SPORT W ZŁOTYM STOKU

Janina Frankowicz
Sztygar
Sztygar
Relacja: Mieszkaniec

Re: SPORT W ZŁOTYM STOKU

Post autor: Janina Frankowicz » piątek 16 gru 2011, 22:49

A ja oczekuję od naszych nauczycieli, aby tygodniowy czas pracy ponad pensum przeznaczyli właśnie na zajęcia dodatkowe /sportowe i inne/ z młodzieżą. Prawdą jest,że oświata to zadanie gminy, ale nasza kołderka jest tak krótka, że niezależnie w którą stronę się pociągnie, to i tak komuś będą wystawać nóżki. A wsparcie społeczne zawsze jest mile widziane, to tak jak z WOŚP.

maadam
Sztygar
Sztygar

Post autor: maadam » piątek 16 gru 2011, 23:10

no to nie ciągnijcie tej kołderki żeby przykryć sędziego czy radce prawnego ale przykryjcie dzieciaki. Kopalni złota tez nie trzeba przykrywać operatami szacunkowymi. Nie oszukujmy się pani Jasiu. Do póki się radni nie ruszą dopóty nie będą mieli w budżecie nic do powiedzenia bo to co teraz się dzieje to żałosne jest bo burmistrz ma swój budżet który nie przewiduje waszych pomysłów a wy sobie radźcie. Obcinajcie spotkania opłatkowe a burmistrz dalej będzie kupował niedorzeczne certyfikaty i jeździł po odbiór nagród do stolicy (no chyba, że pojechał za swoje w czasie wolnym - w co wątpię).

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » piątek 16 gru 2011, 23:15

maadam pisze:myślę, że po prostu nikomu się nie chce. szkoła ma okrojony budżet i ciągłe rosnące wydatki. a inni nie maja w prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych żadnego interesu.

Dziś otrzymałam pismo od rady rodziców aby wpłacać pieniądze co łaska aby szkoła mogła zakupić szafki na książki dla dzieciaków.
Poza tym, że inicjatywa jest super bo szafki odciążą dzieciaki bardzo to sam fakt proszenia firm jest dosyć żałosny dlatego, że to gmina powinna zapewniać takie rzeczy a nie dobrowolne datki mieszkańców. Od czego mamy urząd miasta. Od wydawania kasy na operaty szacunkowe, rozprawy sądowe i gminy fair play.
Wybudowaliśmy właśnie boiska za 1,5mln, basen za 2mln...teraz kładziemy sztuczną trawę za 100 tys. na spartaczonym boisku, a na 2012 gmina zaplanowała boiska w Mąkolnie za 0,5mln i kort tenisowy za drugie 0,5...

Alebowiem duch sportowy w Złotym Stoku kształtujemy od dziecka...

Obrazek

Obrazek

Kochana Rado Rodziców!

ZAMIAST WYDAWAĆ FORSĘ NA BZDURNE PISMA DO TAKICH SAMYCH OSÓB JAK I WY
BYŁO SIĘ PRZEJŚĆ NA RADĘ MIASTA CZY KOMISJĘ EDUKACJI
I PRZEKAZAĆ RADNYM I BURMISTRZOWI CO O TYM MYŚLICIE

LUDZIE RUSZCIE W KOŃCU SWOJE ZADY
TO O WASZE DZIECI CHODZI

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Post autor: WNO FOLLOWER » sobota 17 gru 2011, 09:23

Ja nie mam dzieci w wieku szkolnym ale gdybym miał i mieszkał w ZS to musiałbym wozić je na zajęcia sportowe do Ziębic, Kłodzka itd. A to są koszty.

W gminach oprócz szkół edukacją sportową zajmują się jednostki zwane mniej więcej OSiR. Ostatnio moda jest na łączenie tzw OSiR-ów z jednostkami kultury (oszczędności?). W ZS po pierwsze nauczyciele nie chcą prowadzić zajęć (nie dziwię się - niskie zarobki) ale ie ma też instytucji odpowiedzialnej za sport. Do czego to doprowadzi? A do niczego bo to temat zastępczy.

