Nowe Kąpielisko w Złotym stoku

Awatar użytkownika
Kudłaty
Rotman
Rotman
Relacja: Mieszkaniec
GG: 1003247
Kontakt:

Nowe Kąpielisko w Złotym stoku

Post autor: Kudłaty » czwartek 21 lip 2005, 19:11

Witam
dziś na słupie przeczytałem że w poniedziałek iw torek można wyrażać swoje opinie na temat tego pomysłu. Muszą tak robic bo kasa na to pójdzie z Unii. Miejsce kompieliska to nasz były basen.
Nareszcie bedzie gdzie popływac hehehe

Kosty
Sztygar
Sztygar
GG: 5343105

Post autor: Kosty » czwartek 25 sie 2005, 09:54

Widzę, że już trochę czasu nikt nie pisze w tym temacie. A szkoda bo jest ciekawy. Moim zdaniem to może być ciekawe rozwiąznie. TYlko czy tam będą spotykać się kulturalne osoby, czy to będzie siedlisko żuli?? Bo jeśli tam ma być napieprzanie się ręcznikami, rzucanie kompielówkami wyzywanie wszystkich po kolei, plucie gdzie popadnie, wywalanie resztek jedzenia do wody, sikanie i sranie do do kompieliska, wrzucanie suchych osób do zimnej wody (chodzi mi o zbyt dużą ilość tych osób wrzuconych do wody, bo parę we własnym gronie, to jeszcze przejdzie :wink: ), przeklinanie na każdym kroku, czyli krótko mówiąc, jeśli nie będzie się tam dało spokojne poopalać i popływać, to ja z góry dziękuję.
www.parkour.one.pl ---- "....zobacz sam, jak gumisie skaczą tam i siam...."

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
GG: 8824316
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » czwartek 25 sie 2005, 16:08

Jeżeli już Gmina chcę zrobić coś takiego to musi zatrudnić kogoś kto będzie pilnował porządku na tym kąpielisku. W przeciwnym razie będzie tak jak dawnej. Wrzucają człowieka w ubraniu do wody a ratownik nawet nie kiwnie palcem :/
"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

Awatar użytkownika
plantik
Sztygar
Sztygar
Kontakt:

Post autor: plantik » czwartek 25 sie 2005, 21:37

Kosty pisze:Widzę, że już trochę czasu nikt nie pisze w tym temacie. A szkoda bo jest ciekawy. Moim zdaniem to może być ciekawe rozwiąznie. TYlko czy tam będą spotykać się kulturalne osoby, czy to będzie siedlisko żuli?? Bo jeśli tam ma być napieprzanie się ręcznikami, rzucanie kompielówkami wyzywanie wszystkich po kolei, plucie gdzie popadnie, wywalanie resztek jedzenia do wody, sikanie i sranie do do kompieliska, wrzucanie suchych osób do zimnej wody (chodzi mi o zbyt dużą ilość tych osób wrzuconych do wody, bo parę we własnym gronie, to jeszcze przejdzie :wink: ), przeklinanie na każdym kroku, czyli krótko mówiąc, jeśli nie będzie się tam dało spokojne poopalać i popływać, to ja z góry dziękuję.

Jak nie bedziesz chodził to bedzie loozik :P Ale właśnie ratownicy to musza być profesional, a nie jakies żule. Bo na Morskim Oku we Wrocku to ratownicy są świetni. Wiedza co można a co nie. I reaguja na złe zachowanie na kompielisku. I myśle, że dzierżawca powinien ustawić ratowników. Bo to wtedy jak bedzie kultura to wypasssssss :!:
Nie kradnij! Władza nie znosi konkurencji!

