Bieda w Polsce

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Relacja: Mieszkaniec
Kontakt:

Bieda w Polsce

Post autor: _tomek » czwartek 09 lut 2012, 08:46

Przeczytajcie...
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,111 ... szczy.html

Widzicie tę poprawę? To chyba sukces, ale w naciąganiu statystyk....

zlotasztabka
Sztygar
Sztygar
Relacja: Sympatyk

Re: Bieda w Polsce

Post autor: zlotasztabka » czwartek 09 lut 2012, 09:33

Takie Kłodzko: po kilkadziesiąt osób aplikuje na każde marne miejsce pracy, powstanie galerii spowodowało upadek 600 :!: firm zajmujących się handlem (nie mam źródła ale to słowa Bromboszcza - prezesa Izby Przemysłowo Handlowej), co drugi lokal w mieście do wynajęcia (rzuca się strasznie w oczy).
Mało kto decyduje się na działalność bo wszystko co potrzebne jest w galerii.

zlotasztabka
Sztygar
Sztygar

Post autor: zlotasztabka » wtorek 14 lut 2012, 07:18

Głosowałem na Szulca i Jurcewicza bo nie lubię PiSu, na postkomunistów z natury nie głosuję, a Palikot wg mnie otacza się dziwnymi ludźmi.

Ta odprawa Kaplera chyba dla wielu głosujących na PO przelała czarę goryczy. 570 tys. na odprawę dla gościa, a na stadionie ponoć meczu B-klasy nie dałoby się rozegrać. Miro który podpisał kontrakt dziś wypowiada się w roli eksperta.
Szkoły zamykać, sądy zamykać a za partactwo tyle kasy. Nie chodzi o tego gościa, wynegocjował sobie takie warunki pracy to ma, tylko kto na to poszedł?
Ja na tą partię już głosu nie oddam.

Tak z innej beczki. Czy ktoś może podać jakieś wymierne efekty pracy dla naszego regionu jedynego parlamentarzysty reprezentującego nasze miasto, senatora celebryty Stanisława Jurcewicza?

Montelli
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: Montelli » wtorek 14 lut 2012, 07:53

O jego zasługach dowiemy się z ulotki wyborczej, jak będzie się zbliżać termin wyborów. Może nawet do ZS zawita wtedy?
A drugi z wymienionych ma pewnie jako wiceminister (za p. Kopacz i za nowego ministra zdrowia) wielkie zasługi w refornie służby zdrowia, której "receptowe" skutki do tej pory odczuwamy. Ale za reformę też pewnie premia się należała. Ile lat musi pracować przeciętny Polak, żeby zarobić 600 tys.? :cry:

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 14 lut 2012, 09:05

Co do Senatora Jurcewicza to przeżyłem rozczarowanie.

Żyjemy w demokracji i kapitaliźmie. Normalna droga do naprawy państwowego przedsiębiorstwa to zazwyczaj:
-prywatyzacja
-dostosowanie oferty do potrzeb rynku
-oszczędności (co wiąże się zazwyczaj ze zwolnieniami)
-inwestycje
-poprawa jakości produktów

Od ugrupowania, które mówi, że jest konserwatywno-liberalne oczekiwałbym takich działań.

Senator Jurcewicz zaangażował się w "ratowanie" PKS Dzierżoniów.
Mówił, że średnio koszt przejazdu autobusu to ponad 3zł na kilometr.
Jaki sens miało utrzymywanie kursu do Chwalisławia - gdzie jeździ powietrze albo jedna osoba?

Posłuchajcie pytania zadanego na Radzie Miasta przez p. Jana Manachesa senatorowi Jurcewiczowi:

http://spoko.eu.org/zlotystok/rada%20mi ... cewicz.mp3

Jestem bardzo krytyczny do PKSów, bo po 15 latach jeszcze mam traumę po działalności PKS Kłodzko.

Dlaczego dopłacamy grube pieniądze do przedsiębiorstwa, które nie wprowadza żadnych zmian, bo i tak jest dotowanie.
Mogą jeździć wielgachnym autobusem i codziennie wozić powietrze. Posłuchajcie - Senator Wam powie.

Wolałbym dopłacić do firmy takiej jaka wykonuje nasze Przewozy Gminne,
która jeździ tanio malutkim busem i dostosowuje się do potrzeb mieszkańców - podwozi ich pod domy i macha na pożegnanie.
Też jest dotowana, ale to nawet nie ten rząd dotacji.

Dla mnie poglądy Pana Jurcewicza stawiają go gdzieś z lewej strony SLD, a nie w PO.

zlotasztabka
Sztygar
Sztygar

Post autor: zlotasztabka » wtorek 14 lut 2012, 13:47

W 2 miechy stracić tak zaufanie społeczne to mistrzostwo świata, to nawet PiS pracował na to 2 lata.
Pani Mucha jest za bardzo naiwna na te wszystkie przekręty.
Te cyrki u lekarzy w aptekach z pozoru wyglądają niewinnie, nawet nie chcę mi się myśleć co by było gdyby przyszło się leczyć na jakąś poważną chorobę.
Sprawa ACTA poruszyła nawet młodzież do boju.
Pracować do 67 roku życia. OMG

Do wyborów jeszcze 4 lata a na kogo tu głosować?