Kto ma kasę to wozi dzieci albo kupuje rower (jest na szczęście KTM ale nie każdy lubi, ma predyspozycje do kolarstwa). Naprawdę ZS to czarna dziura w tej materii, wszędzie chociaż jakieś karate co najmniej, tenis stołowy, nie mówię już o grach zespołowych - te pełnią podwójną rolę, wychowują fizycznie i uczą współpracy w grupie.
Miasteczko zamieszkiwała bowiem bardzo dziwna społeczność.
ROZDZIAŁ I 41 KUSZENIE ŚW. ANTONIEGO

usika
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: usika » sobota 17 gru 2011, 19:39

Koszty druku tych apeli pokryły indywidualne osoby z własnej kieszeni (nie z pieniędzy rady rodziców )i mamy same ruszyły w miasto do lokalnych przedsiębiorców . Tak wiec nie mów ,że nikt nie ruszył dupy (a pisemka te do rady i burmistrza też zostały dostarczone ) a poza tym dodatkowe środki zawsze się w szkole przydadzą ,przeczytaj sobie gazetkę szkolną to zobaczysz ze rada rodziców działa w szkole bardzo prężnie i liczy się z każdym groszem.

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 18 gru 2011, 19:20

Obrazek
usika pisze:Koszty druku tych apeli pokryły indywidualne osoby z własnej kieszeni (nie z pieniędzy rady rodziców )i mamy same ruszyły w miasto do lokalnych przedsiębiorców . Tak wiec nie mów ,że nikt nie ruszył dupy (a pisemka te do rady i burmistrza też zostały dostarczone ) a poza tym dodatkowe środki zawsze się w szkole przydadzą ,przeczytaj sobie gazetkę szkolną to zobaczysz ze rada rodziców działa w szkole bardzo prężnie i liczy się z każdym groszem.
Moje dzieci nie chodzą do tej szkoły, gazetki szkolnej na oczy nie widziałem, o tym co się dzieje w szkole wiem tyle co usłyszę od innych i wypytam p. Dyrektor.
Na stronach szkoły nie ma żadnej informacji o tym kto jest w radzie rodziców, nie ma numerów kont, nie można zweryfikować w żaden sposób, czy pismo, które rozesłaliście jest prawdziwe. Czyj jest numer konta? macie zgodę na publiczną zbiórkę?
Należało się dogadać z Pomocną dłonią...bo firmy przekazujące na Rady Rodziców nie mogą nawet odliczyć tych darowizn od dochodu.

http://www.is.gdansk.pl/index.php?optio ... Itemid=145

----------------------------
Kolejna sprawa do wiarygodności całego przedsięwzięcia....nie napisaliście ile zbieracie - ile potrzeba!
ile szafek jest potrzebnych, jaka jest cena. Ile zebraliście do tej pory jako rodzice i jaki jest Wasz roczny budżet.

Wg inf od p. dyrektor potrzeba 380 szafek.
Zajrzałem na parę stron producentów:
Ceny cennikowe szafek są od 95zł do ponad 200zł /ucznia. Przy czym trzeba zamówić szafki z zamkami szyfrowymi, a nie kluczykami, gdybym ja je wybierał byłyby to modele za 150zł/ucznia - ale na pewno od tych cen można wytargować jakieś upusty - pomińmy to - trzeba je też zmontować itp.

380x150 = 57 tys. zł

Naprawdę sądzicie, że zbierzecie 57 tys. od złotostockich firm?

To zupełnie nierealne.

------------------------

Coraz mniejsza subwencja oświatowa...

kłamstwo.

Subwencja oświatowa gminy Złoty Stok to
2 mln 818 tys. zł w 2010
3 mln 155 tys. zł w 2010
3 mln 324 tys. zł w 2011
3 mln 477 tys. zł w 2012

Wydatki gminy na Szkołę Podstawową i Gimnazjum:
2 mln 714 tys. w 2009
2 mln 981 tys. w 2010
3 mln 277 tys. w 2011
3 mln 287 tys. w 2012

Co znaczy 50 tys dla gminy?