Awatar użytkownika
Primus Inter Pares
Gwarek
Gwarek

Nowe kąpielisko w Złotym Stoku

Post autor: Primus Inter Pares » czwartek 25 sie 2005, 22:20

Czuję się załamany.Poza Kudłatym i Kostą nikt nie przyszedł do Urzędu na apel burmistrza aby zapoznać sie z3 wersjami i wyrazić swój pogląd.Dożo tu piszecie do burmistrza co trzeba zrobiś . Powiedzcie czy poza Dobkiem foto ktoś zainreresował się i spytał o szczegóy tego co podałwm w sprawie opracowywania nowych wniosków. Czy ktoś zainteresowal się dlaczego te tematy a nie inne? Brak zainteresowania ewenementem w skali Kraju tj. przebudową basenu na staw kąpielowy,(nikt tego dotychczs nie zaczął )-świadczy że Gawlitzek ma rację najważniejsze to wybrukować rynek i odnowić kapliczki . I Wy interesujecie się Złotym Stokiem.? Jak czytam :żeby postawić ławkę koło Rigera to mi się przykro robi :!: Koledzy tam i wszędzie ławki już stoją od ubieglego roku :!: Was chyba nie obchodzi to co się robi . I jeszcze do Kosty : Gmina czyli my nie dostajemy odrazu pieniędzy my musimy mieć dokumentację za którą trzeba zapłacić ok kilkadziesiąt tyś .Potem opracować wniosek który jeśli przyjmą to przyznają PROMESE (czyli obietnicę że oddadzą część pieniędzy). Gmina musi wszystko wykonać zawłasne pieniądze ( z kredytu) a jak unijni inspektorzy uznają że wszystko zgodne z dokumentacją to zwrócą nam 70% poniesionych kosztów, wystarczy błąd (nie nasz) wykonawcy i po pienądzach.

Kosty
Sztygar
Sztygar

Post autor: Kosty » czwartek 25 sie 2005, 22:54

Powtarzam, ta inwestycja moim zdaniem jest naprawdę potrzebna i zdaję sobię sprawę, że nie łatwo pozyskać pieniądze na taki cel. Mój post miał tylko na celu zwrócenie uwagi na to, aby nie tylko wybudować staw, ale i zachowywać się na nim kulturalnie.

Awatar użytkownika
plantik
Sztygar
Sztygar
Kontakt:

Post autor: plantik » czwartek 25 sie 2005, 23:16

Primus... Po pierwsze mnie nie było. Po drugie, to mam dużo środków info i nie musze lecieć do burmistrza, żeby znać szczegółu stwu kompielowego. A po trzecie to przejdź się po kilku miejcach o których mówilismy a struchlejesz. No albo przynajmniej zobaczysz, ż trzeba dbac o to co już zrobione.

Awatar użytkownika
Kudłaty
Rotman
Rotman
Kontakt:

Post autor: Kudłaty » piątek 26 sie 2005, 10:10

Ale własnie o przyjście do Urzędu Miejskiego9co chyba nie jest zbytnio trudne) byli proszeni mieszkańcy złotego Stoku, jak ja wpisywałem swoja opinie to przedemną za dużo osób nie było:((
A do wniosku o dotację z unii trzeba dołaczyć opinie mieszkańców.

Awatar użytkownika
Kudłaty
Rotman
Rotman
Kontakt:

Re: Nowe kąpielisko w Złotym Stoku

Post autor: Kudłaty » piątek 26 sie 2005, 10:11

Primus Inter Pares pisze:...Poza Kudłatym i Kostą nikt nie przyszedł do Urzędu ... .

A skąd wiesz, że byłem :D

GAWLITZEK

Post autor: GAWLITZEK » piątek 26 sie 2005, 10:31

Primus ma rację chłopaki - na takie spotkania w Urzędzie trzeba chodzić skoro chce się działać w Młodzieżowej Radzie.A pomysł z tym kompieliskiem jest faktycznie oryginalny.Ciekawe,ciekawe.

MM

Post autor: MM » piątek 26 sie 2005, 10:37

Oj Kudłaty przecież sam napisałeś że byłeś w Urzędzie, na forum -Okolice Złotego Stoku temat: Nad wodę, 02.08.2005r. godz.6.32, czyż nie?

