Imprezy cykliczne

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Relacja: Mieszkaniec
GG: 8824316
Kontakt:

Re: Imprezy cykliczne

Post autor: dobekfooto » wtorek 04 maja 2010, 20:24

Tak. W 2007 roku też się tutaj wyścig odbywał. Trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem. "Pierwszy taki" odnosiło się do jakości organizacji a nie oznaczało pierwszego takiego wyścigu w dziejach. Nie wiem kto w 2007 roku przygotowywał ten wyścig ale z tego co pamiętam zawodnicy na forach internetowych nie komentowali go rewelacyjnie, w przeciwieństwie do tegorocznego.
Brawo za spostrzegawczość i doszukiwanie się prawdy.
Pozdrawiam :)
"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

Awatar użytkownika
Primus Inter Pares
Gwarek
Gwarek

Post autor: Primus Inter Pares » wtorek 04 maja 2010, 20:33

Do Cosinusa .Ci którzy chcieli startować w zawodach kolarskich musieli mieć licencję przynależności klubowej. Początkowo przy KS UNIA istniała sekcja kolarska. Jednak klub z tego powodu nie otrzymywał większego dofinansowania . Aby się usamodzielnić i mieć możliwość pozyskiwania środków od sponsorów, został utworzony i zarejestrowany K.S. ? KTM Racing Team Złoty Stok?. To na jego działalność w budżecie gminy na 2010r uchwalono 35000,-zł. Klub ma swoją stronę http://www.ktm-racing-team.pl/dane.html
tam są szczegóły. KTM nie należy do CKiP ale w piwnicy ma "siedzibę".
Tat te 30000,- zł to oddzielnie tylko na organizację MTB.
Przy CKiP w ramach jego działalności statutowej istnieje młodzieżowa sekcja kolarska prowadzona przez Wojciecha Ku. Pozdrawiam.

cosinus
Bajtel
Bajtel
Relacja: Sympatyk

Post autor: cosinus » wtorek 04 maja 2010, 22:57

Dziękuje za wyczerpującą odpowiedzieć. Jednak mam pewne wątpliwości z tym związane. Okazuje się ze klub KTM... jest stowarzyszeniem, chyba jest tak że gmina nie powinna wspierać tego przedsięwzięcia zwłaszcza że w KRS'ie (sprawdziłem, poszperałem) jako Prezes widnieje Stanisław Gołębiowski. Czy to nie jest, zbieg okoliczności... Jeśli się mylę, to mnie poprawcie

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » środa 05 maja 2010, 00:03

Czyli burmistrz jest prezesem a gmina jednym ze sponsorów stowarzyszenia .Dalej nie widzę Cosinusie wycieku jakichkolwiek pieniędzy w prywatne ręce.Pieniądze nie przyznał burmistrz sobie tylko rada na klub.

cosinus
Bajtel
Bajtel

Post autor: cosinus » środa 05 maja 2010, 00:27

Tylko dlaczego inne sekcje nie dostają takie dofinansowania...

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » środa 05 maja 2010, 11:06

Inne sekcje pewnie nie starały się nawet o dofinansowanie. Poza tym należy się zastanowić czy istnieją jakieś inne sekcje u nas poza piłką nożną i kolarstwem ?

cosinus
Bajtel
Bajtel

Post autor: cosinus » środa 05 maja 2010, 11:31

Z tego co wiem to jest piłka nożna, siatkówka, szachy, badminton, także jednak trochę tego jest

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » środa 05 maja 2010, 11:46

Z budżetu gminy na rok 2010:
1. Kompleks boisk ( np Orlik) przy Samorządowym Zespole Szkół. - 2650 tys. zł
4. Budowa orczykowego wyciągu narciarskiego na Michałówce. - 350 tys. zł
5. Budowa ścieżki treningowej Nordick Walking. - 60 tys. zł
6. Kort ziemny tenisowy ( budowa w planie CKiP ). - 25 tys. zł

Siatkówki nikt tak na poważnie u nas chyba nie trenuje. Ciężko przyznawać dotację w wysokości kilku tysięcy złotych na szachy :) A klub piłkarski Unia prosperuje bardzo dobrze, ale to w dużej mierze dzięki osobistemu zaangażowaniu zarządu.