Budżet jeszcze nie zatwierdzony - idźcie na Radę i nie proście, a żądajcie.

usika
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: usika » niedziela 18 gru 2011, 20:44

jest jak wół napisane" konto rady rodziców " z resztom jest to prośba o pomoc w dofinansowaniu , a nie całkowitym finansowaniu projektu jak ktoś nie chce to nie daje ( widać ze dzieci w szkole nie masz i mało wiesz na jej temat )
a masz racje dzieci masz za małe i mało o szkole wiesz i o radzie rodziców co do strony szkoły to wielokrotnie było zgłaszanie P.Dyrektor na zebraniach rady rodziców o aktualizacje strony ale nikt w szkole nie ma to czasu niestety

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 18 gru 2011, 22:45

usika pisze:jest jak wół napisane" konto rady rodziców " z resztom jest to prośba o pomoc w dofinansowaniu , a nie całkowitym finansowaniu projektu jak ktoś nie chce to nie daje ( widać ze dzieci w szkole nie masz i mało wiesz na jej temat )
a masz racje dzieci masz za małe i mało o szkole wiesz i o radzie rodziców co do strony szkoły to wielokrotnie było zgłaszanie P.Dyrektor na zebraniach rady rodziców o aktualizacje strony ale nikt w szkole nie ma to czasu niestety
Oczywiście..nic nie wiem o szkole, bo nie chodziłem...a moja mama w sklepie pracowała.

Nie pisałbym, gdyby mi nie zależało na tym, żeby dzieciaczki nie musiały dźwigać tych ciężarów.

usika
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: usika » poniedziałek 19 gru 2011, 07:20

ty jak zwykle masz problem z interpretacją niektórych zdań . Aja naprawdę do tej szkoły w Złotym Stoku nie chodziłam , mam koleżanki nauczycielki z innych miast, tak więc wiem czym "różnią się"tutejsze zwyczaje szkolne .

maadam
Sztygar
Sztygar

Post autor: maadam » poniedziałek 19 gru 2011, 14:35

nie denerwuj się usika. Nam chodzi o to co zwykle..czyli o bzdurne wydatki burmistrza a realne potrzeby. Całym sercem jestem za pomaganiem. Może nie teraz bo nie zarabiam w zimie ale jak tylko to się dołożę. Ale Tomek ma rację. Musi się ktoś przejść na radę i sam o tym powiedzieć bo już Ci tłumacze jak będzie:
1)przewodnicząca przeczyta pismo
2). radni na koniec są już zmęczeni a niektórych wręcz nie ma bo wychodzą wcześniej - wynik- słabo słuchają lub nie słuchaja bo ich nie ma
3). Burmistrz powie: nie ma pieniędzy
4). nie będzie punktu 4 po tym co było w pkt nr 3.

I nie jest to moje gdybanie. Uwierz mi już kilka rad zaliczyłam i widzę jak się to załatwia.

Moja rada:
pogadać z panią dyrektor ile może się dołożyć (będziecie wiedzieć ile wam jeszcze trzeba). Jakieś 10 do 15 % może zbierzecie od ludzi a resztę idzie ktoś na radę i jak pisał tomek- żądacie. Oczywiście kulturalnie ale rzeczowo.
Powołać się trzeba na to co pisał tomek czy ja- boiska za tyle kasy, korty, wapienniki, certyfikaty i inne pierdoły- a na naprawdę ważne rzezy nie ma. Musicie zaczarować radnych bo oni jak uwierzą to wiem że potrafią zmienić budżet bo już tak było z podatkami. Temat ich dotyczył wszystkich i już tak łatwo nie ulegli burmistrzowi. Teraz sprawa tez ich dotyczy bo to o ich dzieci chodzi więc jest szansa, że się przychylą.

Drodzy radni zmniejszcie wydatki bieżące gminy bo z tego pan burmistrz bierze na rozprawy sądowe. Zmniejszcie też z wydatków na operaty szacunkowe i przekształcenia działek. Gmina nie potrzebuje aż tylko operatów szacunkowych a w ten sposób zamkniecie burmistrzowi drogę do bzdurnego sądzenia się o tunele.
Prywatni ludzie i tak sami płaca ze przekształcenia a gmina nie powinna sam non stop przekształcać moim zdaniem. Po to był zrobiony plan uwarunkowań aby go mieć dobrze wykonanego. Jak go ktoś źle zrobił to niech poprawia na własny koszt.

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » poniedziałek 19 gru 2011, 19:03

maadam pisze:Gmina nie potrzebuje aż tylko operatów szacunkowych a w ten sposób zamkniecie burmistrzowi drogę do bzdurnego sądzenia się o tunele.
W słuszne i rzeczowe porady jakaś prywata się wkradła. :shock:
W tym temacie proszę mi wierzyć Pani Marto bezradni jeszcze by MNP dołożyli kasy. :?