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » piątek 26 sie 2005, 14:09

jakie zebranie ??? o czym wy mówicie ??? dlaczego ja o niczym nigdy nie wiem :oops: ja bym chętnie poszedł jakbym wiedział :( no ale cóż już za późno

Awatar użytkownika
plantik
Sztygar
Sztygar
Kontakt:

Post autor: plantik » piątek 26 sie 2005, 15:58

No ja tez bym poszedł. Nie wiem dlaczgo nic o tym nie wiedziałem. Ale to tak jest. Pracownicy gminy mówią sami do siebie o tym spotkaniu, a potem się rzucają do nas, których nikt nie raczył poinformować. :evil:

Kosty
Sztygar
Sztygar

Post autor: Kosty » sobota 27 sie 2005, 19:56

Informacje wywieszone były w wielu punktach miasta na tablicach ogłoszeń.

Awatar użytkownika
plantik
Sztygar
Sztygar
Kontakt:

Post autor: plantik » sobota 27 sie 2005, 22:24

No to mnie nie było :? Ale czemu wy nie poleźliście :?:

Awatar użytkownika
Kudłaty
Rotman
Rotman
Kontakt:

Post autor: Kudłaty » czwartek 03 lis 2005, 19:28

Ciekawe czy coś się dzieje w tym temacie. Trzeba by do magistratu podskoczyć:)

Awatar użytkownika
Kudłaty
Rotman
Rotman
Kontakt:

Post autor: Kudłaty » niedziela 29 kwie 2007, 08:57

Dwa lata już przeleciały a w temacie cisza.

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » niedziela 29 kwie 2007, 11:04

Basen w Złotym Stoku ... to chyba jakaś utopia :?
Nie mów mi że w to uwierzyłeś :)

Awatar użytkownika
Primus Inter Pares
Gwarek
Gwarek

Post autor: Primus Inter Pares » poniedziałek 30 kwie 2007, 23:26

25.08.05 napisałem m.in. "Gmina czyli my nie dostajemy odrazu pieniędzy my musimy mieć dokumentację za którą trzeba zapłacić ok kilkadziesiąt tyś .Potem opracować wniosek który jeśli przyjmą to przyznają PROMESE (czyli obietnicę że oddadzą część pieniędzy). Gmina musi wszystko wykonać zawłasne pieniądze ( z kredytu) a jak unijni inspektorzy uznają że wszystko zgodne z dokumentacją to zwrócą nam 70% poniesionych kosztów, wystarczy błąd (nie nasz) wykonawcy i po pienądzach. " Aktualnie wniosek z kilkoma tomami dokumentów na kwotę 1mln700 tys zł w Warszawie. Czekamy na ogłoszenie naboru ne środki unijne. Jeśli przyznają promesę to podobno dopiero w pażdzierniku.
W tej sytuacji planujemy może się uda i w 2008 będzie staw kąpielowy(wciąż byłby pierwszy w Polsce).

Jan Kowalski
Bajtel
Bajtel

Post autor: Jan Kowalski » poniedziałek 07 maja 2007, 20:35

Kąpielisko a własciwie staw kapielowy o którym mowa ma powstać zamiast obecnego basenu. Zastanawiam się co na to mówi sanepid? Czy nie chodzi w tym wszystkim o ominięcie przepisów sanitarnych? Czy nie pojawią się tak jak w Gdańsku swego czasu napisy typu "chcesz mieć wżody wejdz do wody. Pomysł przebudowy basenu dobry, ale przerobienie go na staw kapielowy bez kontroli sanitarnej to chyba pomysł chybiony. Proponowałbym przemyslenie budowy basenu krytego może 25 metrowego obok stadionu i szkoły. Powstałoby centrum rekreacyjne z prawdziwego zdarzenia.

ODPOWIEDZ