

Ale same kobiety, czy macie tam jakichś facetów?

Co w weekendy?

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » piątek 28 sty 2011, 16:05

Szkoda ze w kolonijnym lesie nie patrza na slady robione dla biegowek i jezdza po nich autami , ale juz nie jest tak zle jak bylo w poszednich latach :)

Montelli
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: Montelli » piątek 28 sty 2011, 16:36

Ja z żoną często chadzamy, ale tylko w weekendy, bo w tygodniu nie ma mnie w Stoku. Dołączam jednak głos poparcia dla inicjatywy Sheriff! Ciekawe, kto jeszcze z Forumowiczów lata z kijami?
A co do ścieżki NW w ZS: ot, jedna z wielu, ani lepsza, ani gorsza od innych, a tym, którzy spacerują z kijami, postawione tablice do niczego potrzebne nie są (co świetnie zaakcentowała ironia _tomka). Patrząc na obrazki na tych tablicach, można odnieść wrażenie, że nordic walking jest tylko dla młodych pięknych kobiet. Tymczasem na ścieżkach jakoś najczęściej widuje się jednak inne grupy wiekowe?

Sheriff
Sztygar
Sztygar

Post autor: Sheriff » piątek 28 sty 2011, 18:47

No wiesz Montelli, wstydź się przecież jesteśmy młode zgrabne i powabne. Nie rozumiem o co Ci chodzi, jaki wiek. Jakbyś chciał wiedzieć to mamy XXI wiek.
Na pytanie odnośnie panów, odpowiadamy, że drzewa do lasu nie ciągniemy, oni po prostu w lesie są. Na dowód zdjęcie. Oczywiście żartuję. Na razie nie jest nas dużo ale od poniedziałku ma kilka osób przybyć, przynajmniej tak deklarują. Jest super, dużo się śmiejemy, uczymy się prawidłowego oddychania a przy tablicach instruktażowych próbowałyśmy wykonywać pokazane ćwiczenia.
Nauczyliśmy się na wszystko narzekać, albo czegoś nam brak i płaczemy a jak jest to tez źle. Uśmiechnijmy się i zacznijmy korzystać z tego co mamy. Najważniejsze to uśmiech i pierwszy krok do integracji. Trzeba się spotykać rozmawiać i wspólnie coś tworzyć. :D :-)e003
Załączniki
P1070039-1.jpg
P1070036-1.jpg
Punkt zborny
P1070035-1.jpg

Sheriff
Sztygar
Sztygar

Post autor: Sheriff » piątek 28 sty 2011, 18:50

A tu potwierdzenie, że faceci są w lesie
Załączniki
P1070038-1.jpg

Montelli
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: Montelli » piątek 28 sty 2011, 21:31

Przepraszam Sheriff, zawstydziłem się. :oops: Tak mi się palnęło w tym ostatnim zdaniu. Wszyscy, którym przyjemność dają wędrówki po górach i równinach, zawsze będą młodzi! 8)

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » piątek 28 sty 2011, 22:08

a ja powiem wam, że małe dziecko w domy zastępuje kazdy rodzaj sportu i nieźle daje w kość :-)

Inny rodzaj sportu który ja polecam i w którym uczestnicze to aerobik który odbywa się 2 razy w tygodniu w poniedziałki i czwartki zawsze o 19:00 na małej sali w sportkompleksie. Lub we wtorki i piatki zawsze o 18:00 w Mąkolnie na świetlicy wiejskiej.

Zajęcia prowadzi Dorotka Michałek ( ma uprawnienia ) i jest bardzo fajnie.

Zainteresowane kobitki zapraszamy (panów tez ale nie wiem czy zechcą )

Cena jedego spotkania to około 7 zł. Cena różna dla zajęć ze stepami a bez. Róznica około 1 zł.

ODPOWIEDZ