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek

Post autor: WNO FOLLOWER » wtorek 20 gru 2011, 09:09

WYNOŚCIE MI SIĘ STĄD 8)

Ten wątek jest po to aby uświadamiać, że w ZS nie ma mody na uprawianie sportu i na zarządzanie sportem.
Dlaczego nasi samorządowcy nie biorą udziału w olimpiadzie samorządowej?
http://dza.doba.pl/?s=subsite&id=5186&mod=2
Przecież można z własnych pieniążków pojechać do Ząbkowic - W PIŁKĘ GRAĆ NIE POTRAFIĄ :lol: :lol: :lol:

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek

Post autor: WNO FOLLOWER » wtorek 20 gru 2011, 09:16

W dniach 27 i 28 października 2011 r. rozegrany został XIV Memoriał Tadeusza Gottfrieda – tradycyjne zawody piłki ręcznej dzieci. Od czterech lat jest to turniej dwudniowy – dla chłopców oraz dziewcząt. Zawody te odbywają się ku pamięci byłego Dyrektora naszej szkoły, animatora sportu, przez wiele lat czynnego zawodnika szczypiorniaka.
Obrazek

Obrazek

http://dza.doba.pl/?s=subsite&id=5007&mod=2

Awatar użytkownika
maad
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: maad » wtorek 20 gru 2011, 14:17

WNO. A nie pomyślałeś o tym, żeby samemu sprawdzić się w roli trenera, opiekuna jakiejś piłkarskiej, albo siatkarskiej grupy??
Naprawdę widziałbym Ciebie w takiej roli (beż żadnej ironii - serio).

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek

Post autor: WNO FOLLOWER » wtorek 20 gru 2011, 16:06

Sugerujesz żebym złożł podanie o pracę do CKiP?

Bez znajomości nie mam szans.

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 20 gru 2011, 16:22

WNO FOLLOWER pisze:Sugerujesz żebym złożł podanie o pracę do CKiP?

Bez znajomości nie mam szans.
Na etat? ze znajomościami również....

Ale nie wszystko tam to etaty, w 2012 dostaną sporo większe pieniądze na "prowadzenie działalności kulturalno-sportowej" - z tego opłacani są instruktorzy. To wzrost o 20 tys. (30%) razem 84 tys.

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » wtorek 20 gru 2011, 16:50

WNO FOLLOWER pisze:Ten wątek jest po to aby uświadamiać, że w ZS nie ma mody na uprawianie sportu i na zarządzanie sportem.
Nie ma. Nie ma na sport, nie ma na kulturę nie ma na nic.
O tym świadczą wszystkie imprezy, które się w ostatnich miesiącach odbyły - zero zangażowania i chęci uczestnictwa ze strony władz, pracowników kultury, edukacji i co najgorsze społeczeństwa - no chyba, że darmowe paczki rozdają.

Tak więc możecie jeszcze zakładać kilka wątków aby coś sobie udawadniać. Po co?

Ten wzrozt to na wynagrodzenie dyrektora od flory i fauny basenowej.

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 20 gru 2011, 17:09

Mentalista pisze:
Ten wzrozt to na wynagrodzenie dyrektora od flory i fauny basenowej.
Nie, na wynagrodzenia w CKIP jest o 50 tys. więcej. 188 tys.

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek

Post autor: WNO FOLLOWER » wtorek 20 gru 2011, 18:39

Tak, wiem coś o tym :( Rozmawiałem z dyrektorem GOK-u w Ołdrzychowicach (gmina Kłodzko), mówił że odchodzą od etatów na rzecz ludzi z zewnątrz, do prowadzenia zajęć, np kół zainteresowań:
http://okgk.pl/index.php?option=com_con ... 0&Itemid=7

Jeżeli chodzi o zajęcia sportowe widziałbym tutaj też rolę szkoły.
Ściągnąć coś z Dzierżoniowa na mecz pokazowy (tak jak Ząbkowice robią), tam tyle obozów.
Ostatnio zmieniony wtorek 20 gru 2011, 18:58 przez WNO FOLLOWER, łącznie zmieniany 1 raz.

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » wtorek 20 gru 2011, 18:56

Może należy zadać pytanie na początek:

Jakie zajęcia sportowe (pozalekcyjne) prowadzi szkoła.?
Jaki profil, ilość godzin, pora dnia, prowadzący, organizacja ?itp.

I wtedy zobaczymy co to jest sport w szkole.

ODPOWIEDZ