A KTM w niedługim czasie od swojego powstania zyskał już świetną reputację i wielu zawodników nie tylko z okolic chciałoby jeździć w ich barwach :)

Awatar użytkownika
Primus Inter Pares
Gwarek
Gwarek

Post autor: Primus Inter Pares » środa 05 maja 2010, 20:12

Nie dziwię się dociekliwości Cosinusa. Bo w projekcie budżetu burmistrz zawnioskował kwotę 33000,- nie na KTM lecz na Kolarstwo Górskie. Zirytowało to jednego z prezesów K.S. który wyjawił że prezesem tego kolarstwa jest tak jak twierdzi Cosinus . Sytuacja okazała się dziwna więc zmienono i obecnie na stronie KTM można upewnić się że Zarząd tworzą w większości rodzice. Jest to zrozumiałe, gdyż mając takie talenty, otaczając je bezpośrednią troską starają się i potrafią zapewnić im środki na starty oraz sprzęt. Czy Rada powinna wspierać? Moim zdaniem tak , przynajmniej na początek ,na rozkręcenie , a potem to już zachowywać rozsądne proporcje. KS ?UNIA, -ORZEŁ, -KŁOS i w sekcji CKiP też mogą być nie tylko talenty ale i skrzywienia jeśli im nie stworzymy warunków, a jest ich gros.

P.S. Zapomniałeś wymienić sekcję żeglarską. Z tego co wiem to Edek.S nie poprzestaje na letnich wypadach nad Otmuchów, ale także jest inspiratorem wyjazdów po sezonie na basen - dla wszystkich. To się ceni! Pozdrawiam.

cosinus
Bajtel
Bajtel

Post autor: cosinus » środa 05 maja 2010, 22:05

Właśnie dlatego byłem poirytowany, ponieważ w KRS jak prezes widnieje sam pan burmistrz. Cieszę się, że w naszej gminie istnieją ludzie z pasją, którzy dążą do wyznaczonych sobie celów. Jednak moim zdaniem jest to faworyzowanie jednych ponad drugich. Do Primusa, jeśli dobrze zrozumiałem w naszym mieście istnieją 2 sekcje kolarstwa, jedna przy CKiP a druga to ten KTM? To nie da się zrobić jednej?

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » czwartek 06 maja 2010, 00:10

Primus Inter Pares pisze: P.S. Zapomniałeś wymienić sekcję żeglarską. Z tego co wiem to Edek.S nie poprzestaje na letnich wypadach nad Otmuchów, ale także jest inspiratorem wyjazdów po sezonie na basen - dla wszystkich. To się ceni! Pozdrawiam.
Celowo jej nie wymieniłem, bo dla mnie to taka sekcja widmo. Niby jest a tak na prawdę nikt nie wie o jej istnieniu. Nikt nie wie jak się tam zapisać i czy w ogóle jest to możliwe. Jeżeli już robi się sekcje i daje się na tel cel pieniądze to powinno się w jakiś sposób postawić na promocję i rekrutować chętnych.

cosinus
Bajtel
Bajtel

Post autor: cosinus » czwartek 06 maja 2010, 11:43

Z tego co wiem od pana Wojciecha Kupczaka, sekcja żeglarska działa i to bardzo prężnie jak na budżet którym dysponuje. Co miesiąc odbywają się wyjazdy na basen. Zawsze jest cały autokar chętnych. (dzieciaki i nie tylko płacą za sam basen, przejazd jest finansowany). Jeśli chodzi o samo wstąpienie, to słyszałem że będzie nabór, tylko nikt w zimie nie zapisuje się do sekcji żeglarskiej. Dobku wystarczy troszkę się zainteresować i zorientujesz się, że każda wymieniona sekcja w jakiś sposób działa, w zależności o przyznanego budżetu. O kolarskiej słychać najwięcej, bo dostają kupę kasy i tyle...