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » wtorek 14 lut 2012, 23:13

Na Palikota :P

gorzej juz byc nie moze ;)

zlotasztabka
Sztygar
Sztygar

Post autor: zlotasztabka » sobota 17 mar 2012, 10:22

O co chodzi Panu Senatorowi?
Senator Stanisław Jurcewicz:

Pani Marszałek! Pani Minister! Panie Ministrze! Wysoki Senacie!

Chciałbym zabrać głos w tej debacie, co niniejszym czynię, ponieważ jestem z regionu, którego to rozwiązanie ustawodawcze, prawne ewidentnie dotyczy. Dolny Śląsk, tak jak powiedziałem, zadając jedno z pytań, ma różne bogactwa. Jest to niezwykle ważne dla jego funkcjonowania jako regionu i dla społeczności tam mieszkającej. Myślę, że waga tej ustawy wiąże się z budowaniem pewnej perspektywy, bo dotyczy ona niektórych kopalin, mówimy tutaj szczególnie o miedzi i srebrze, ale także o innych kopalinach. „Złote zagłębie” – oczywiście zgodnie z niektórymi wypowiedziami, także wypowiedzią sprawozdawcy – jest to dobro wspólne i bez wątpienia należy się tym dobrem dzielić. To jest bogactwo naturalne, bogactwo i zasoby państwa. Ale zabieram głos po to, żeby w dyskusji zwrócić uwagę także na to, co idzie za tym złotem, srebrem ,i na to, co po nim pozostaje. Subregion, z którego pochodzę, ma ogromne doświadczenie wynikające z przemian społeczno-gospodarczych, ale także dotyczące konsekwencji eksploatacji kopalin zarówno w aspekcie historycznym, jak i obecnie.

Podam przykłady, które w konkluzji doprowadzą mnie do pewnej prośby. Wyrażę ją w imieniu własnym, ale także w imieniu profesor Chybickiej, która mnie do tego uprawniła.

Jeśli chodzi o węgiel… W wypowiedzi senatora Kutza zawarte było kilka bardzo istotnych stwierdzeń – konsekwencje eksploatacji złóż na przykład w takich powiatach jak wałbrzyski czy kłodzki są odczuwalne do dzisiaj.

Kruszywa. Z powiatów takich jak świdnicki, dzierżoniowski, kłodzki, ząbkowicki, ogólnie z Dolnego Śląska wywożone jest 90% kruszywa wykorzystywanego do budów – między innymi do budowy sieci transportowych. I to jest przykład eksploatacji złóż.

I po części… Mam w tej materii pytanie do pana ministra. Czy można spodziewać się rozszerzenia przepisów, a jeśli tak, to w jakim czasie i o jakie kopaliny? O gazie łupkowym słyszeliśmy. Eksploatacja niewątpliwie narusza strukturę społeczną i szczególnie dotyka kwestii dotyczących ochrony środowiska.

Rozumiejąc potrzebę korzystania ze wspólnego dobra dla wspólnego dobra, prosiłbym pana ministra o to, aby spojrzeć na tę sprawę w następujący sposób: skoro regiony dzieli się według ich zasobów, bogactw naturalnych w rozumieniu Skarbu Państwa – nazwałem to żartobliwie „gospodarczym janosikowym” – to ważne by było to, aby resort Skarbu Państwa, resort finansów czy resort infrastruktury zwróciły na to szczególną uwagę nie tylko, że tak powiem, optycznie, ale także w kontekście finansów samorządów.

Bardzo mnie cieszy, że pan minister w szczególny sposób wspominał o uchwałach samorządów. Ja także dysponuję uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, która, jak myślę, zbiorczo porusza problemy wyrażone przez zdecydowaną większość gmin na tym obszarze. Z wypowiedzi pana ministra rozumiem, iż część uchwał została wzięta pod uwagę i pewien zakres przepisów został zmieniony. Jest to ważne, ale, jak myślę, nie powinniśmy na tym zakończyć – w tej chwili chodzi o region Dolnego Śląska, a za chwilę będzie chodziło o inny region, w którym pojawi się gaz łupkowy, i na jego terenie zostanie naruszona struktura gleby i struktura wodna. To są realne problemy dotyczące, jak pan doskonale wie… Z tych problemów wynikają różne konsekwencje dla ludzi.

Stąd moja prośba. Rozumiejąc potrzebę dzielenia się wspólnym dobrem, proszę o działanie w odwrotną stronę, o działanie na rzecz regionów i samorządu w zakresie infrastruktury, ochrony środowiska i wsparcia społecznego, czyli o to, aby wspólne dobro w postaci zwiększenia finansowania niektórych inwestycji miało realny wymiar. Dziękuję za uwagę.

Janina Frankowicz
Sztygar
Sztygar

Post autor: Janina Frankowicz » sobota 17 mar 2012, 20:37

O podatek od niektórych kopalin, konkretnie miedzi. Bo jak tak dalej pójdzie to opodatkują nam inne kopaliny, a uciążliwości i degradacja środowiska będą spadać na nas. Oto cały sens wypowiedzi.

ODPOWIEDZ