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » czwartek 06 maja 2010, 21:50

Cosinusie, ale czy to źle, że dostają tyle kasy ? Mamy piękne tereny idealne do uprawiania właśnie kolarstwa górskiego. Czy nie byłoby pięknie gdyby Złoty Stok był taką właśnie kuźnią talentów w tej dziedzinie?
Wydaje mi się, że to ciekawy sposób na promocję miasta. Jest jeszcze jedna rzecz która podoba mi się akurat w tej sekcji: wielki herb miasta na przodzie koszulki w której startują zawodnicy naszego klubu.
A odnośnie sekcji żeglarskiej, to będę węszył :)

Sheriff
Sztygar
Sztygar

Post autor: Sheriff » poniedziałek 17 maja 2010, 15:54

Witam Wszystkich
Chciałam zapytać czy ktoś może wie gdzie w Złotym Stoku odbywa się ogromna impreza cykliczna pt. "jazda slalomem na byle czym" Jest to impreza która odbywa się ponoć od wielu lat, i cieszy się duża ilością zawodników.

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » poniedziałek 17 maja 2010, 16:19

:shock: Sam bym chciał wiedzieć :)

Sheriff
Sztygar
Sztygar

Post autor: Sheriff » poniedziałek 17 maja 2010, 18:29

Nie osłabiajcie mnie. Nic nie wiecie na ten temat. Przecież na pewno sami uczestniczyliście w tej imprezie. Daje Wam jeszcze szansę.

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » poniedziałek 17 maja 2010, 19:23

Ja też bym poszedł na taką zabawę.Może odbywa się ona na krytym basenie w stoku. :shock:

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » poniedziałek 17 maja 2010, 19:48

Jedyna cykliczna impreza związana ze slalomem którą kojarzę to powrót do domu po imprezach. To fakt, uprawia go spora część mieszkańców :) Jeżeli chodzi o trasę to jest ona stosunkowo prosta: start przy Klubowej, potem jak już się nabierze rozpędu długa prosta do Trupka, ostry zakręt koło Lipy i szykana w kierunku Strefy Gier. Kolejna długa prosta na Gazownię po czym powrót w stronę rynku. Dwie serpentyny na rondzie wokół ratusza i już każdy może pójść w swoim kierunku :) Oczywiście cała trasa powinna być pokonywana w jak najbardziej widowiskowym stylu, dopuszczalny jest więc slalom zarówno na zakrętach jak i na prostych odcinkach drogi :)

Sheriff
Sztygar
Sztygar

Post autor: Sheriff » poniedziałek 17 maja 2010, 20:06

Nie ! No nie mogę się doczekać poprawnej odpowiedzi więc ja przyjezdna powiem Wam Tubylcom, że taka impreza cykliczna odbywa się co roku na drodze ze Złotego do Lądka. Rozpoczęcie sezonu zaczyna się cyklicznie po każdej zimie, prawda -prawda, slalomem bo ominąć każdą dziurę to nie lada wyczyn, czyli slalom obowiązkowy, prawda-prawda. Jazda na byle czym, bo przecież i sam. osobowe, ciężarowe, rowery, motory, tudzież inne zaprzęgi, prawda-prawda. Od wielu lat cykl się powtarza a teraz przeszedł w ciągły, bo nie ma łobuzów co by naszą atrakcję zaasfaltowało. Prawda-prawda.
Natomiast od jakiegoś czasu obserwuję, że powstaje tam nawa dziedzina sportu -nasze derby, nie Pardubickie czy inne tylko nasze Stockie. Często jak jadę tą drogą napotykam na konie idące drogą, chyba już po gonitwie bo widać, że są zmęczone. I dziwią się turyści, że ich tak witamy. A niech zobaczą co to slalom i serpentyny w górach. Chciało im się przygód niech mają. Co i rusz koło oberwane, kogoś okręci i bączka zrobi, inny odbije się od drzewa przydrożnego i dalej pojedzie. Ale się dzieje u nas!!! Oczywiście tylko płakać nad takim stanem rzeczy ale to niestety fakt. Jak mamy pozyskiwać turystów skoro drogi dojazdowej nie potrafimy załatać. A jak się już za coś po wielkich trudach weźmiemy to oczywiście w wakacje aby turyści widzieli, że coś robimy i aby zapamiętali nasze miasta, bo przecież takie
"atrakcje "były, kilka godzin na słońcu w aucie i jeszcze wysiusiać nie było się gdzie.
Łaziku korzystaj z deszczu , nałap do beczki deszczówkę to będziesz miał na lato basen. Pozdrawiam

Sheriff
Sztygar
Sztygar

Post autor: Sheriff » poniedziałek 17 maja 2010, 20:09

Dobek jesteś genialny. Można się polulac

ODPOWIEDZ